طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۴ آذر, ۱۳۹۵ | کد خبر : 34901 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سخنی با امام جمعه ی شهرم به قلم داراب بازیارعدالسلیمانلو   چند روزی از برنامه ی بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد گچساران می گذرد.در این برنامه مثل همه ی برنامه های روز دانشجو در سایر دانشگاه های کشور دارای شور وحساسیت خاصی وجود داشت. این بین اما یک موضوعی که خیلی قابل […]

  فانوس زاگرس؛
  سخنی با امام جمعه ی شهرم
  به قلم داراب بازیارعدالسلیمانلو

   

  داراب بازیارچند روزی از برنامه ی بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد گچساران می گذرد.در این برنامه مثل همه ی برنامه های روز دانشجو در سایر دانشگاه های کشور دارای شور وحساسیت خاصی وجود داشت. این بین اما یک موضوعی که خیلی قابل توجه و تامل بود حملات مکرر به دانشگاه آزاد از سوی سایت های خبری و جریان های مختلف در طی چند روز گذشته بود.در همین رابطه امام جمعه ی محترم هم سخنانی را در باب دانشگاه آزاد از تریبون نماز جمعه مطرح فرمودند.همه ی اینها بهانه ای شد که سخنی به عنوان عضو کوچکی از مجموعه ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی خدمت امام جمعه ی محترم داشته باشم.

   

  امام جمعه ی شهرم:
  دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان یکی از ثمرات بسیار موفق در نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود که در حال حاضر با داشتن بیش از یک میلیون دانشجو در سراسر کشور سهم بسیار زیادی را در آموزش عالی کشورمان و تولید علم داشته است.با تاسیس دانشگاه آزاد در کشور جلوی قسمت زیادی از خروج ارز و بویژه فرار نخبه گان و جوانان از کشور گرفته شد.دانشگاه آزاد گچساران هم در حال حاضر با داشتن نزدیک به٢٠٠ هیئت علمی و استاد حق تدریسی و بیش از ١٨٠ کارمند در حال حاضر بزرگترین و با سابقه ترین مرکز آموزش عالی شهرستان محسوب می شود.تاسیس دانشگاه آزاد و در حال حاضر هم،توسعه ی مقاطع تحصیلات تکمیلی باعث شده که جوانان و دختران این شهر در کنار خانواده شان با آرامش خاطر مشغول تحصیل رشته ی مورد علاقه ی باشند. اینها همه از خدمات دانشگاه آزاد برای مردم و نظام اسلامی است که لازم بود قسمتی از آنها را در اینجا جهت مقدمه یادآوری نمایم.و اما چند نکته از باب شاگرد و استادی خدمتتان عرض میکنم.

   

  ١.حساسیت و واکنش حضرت عالی به مسائل مربوط به آرمان ها و ارزش های نظام جمهوری اسلامی قابل تحسین و تقدیر است و تریبون مقدس نماز جمعه برای مردم به عنوان مستند و مستدل محسوب می شود،لذا مسائلی که در آن مطرح می شود باید مورد تحقیق و گزارش های داده شده راستی آزمایی شود؛ بعد بیان گردد تا اینکه خدای نکرده از قصد اجرای وظیفه ی امر به معروف و نهی از منکر حق کسی ضایع نشود.

   

  ٢.بیان فرمودید که نماز جمعه را در دانشگاه برگزار می کنید.امیدواریم این نعمت که چند سالی است که از دانشگاه آزاد دریغ شده مجدد همچون سالهای گذشته به دانشگاه آزاد برگردد و همه ی ما دانشجویان و دانشگاهیان بتوانیم از نعمت نماز جمعه در دانشگاه برخوردار بشویم!

   

  ٣.امام جمعه ی موقت شهرمان با عنوان معاونت دانشجویی و فرهنگی در این دانشگاه مشغول به خدمت است؛ای کاش از ایشان به عنوان معتمد تحقیق می شد که این تیر پیکان حمله و این همه هیاهوی رسانه ای بسمت خانمی نباشد که خودش نماد حجاب اسلامی در دانشگاه و یکی از آمرین مسئله ی حجاب در دانشگاه آزاد است که همیشه تمام آبروی خود را برای ترویج حجاب حضرت زهرا(س ) گذاشته است .

   

  ٤.دانشگاها محل تضارت آرا و زمینه ساز گفتمان و پویایی جامعه است.به فرموده ی شهید مطهری حتی لیبرال ها هم حق صحبت کردن و گفت و گو در دانشگاه ها را دارند.منصوب کردن فرزند شهیدی به فتنه که حضورش از سوی دستگاهای نظارتی منع قانونی نداشته، باعث این برداشت می شود که از تریبون نماز جمعه که متعلق به که همه ی سلایق در درون نظام هست،به نفع یک جریان خاص استفاده می شود.

   

  ٥.همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند:آرمان گرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیریم.در برخورد با تخلفات و تخطی ها از قانون، نهاد های مشخصی برای برخورد وجود دارد لذا دعوت نمودن از سایر نهاد ها برای جلوگیری،خود موجب بیشتر شدن تشنج در برنامه ها و مجوز دادن به عمل فراقانونی است.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “سخنی با امام جمعه شهرم (گچساران)”
  1. دلسوز گفت:

   امام جمعه لطفا اول تحقیق کنید و بعد حرف بزنید. خطبه های نماز جمعه جای کوبیدن استکبار و صهیونیست هست نه کارکنان دانشگاه آزاد که بیشتر آنها بسیجی هستند. حیف نیست که شما حرف های عبدالله نادری را ملاک قرار میدهید و ملاک صحت و سقم آن را از نهادهای امنیتی سوال نمی کنید.

   0

   0
  2. دانشور گفت:

   درودآقای بازیار انشاالله ازمتانت کلام شماالگوبرداری شود.امام جمعه محترم شهرمان هم اگربه حقایق جدیدی دست یافتنددرخطبه های آینده بیان بفرمایندکه باآبروی کسی بازی نشود.

   1

   0
  3. باشت باوی گفت:

   ای بنازمت میر شکار دانشگاه

   0

   0
  4. ملاگرگ الله گفت:

   احسنت جناب مهندس بازیار

   1

   0
  5. امور دانشجویی گفت:

   درود خدا بر دکتر ملک زاده ، افرین صد آفرین بر مهندس بازیار

   1

   0
  6. امید گفت:

   دانشگاه آزاد باید با برخورد انظباطی با دانشگاه خاطی نشان دهد که قانون مدار است و زیر بار فشارهای خارجی قانون شکنانه نمیرود.عدم برخورد با خاطی یعنی تایید رفتار دانشجوی معارض و امام جمعه معترض

   0

   0
  7. امیری گفت:

   بازیار جنابعالی چن تا نماز جمعه شرکت کردی که حالا استقبال میکنی از نماز جمعه‌؟

   امام جمعه درست گفته و دانشگاه آزاد بی اخلاقی کرده‌چه‌معنی داره در روز دانشجو ،یه دانشجو نتونه حرفشو بزنه یا نشون بده‌.بعد ناموس مردم رو به کشف حجاب کنن‌.شنیدم که امام جمعه موقت هم اون لحظه تو سالن نبوده.خلاصه از دانشگاه ازادی که‌خودت‌چند بار منتقدش بودی الکی حمایت نکن‌.همه چیز رو سیاسی نبین‌.اصلا فرض کن با …… خودت این رفتار میشد

   1

   0
  8. ناشناس گفت:

   با سلام خدمت اقای بازیار عزیز اولا امان جمعه محترم بدون دلیل صحبت نکردن دوما دانشگاه طوماری تهیه کردن که بسیجان اشوبگر هستن سوما شما افرادی رو انتخاب میکنید برای سخنرانی که فقط از سران فتنه تقدیر و تشکر میکنن چهارما چرا این همه دروغ به مردم میگید همه میدانن که روسری از سر ناموسمان کشیده شد و اگر قران رو جلوی همان خانمی که اینکار رو بزارید شرط میبندم میگه روسری از سر این خانم محجبه کشیده شد پنجما کجای دنیا رو دیدی جلوی جمع کسی رو تفتیش بکنن کسی که بمب انتحاری به خودش وصل کرده باشه اینجوری تفتیش نمیشه شیشما ادم باید راست گو باشد نه دروغگو هفتما شما اصلاح طلبان عادت به تخریب و تشنج کردن دارید احتمالا برنامه اقای هدایت خواه رو فراموش نکردید چرا اون موقع که با چوب و چماق اومدید کسی شما رو تفتیش نکرد

   1

   0
  9. امیر گچساران گفت:

   درود بر مهندس بازیار عدالسلیمانلوبا سخنان متین ومنطقی خدا وند به شما در دفاع از حقوق قانونی مردم عزت وافتخار دهد در دانشگاه مایع افتخار اصلاح طلبانی

   0

   0
  10. محمد گفت:

   درجواب امیری وناشناس متاسفانه ازهیچی خبرنداریدفقط اظهارنظرمیکنید

   0

   0
  11. پریا گفت:

   آقای بازیارحرفهاش مورد تایید من اونجا بودم هیچی از در آوردن روسری ندیدم

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • شوالیه های سوار بر گرده صداقت مردم
 • نجات معجزه آسای ۴مصدوم تصادف شدید محور باشت_بابامیدان+تصاویر
 • سرپرست کهگیلویه و بویراحمدی فرمانداری رودان هرمزگان معرفی شد+تصاویر
 • لزوم آسیب شناسی و ارائه مدل مدیریت ریسک بیمه هنرمندان در راستای تدوین راهکارهای اصلاحی
 • حضور دو بازیکن باشگاه آتاک گچساران در اردوی منطقه ای تیم ملی فوتبال نونهالان+تصویر
 • اشتغالزایی از هفتاد و پنج هکتار جنگل تنها برای ۲۰۰ نفر/به فکر برجسته کردن نام یاسوج هستیم
 • فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج چرام معرفی شد+تصاویر
 • معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور در یاسوج:به روستائیان و عشایر وام ۶ درصد پرداخت می شود
 • نفت و حوادث ناتمام
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران منصوب شد
 • “برای تغییر نام استان با هم لجبازی نکنیم”
 • ما دچار جامعه ای “مرده” و مطالبه گری را فراموش کرده ایم
 • تغییر برخی از فرمانداران و بخشداران و تأسیس شهرستانهای جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • دعوت از شرکت های کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در چهارمین نمایشگاه بین المللی غذایی اردن
 • “به بهانه انتشار یک ایمیل”
 • اعلام قیام سراسری علیه طایفه گری و سنگ اندازی در کهگیلویه و بویراحمد
 • “آلزایمرِ سیاسی در کهگیلویه”
 • استاندار خطاب به مدیران:اندازه‌ای که دغدغه بستگان را دارید دغدغه توسعه کهگیلویه و بویراحمد را داشته باشید
 • نقدی بر همایش  قلم ، اقوام و آرامش در گچساران
 • آتش سوزی مجموعه ۱۶۷ شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران