طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ دی, ۱۳۹۵ | کد خبر : 36384 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ کمتر از پنج ماه دیگر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می گردد که این انتخابات همواره در شهرستان گچساران باشور و شوق فراوانی برگزار گردیده و از همین حالا می توان از یک انتخابات رقابتی و نفس گیر خبر داد. قشقایی های گچساران همواره در همه انتخابات نقش تعیین […]

  فانوس زاگرس؛

  کمتر از پنج ماه دیگر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می گردد که این انتخابات همواره در شهرستان گچساران باشور و شوق فراوانی برگزار گردیده و از همین حالا می توان از یک انتخابات رقابتی و نفس گیر خبر داد.
  قشقایی های گچساران همواره در همه انتخابات نقش تعیین کننده ای داشته اند که از این رو حسن محمدی آرخلو به تشریح برنامه های انتخاباتی این قوم اصیل و فهیم به منظور حضور باشکوه در انتخابات پیشروی پرداخته است که در ذیل می خوانید:

   

  31962

  آیا جهت انتخابات شورای شهر که پیش رو داریم جلساتی را با همزبانانتان داشته اید ؟

   ما ودوستانمان براین باوریم که آرام و آسایش جامعه بر همه چیز اولویت دارد و برای

  برگذاری جلسات انتخاباتی خیلی زود است و این قطعا با منویات مقام معظم رهبری مطابقت ندارد و ماهم تطبیق با منویات معظم له سر لوحه کارمان است

  ولی با فعالین عزیز در این عرصه و ریش سفیدان و معتمدین صحبتهای در این خصوص داشته ام و بقولی نظرات شان را گرفته ام که چگونه وارد بحث انتخابات شویم.

   

  جمع بندی شما از نظرات ریش سفیدان و معتمدینی که ذکر نمودید چیست در صورت امکان واضح تر بیان کنید.

  نگاه کنید درجمع دو دیدگاه وجود دارد

  دیدگاه اول : برویم لیست هفت نفره بدهیم
  دیدگاه دوم : برویم ائتلاف کنیم

  اما وقتی دلیل ، از دیدگاه اول میخواهیم که چرا لیست هفت نفره بدهیم جواب میدهند بایت تبعیض و جفا میگوییم کدام تبعیض میگویند همین انتخاب رییس شورا را نگاه کنید از شش نفر اعضا دوستانمان آن هم در قسمت آقایان پنج نفر در چهارسال بصورت دوره ای بر صندلی لرزان ریاست تکیه زدند ولی دو نفر از ما کجا بودند و چه جایگاه هی داشتند و این نمونه بارز اجحاف هر چند که القاب و نشان ها مهم نیست و خدمت به مردم است ولی انتظارات از ماهم نداشته باشند که فقط برای منفعت خودشان وحدت کنیم و درنهایت اینکه اگر لیست بدهیم آنهم هفت نفره قطعا شرایط به نغع ماست
  اما دلایل دید گاه دوم

  این دیدگاه می گوید ما بایستی در ادامه همان راه هفتم اسفندماه قدم گذاریم یعنی وحدت را ادامه دهیم میگویم چرا وحدت را ادامه دهیم می گویند چون می خواهیم بنای موجود خراب نشود.

   

   حالا به نظر شما کدام دیدگاه خروجی کار می شود ؟

  سوال خیلی سختی است اما توجه کنید خروجی کار فقط و فقط با نظر اجماع معین خواهد شد و نظر شخصی هیچ عزیزی ملاک قرار نخواهد گرفت بلکه بزرگان و عزیزانمان در جمع بندی نهایی حتما تکلیف را معین و مشخص خواهند کرد وقطعا” دو دیدگاه از آن حمایت خواهند نمود.

  ظرفیت قشقایی های گچساران دست بسته در خدمت شخص و گروهی قرار داده نخواهد شد و ما براساس تکلیف و اهدافمان عمل خواهیم نمود و در روزهای آینده که به جمع بندی های مشخصی رسیدیم بیان خواهم نمود.

   

  گفتگو از اکبر کرمی آبدهگاه

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  36 نظر برای “ائتلاف یا لیست واحد؛چالش قشقایی های گچساران برای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر”
  1. ناشناس گفت:

   شما از هر طایفه ای باشید برای ما مردم فقط،پیشرفت شهر مهمه لذا تنها کسانی،رو معرفی کنید که تخصص در شهرسازی دارند دامپزشک و پزشک و فلسفه دان بدرد شورای شهر نمیخوره

   3

   1
  2. رصد گفت:

   شورای شهر وارد بحث جدی شده و صد درصد ما شما را امین میدانیم

   6

   1
  3. گچسارانی قدیمی گفت:

   محمدی یکدانه ای

   7

   0
  4. توفیق گفت:

   سلام

   انتخابات شورا با انتخابات مجلس رویکردی متفاوت و مسیر آن کاملا مجزا میباشد
   دوستان ما با تمام وجود فقط منافع عمومی را در نظر بگیرند و ما هم حتما پشتیبانی خواهیم نمود

   محمدی عزیز دوستت داریم

   4

   0
  5. آرخلو گفت:

   والله همه چیز بچه بازی شده، همینو کم داشتیم،این بابا چکار است واقعا خنده داره

   0

   4
  6. بابا کلان گفت:

   آقای عزیز برای ایل قشقایی جو درست نکن،کدام جلسه،کدام جمع بندی،کدام لیست،،،،،خواب دیدی خیر باشه

   0

   5
  7. یاسرشاکری گفت:

   سلام برادر محمدی
   در سنوات گذشته (به جز دوره ی اول) همین ورود کاندیداهای آرام به جو انتخابات باعث شد قشقایی ها از کورس رقابت دور بمانند که بدون شک نبود این قشر تنور انتخابات را نیز کمرنگ تر کرد. هر چند معمولا یکی دو نفر ترک زبان در شورای شهر ادوار گذشته بودند ولی باید بپذیرید آرام ترین نفرات را با ماهیت حداقلی وارد شورا کردید. افراد حداقلی و آرامی که بیشتر به کارهای منشی گری جلسات و سیاهی لشکر برای شورا تبدیل شده بودند تا یک نفر کارا و تاثیرگذار.
   حقیر به عنوان یک لرزبان و فقط به خاطر داغ شدن تنور انتخابات به شما و همزبانان شما پیشنهاد میدهم اتفاقا” از افراد غیرآرام تان در انتخابات استفاده کنید.
   افرادی که حتی این توانایی را دارند که شهردار شوند مثل آقای رمضان عباسی و یا افرادی که حتی لرزبانان احترام ویژه ای برای شان قایل ند مثل آقایان افراسیاب پرویزی و اسکندر روزخوش و …
   لپ کلام من اینست که از حالت مدرن و مهندس کردن نفرات پیشنهادی به همان نفرات سنتی برگردید. بدون شک موفق تر خواهید بود.

   5

   1
  8. ناشناس گفت:

   جناب محمدي سلام…
   متاسفانه شما دم از عقل كل بودن ميزنيد ولي خيلي ها شما رو اصلا قبول ندارند.تحليل شما در متن بالا يا بسيار ضعيف است و يا اشتباه نوشتاري دارد.در چهار سال گذشته شورا تنها سه رييس داشته است(اسدپور،ناصح فر،اسدپور و بلوطي)در حاليكه شما گفته ايد پنج رييس.لطفا با الفاظ بازي نفرماييد…نماينده قشر تحصيلكرده براي رياست هم بلوطي بوده است و صحبتهاي قشقايي قبل از انتخابات آخر هم صرفا از باب تحريك ب…… و ا…. بود.
   از صحبتهاي بالا كه بگذريم،بنده از شما عاجزانه ميخواهم جو را مسموم نفرماييد و بگذاريد مردم انتخاب كنند.

   2

   5
   • یاو ر گفت:

    مرحوم خان پایه

    اسدپور
    ناصح فر
    بلوطی

    اکبری

    پنج رییس شورای شهر در چهار سال

    آیا این دروغ است

    5

    0
    • ناشناس گفت:

     برادر من در شوراهای شهر و روستا در شهرستان گچساران دو گروه داریم
     ۱-شورای شهر دوگنبدان که اعضای ان عبارتند از اسدپور اکبری بلوطی بخشایی رضایی ناصح فر قشقایی و حیدری شکوهی که از این بین در چهار سال سه نفر رییس شورا بوده اند.(اسدپور ناصح فر اسدپور و بلوطی)
     ۲-شورای شهرستان هم از بین اعضا شورای شهر دوگنبدان و شوراهای روستا انتخاب میشوند که تا کنون سه رییس داشته است(خان پایه برای دو سال بلوطی اکبری)
     متاسفانه شما اصلا متوجه نیستید و قدرت تفکیک مسایل را هم ندارید چه برسد به لیدری

     0

     0
    • شهرداری گفت:

     جناب محمدی عزیز شما اشتباه نوشتید.
     ریاست شورای شهر:اسدپور ناصح فرد اسدپور و بلوطی..
     شورای شهرستان هم در سال اخر بلوطی رییس بود که از وقتی رییس شورای شهر شد بجای ایشون اکبری ریییس شورای شهرستان شد.اعضای شورای شهر که در شورای شهرستان عضو هستند خانم رضایی شکوهی و اکبری و دو نفر از روستاها هستن

     0

     0
    • سقز شناس گفت:

     محمدی جان اطلاعاتت چوله داداش

     0

     1
   • سقز گفت:

    خوابی ناشناس

    6

    0
  9. سعید گفت:

   بگو آخه تووکی هستی که اظهار وجود میکنی آخه .قشقایی مرده که تو بخای براش تصمیم بگیری ..

   2

   5
  10. امیر گچساران گفت:

   اگر اروخلو بخواد تصمیم بگیره اوضاع شهر بی ریخت می شه

   0

   5
  11. به یاد داشته باشید گفت:

   این لیست هفت نفره فقط به ذلیل فهماندن به همه است که کریمی هیچ کاره است

   8

   0
  12. عالیشاه گفت:

   این دوره فقط یک ترک‌زبان به شورای شهر راه پیدا میکند،میگید نه بشینیت نگاه کنید

   0

   3
  13. محمد گفت:

   درجواب یاسرشاکری اقای اسکندرروزخوش میان اقوام ترک جایی نداردبعدشماازلیاقت شهرداربودنش حرف میزنی

   3

   2
   • جهانگیر خان قشقایی گفت:

    در جواب محمد… دوست عزیز حاج …………. در مجموعه ایل انسانی مور نفوذ هستش و ایشان از اول انقلاب در همه برنامهای انقلابی یار و یاور انقلاب بودن الحق والنصاف لیاقت ………. فراتر از شهرداری.. حاج …… چند مرتبه پیشنهاد بخشداری رو رد کردن . چند بار مدیریت ریاست اموزش و پرورش رو رد کردن… شما وقتی شناختی از ایشان ندارین قضاوت نکنید چون قطع به یقین کل مجموعه شهر گچساران حاج…….. رو میشناسن و اهمیتی به حرف شما نخواهند داد….

    1

    0
  14. گچساران وباشت گفت:

   مگه خبری هست تو شورا که دارن خودشونو تیکه پاره میکنن بوی ا….. میاد در شورای شهر

   1

   3
  15. شهروند گفت:

   درود بر جناب حسن احمدی فعال سیاسی حوزه فارس .بویراحمد و گچساران..مطالب خوب وبه موقع بود…خدا انسانهای بد که باعث اختلاف مردم وتفرقه می شوند هدایت کند..ادوار گذشته فتنه گران وحدت قشقایی را تخریب کردند…

   4

   0
  16. مهدی...گچساران گفت:

   درود بر مهندس محمدی جوان فعال قشقایی
   ۱-دیگر آرا وظرفیت قشقاییهای گچساران در خدمت شخص ویا گروهی چشم بسته قرار نمیگیرد.چون آرا قشقایی مال خود قشقایی است نه قوم دیگه.۲-از افرادیکه بعضیها بعنوان افراد توانمند قشقایی نام بردند باید بدانید که اینها مهرههای سوخته وتاریخ مصرف گذشته هستند وجایگاهی در قشقایی ندارن.۳-در شورای شهر گچساران باید از افراد شایسته وجوانان متخصص وتوانمند قشقایی معرفی وانتخاب شوند .و ما از این جوانان در قشقایی گچساران کم نداریم. پیش بسوی انتخاب ۷نفره قشقایی همانند دوره اول.انشااله شدنیست فقط ی همت مثال زدنی قشقایی نیاز دارد.

   4

   0
  17. آبشیرین گفت:

   درود بر شما که نظرات جمع و وحدت ترک زبانان مد نظرتان است

   3

   0
  18. بید زرد گفت:

   حسن جان گل فرمودید

   2

   0
  19. شرمت الله گفت:

   قشقای ها را متهم به قوم گرایی میکنند آنجایی که میدانند اتحاد شان موجب پیروزی
   شان میشود

   درصورتی که دوستان اقداماتشان وکردارشان فقط وفقط از روی تعصب قومیت است و این نوع نگاه به هیچ وجه قابل قبول نیست

   4

   0
  20. دره شوری گفت:

   جای یه سوال خالی است چه کسی به ایشون خط داده بیاید با ارامش شهر بازی کند و مگه شهر بی صاحبه که ادم بیسوادی مثل ایشون عرض اندام کند

   0

   4
  21. بصیرت گفت:

   درجواب محمد ..به کوری کوردلان وبی بصیرتان حاج روزخوش نه تنها در دل قشقایی های سلحشور بلکه در دل همشهریان شریف وولایی گچسارانی جایگاه ویژه ای دارد ..وتو سوختنت را جای دیگری خاموش کن …پیشنهاد می کنم اگرسواد داری کتاب جاذبه ودافعه امام علی علیه السلام نوشته شهیدمطهری را بخوان…تاافراد را بهتر بشناسی….

   1

   0
  22. ناشناس گفت:

   حسن محمدی ای خدا تو از کیه تا الان مغاله نویس شدی.. تو از کی تا الان برای مجموعه ایل تصمیم گیرنده شدی بخدا قسم این ادم معلولم نیست چکار میکنه… تا دیروز دنبال یک لر زبان بود میگفت اقای تاجگردون بالا اقای تاجگردون پائین حالا امده از قشقایی حرف میزنه قشقایی بالا قشقایی پائین.. اخه مشخص نیست داره از کجا خط میگیره . هر چی هستش یک نفر مثل خودش داره بهش خط میده. اخه بنده خدا مردم از دو رویی خسته شدن تو فکر میکنی خیانتهای که به مجموعه ایل در انتخابات ۷ اسفند کردین فراموش میکنن… بورو خدا روزیت رو جایی دیگه بده.. تو چکاره هستی برای مردم مظلوم قشقایی با این ادبیات بچگانه تصمیم میگیری… بور یه گوشه سکوت بکن که در غیر اینصورت ….

   0

   0
  23. من گفت:

   من نظر محمدرا راجع به اقای روزخوش قبول ندارم من خود از تیدر های قشقایی هستم

   0

   0
  24. مرحمتی گفت:

   درود بر حاج روز خوش با غیرت…
   لیست قشقایی… اگه هم ایتلافی باشه باید اقوام نزدیک به قشقایی ها تو لیست باشند تا پس از ورود به شورا یا نمایندگی به رای مردم خیانت نکنند… و مثل هفتم اسفند ۹۴ سر قشقایی بی کلاه نمونه…. تاجگردون یادت باشه … قشقایی هم باید باشه….

   0

   0
  25. ناشناس گفت:

   اینم دلش خوشه داره با خورش حال میکنه

   0

   1
  26. صبور گفت:

   آقای ارخلو دقت بفرمایید تصورات اختلاف که نتیجه دید منفی شماست از انحصار طلبی
   افرادی مثل حضرتعالی در دور اول بود که از یک قشر جامعه وارد شورای اسلامی شهر
   شدند . طراحان این برنامه بعدا به اشتباه خود پی برده و تغییر تاکتیک با عث دوستی و الفت
   بین دو قشر ترک و لر شد و دیگر طوایف نیز از این طریق دفاع کردند . من در شورای دور دوم
   تا امروز شاهد صمیمیت اعضای شورای شهر بوده ام و بی انصافی است که بزرگواران حیدری
   و قشقایی را بی تاثیر در شورا میبینید . آنها دو متخصص هستند که همیشه به بازی گرفته شده اند
   نباید کاری کنیم که این صمیمیت ها خدای ناکرده به عداوت تبدیل شود. استفاده از تعصبات
   قومی و قبیله ای شایسته آنانی است که به توانمندی خود اعتقاد ندارند .

   0

   0
  27. غضنفریان گفت:

   مناسفانه در دوره های انتخابات شورای شهر و مجلس برادران قشقایی نشان دادند هیچ اتحادی باهم ندارند ،به همین نشان در شورای شهر چند نفر از آنان ترک زبان هستد ویا در انتخابات مجلس از سردارخورشیدی گرفته تا حاج فولادی متاسفانه اکثر سران قشقایی به جناح مخالف ترک زبانها بودند دریک کلام اتخاد با قشقائی بیگانه است جناب محمدی اینقد سنگ قشقائی را به سینه نزن .

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • شیوع برخی سرطان ها در کهگیلویه وبویراحمد نگران کننده است
 • شب یلدا و جیب های پر از خالی مردم
 • تعطیلی شهر دوگنبدان در سایه اختلافات نماینده و شهردار
 • هدایتخواه و بزرگواری به اختلافات پایان دادند+عکس آشتی کنان
 • دیدار نماینده کهگیلویه با وزیر راه و شهرسازی/درخواست عدل هاشمی از وزیر و نگرانی از وضعیت راههای حوزه کهگیلویه بزرگ
 • دیدار بخشدار مرکزی چرام با دانش آموزان فعال مدرسه بنت الهدی صدر
 • بارش باران رگباری در کهگیلویه و بویراحمد +جزییات
 • واکنش جالب برخی خبرگزاری های رسمی کشور از انتصاب خداداد غریب پور/نظرات مردم
 • وضعیت نامناسب معابر شهر یاسوج/وجود چاله ها در معابر اصلی
 • رمزگشایی جعبه سیاه دردآلود ایده‌پردازان جوان از یاسوج تا گلاسکو/پارک علم و فناوری هم طایفه‌ای شد!؟
 • افتتاح بخش دیالیز در درمانگاه شهید رضایی شهرستان لنده + تصاویر
 • نشانه هایی از عدم پختگی سیاسی در رفتار سرهنگ بیعت اصل
 • از گوشت کیلویی ۶۴ هزار تومان تا قیمت جدید نان و ورود دستگاه قضایی برای جلوگیری از خروج دام زنده از استان
 • پیام تبریک دکتر شاهرخ رضایی فر به دکتر خداداد غریب پور
 • عیادت جمعی از پیشکسوتان ورزش گچساران از یک مدیر ورزش دوست+تصاویر
 • علیمراد جعفری:اجماع نهایی جبهه اصولگرایان صحت نداشته و دروغی محض است
 • مدیر کل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/افشارنیا مدیر کل صداوسیمای چهار محال و بختیاری شد
 • يك كهگيلويه وبويراحمدی مديرعامل پتروشيمي اروند شد
 • خیز سیدقدرت برای فتح قلعه قشقائی/بهشت سیدقدرت یا جهنم تاجگردون
 • نقدی بر گفته های کامرانی در مناظره با فیاض بخش
 •