طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۲ دی, ۱۳۹۵ | کد خبر : 37317 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ ظهر امروز و با حضور ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت و سخنگوی وزیر، مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. در این مراسم رضا چمن رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از سه سال و دو ماه خدمت در […]

  فانوس زاگرس؛

  ظهر امروز و با حضور ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت و سخنگوی وزیر، مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

  در این مراسم رضا چمن رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از سه سال و دو ماه خدمت در دانشگاه علوم پزشکی استان جای خود را به اورنگ ایلامی معاون سابق دانشگاه علوم پزشکی این استان داد.

  رعایت اصول از سوی «چمن» به مذاق برخی خوش نیامد

  سیدموسی خادمی در آئین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد به وظایف سخت و طاقت فرسای این دستگاه اجرایی در کشور و استان اشاره داشت و گفت:تفاوت این دانشگاه با دیگر دانشگاه‌ها تنها کارهای علمی و پزشکی و همچنین تحقیقاتی است اما در دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر این کارها باید کار اجرایی سنگین هم انجام شود.

  ????????????????????????????????????

  عملکرد قابل قبول دولت در حوزه درمان

  وی به مبحث مهم و یژه نظام سلامت در دولت یازدهم اشاره داشت و افزود: دولت در بحث درمان مردم، کارهای بزرگی انجام داده که اجرای طرح تحول سلامت از ماندگارترین کارهای دولت کنونی به شمار می‌رود.

  استاندار با تأکید بر اینکه  دولت مبحث مهم هدفمندی با مسئله مهم درمان ادغام و از این موضوع به نحوه خوبی بهره برده است، گفت: استفاده از یارانه‌ها برای کمک به درمان کم‌هزینه‌تر مردم از کارهای بزرگ این دولت به شمار می‌رود.

  خادمی با اشاره به این موضوع که  در گذشته از هر هزار نفر بیمار در حدود ۴۰ نفر به دیگر استان‌ها برای معالجه مراجعه می‌کردند، تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت این عدد به ۱۳ نفر در هزار نفر رسیده است.

  مردم نباید غیر درد بیماری با دردی دیگری مبارزه کنند

  وی با بیان اینکه در گذشته بسیاری از مردم استان علاوه بر درد خود که به آن مبتلا بودند با مشکلات دیگری نیز روبه رو می شدند، تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت دیگر بیماران و همراهان آن‌ها مجبور نیستند در بلوارهای سایر شهرها علاوه بر بیماری با سایر مشکلات نیز مبارزه کنند.

  ایلامی رضایت خاطر مردم را به خود جلب کند

  استاندار با بیان اینکه مردم فقط باید درد بیماری داشته باشند نه چیز دیگری، تصریح کرد: آنچه که باید برای مدیریت جدید اهمیت داشته باشد رضایت خاطر مردم است.

  خادمی در ادامه با قدردانی از مدیرسابق دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:دکتر چمن خدمات خوبی به استان  ارائه کرد و خلاقیت‌ها و ابتکارات خوبی از سوی این مدیر در طول خدمت خود شاهد بودیم.

  چمن خودش را هزینه کرد

  وی ادامه داد: در این راه شاید برخی اقدامات به مذاق برخی افراد هم خوش نیامد که رئیس سابق دانشگاه کهگیلویه و بویراحمد هزینه آن را داد.

  استاندار در ادامه با تاکید بر این که این استان محروم و مردم آن مستضعف هستند،خاطر نشان کرد: از قائم‌مقام وزیر می‌خواهیم تا نسبت به این استان محروم توجه بیشتری داشته باشند.

  از هیچ تلاشی فروگذاری نکردم/جذب پزشکان متخصص در سالهای اخیر/مدیریت منفعت طالبانه عطسه بزی نمی ارزد

  رضا چمن ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه خود سه اصل خداباوری، خردمندی و خلاقیت را مهم‌ترین اصول کاری یک مدیر موفق عنوان کرد و گفت: بسیاری از مباحثی که در دروس گوناگون تدریس می شود ذیل این سه مولفه قابل طرح هستند.

  مدیر باید خداترس باشد

  وی با تأکید بر اینکه اگر در مدیریت خداباور باشیم اصل تعهد در مدیریت را در برنامه‌ها اجرا می‌کنیم،افزود: مدیر خداترس علم و هدف خود را با شجاعت در جهت رسیدن به اهداف به کار می‌برد نه پست و مقام و خوشحالی دیگران .

  مدیریت منفعت طالبانه عسطه بزی نمی ارزد

  رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر در جهت تحقق اهداف حق طلبانه عمل نکنیم به فرمایش امیرالمومنین این مدیریت عطسه بُزی نمی‌ارزد،تصریح کرد: البته انجام این کار دشوار است، بنابراین در این مسیر و برای رعایت اصول باید آمادگی بسیاری از ترکش‌ها را داشته باشیم.

  چمن دومین اصل را خردمندی عنوان کرد و گفت: در حوزه معرف شناسی خردمندی بالاتر از دانشمندی است و اگر  در مدیریت خردمندانه عمل کنیم و بصیرت را در نظر داشتیم و نظام سلامت را به صورت تمام و کمال بشناسیم می توان با تکیه بر اصل خردمندی و استفاده هوشمندانه از رفرنس‌های مدیریت موفق عمل کنیم.

  خلاقیت دور زدن قانون نیست

  وی سومین اصل مهم در مدیریت را خلاقیت دانست و ابراز کرد: خلاقیت به مفهوم دور زدن قانون نیست بلکه به مفهوم حسن استفاده از خلاهای قانونی و ابتکار در جذب منابع است.

  تسویه بدهی های دانشگاه در سال ۹۲

  رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هر مدیری در هر مقعطی که پست مدیریت را تحویل می گیرد چالش‌هایی را پیش روی دارد، خاطر نشان کرد: در سال ۹۲ این دانشگاه جز بدهکارترین دانشگاه‌های کشور بود که همان سال اول با رایزنی حدود ۲۷ میلیارد از بدهی‌های دانشگاه تسویه شد و سال بعد تا حدودی تلاش کردیم این فاصله را کم کنیم.

  جذب پزشکان متخصص در سالهای اخیر

  چمن جذب پزشکان متخصص را از مهم‌ترین عملکردهای دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های اخیر عنوان کرد و ادامه داد: در شروع کار کمبود متخصصانی از جمله متخصص اطفال و ۳۰ درصد کمبود پزشک عمومی داشتیم که هم اکنون این کمبود وجود ندارد.

  وی راه‌اندازی دو مرکز ام.آر.آی و دو سی.تی.اسکن، بازسازی و تجهیز بیش از ۸۵ درصد بخش‌های بیمارستانی را از دیگر عملکردهای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در سه سال اخیر عنوان کرد و گفت:با وجود کمبود اعتبارات در حوزه آموزشی نیز تلاش‌هایی انجام دادیم که راه‌اندازی دستیاری جراحی و دستیاری زنان از مهم‌ترین این اقدامات بود.

  چمن تصویب معاونت پژوهشی و معاونت غذا و دارو و راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه را از دیگر عملکردها سه سال اخیر این دانشگاه دانست و افزود: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی برای نخستین بار در بودجه سال ۹۶ ردیف بودجه‌ای گرفت که خبری خوبی برای طب سنتی و توسعه استان در رشضد و نبوغ گیاهان دارویی است.

  از هیچ تلاشی فروگذاری نکردم

  رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی  استان با اشار ه به این موضوع که به دلیل روند رو به توسعه‌ این دانشگاه در سال‌های اخیر، هم‌اکنون از لحاظ بودجه‌ای نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر وضعیت بهتری وجود داریم گفت:در طول دوره فعالیتم از هیچ تلاشی برای توسعه حوزه سلامت استان فروگذار نکردم.

  چمن در ادامه با تبریک به ایلامی مدیر جدید این دانشگاه ابراز کرد: از همه همکارانم می‌خواهم که رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی که فرزند همین استان بوده را در ادامه این مسیر یاری دهند.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “گزارش تصویری آئین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد+اظهارات داغ موسی خادمی و رضا چمن”
  1. شرمت الله گفت:

   آبادش ایکنه

   3

   0
  2. احسانی گفت:

   درود بر سواد و استعداد و صداقت دکتر چمن.
   درود بر شجاعت و قاطعیت در مدیریت دکتر چمن.
   اما چه حیف که رفت

   6

   1
  3. ناشناس گفت:

   ‌برتلاش خالصانه دکتر چمن احسنت

   6

   0
  4. از مدیران استان گفت:

   مدیری که معلوماتش در حد استاد دکتر چمن باشه تا حالا نداشته ایم واقعا آبروی جلسات مدیران استان دکتر چمن بود که با اندیشه آزاد و استعداد و بیان کم نظیرش به برنامه ها اعتبار علمی می داد.
   هر کجا رفت خدا نگهدارش باد

   5

   0
  5. سیاهپور گفت:

   متاسفم برای کهکیلویه بزرگ که حتی یک نماینده کوچک هم نداشت که بتونه از شخصیت بزرگی همچون دکتر چمن عزیز دفاع کنه.
   البته دکتر چمن استاد تمام دانشگاه هست و این مسولیت هیچ اهمیتی براش نداشته الان هم حتما خوشحال هست که راحت شد اما بیچارگی و بدبختی برای مردم ماست که از نعمت وجود چنین چهره علمی شاخصی محروم شدند.

   5

   0
  6. دانشگاهی گفت:

   استادی مثل دکتر چمن در بین اساتید استان کم داریم واقعا استعدادش اعجاب انگیز است.
   رفتنش برای جامعه علمی و دانشگاهی استان صدمه ای جبران ناپذیر ولی چه حیف که اهل سیاست این درک را نگارند و به راحتی حاضرند که هر کسی را قربانی مطامع دنیوی خودشان کنند.

   5

   0
  7. دکتر م گفت:

   حیف و صد حیف که عزیز آزاد اندیش و دوست خوشفکر از میان ما رفت که در این سالها سیمای سلامت استان را متحول کرده بود الحق که دکتر چمن شایسته وزارت بهداشت بود باید همه ما و مخصوصا نمایندگان استان و باز بخصوص رسانه ها تلاش می کردند تا در دولت بعد دکتر چمن وزیر بهداشت باشد.

   4

   0
  8. سالاری گفت:

   آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست
   هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

   5

   0
  9. مسعود گفت:

   حاضرم قسم بخورم اين نظرات همش توسط يه نفر نوشته شده
   اقا قصد بي احترامي ندارم تو استان ما هر كي بياد يه هفته بعدش مخالفينش زياد ميشن بجز غير بومي باشه
   چون ما مردم غريب پرستيم
   ولي دكتر چمن متخصص پزشكي اجتماعي بود
   و سر از درمان در نمياورد
   بايد كسي بياد كه از دوتاش اطلاع داشته باشه

   0

   4
   • ناشناس گفت:

    جناب آقای مسعود
    به این راحتی قسم نخور که همه کامنت ها کار یک نفر هست لااقل من یک کامنت گذاشتم و از بقیه هم بی خبرم
    اما در مورد دکتر چمن آیا می دانید تنها رشته تخصصی که قدرت مدیریت همه رشته های بالینی و پایه را داره رشته تخصص ایشان هست چون هر متخصصی فقط از یک رشته سر در میاره اما اپیدمیولوژیستی که دکتر اش پزشکی باشه از همه رشته ها مطلع هست پس دکتر چمن فرد قابلی بود
    فراموش نکنیم یه زمانی یه داروساز ریاست کرده یه زمانی یه دندانپزشک الان یه متخصص عفونی!!!!

    2

    0
  10. کارشناس درمان گفت:

   جناب مسعود خان
   اولا دکتر چمن پزشک متخصص اپیدمیولوژی و علاوه بر آن فوق لیسانس مدیریت پزشکی و سلامت داشتند که مشابه دکتر چمن در کشور برای وزارت یا ریاست دانشگاه انگشت شمارند.
   چطور می فرمایید که سر از درمان در نمیاورد کسی که پزشک نخبه شیراز و تخصص از علوم پزشکی تهران گرفته دوست عزیز.
   دکتر چمن استاد سایر رشته های تخصصی بالینی هست هیچ کس به اندازه ایشان مدیریت درمان و بیمارستانها را بلد نیست.
   البته برای استان باید تاسف خورد که چنین شخصیت علمی بررگی را از دست داد و الا ایشون هر جا که باشند قابل احترامند و دارای جایگاه علمی.

   1

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛بررسی مشکلات سد چم شیر گچساران و عدم پرداخت مطالبات کارگران
 • حکم جالب برای شکارچی یک راس کل وحشی در کهگیلویه و بویراحمد
 • اندر حکایت آشتی استاندار با نماینده کهگیلویه
 • نرخ کرایه حمل و نقل برون شهری در گچساران ۲۰ درصد افزایش یافت
 • جدیدترین خبرها از عملیات تفحص پیکر جانباختگان سانحهATR
 • ریخت و پاش های بدون خروجی و اسراف پول بیت المال در صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد
 • پتروشیمی بویراحمد وارد فاز اجرایی شد
 • در دیدار شهردار تهران با رئیس جمهور چه گذشت؟
 • آقای استاندار؛ از چه فرد یا گروهی می‌ترسید؟
 • “استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دست جریان بویراحمد”
 • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • رئیس محیط زیست گچساران خبر داد:پروژه تونل دیل – چرام مشکل زیست‌محیطی دارد
 • حکایت دو کودک کار یاسوجی که دلشان برای “پدر” تنگ شده است
 • پوزش فرمانداری مهربان اما لجباز
 • فوتبال و همبستگی اجتماعی
 • حضور سرمایه گذار ایتالیایی و چینی در محل ساخت پتروشیمی دنا بویراحمد+تصاویر
 • مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد:افزایش قیمت بنزین صحت ندارد
 • “دو راه پیش پای مسئولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران”
 • واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد به شایعات
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهگیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم