طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۳ آذر, ۱۳۹۵ | کد خبر : 34886 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ مطهره شفیعی: علی اکبرناطق نوری در نهایت سکوت خود را شکست  و به شایعات و تخریب‌ها پاسخ داد. اوگفت: اینکه عده‌ای فقط حرف می‌زنند که فلانی یا فرزندانش از فلان رانت استفاده کرده‌اند و مدرکی ارائه نمی‌کنند، نشان‌دهنده عمق فساد در جامعه است. وی در همایش مبارزه با فساد که در اتاق بازرگانی […]

  فانوس زاگرس؛

  مطهره شفیعی: علی اکبرناطق نوری در نهایت سکوت خود را شکست  و به شایعات و تخریب‌ها پاسخ داد. اوگفت: اینکه عده‌ای فقط حرف می‌زنند که فلانی یا فرزندانش از فلان رانت استفاده کرده‌اند و مدرکی ارائه نمی‌کنند، نشان‌دهنده عمق فساد در جامعه است. وی در همایش مبارزه با فساد که در اتاق بازرگانی تهران در حال برگزاری است، در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور فرزندان و بستگانش در فعالیت‌های اقتصادی گفت: من دو پسر دارم و به آنها گفته‌ام که نه در سازمان‌های دولتی کار کنند و نه فعالیت تجاری داشته باشند. رئیس دفتر بازرسی رهبری ادامه داد: هفته‌ای دو گزارش به حراست رهبری ارسال می‌شود مبنی بر اینکه از اسم من استفاده شده است. من همین‌جا اعلام می‌کنم هر کسی مدرکی از فساد اقتصادی فرزندان یا داماد و سایر بستگان من دارد، می‌تواند آن را منتشر کند. وی ادامه داد: اینکه عده‌ای فقط حرف می‌زنند که فلانی یا فرزندانش از فلان رانت استفاده کرده‌اند و مدرکی ارائه نمی‌کنند، خود نشان‌دهنده عمق فساد در جامعه است.  رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با انتقاد از جلسات و سمینارهای متعدد در دولت‌ها برای مقابله با فساد گفت: به عنوان مثال از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی چه چیزی در آمده است؟ دو سال قبل نیز من این نکته را گفتم که برای بنده هزینه‌های زیادی ایجاد کرد. وی تاکید کرد: ۳ چیز مثل موریانه مشغول پوک کردن انقلاب است؛ تملق، رودربایستی و سوم باند‌بازی و تا زمانی که این ۳ مورد وجود داشته باشد اگر ۱۰ هزار ماده قانونی نیز تصویب شود، هیچ دردی از کشور دوا نخواهد شد.  ناطق نوری در بخش دیگری اظهار داشت: بعد از آیات قرآن مثل اینکه آیات جدیدی نازل شده است؛ السابقون السابقون اولئک المقربون ظاهرا شده الرابطون، الرابطون، اولئک المرتبطون. زمانی که رابطه جای ضابطه را بگیرد چه کسی می‌تواند رقابت کند؟ وی افزود: می‌گوییم که اسلام دین کامل است، چه بلایی سر دین کامل آورده‌ایم که مقام ما در دنیا از رتبه ۸۷ به ۱۳۶ رسیده است؟ ناطق در پاسخ به حاضرانی که او را آیت‌ا… خطاب می‌کردند، گفت: خواهش می‌کنم به من آیت‌ا… نگویید، چون گویا امروز همه چیز از جمله عنوان دکتر و آیت‌ا… ارزان شده و من نگرانم اگر چندین بار به من آیت‌ا… بگویند و در جایی دیگر من را حجت‌الاسلام خطاب کنند، این تصور برایم ایجاد شود که آنها با من خصومتی دارند.

  ناطق نوری
   آن روز که شیخ نور دیگر دوست نبود
  بی‌انصافی است اگر تاریخ آغاز هجمه‌ها به ناطق نوری را زمانی غیر از آن روزها دانست که او بر طبل مخالفت با تندروی و حرکات نامتعارف سیاسی از سوی برخی اصولگرایان کوبید؛ همان زمانی که تجربه و مشی اعتدالی به او آموخته بود دوران انحصارطلبی به پایان رسیده و باید برای گروه‌های غیرهمفکر هم احترام و فرصت قائل شد، یعنی همان سال ۷۶ که رقیب کاندیدای اصلاحات شد و در حالی که اصولگرایان از انجام حرکت و اظهارنظری برای نشان دادن خشم خود دریغ نمی‌کردند، او با نگارش نامه‌ای پیروزی رقیب را به او تبریک گفت. اگرچه طی ۸ سال دولت اصلاحات خشم آنانی که رفتارهای تعاملی ناطق نوری را مخالف رسیدن به اهداف جناحی خود می‌دانستند، چندان عیان نبود، اما در سال ۸۴ تردیدهای شیخ نور در حمایت از احمدی‌نژاد که گزینه اصلی اصولگرایان بود، مشهود شد و شیخ نور دیگر آن همراهی سابق را نداشت. اتومبیل‌هایی که سرنشینان آن باهنر و برخی دیگر از این طیف بودند، می‌آمدند تا دغدغه‌های بزرگان را رفع کنند. حتي احمدي‌نژاد هم در جلسه‌اي كه به رياست شيخ نوري برگزار شد، اعلام كرد كه «من طرحی براي اداره كشور دارم و بقيه نامزدها ندارند. شما هم اجازه نمي‌دهيد من طرحم را بدهم». پس از اين جلسات بود كه اخم عقلاي جمع در هم فرو رفت و مرحوم عسگراولادي به ناطق نوري گفت: «اين برادر ما احساس مي‌كند كه اسلام را فقط او مي‌شناسد، اين برادر ما احساس مي‌كند انقلاب را فقط او درك كرده است. اين برادر ما احساس مي‌كند امام را فقط او مي‌شناسد.» از همین مقطع خطی میان باورهای ناطق نوری که نزدیک به آموزه‌هایش از بنیانگذار انقلاب اسلامی بود و طیفی که اهداف خود را در حضور در قدرت اجرایی به هر قیمتی می‌دانستند، کشیده شد. جدا شدن ناطق نوری از اصولگرایان و نزدیک شدن اعتدالیون و اصلاح طلبان به او موضوعی نبود که به‌سادگی قابل پذیرش تندروها باشد. بنابراین برنامه‌ای تنظیم کرده و به اتهام‌زنی علیه شیخ نور مشغول شدند که نمونه آن در مناظره‌های انتخاباتی سال ۸۸ بود؛ جایی که احمدی‌نژاد از پشت تریبون صداوسیما اتهاماتی را متوجه ناطق نوری کرد.پس از آن هم برخی درباره منبع درآمد پسران او داستان‌سرایی و موضوعاتی را مطرح کردند که بسیاری از اقشار جامعه، حتی آنانی که نسبتی با سیاست‌ورزی نداشتند، به دروغ بودن آن اتهامات اذعان داشتند. در این شرایط انتظار می‌رفت که اصولگرایان واقف به حقیقت گامی در راستای حمایت از ناطق نوری بردارند، اما آنان امید به کرسی‌های قدرت داشتند و شاید به این می‌اندیشیدند که فرصت دلجویی زیاد است.
   شکسست در تفرقه‌افکنی میان شیخ نور و هاشمی
  زمانی که مخالفان اعتدال به یقین رسیدند اتهام‌زنی به ناطق نوری دستاوردی برایشان ندارد، سیاست تفرقه‌اندازی میان او و بزرگان را پیش گرفتند. به عنوان مثال سعی کردند میان شیخ نور و آیت‌ا… هاشمی به روش‌های مختلف تفرقه و دلخوری ایجاد کنند که ترفندی غیرقابل اجرا و بی‌نتیجه بود و با این جملات ناطق نوری که«رابطه بنده با آقاي هاشمي يك رابطه قديمي است و سابقه دوستي ما هم مربوط به سال ۴۲ و شروع مبارزه در قم هست و من از آنجايي كه آقاي هاشمي را از پيشكسوتان انقلاب و مبارزه مي‌دانم، به همين مناسبت احترام ويژه‌اي هم براي ايشان قائل هستم. نقش سرنوشت‌سازآقاي هاشمي‌رفسنجاني با آن قابليت‌هاي فردي منحصر به فرد، در مبارزات قبل از انقلاب و پس از آن در اداره جنگ و دوران سازندگي و ساير مقاطع انقلاب، اگر نگوييم بي‌نظير بايد گفت كم‌نظير هست. بنده فارغ از رفاقت بيش از نيم‌قرني كه با ايشان دارم، همواره ايشان را به خاطر دلبستگي‌اش به مباني اصولي انقلاب، تعهدشان به رهبري نظام، آن هم در سخت‌ترين شرايط و پايبندي‌شان به مصالح ملي، واقعا تحسين كرده‌ام. روابط ما هم اگرچه خبر خوبي براي افراد بددل نيست، روابط گرم و صميمانه‌اي است» برنامه آنها تعطیل  و سرشکستگی برایشان ماند.
   پایان جلسات لواسان
  ناطق نوری دیگر قصد ندارد جلسات انتخاباتی برای اصولگرایان برگزار کند. او دیگر تمایلی ندارد با چهره‌هایی مواجه شود که سال‌ها صداقت را فدای منفعت کردند و بار دیگر به خیال خود می‌توانند با شعارهای زیبا اما غیرقابل اجرا کرسی ریاست جمهوری ۹۶ را از آن خود کنند. ناطق نوری دیگر تمایلی ندارد آنهایی به لواسان و دیدار او بیایند که در ذهن آنچه را آماده می‌کنند که نسبتی با آنچه بر زبان می‌آورند ندارد. اتاق جلسات لواسان تعطیل است و تا زمانی که یکرویی و صداقت به اصولگرایان بازنگردد، قفل این اتاق باز نخواهد شد.

  پاسخ ناطق نوری به فاضل لاریجانی
  حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری نسبت به نامه فاضل لاریجانی به دستگاه قضائی واکنش نشان‌ داد. وی در حاشیه برگزاری همایش مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی  در خصوص نامه فاضل لاریجانی به دستگاه قضائی گفت: به نظر می‌رسد دو علت موجب بروز چنین واکنش‌هایی می‌شود، یکی صراحت لهجه بنده در بیان دیدگاه ها و نظراتم و دیگری مسئولیتی که در دفتر بازرسی مقام معظم رهبری بر عهده دارم. ناطق نوری افزود: قطعا بازرسی همیشه به سود افراد نیست و در این بین منافع برخی افراد در پی بررسی‌هایی که صورت می‌گیرد به مخاطره می‌افتد و در نهایت آنان احساس خطر و ابراز گلایه می‌کنند که البته این ابراز نظرها مهم نیست و کسی که در جایگاه بازرسی حضور دارد نباید از این رفتارها برنجد. ناطق نوری با یک بیت شعر اظهار نظرهای خود را تکمیل کرد که: وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم/ که در طریقت ما کافری است رنجیدن.
   

  ابرچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • لیگ برتر واترپلو؛نفتی های گچساران در ثانیه های آخر به تساوی رضایت دادند
 • برگزاری کنگره انجمن اسلامی معلمان کهگیلویه و بویراحمد/برگزاری انتخابات و مشخص شدن اعضای جدید
 • تنش در جلسه بررسی مشکلات روستاهای باشت جلوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
 • اخبار استان؛نماینده بویراحمد: شغل را فقط شغل دولتی تعریف نکنیم/انجام معاینه فنی خودروها با ۲۵ درصد تخفیف در دهدشت/پلمب نمایشگاه اتومبیل در یاسوج به دلیل کلاهبرداری/توده هوای سرد و بارانی وارد کهگیلویه و بویراحمد می‌شود
 • “آیت الله هاشمی ، از افسانه تا واقعیت”
 • جزئیات جدید از کشف جسد دختر ۲۰ ساله در دنا/ قاتل و علت جنایت مشخص شد
 • کاندیدای شورای شهر گچساران و باشت ، چه طرح و برنامه ای دارید ؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:معدن فسفات چرام نتیجه خواهد داد
 • تاجگردون: موضوع یکسان‌سازی حقوق‌های نیروهای قراردادی هیچ ربطی به انتخابات ریاست جمهوری ندارد
 • پرواز هلی‌شات‌(فیلم برداری هوایی) در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد/برخورد با خدمات اجباری در تالارهای عروسی
 • گزارش؛کلافگی رانندگان گچسارانی در سایه کمبود جایگاه و صف های طولانی گاز+تصاویر
 • مجوز قبرستان معصوم آباد یاسوج را استانداری صادر کرده است/ تبدیل جنگل شمال شهر به قبرستان
 • توقيف ۹ دستگاه خودروي سواري حامل کالاي قاچاق در گچساران
 • گزارشی جامع از سفر استاندار و جمعی از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به باباکلان و آب شیرین/مردمی که عمق محرومیت از چشمهایشان پیداست+تصاویر
 • در پی وقوع حادثه منجر به فوت صورت گرفت ؛ برکناری دو سرپرست تاسیسات نفتی نرگسی گچساران
 • ورزش ، نشاط و سلامتی در میان جوانان مله تیمی+تصاویر
 • بازدید رئیس دفتر نماینده گچساران و باشت از پروژه های عمرانی آب و فاضلاب دوگنبدان +تصاویر
 • “تخریب علی لدنی نژاد و حسن نوروزی قابل قبول نیست”
 • خواب سنگین مسئولان و سحر‌خیزی واسطه‌ها جان مرغداران کهگیلویه و بویراحمد را می‌گیرد
 • نماینده بویراحمد و دنا در گچساران:آیت الله هاشمی رفسنجانی اسطوره صبر و اعتدال است