طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۲ دی, ۱۳۹۵ | کد خبر : 36618 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به دنبال درخواست شهردار دوگنبدان مرکز گچساران به شورای این شهر برای کناره‌گیری از مسئولیت خود، برخی اعضای شورای اسلامی واکنش هایی نسبت به این درخواست نشان دادند. به گزارش فانوس زاگرس، رئیس شورای اسلامی دوگنبدان بر ماندن و یا رفتن شهردار این شهر تاکیدی نکرده و تنها به موضوعاتی‌از قبیل چگونگی ارائه […]

  فانوس زاگرس؛
  به دنبال درخواست شهردار دوگنبدان مرکز گچساران به شورای این شهر برای کناره‌گیری از مسئولیت خود، برخی اعضای شورای اسلامی واکنش هایی نسبت به این درخواست نشان دادند.

  به گزارش فانوس زاگرس، رئیس شورای اسلامی دوگنبدان بر ماندن و یا رفتن شهردار این شهر تاکیدی نکرده و تنها به موضوعاتی‌از قبیل چگونگی ارائه استعفاء، بدهی‌ها و مطالبات و مسائلی این چنین اشاره کرده است.

   

  شورای شهر دوگنبدان

  ایاز اکبری گفت: شهردار گچساران تقاضایی مبنی بر استعفاء ارائه داده و علت را مسائل شخصی و خانوادگی عنوان کرده است.

  وی افزود: تاکنون این استعفاء در شورا بررسی نشده و مسئولان شهری در پی رسیدگی هستند و در هفته جاری طی یک جلسه موضوع در شورا بررسی می شود.

   

  رئیس شورای اسلامی دوگنبدان با تشریح وضعیت کنونی شهرداری این شهر، اظهار داشت: شهرداری دوگنبدان از بسیاری دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خدمات رسان بستانکار است و بدهی زیادی هم دارد.

  اکبری گفت: ۲ ماه حقوق پرسنل ۵۱۲ نفری پرداخت نشده، مطالبات بازنشستگان این نهاد مردمی یک میلیارد تومان بوده، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در بازار بدهی دارد و حقوق هرماه پرسنل مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

  وی افزود: هشت میلیارد تومان پیمانکاران از شهرداری دوگنبدان طلبکار بوده که چهار میلیارد تومان آن از اوراق بهادار استانداری تامین می شود.

  عضو شورای اسلامی دوگنبدان ادامه داد: ۱۳ میلیارد تومان تخصیص اعتبار از استانداری لحاظ شده و ۱۳ میلیارد تومان از پتروشیمی طلب داریم و از سویی بیش از سه الی چهارماه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ۶۰۰ میلیون تومان بدهی خود به شهرداری را پرداخت نکرده اند.

  اکبری با بیان اینکه بدهی اداره مالیات و دارائی به شهرداری دوگنبدان مشخص نیست، خاطرنشان کرد: باید علت و انگیزه شهردار از استعفای خود را دانسته و با اعضا رایزنی و هماهنگی شود.

  وی گفت: باید رضایت مردم در رفتن یا ماندن شهردار را جویا شویم و اگر ماندنش به نفع مردم و یا ضرر مردم است واکاوی شود.

  رئیس شورای اسلامی دوگنبدان افزود: بدهی پتروشیمی هم به شهرداری پرداخت نشده و برای پیگیری مطالبات باید به تهران می رویم .

  اکبری تاکید کرد که هیچ درگیری لفظی بین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و شهردار پیش نیامده و شهردار دوگنبدان تعامل خوبی با نماینده و فرماندار دارد.

  این عضو شورای اسلامی دوگنبدان گفت: نظر همه دوستان شورای شهر بر این است که شهردار دست پاکترین مدیر گچساران بوده و تنها برخی رفتارهای تندروی وی قابل نقد است.

  اکبری معتقدست مردم از نوع برخورد شهردار دوگنبدان انتقاد دارند.

  وی گفت: در مرکز استان و تهران مشکلات حاشیه نشینی شهری ، عمران و اقتصاد، پرداخت نشدن حقوق کارگران وجود دارد و پرسنل از فشار پرداخت نشدن حقوق در رنج هستند.

  **********

  دیگر عضو شورای اسلامی دوگنبدان مرکز گچساران از اصرار خود برای ماندن شهردار در مسئولیت اش خبرداد و اظهارداشت: علاقمند به شهردار شدن نیستم و با شهردار کنونی مشکلی نداریم.

  کیانوش بلوطی گفت: با ماندن “زینل زاده ” بعنوان شهردار دوگنبدان مخالفتی نداریم و اگر قبول کردند بر ماندنش نیز اصرار داریم.

  بگفته وی، شهردار دوگنبدان برای اولین بار است که به طور رسمی استعفای خود را تسلیم شورای اسلامی این شهر نموده است.

  *******

  عضو دیگر شورای اسلامی دوگنبدان مرکز گچساران، رسانه ها را عامل اساسی حاشیه های استعفای شهردار این شهر عنوان و تصریح کرد: این هجمه سایت های محلی تنها در جهت تخریب است.

  حمید بخشائی گفت: سایت های خبری باید در جهت تنویر افکار مردم نسبت به رویدادهای پیش رو صحبت کنند برخی سایتها از متن به حاشیه نو شته و متاسفانه رسانه های ما جنبه تخریب در پیش گرفته اند.

  وی با بیان اینکه ما دچار یک سوء تغذیه مدیریتی شدیم، ادامه داد: برغم اینکه گچساران مثل مرجانهای دریائی رشد بی رویه داشته اما مدیریت های آن نتوانسته اند جلوی این رشد بی رویه و نابهنجار را بگیرد.

  این عضو شورای اسلامی دوگنبدان باتقدیر از تلاش های ” زینل زاده ” شهردار این شهر، یادآورشد: ما از خدمات چشمگیر زینل زاده رضایت داریم اما در رفتنش هیچ رای ندارم چنانکه در آمدنش هم رای ندادم.

  ****

  عضو دیگر شورای اسلامی دوگنبدان مرکز گچساران هم گفت: با توجه به شرایط داخلی شورا راضی به شهردار شدن نیستم و متاسفانه دو دستگی در شورای اسلامی دوگنبدان عامل مهمی می باشد که سبب نبود انسجام و وحدت میان اعضاء شده است.

  فرزاد حیدری با تاکید براینکه مخالف استعفای شهردار دوگنبدان است، اظهارداشت: مخالف استعفای شهردار هستم و ” زینل زاده ” باید جوابگوی تخلفات در شهرداری باشد.

  وی افزود: در بازرسی ها تخلفاتی گزارش شده و باید شهردار دوگنبدان استیضاح شود زیراکه ما با کسی عهد اخوت نبسته ایم و مردم ما را انتخاب کرده اند.

  این عضو منتقد عملکرد شهردار کنونی دوگنبدان در ادامه از عملکرد شورای اسلامی این شهر نیز انتقاد و تصریح کرد: این شورا طبق سند ساختار شکنی کرده است.

  حیدری گفت: شهردار یک حس خودبرتر بینی نسبت به شورا دارد و جایگاه شورا را حفظ نمی کند.

  وی افزود: برای آسفالت معابر در شورای شهر اولویت بندی داشتیم اما شهردار با نظر خودش اقدام نمود و از سویی اختلافات و جناح بندی های سیاسی در دوران مدیریت ” زینل زاده ” پر رنگ شده است.

  عضو شورای اسلامی دوگنبدان گفت: پیشنهاد من برای دوره بعدی شورا به مردم این است که به کسانی رای دهند تا شورای یکسان و یکدست باشد و این شورا به دور از تعصبات سیاسی کار کنند.

  حیدری افزود: یکی از اعضای شورای اسلامی دوگنبدان گفتند پروژه دریاچه مصنوعی با ۶ میلیارد بدهی موجود در شهرداری و پروژه چهار میلیاردی تومانی، این دریاچه به صرفه نیست اما شهردار ممانعت کرد.

  وی ادامه داد: با اینکه تنها ۳۰ درصد از کار اجرا شده است اما تخمین زده اند ۱۵ میلیارد تومان هزینه نهائی کار خواهد بود و این در حالی است که منبع اعتبار را استان عنوان کردند و این اعتبار هرگز تخصیص نیافت.

  حیدری گفت: علاقمند به شهردار شدن نیستم چون بدون اعتبار نمی‌توان پاسخگو بود و شهرداری دوگنبدان منابع مالی ندارد و تزریق نشدن اعتبارات به شهرداری، بسیار لطمه زده است./ایلنا

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  28 نظر برای “در گفتگو با اعضای شورا مطرح شد:شهردار باید بماند/ شهردار باید پاسخگوی تخلفات در شهرداری دوگنبدان باشد”
  1. پیمان دلو گفت:

   درود به فرزاد حیدری که واقعا متخصص و از جنس مردمه،وخیلی وقته بصورت منطقی وبا جرات تمام در مقابل زورگویی در شهرداری قد علم کرده ,اما متاسفانه بعلت ترک زبان بودن وخنثی بودن اعضای شورا کار به اینجا کشید…

   4

   0
  2. ... گفت:

   جناب حیدری لطفا به شهردار شدن علاقه داشته باش!!!!!!!!!

   0

   2
  3. ناشناس گفت:

   متأسف باشیم که اعضأ شورا فردی را که اخلاق مدار نیست به عنوان شهردار انتخاب وحمایت میکنند

   2

   0
  4. شهروند.پشیمان شده از رای خود گفت:

   فرزاد حیدری گفته تمایلی به شهردار شدن ندارم … عجب . کسی را به دهی راه نمیدادند سراغ خانه کدخدا را میگرفت .خخخخخخخ

   0

   4
  5. بهرام گفت:

   زینل زاده نباید استعفاء دهد و باید استیضاء شود. بخشایی بهترین گزینه برای شهرداری گچساران است.

   2

   1
  6. باقری گفت:

   رییس شورای شهر بلوطی است.
   اکبری رییس شورای شهر نیست

   0

   1
  7. کیسفی گفت:

   بلوطی رییس شورای شهره.لطفا کیسفی رو دست کم نگیر

   1

   0
  8. ناشناس گفت:

   اینجوری که مشخصه نبود منابع مالی شهرداری رو به دردسر انداخته. شهرداری باید پروژه هایی رو در اولویت بزاره که با تکمیل شدنش برای شهرداری درآمدزا باشه که بتونه منابع رفته رو برگردونه و حتی سود ببره. از همین بافت فرسوده میشد راحت درامد زایی کرد کافیه زمینهای مرده شهرداری توی بافت فرسوده ازاد بشه

   1

   0
  9. ناشناس گفت:

   شهردار باید برگرده و از مشکلات فرار نکنه. ان شالله بحث بودجه هم درست میشه فقط باید بیشتر پیگیر بود تا بدهی دستگاهها به شهرداری پرداخت بشه

   1

   0
  10. ناشناس گفت:

   از شورای شهر و شهردار تقاضا داریم با همکاری هم تلاش کنن و نزارن امید مردم به یاس تبدیل بشه. به هر حال ما شماها رو انتخاب کردیم و شهر رو بدست شما سپردیم با تمام مشکلاتش اگه کار راحتی بود که هر کسی رو میشد انتخاب کرد شماها انتخاب شدید چون گفتید تواناییش رو دارید

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   یه دریاچه مصنوعی قرار بود بزنید هر روز هم از سر و ته دریاچه زدید که شد ابگیر حالا هم که هیچی به هیچی

   1

   0
  12. ناشناس گفت:

   شهر بی صحاب شهر دار می خواهد چکار

   1

   0
  13. گچسارانی گفت:

   آفرین به آقای ایاز اکبری که به نکته های خوبی اشاره کردند واقعا نیروهای شهرداری وضعیت معیشتی خوبی ندارند و در سختی زندگی میکنند .

   1

   0
  14. ناشناس گفت:

   پ حقوق پرسنل فعلا کنسله کسی بفکر عابروی ما پیش زن و بچه و ضامنها و صاحب خانه نیست متاسفانه لعنت بر باعث و بانی وضعیت موجود

   1

   0
  15. ناشناس گفت:

   نه سیاسی هستم نه کاربه لر و ترک دارم خودم هم لر هستم ولی فقط تو دوره عباسی ما اعتبار داشتیم تو بانکها و بازار حقوق بموقع میداد یادش بخیر هم مغروره هم خود رای. (ولی بشدت حلاله و دست پاک)کارگرشهرداریم

   1

   0
  16. عباس گفت:

   تنها کسی که میتونه به شهردارخوب برا این شهر بی صاحب باشه ازبین شورای شهر جناب دکتر رضا قشقایی هستن بقیه ی افراد شورا افرادی ……. هستن مخصوصا خ……. که همراه این چند …….بالا پایین میره بیخاصیت ترین فرد شورا …….هستش فقط بلده …….و……شو …… بکشه و… دربیاره……

   0

   1
  17. عباس گفت:

   دروبر دکتر قشقایی که بهترین عضو شورای شهر هستن

   0

   2
  18. بیطرف گفت:

   سلام بلوطی شورای شهر رو چند شقه کرد و اختلاف انداز ه

   3

   0
  19. @ گفت:

   آقای شهر دار نباید استعفا بدهند باید علت زیر بار مسئولیت شانه خالی کردن را برای مردم توضیح دهندلابد میخواد از خودش قهرمان بسازه

   1

   0
  20. اقایی گفت:

   تو شورای شهر سه نفر صادقانه مردمی هستن مهندس حیدری و مهندس بخشايي و دکتر قشقایی واقعا دستشان درد نکنه صمیمانه تشکر ميکنم

   0

   0
  21. بیداری گفت:

   اتفاقات اخیر در شهرداری و شورا و عدم توانایی جمع کردن آنها نشانه ضعف ریاست شورا آقای مهندس بلوطی میباشد که نانتوان از جمع کردن مشکلات ميباشد

   0

   0
  22. چپ چپ گفت:

   آقای بلوطی حامی سرسخت زينلزاده میباشد و خیانت کرد به جناح اصلاح طلب بالاخره ماهیت ایشان برای چپيها رو شد

   0

   1
  23. انگشت گفت:

   درود بر زينلزاده که چهار سال تمام شورای شهر رو رو انگشتش چرخاند البته با همکاری فامیل نزدیکش ……. درود ودرودو آخر سر با این……ر و …..ه میخواد خودشو بزرگ کنه

   0

   0
  24. مچگیر گفت:

   ……… آبروی شورا رو بردی خیلی مکاری- شورا با این همه تخصص زیر مکر ……. شکسته شد

   0

   0
  25. رصد گفت:

   اقبال مردم از آنجا خوابید که بلوطی و بلوطی هاااااا برای این شهر اظهار نظر میکنند

   0

   1
  26. کارمند گفت:

   همه چیز زیر سر شهرام حلیمی است

   0

   1
  27. شهروند گفت:

   مدرک تحصیلی بخشایی لیسانس کشاورزی شاخه اصلاح نباتات است

   0

   1

  
  امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مهار آتش سوزی وسیع در تپه سلامت گچساران+تصاویر
 • “معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند”
 • سعید کریمی با پرسپولیس قرارداد چهارساله بست
 • غش بیش از حد تاجگردون سمت برخی چهره های قشقایی /”دو بالی که نباید چیده شوند”
 • زمین لرزه دوگنبدان را لرزاند+جزئیات
 • گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر مرحوم نشاطی فر/تاجگردون:گچساران انسان بزرگی را از دست داد
 • فاز اول پل سوم بشار افتتاح شد+تصویر
 • بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در میدان هفتم تیر یاسوج+تصاویر
 • گزارشی از سفر مصطفی تاج زاده به یاسوج/تصاویر
 • اصولگرایان گچساران بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟؟
 • مطالبات اجتماعی و خشونت
 • شادی و شعفی که فوتبال به کالبد جامعه تزریق کرد
 • اعضای بدن بانوی باردار چرامی به بیماران نیازمند اهدا شد
 • روایت تاجگردون از پیامک هایی که برای نمایندگان ارسال می شود
 • علت بوی بد فاضلاب در برخی شهرکهای یاسوج از نظر فرماندار بویراحمد
 • عدل هاشمی پور خبر داد:احداث باند اضطراری فرودگاه دهدشت مجوز گرفت
 • مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:پروژه ساماندهی خیابان بلادیان جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود
 • دعوت باشگاه اسپانیایی از مربی جوان گچسارانی 
 • “چرايی اختلاف افكنی برخی ها در ميان اصلاح‌طلبان كهگيلويه‌و‌بويراحمد”
 • نماز عید فطر در گچساران اقامه شد+تصاویر
 •