طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ دی, ۱۳۹۵ | کد خبر : 36708 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم سید جواد فدایی در روزهای اخیر و استعفای شهردار گچساران فضای سیاسی شهر وارد مرحله جدیدی شده است و بلاتکلیفی در امور شهری حرف اول را میزند. زینل زاده قدر و تلاشگر به دلیل آنچه عدم اعتبار و بودجه کافی جهت اداره امور شهری ذکر شده است استعفای خود را تقدیم […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم سید جواد فدایی

  در روزهای اخیر و استعفای شهردار گچساران فضای سیاسی شهر وارد مرحله جدیدی شده است و بلاتکلیفی در امور شهری حرف اول را میزند.
  زینل زاده قدر و تلاشگر به دلیل آنچه عدم اعتبار و بودجه کافی جهت اداره امور شهری ذکر شده است استعفای خود را تقدیم شورای شهر کرده و شورای شهر هنوز به نتیجه ای نرسیده است.
  زینل زاده جوان که در دوره زمامداری سکان کاخ سفید دوگنبدان بهترین عملکرد را داشت و تا کنون مورد رضایت اکثر شهروندان بوده اکنون به دلیل فشار های مالی شدید شهرداری را رها کرده و منتظر تصمیم اعضای شورا مانده است.
  شورایی که علی رغم نزدیکی به نماینده پر مدعای شهر عملا خنثی بوده و اکثر اعضای آن در تصمیم گیری های شهری نقشی ندارند .
  کمبود اعتبار و بودجه در شهری که نماینده اش بارها خود را در اخذ منابع مالی ابر قهرمان جلوه داده و در سخنرانی های انتخاباتی اش با آمارهای دهان پر کن از چند برابر شدن بودجه شهری سخن گفته مسئله ای نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.

  31962
  به نظر میرسد آن سخنرانی ها تاریخ مصرفی به اندازه همان روزها دارد و با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود و حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری و طلب چند میلیاردی بازار از شهرداری وصول نمیشود.
  عجیب ترین نکته این ماجرا سکوت اعضای شورای شهر و نماینده شهر و فرماندار است که هیچ واکنشی به این اتفاق بزرگ نشان نداده اند.
  شورای شهری که در بحث وصول مطالبات میلیاردی شهرداری از پتروشیمی به غایت کاهلی کردند و اگر نصف آن طلب نیز به حساب شهرداری واریز میشد اکنون وضعیت شهرداری به این روز نمی افتاد .
  طلبی که از شواهد بر می آید عزمی جهت جذبشان وجود ندارد و اصلا برای شورای شهر مهم نیست که البته این سکوت و رخوت از شورای کم تاثیر فعلی اصلا عجیب نیست.
  اما وضعیت نماینده کاملا فرق میکند و سکوت معنا دار ایشان در این باره و عدم ورود به موضوع به این مهمی کاملا به چشم می آید.
  چرا که تاجگردون در این سالها نشان داده از کنار هیچ مسئله ای به سادگی عبور نخواهد کرد و معمولا با مصاحبه و پست گذاشتن به موضوعات مختلف واکنش نشان میدهد.
  از برد پرسپولیس و هفته سلامت گرفته تا مدال آوری قهرمان هم استانی و درگذشت عمو عیسی و ….. همه و همه نشان میدهد تاجگردون در بورس ماندن و بر آنتن بودن را بسیار میپسندد. ولی چه شده که ایشان درباره استفعای بسیار مهم شهردار بزرگترین شهر حوزه انتخابیه اش سکوت کرده دلایلی دارد که فقط باید از زبان خودش شنید.
  آن هم استعفایی از رنگ و بوی اعتبار و بودجه در حوزه کاری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نمیتواند چیزی باشد که بشود آرام از کنارش گذشت.
  همین چند ماه قبل بود که خواجه زاده را در دانشگاه آزاد برخی ها مجبور به استعفا کردند اما با نامه تقریبا دستوری نماینده با این استعفا مخالفت شد و خواجه زاده همچنان بر مسند معاونت دانشگاه تکیه داد . دخالت نماینده در امور داخلی یک نهاد مستقل غیر دولتی امروز این انتظار را در اذهان عمومی به وجود آورده است که درباره مهمترین اتفاق سالهای اخیر مدیریت شهری گچساران منتظر اظهار نظر نماینده باشند.
  شاید در ذهن خیلی ها این فکر خطور کرده باشد که تاجگردون از ترس رقیب بالقوه خود نمیتواند اعلام موضع کند اما ایشان مجبور است سکوت خود را بشکند و از دوستان و لیدرهای خود در شورای شهر بخواهد زودتر تکلیف شهرداری را مشخص کنند و گرنه در این شرایط پایان سال سرنوشت خوبی انتظار گچساران را نخواهد کشید.
  باید دید در این روزها تاجگردون شهر را فدای خود خواهد کرد و به سکوتش ادامه خواهد داد یا ناچارا به خاطر مردم مجبور میشود به بازی حریف قدر و البته باهوش خود پای بگذارد؟
  جناب حاج رحیمی فرماندار گچساران نیز در این چند روز سکوت کرده اند و مشخص نیست این سکوت مصلحتی از دفتر نماینده سرچشمه میگیرد یا فرماندار مشغله های بیشتری نسبت به شهر دارد؟
  فرماندار که به عنوان نماینده عالی وزارت کشور وظیفه هماهنگی سایر نهادها را دارد اکنون کنار دست خود با استعفای مسئول دیگری از حوزه وزارت کشور روبرو شده است.
  حسب وظیفه فرماندار ایجاب میکند در این موضوع به صورت جدی ورود کند و زودتر در کنار اعضای شورا به این بحران پایان دهد .
  رحیمی تا کنون نشان داده هماهنگی با نماینده برایش از نان شب واجب تر است و از این رو تا زمانی که تاجگردون سکوت کرده اند باید شاهد سکوت فرماندار نیز باشیم.
  پیدا کردن جایگزینی در حد زینل زاده موفق و تنها برای چند ماه کاری به غایت سختتر از راضی کردن وی به ماندن است.
  باید دید جریان حاکم علی رغم میل باطنی شهردار را در مقابل خود در قدرت نگه میدارد و یا با قبول استعفای وی انتقادات و خشم اذهان عمومی را در قبال حذف شهردار موفق به جان میخرند؟

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  15 نظر برای “یادداشت؛”شهرداری که فدای سکوت تاجگردون شد!؟””
  1. سجاد گفت:

   بر ما پوشیده نیست به علت خودرای و متکبر بودن شهردار، میانه خوبی با اکثر اعضای شورای شهر نداشته و ندارند و سکوت مسولین ارشد شهرستان هم به علت همان مشخصه بارز شهردار محترم(تکبر و غرور ایشان در جلسات و نوع برخورد) نمیتواند بی ارتباط باشد.
   از طرفی جناب زینل زاده میدانند که باید یواش یواش با صندلی کاخ سفید بام نفتی ایران خداحافظی بکند، بنابراین علاج واقعه پیش از وقوع کرده و به نوعی میخواد قهرمانانه از مسند شهرداری خداحافظی بکند..
   و سکوت مسولین ارشد شهرستانی هم مصداق بارز سکوت نشانه رضایت است..
   اما بقول اعضای شورای شهر، شهردار باید بماند نه بخاطر عملکرد خوبش بلکه بخاطر پاسخ گویی به ……. در حوزه های مختلف و مطالبات و بدهکاریهای گسترده..

   4

   1
  2. محمد گفت:

   فقط چرت وپرت نوشتی ازجای دیگری میسوزی

   2

   1
  3. پارسا پرزوکی گفت:

   مدیران بویراحمد گرمسیر یکی یکی بدستور نماینده حذف میشوند.متاسفم برای بویراحمدیهایی که فکر می کردند آقای تاجگردون بهترین است.

   1

   3
  4. شهروند مطلع گفت:

   باسلام بنظر بنده شهردار باید پاسخگوی عملکرد خود در بدهی بالا اورده برای شهرداری باشد

   3

   1
  5. دانشجو گفت:

   اقای فدایی که ادبیات و تفکر سیاسیت برگرفته از جبهه پایداری و حسین شریعتمداری هاست.
   از کوچکترین اتفاق گرفته تا بزرگترین در این شهر ازش برای حمله به تاجگردون استفاده میکنی جالب اینجاست که میخوای کاندیدای شورای شهر هم بشی شهری که میدونی چه نگاهی به تفکرات تندرو و جبهه پایداری ها دارند.حتما انتظار داری با رای ۷۴ درصدی بری شورا.حیف اجازه میدی در خط سیاسیونی باشی که پایگاه مردمی ناچیزی دارند و توصیه میکنم خودتو منفورتر نکن.

   1

   1
  6. شجاعی گفت:

   اولا خودت هم معلوم نیست که چه نوشتی ؟چه گفتی؟بعدش مغرضانه نوشتی ؟شکست معمولا برای همه سخت است.تاج گردون درموقع انتخابات ودرتجمعات هرچه شعارداده عملی خواهدشد.بعدش شورای اسلامی شهربایدتصمیم بگیردکه شهرداربماندیابرود!شهرداری که نمی تواندطلبات خودراازادارات بگیردوحقوق کارمندانش رابپردازدقطعا مشکل دارد.جناب فدایی این طورکه میگی بایدبرای شهردارهمه چیزآماده کنیم وبودجه هم برایش مهیانماییم تاکاری انجام شود.شما که هرازچندگاهی باهمفکری دوستانت که تاریخ مصرفشان درخرداد۹۲به اتمام رسیده لطفادرموردهزینه های شهرداری واینکه شهرداری خودش بایددرآمدزایی کندمطالعه کنید.بعدش هم قرارنیست که همیشه زینل زاده شهردارباشد.جوانان وتحصلیکردگان بسیاری درشهرستان گچساران هستندکه حرفهایی برای گفتن دارند.لذابه شماتوصیه میکنم که باجملات بازی نکنید.وخدمت شماعرض نمایم که به کوری چشم حسودان تاج گردون همیشه ودرهمه حال محبوب قلبهاست.

   2

   1
  7. ناشناس گفت:

   فدائي جان خيلي مطالب شما ……..و بي سر و ته هستن.
   شما مشكل …… و …….. داريد چرا به بقيه توهين ميكني؟

   1

   1
  8. انسان گفت:

   ادب رو رعايت كنيد لطفا چون نوع رفتار و ادبيات معرف خانواده اي است كه شما رو پرورش داده اند

   0

   0
  9. شهروند گفت:

   بلوطي كه رييس شورا است دليل را زياده خواهي اطرافيان دانسته….
   جناب اكبري در مصاحبه متاسفانه دلائل استعفا را بودجه گفته اند و تاجگردون را مقصر جلوه داده اند.جناب اكبري لطفا فضا بر عليه تاجگردون درست نكنيد

   1

   1
  10. اصل گفت:

   آيا شما ميدونيد كه مصوبه پتروشيمي چيست؟
   چقدر از جزيئات آگاهيد….
   لطفا لجن پراكني نفرماييد….
   شما كه تحليلتان اينقدر سخيف است چه ادعايي دارد

   0

   1
  11. بویر احمد گفت:

   شهری که حاکمش مرغابی بود بر سر ان شهر رسوایی بود…..
   همه ما خوب میدونیم مهندس زینل زاده کوتاهی نکرد برای خدمت به گچساران و فریاد هم نزد خدمت بی منت فریاد نزد زنده باد مخالف من فریاد نزد من شهریارم فقط و فقط کار خودشو انجام داد واقعا متاسفم برای شهرم که داره میسوزه و کسی نمیبینه

   1

   0
  12. […] یادداشت؛”شهرداری که فدای سکوت تاجگردون شد!؟” […]

   0

   0
  13. باشت گفت:

   متاسفم که سیاست هم بچه بازی شد . درود بر تاجگردون

   0

   0
  14. همکار گفت:

   اگه شهردار عملکردش مثل رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بدیهای دویست میلیاردی وکسری بودجه که دانشگاه در روز تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید خود ارائه دادند ،باشد می بایستی زودتر رها شوند و با دلسوزی و دلبری کردن وجلب نظر مردم ،کاری پیش نمی رود،و هر چه زودتر سکان مدیریت را به کسی دیگر واگذار نماید تا شاید فرجی شود ،و ضمنا نماینده هم باید در امر دخول کند.

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مهار آتش سوزی وسیع در تپه سلامت گچساران+تصاویر
 • “معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند”
 • سعید کریمی با پرسپولیس قرارداد چهارساله بست
 • غش بیش از حد تاجگردون سمت برخی چهره های قشقایی /”دو بالی که نباید چیده شوند”
 • زمین لرزه دوگنبدان را لرزاند+جزئیات
 • گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر مرحوم نشاطی فر/تاجگردون:گچساران انسان بزرگی را از دست داد
 • فاز اول پل سوم بشار افتتاح شد+تصویر
 • بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در میدان هفتم تیر یاسوج+تصاویر
 • گزارشی از سفر مصطفی تاج زاده به یاسوج/تصاویر
 • اصولگرایان گچساران بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟؟
 • مطالبات اجتماعی و خشونت
 • شادی و شعفی که فوتبال به کالبد جامعه تزریق کرد
 • اعضای بدن بانوی باردار چرامی به بیماران نیازمند اهدا شد
 • روایت تاجگردون از پیامک هایی که برای نمایندگان ارسال می شود
 • علت بوی بد فاضلاب در برخی شهرکهای یاسوج از نظر فرماندار بویراحمد
 • عدل هاشمی پور خبر داد:احداث باند اضطراری فرودگاه دهدشت مجوز گرفت
 • مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:پروژه ساماندهی خیابان بلادیان جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود
 • دعوت باشگاه اسپانیایی از مربی جوان گچسارانی 
 • “چرايی اختلاف افكنی برخی ها در ميان اصلاح‌طلبان كهگيلويه‌و‌بويراحمد”
 • نماز عید فطر در گچساران اقامه شد+تصاویر
 •