طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ آذر, ۱۳۹۵ | کد خبر : 35092 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ بعد از انتشار یادداشتی با عنوان سخنی با امام جمعه شهرم(گچساران)(اینجا)یکی از مخاطبان فانوس زاگرس با ارسال یادداشتی به نقد آن پرداخته که در ذیل می خوانیم: به قلم سعید عباسی آرند جناب آقای داراب بازیار عبدالسلیمانلو سلام علیکم نظر به اینکه حضرتعالی طی نامه ای سرگشاده،خطاب به امام جمعه محترم و انقلابی […]

  فانوس زاگرس؛

  بعد از انتشار یادداشتی با عنوان سخنی با امام جمعه شهرم(گچساران)(اینجا)یکی از مخاطبان فانوس زاگرس با ارسال یادداشتی به نقد آن پرداخته که در ذیل می خوانیم:

  به قلم سعید عباسی آرند

  جناب آقای داراب بازیار عبدالسلیمانلوphotogrid_1481821194018-1

  سلام علیکم

  نظر به اینکه حضرتعالی طی نامه ای سرگشاده،خطاب به امام جمعه محترم و انقلابی شهرستان گچساران سخنان ناسنجیده ای بیان کردید؛لازم دیدم نکاتی را خدمتتان عرض کنم.

  علی رغم اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های مختلف سبب پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گردیده،اما متاسفانه امروزه،همانند مسئولین عالی رتبه اش دچار استحاله شده و نه تنها کارایی قبل را ندارد؛بلکه گاها هزینه های سهمگینی بر نظام اسلامی وارد میکند.
  حضور و جولان اصحاب فتنه در این دانشگاه،وضعیت اسف بار حجاب وعفاف و بخشنامه های خلاف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از نمونه معضلاتی است که امروزه دانشجویان انقلابی را رنجیده خاطر کرده وگاها مراتب اعتراض این دانشجویان را در پی دارد.
  نیک مستحضرید که مطالبه گری،یکی از رسالت های جنبش دانشجویی است که متاسفانه امروز در دولت تدبیر و امید!با سرکوب شدید جواب داده میشود.

  بنده بعنوان عضو کوچکی از جامعه دانشجویی برخود لازم دیدم تذکرانی را به حضرتعالی گوشزد کنم

  ۱-حرکت شنیع کارمند دانشگاه آزاد گچساران در مراسم بزررگداشت روز دانشجو مصداق بارز خفقان در دانشگاههای گچساران بود که مطمئنا با عنایت دستگاه قضایی و دادستان محترم حق به حقدار خواهد رسید اما اینکه حضرتعالی در بیانیه های متعدد این قضیه را کذب محض دانستید دور از انتظار نبود چرا که شما وتشکل شما جیره خوار جناح های سیاسی و عروسک خیمه شب بازی مسئولین دانشگاه آزاد می باشید.قریب به هشت شاهد عینی ماجرا را از نزدیک دیده اند،با چه استدلالی اصل قضیه را تکذیب میکنید.اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

   
  ۲-همانطور که در گفتمان امام(ره)اسلام سکولار جایی ندارد وبه گفته شهید آیت الله مدرس:(سیاست ما عین دیانت ماست ودیانت ما عین سیاست ماست)باید به شما گوشزد کنم که گفتمانتان بسیار نزدیک به گفتمان محمدرضا خان پهلوی است که گفته بود روحانیون به موعظه رعیت بپردازند و به سیاست کاری نداشته باشند.مطمئنا دانشجویان فهیم شهرستان گچساران دوشادوش امام جمعه بصیر و انقلابی نخواهد گذاشت شما و همفکرانتان جایگاه نمازجمعه وامام جمعه را زیر سؤال ببرید کما اینکه این بیانات شما اگر نا آگاهانه باشد جهالت محض واگر آگاهانه باشد خیاتت به نظام واسلام است.

   
  ۳-جناب آقای بازیار از آنجایی که که جنابعالی اهل این استان نیستید باید محضرتان عرض کنم که هنوز آوازه جانفشانی های دلیر مردان و شیرزنان استان کهگیلویه و بویر احمد در پد خندق زبان زد خاص و عام می باشد هنوز کی لهراسب های این استان زنده اند و حاضرند در راه نظام و ناموسشان جان دهند واگر هتک حرمتی به خواهری در هر جای استان شود مردم ما با خاطیان شدیدترین برخوردها را خواهند کرد مگر ما مرده باشیم که به خواهر دانشجویی بی حرمتی شود ومسئولان راحت از این امر بگذرند.

   
  ۴-خود شما خوب میدانید که مردم ولایی و شهید پرور ایران اسلامی بسیار نسبت به فتنه ۸۸ حساسند پس با غیرت و احساسات این مردم بازی نکنید چرا که در این صورت همان طوری که در ۹ دی سیلی محکمی از همین مردم خوردید با شدید ترین برخوردها روبرو خواهید شد، مگر دانشگاه جولانگاه اصحاب فتنه است؟مگر دانشگاه محلی است برای بازیهای سیاسی وحزبی؟چه تفسیری از دانشگاه برای خود ترسیم کرده اید؟مطمئن باشید دانشجویان انقلابی نخواهند گذاشت شما و همفکرانتان در دانشگاه به مقاصد شومی که درسر دارید برسید.

   
  ۵-سخنی خدمت امام جمعه محبوب،ارزشی وانقلابی شهرم عرض کنم:
  سید بزرگوار همانطوری که میدانید انقلابی گری هزینه دارد و انقلابیون همواره در طول تاریخ مورد هجمه قرار می گرفتند؛چه هجمه از دشمنان خارجی وچه هجمه از طرف افراطیون لیبرال مسلک داخلی.
  فلذا مواضع شما مورد حمایت اقشار مردم و دانشجویان غیرتمند وانقلابی گچسارانی است.از خداوند منان برای حضرتعالی آرزوی سربلندی و شهادت را مسئلت می نمایم.

   
  وسلام علی من التبع الهدی

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  27 نظر برای “جوابیه ای به یادداشت سخنی با امام جمعه شهرم(گچساران)”
  1. دانشجو گفت:

   اگر دانشگاه آزاد خوب نیست خب می رفتی دانشگاه دولتی.البته نمی دانم اگر دانشگاه آزاد نبود چند درصد از دوستان می تونستند رنگ دانشگاه را ببینند.

   3

   3
  2. خادم گفت:

   با منطق ب……. صحبت کرده است. چماق به دست

   1

   2
  3. بسیجی گفت:

   من یک بسیجی ام و معتقدم اگر کشور با کوچکترین تهدید مواجه شود اولین سینه هایی که جلوی گلوله دشمن سپر خواهد شد سینه بسیجی ها است.اما آقای عباسی عزیز،بسیجی تنها افراد خاصی نیست و کسی حق ندارد با این تفکر که حق با من است به اسم بسیج هر رفتار و اقدامی خواست انجام دهد.در ادبیات شما و برخی دوستان خشونت گری دیده می شود و این با مرام بسیجی که تفکرش بر اساس منطق و سیره ائمه اطهار است مطابقت ندارد و اگر کسانی را مخالف یا منحرف می دانید با زبان منطق و بیان او را محکوم کنید نه با زبان تهدید.
   مگر از سیره امامان(ع) اطلاع ندارید؟مگر مناظرات امام صادق(ع) و امام رضا(ع) و شاگردانشان با گروه های مختلف فکری و دینی را نخوانده اید که چگونه از حقیقت شیعه و اسلام در مقابل آنان دفاع کردند؟کدام یک از آنان با حمله و خشونت گری برخورد کرد؟
   چرا فکر می کنید راه و منش بسیجی در خشن نشان دادن آن است که دلسردی جوانان را به همراه آورید.
   بسیج یک اسم مقدس و نهاد پاک است و توصیه می کنم همگی بینش و بصیرت خود از مفاهیم دین را بیشتر کرده و جلوتز از ولایت گام بر نداریم.
   موفق باشید

   1

   2
  4. پریا گفت:

   درود خدا بر مهندس بازیار

   2

   3
  5. ناشناس گفت:

   مشکلات شهرستان گچساران خودش کم نیست و مشکل کم ندارد خواهشن با کش دادن به این مساله بر مشکلات جامعه اضافه نکنید بزارین این بحث در مراکز قضایی بررسی شود و اونجا حق به حق دار خواهد رسید

   1

   2
  6. دانشمند گفت:

   کی لهراسب هم اصلاح طلب بود

   0

   0
  7. سحر گفت:

   به نظر من کسی نباید به خودش اجازه دهد به امام جمعه توهین کنه، آقای بازبار شما اگه واقعا خیرخواهانه میخواستید عمل کنید نباید به امام جمعه توهین میکردین، امام جمعه حرف اشتباهی نزده که شما بخواید عصبانی شوید

   2

   1
  8. واقعیت گفت:

   جوابیه داده که بهم زدن مراسم کار اینا نبوده بعد دوباره تو جوابیه تهدید کرده که بهم میزنن مراسم هارو!

   2

   0
  9. واقعا ادبیاتت خیلی ……. بود

   1

   0
  10. بسیجی گفت:

   ما که از اینها اعلام برائت میکنیم؛اینها از ما نیستند

   1

   0
  11. گچ.لیشتر گفت:

   اخ سی کالهراس باطولی.درود برایل باطولی

   0

   0
  12. امیر گچساران گفت:

   اولا که سخنان اقای بازیار عزیز کاملا متین ومودبانه بود وسنجیده درود خدا بر راه وهمراهان او وملت شریف ایران دوما کی لهرس ……و……. بیش نبود سوما این قدر فتنه فتنه نکن وبیشتر از سن ات صحبت نکن وتهدید نکن که تو ……کاهی وباکنکی تو خالی بیش نیستید چهارما بیشترین مناظره ها ومیز گردها وسمینار ها در این دولت انجام می شود البته اگر شما ودوستانتان بگذارند واشوب وشارلاتان بازی در نیاورند ودر اخر ملت بزرگ ایران بار دیگر پوزه شما ها را به خاک خواهند مالید شب دراز وقلندر بیدار است وشما ها هم طرفدار امام جمعه محترم نیستید وفقط میخواهید خودتان را مطرح کنید کی امودی به شهر ودانشگاه.

   2

   1
  13. امیر گچساران گفت:

   در پایان برای امام جمعه ارزوی مرگ وشهادت هم کردی

   0

   0
  14. وحید گفت:

   با سلام
   درود بر آقای سعید عباسی آرند. از جوابیه بسیار روشن و سریح و با بینش شما کمال تشکر را دارم. بهترین و امن ترین و معتبر ترین سنگر یک شهر امام جمعه یک شهر هست اگر هر کسی با هر تفکری بخواهد به ایشان توهین کند، شهر بدون سنگر میشود و چه بسا فردا و فرداهایی دگر، هر کسی با هر بینشی به قول خودش درست به همه مسئولین توهین کند. که برای یک شهر مخرب میباشد
   با تشکر از فانوس و مردم فهیم شهرم

   1

   1
  15. محمد گفت:

   اقای عباسی عزیزشماهم باتهدیدحرف میزنی امااقای بازیارمودبانه حرف زدخودت میدانی به هیچ دختری توهین نشدفقط شلوغش میکنیدانصافابروازاقای خواجه زاده بپرس به واقعیتهامیرسی

   1

   1
  16. ناشناس گفت:

   اینو راس میگه دانشگاه نباید محل فتنه گران بشه

   1

   0
  17. فرزند شهید گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
   نمیدانم از کجا و چگونه شروع کنم زیرا در این استان همه خارج از حیطه وظایف خویش عملکرده و به دیگری میتازد شاید این روش سال های متمادی است که در استان رواج دارد و باعث عقب ماندگی بسیاری از شاخصه های استان همین بحث و جدل های بی مورد بوده و هست چرا که اگر حتک حرمتی صورت گرفته این حق برای ایشان وجود دارد تا از باعث و بانی ان شاکی شده و حق خود را پیگیری نماید زیرا که ادم زنده نیاز به وکیل و وصی ندارد و بدتر انکه بسیاری از اقایون بصورت خیلی خودجوش بلندگو بدست داعیه دار پیگیر تضییع حقی شدند که اصلاً وظیفه ای در این خصوص نداشته بلکه بدلیل عدم انجام وظایف مربوطه ، دارای ضعف اساسی بوده چه بسا اگر امام جمعه مورد اشاره شرح اتفاق پیش امده را از جناب خواجه زاده میپرسیدند حتما بدین نحو در پس تریبون نماز جمعه یکطرفه قضاوت نمیکردند ! بارها رهبری سفارش به رعایت وحدت و هم افزایی میان اقشار جامعه نمودند بنحوی که لازم نیست بی دلبل بخاطر اتفاقات این چنینی و از این قبیل سروصدا نمود و بانگ وا اسفا جار زده شود بلکه میتوان چنین مسائلی را بصورت سربسته همچون اتفاقی که درون یک خانواده رخ میدهد ، مدیریت و حل نمود ! چرا که اگر قضاوتی هم مسیر اشتباه خود را طی نموده باشد ، بتوان با حداقل خسارت احقاق حق نمود . ضمناً به این موضوع هم اشاره میکنم که بسیج ارث شخصی نیست که هر کسی از راه میرسد با هر اتفاق و حادثه ای میراث دار ان شود …
   بیاد داشته باشیم خدا ناظر بر اعمال ماست
   و من اله التوفیق

   1

   1
  18. باشت باوی گفت:

   آقای عباسی عزیز ، لطفأ نیازی نیست دخالت کنید شما هم بچه این شهر نیستید.

   1

   2
  19. حق به صاحب حق خواهد رسید گفت:

   سلام علیکم خدمت همه ی بزرگواران…
   باید عرض کنم که دوستان عزیز آنجا که حق هست باید از آن دفاع نمود؛از بعضی نظرها راحت می شود متوجه شد که دین و خدای خود را،جناح سیاسی خود دانسته اند،دوستان عزیزم آیا وقت آن نرسیده که بیدار باشیم؟!
   خداوند ناظر بر اعمال(گفتار؛رفتارمون و…)همه ی ماست.
   حقیقتا باید گفت که حرکت مراسم روز دانشجو بر علیه اون خواهرمون حرکت بسیار وقیح و ناپسند و دور از اخلاق و غیر منصفانه بود؛ما خود ناظر بر این جریان بودیم.پس باید حق را پذیرفت…و دوستان گرامی امام جمعه شهرستان پدر سیاسی و معنوی شهر هستن؛با هر جناحی که باشیم باید به ایشون احترام بزاریم؛مبادا سیاست زدگی ما؛دینمان را از ما بگیرد…دوستون دارم

   0

   0
  20. ایرانی... گفت:

   احسنت آقای عباسی…
   متاسفانه طرفداری از حق خیلی سخته…
   ولی شما مثل یه مرد به کارت ادامه بده…
   موفق باشی مرد…
   یاعلی

   0

   0
  21. محمود حسینی گفت:

   باتشکرازآقای عباسی.عزیزان انقلابی خودتون رو ناراحت نکنید.این لشکرمعاویه که باهاش روبه روهستید درتمام طول تاریخ باتفکرعلی وار وانقلابی شمادرتقابل بوده.اگه همه حرفایی که روحانی ازاول تاحالازده روکنارهم بگذارید میفهمیدکه هیچ کاری که نکرده هیچ به خاطرگوش نکردن به نصایح رهبری هم سرمایه ی ملی روبرباد داده هم به غلط کردن افتاده.لطفااگه کسی منطق داره حرفی ازدولت نزنه.آقای بازیار وروحانی وهاشمی هم عمروعاص های زمانند که هم امام علی روخونه نشین کردند هم جام زهررو به امام نوشاندند.تاریخ همیشه درتکراراست.ولی مهم آخرشه که حزب الله هم الغالبون هست.پس ازعزیزان انقلابی خودم میخوام علی رغم همه ی مخالفت ها وسنگ اندازی ها بادلی آرام به راحتون ادامه بدید.ریشه ی این معاویه مسلک هارو باید امام زمان خشک کنه.به امید اون روز…….صلوات

   2

   0
  22. دانشجو گفت:

   جناب عباسی سلام
   بدون مقدمه سراغ مقدمه جنابعالی می روم
   ابتدا عرض می کنید که دانشگاه آزاد در پیش برد اهداف انقلاب موثر بوده است اما در ادامه به فرافکنی می پردازید
   سوال از شما دارم
   کجای مملکت ما حجاب رعایت می شود؟؟؟
   کجای دنیا به عقاید دیگران توهین می کنند؟؟؟
   بدحجابی امروز جامعه مسلمان ایران از آن جا ریشه دوانده است که افرادی که می خواستند دلسوز مردم باشند و به قول خودشان سنت پیامبر و حجب زهرا(س) را پیاده کنند اما بدون برنامه و عجولانه دست به جلوگیری و ممانعت زدند
   مگر نمی دانید انسان وقتی از چیزی منع شود بیشتر به سمت آن سوق می خورد؟؟؟
   در ادامه مقدمه به نقد غیر منصفانه دولت تدبیر و امید می پردازید ولی در صورتی که یادتان رفته است دولت مورد علاقه شما وحشتناک ترین خفقان تاریخ را بر دانشگاه های ایران اعمال کرده بود
   چرا منصفانه نمی نگرید ببینید که جنبش های دانشجویی در این ۳سال و اندی جان تازه گرفته اند؟؟؟
   در بخش اول پاسخ نامه به رفتار مسئول قرآن و عترت دانشگاه اشاره می کنید بدون این که بدانید طبق دستورالعمل اخلال گر باید از سالن خارج شود
   از شواهد سخن می کنید ولی سوال
   فیلم اتفاق را دیده اید؟؟؟ در جلسه حضور داشتید؟؟؟
   اذعان می کنید شاهدانی در جلسه بودند
   بنده یکی از همان افراد حاضر در جلسه و در فاصله نیم متری اتفاق بودم که چیزی که شما و دیگران در روزهای گذشته عرض کردند ندیده ام
   پس چرا این گونه یک تنه به مسند غیرمرتبط با شغلتان یعنی قضاوت تکیه می زنید و حکم صادر می کنید؟؟؟
   در ادامه بخش اول چون از پاسخ به سوال در ذهن خود عاجز می شوید به جناب بازیار انگ وابستگی می زنید در صورتی که خود وابسته هستید
   پس اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
   در بخش دوم به سخنان امام امت و آیت الله مدرس در مورد نفی اسلام سکولار برای نفی گفتمان مذاکره و گفتگو می پردازید
   شما در حال القای یک دیکتاتوری گفتمان هستید مگر یادتان رفته است که بزرگان انقلاب همیشه از آزادیِ بیان عقاید و سلایق و اندیشه ها سخن به میان می آورند؟؟؟
   در ادامه بازهم به صورت مستتر به فرافکنی می پردازید که هرکس مخالف نظرات شماست دشمن است و از باقی مانده حکومت طاغوت و عمال آمریکای شیطان می باشد
   در پایان بخش دوم به موضوعی اشاره می کنید که واقعیت است
   آری جوانان این شهرستان و استان و در سطح کلان همیشه دوشادوش امام امت و بزرگان و عزیزان انقلاب به مصاف مشکلات و دشواری ها و دشمنان اسلام و امت گسیل می شوند
   در بخش سوم به صورت ملموس و البته عیان به نژادپرستی روی می آورید
   اینکه جناب بازیار اهل این استان نیست دلیل بر آن نیست که از شعور و شور سیاسی و انقلابی مردم این خطه و دیار اطلاعی نداشته و ندارد
   همه مردم می دانند که تعرضی خدای ناکرده به هر شخصی که فرق ندارد زن باشد یا مرد
   بسیجی باشد یا نه
   صورت گیرد کسی سر جای خود نمی نشیند و همه به اعتراض و مخالفت با عمل انجام شده می پردازند
   این قسمت را با یک سوال پایان می دهم اگر دانشجوی مذکور چادر بر سر نداشت بازهم این واکنش را نشان می دادید؟؟؟
   در بخش چهارم به اتفاقات شرم آور و ناراحت کننده سال ۸۸ و آن فتنه قبیح اشاره می کنید تا به این حرف برسید که چرا دانشگاه آزاد جولانگاه افرادی از جریان رقیب شما شده است
   افرادی را که شما از آنها نام می برید مگر از نهادهای امنیتی اجازه فعالیت ندارند؟؟؟
   اگر این اتفاق در جلسه افرادی چون حسن عباسی یا شریعتمداری می افتاد بازهم اظهار می کردید چرا دانشگاه جایگاه این افراد شده است؟؟؟
   در ادامه بخش چهارم علنا شمشیر را از رو می کشید و حکم جهاد می دهید و اعلام می دارید مقاصد شوم در سرتان چیست؟؟؟
   چرا توهم توطئه دارید؟؟؟ کدام مقاصد شوم؟؟؟ ابراز عقاید خود در کشوری که بر مبنای دموکراسی اسلامی است مقاصد شوم است؟؟؟
   اما چرا وقتی از دادن پاسخ منطقی عاجز می شوید فرافکنی و انحراف افکار می کنید؟؟؟
   در بخش پنجم به یک نگرانی همگانی اشاره دارید که جای بسی تقدیر است
   نگرانی برای انقلاب،انقلابی که با خون جوانان و مردمان این سرزمین ایجاد شد و به حیات پربرکت خود ادامه می دهد
   ولی یک نکته را یادآور می شوم نگرانی برای انقلاب تقدیر دارد ولی خدا نکند که زمانی آرمان های انقلاب فراموش شود و به نام انقلاب هر عملی را انجام دهیم
   و
   درپایان
   ماهم به عنوان فرزندان انقلاب تا پای جان پشت این انقلاب ایستاده ایم و خواهیم ماند

   0

   0
  23. مسلم گفت:

   با عرض سلام
   وقتی مسئول از مظلوم دفاع نمی کنه و مسئله توجیح میکنه،وظیفه ما هست تذکر بدهیم و این مسئله ربطی به اینکه بچه کجایی نداره،و به این جماعت دو پهلو و فتنه گر عرض میکنم که در این چند روزه آقای ممنوع تصویر در مقام تطهیر خود گفتند در سال ۸۸ تقلبی نبوده البته که این موضوع تقلب برای ما معلوم بود اما لطفا به فکر فتنه نباشید.ما بسیجیان آماده ایم
   بسیجی بودن به ساکت بودن و بی تفاوت بودن نیست
   آقای عباسی احسنت خدا خیرت بده که از مظلوم دفاع کردی

   0

   0
  24. دانشجو گفت:

   جناب حسینی معلوم الحال
   افراط چشمانوتو کور کرده

   0

   0
  25. شاهد گفت:

   براتون متاسفم آقای عباسی چقد ملتو ترسوندی

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دست جریان بویراحمد”
 • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • رئیس محیط زیست گچساران خبر داد:پروژه تونل دیل – چرام مشکل زیست‌محیطی دارد
 • حکایت دو کودک کار یاسوجی که دلشان برای “پدر” تنگ شده است
 • پوزش فرمانداری مهربان اما لجباز
 • فوتبال و همبستگی اجتماعی
 • حضور سرمایه گذار ایتالیایی و چینی در محل ساخت پتروشیمی دنا بویراحمد+تصاویر
 • مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد:افزایش قیمت بنزین صحت ندارد
 • “دو راه پیش پای مسئولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران”
 • واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد به شایعات
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهگیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم
 • افزایش خودسرانه ۲۵تا۵۰درصدی کرایه تاکسی در دوگنبدان صحت دارد؟؟
 • نفتی ها باید کار را در گچساران تمام می کردند/حسرت صعود در تهران تمدید شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کامیون داران یاسوجی جلوی اداره کل حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • خروج آمریکا از برجام؛ بازنده کیست؟!
 • افزایش بی‌‌حساب و کتاب قیمت گوشت قرمز در بازار گچساران
 • فرماندار دنا تغییر می کند/برای اولین بار در استان یک زن فرماندار خواهد شد
 • چرا کهگیلویه و بویراحمد مکانیک ماهر و نانوای خوب ندارد؟
 • پرونده غارت‌گران زمین‌های «کلاغ‌نشین» گچساران تشکیل شد
 • ورود به مناطق حفاظت شده گچساران ممنوع است