طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ آذر, ۱۳۹۵ | کد خبر : 34742 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ عصر امروز به مناسبت روز دانشجو مناظره ای با عنوان دانشجو و گفتمان انقلاب به همت بسیج دانشجویی دانشکده نفت و گاز گچساران با حضور داراب بازیار دبیر تشکل سیاسی همراهان دانشگاه آزاد واحد گچساران و عبدالله نادری مسئول قرارگاه دانشجویی شهید آقایی وندا شهرستان گچساران برگزار گردید.   به گزارش فانوس زاگرس،عبدالله […]

  فانوس زاگرس؛

  عصر امروز به مناسبت روز دانشجو مناظره ای با عنوان دانشجو و گفتمان انقلاب به همت بسیج دانشجویی دانشکده نفت و گاز گچساران با حضور داراب بازیار دبیر تشکل سیاسی همراهان دانشگاه آزاد واحد گچساران و عبدالله نادری مسئول قرارگاه دانشجویی شهید آقایی وندا شهرستان گچساران برگزار گردید.

   

  به گزارش فانوس زاگرس،عبدالله نادری در این مناظره که با داوری حجت الاسلام پرویز خوجه زاده در تایم های ده دقیقه همراه بود اظهارداشت:در ابتدا تصویب قانون ده ساله تحریم ها در سنای آمریکا را به آقای بازیار و همفکرانش تسلیت می گویم و امیدوارم درس عبرتی باشد برای آینده این دوستان.

   

  وی گفت:در دنیا انقلاب های زیادی داشته ایم و آن چیزی که انقلاب اسلامی ایران را متمایز می کند اسلام و انقلابی که مبتنی بر اصل اسلام است.

   

  نادری افزود:انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ با محوریت روحانیت شکل گرفت و رمز تداوم آن نیز همین محوریت است و یکی از دلایلی که انقلاب های مصر و لیبی به انحراف کشیده شد به دلیل نبود مرجعیت بود که نشان می دهد وجود روحانیت یک عنصر مهم است.

  img_20161212_183505

  این بسیجی دانشجو در ادامه تاکید کرد:دانشجو باید معتقد به گفتمان انقلاب باشد و چارچوب انقلاب اسلامی در شعاع قرآن،سیره اهل بیت،نهج البلاغه و وصیت امام(ره) است که تحت هیچ شرایطی گفتمان خارج از گفتمان امام(ره) را قبول نداریم.

   

  وی افزود:مبارزه با استکبار و آمریکا گفتمان دانشجویان است و شالوده جنبش های دانشجویی عدالت خواهی،آرمان گرایی و استکبار ستیزی است و دانشجویان با حمایت از امام (ره) در دوران مبارزه،۱۳ آبان و جنگ تحمیلی اثر موثر خود را نشان داده اند.

   

  در ادامه داراب بازیار فعال دانشجویی اعتدالی-اصلاح طلبی در پاسخ به نادری گفت:در قضیه برجام چرا شما و دوستانتان با اسرائیل و صهیونیست هم صدا شده اید؟برجام یک اتفاق بزرگ برای کشوری بود که به وسیله دوستان و دولت همفکر شما شرایط اسفباری بر آن تحمیل شده بود و چرا تخریب می کنید؟

   

  بازیار افزود:گفتمان انقلاب اسلامی بر اساس شریعت و اسلام است و جنبش های دانشجویی با محوریت گفتمان امام(ره) و اسلام نقش کلیدی داشته است.

   

  وی در ادامه گفت:بحث استکبار ستیزی هم غرب را شامل می شود و هم بلوک شرق را و نباید استکبار ستیزی که دوستان شما ادعا می کنند تنها بر حول یک محور باشد و امام(ره) نیز شرق و غرب را مطرح کردند و در بحث عدالت خواهی نیز نمی توانیم یک طرف قضیه را ببینیم.

   

  بازیار گفت:عدالت خواهی هم در بعد بین الملل از جمله حمایت از فلسطین و ملل مسلمان و در بعد داخل نیز باید عدالت برای همه از جمله در بحث آزادی بیان در نظر گرفته شود.
  وی افزود:آزادی جز لاینفک انقلاب اسلامی است که بسیار مهم بوده و باید پرسید بعد از گذشت ۳۸ سال چقدر به گفتمان آزادی رسیده ایم.

   

  عبدالله نادری مسیول بسیج دانشجویی در ادامه خطاب با داراب بازیار اظهار داشت:ما با اسرائیل هم صدا هستیم؟پانزده مقام اسرائیل برجام را فوق العاده دانسته اند،اسرائیل برجام را زمینه امن تر شدن کشورشان خوانده ،اصلاح طلبان را امید خود در ایران می نامند،می گویند این توافق برای ما خوب است حالا ما با اسرائیل همصدا هستیم یا شما؟

   

  وی افزود:اگر قبول دارید گفتمان ما در چارچوب گفتمان امام(ره) است و اگر قبول ندارید توضیح دهید گفتمان جدید را از کجا آوردید؟
  نادری گفت:ما آزادی را قبول داریم اما نه آزادی آمریکایی را،جمهوریت در دولت فعلی زیر سوال رفته نمونه آن توافقات محرمانه مثل قضیه fatf است.

   

  نادری گفت:جنبش دانشجویی در دوره سازندگی دچار یک خفقان شد و در دوره اصلاحات نیز همان نگاه دوره سازندگی حاکم شد.
  این فعال بسیجی افزود:زمانی می گفتند دانشجو نباید سیاسی باشد و که مقام معظم رهبری فرمودند:خدا لعنت کند کسی را که نمی گذارد دانشجو سیاسی باشد.

  img_20161212_183452

  نادری اظهار داشت:در دوره اصلاحات دانشجویان جنبش دانشجویی به سمت اپوزیسیون شدن می روند و کسانی نیز که به قدرت می رسند فساد اخلاقی و مالی بار می آورند.
  وی افزود:در اواخر دوره اصلاحات جنبش دانشجویی استقلال بهتری پیدا می کند و در چهارساله دوره احمدی نژاد با یک رکود مواجه می شود و در اکنون نیز دولت بر سر راه جنبش دانشجویی محدودیت، گارد و سد درست می کند و دلیل آن این است که از مطالبه گری دانشجویان می ترسد.

   

  داراب بازیار دبیرجنبش سیاسی همراهان دانشگاه آزاد گچساران خطاب به نادری گفت:شما دانشجویان و نخبگان را به دامن استکبار هول داده و فراری دادید زیرا در تفکر شما دو رنگ بیشتر وجود ندارد یا همه سیاه هستند یا سفید و هرکه با شما نسیت برعلیه خود می دانید.
  وی افزود:گفتمان شما گفتمان دفع است و باعث شدید بسیاری از جوانان و نخبگان این کشور از کشور بروند.
  بازیار گفت:نظر و مبنای شما از آزادی چیست؟آزادی شما بر چه مبنا و محدودیت هایی است؟اگر قانون اساسی را قبول دارید و مبنا بدانیم مفاهیم و چارچوب ها مشخص است اما اگر بر اساس محدوده فکری خودتان قانون ترسیم می کنید ما نمی توانیم بر مبنای فکری شما حرکت کنیم و یاد بگیریم که بر مبنای قانون اساسی حرکت باید کرد.

   

  بازیار افزود:یکی از نقدهای ما این است که شماها بر اساس حاکمیت قانون عمل نمی کنید و هرجا که قانون اساسی را به نفع خودتان دیدید عمل می کنید.

   

  این فعال اصلاح طلبی خطاب به نادری گفت:برای ما مشخص کنید که شما که بسیجی هستید اصولگرا هستید یا فراجناحی؟مگر نباید بسیج فراجناحی باشد چرا تنها ضد اصلاح طلب ها مواضع می گیرید؟

   

  بازیار در ادامه اظهار داشت:در هشت سال دوره احمدی نژاد بر دانشگاه ها خفقان و رکود بود و اگر منصفانه قضاوت کنیم در دوره اصلاحات جنبش دانشجویی وضعیت بهتری داشت.

   

  بازیار خطاب به نادری گفت:قبول داریم الان در دانشگاه فضا بسته است اما علت آن چیست؟علت آن رفتارهای شما و دوستانتان است که هر برنامه ای که ما در راستای کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ترتیب می دهیم آن را برهم می زنید و تشنج در دانشگاه به وجود آورده و وضعیت را ملتهب می کنید.

   

  بازیار افزود:هیئت نظارت تصمیم می گیرد که یک سخنران در دانشگاه حضور یابد یا نه و از اطلاعات نیز استعلام گرفته می شود اگر اعتقادتان این است که از شما هم باید استعلام گرفت تا استعلام بگیریم اما نباید وضعیت طوری باشد که سرخود عمل کرده و قانون را پایبند نشده و جلسات را برهم بزنیم.
  بازیار گفت:عامل اصلی محدودیتها در دانشگاه ها شما ها هستید.خانم آذر منصوری دوره محکومیتش به پایان رسیده بود و هیچ منعی هم برای حضور و سخنرانی نداشت اما دوستان شما در یاسوج چه رفتاری با وی داشتند؟

   

  نادری در ادامه این مناظره دانشجویی اظهار داشت:آزادی در مبنای شما بی بندباری و رواج فساد است و اشخاصی مثل مهاجرانی و سروش چه جایگاهی دارند؟
  وی گفت:خانم آذر منصوری محکوم فتنه بودند و نباید به دانشگاه دعوت می شدند که عده ای انقلابی گفتند نباید حضور داشته باشد و دادستان نیز اخلال گران واقعی را مشخص کرد.


  img_20161212_183459

  وی گفت:ما کجا برنامه به هم زدیم بلکه شما با چماق برنامه ستار هدایت خواه را به هم زدید.

   

  نادری افزود:بسیج دانشجویی در همه دولت ها مطالبه گر بوده و آیا شما نیز مطالبه گر بوده اید؟یک نقد تا به حال به دولت زده اید؟

   

  داراب بازیار در ادامه خطاب به نادری گفت:شما بسیج دانشجویی اگر مطالبه گر بوده و فراجناحی هستید چرا در دوره احمدی نژاد مطالبه گری نکردید؟دولتی که معاون اولش اکنون در زندان است و این همه خرابی به بار اورده چرا آن موقع مطالبه گر نبوده اید؟

   

  وی افزود:در دولت محبوب شما تحریم های فلج کننده وضع شد،بابک زنجانی ها به وجود آمد،قانونی که اجاره داد حقوق های نجومی شکل گیرد در همین دولت محبوب شما وضع شد.آذر منصوری در دانشگاه های مختلف سخنرانی کرد آیا فقط در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمدنباید حضور می یافت؟شما مجری قانون نیستید.

   

  داراب بازیار در ادامه گفت:چه کسی تشنج های سال ۸۸ را به وجود آورد و مردم را نسبت به مسئولان نظام بدبین کرد؟

   

  نادری در پاسخ به اظهارات داراب بازیار گفت:چرا در مورد اختلاس صندوق فرهنگیان بیانیه ندادید؟بسیج دانشجویی در زمان احمدی نژاد بیشترین موضع گیری ها را داشت.

   

  وی در ادامه افزود:آقای هاشمی بعد از آمریکا اولین کسی بود که حرف از انتخابات آزاد زد و آیا انتخابات در کشور ما آزاد نیست؟همین آقای هاشمی مگر دو بار رئیس جمهور نشد؟بابک زنجانی از دست چه کسی جایزه گرفت؟شما که دم از قانون می زنید چرا به قانون ممنوع التصویر شدن خاتمی معترضید؟سند داریم که آقای خاتمی از شاهزاده سعودی رای تشنج در سال ۸۸ پول گرفت.

   

  نادری بیان داشت:از رفع حصر حرف می زنید اما حصر واقعی این جوانان بیکار هستند نه آنان که در ویلاهای آنچنانی اند.

   

  داراب بازیار فعال اصلاح طلب خطاب به عبدالله نادری گفت:شما چرا از خاناه نشینی حرفی نزدید؟کدام یک از افرادی مورد حمایت ما اینچنین آشکارا جلوی ولایت ایستاد؟شما ها و حسین شریعتمداری فقط می گویید سند داریم پس چرا اسنادتان را روی نمی کنید؟اگر آقای خاتمی واقعا برای حرکت مقابل نظام پول گرفته است چرا محاکمه نمی کنید؟فردی که مجرم است باید محاکمه شود و شما اگر واقعا سندی دارید محاکمه کنید نه اینکه فقط در تریبون های مختلف حرف پراکنی کنید.
  بازیار افزود:دولت روحانی یک مخروبه از احمدی نژاد تحویل گرفت و به نظرم باید برای انقلاب یک گفتمان کلی تعریف شود و شماها فقط ادعای ولایت مداری می کنید ولی در عمل عکس آن رفتار می کنید.

   

  گزارش از احسان دری

  img_20161212_183452 img_20161212_183456

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  27 نظر برای “مناظره داغ دانشجویی در گچساران/داراب بازیار:مشخص کنید بسیج اصولگرا است یا فراجناحی؟چه کسی نخبگان را از کشور فراری داد/عبدالله نادری:آزادی در مبنای شما بی بندباری و رواج فساد است/دولت روحانی از مطالبه گری دانشجو می ترسد”
  1. دانشجو گفت:

   درود بر آقای بازیار

   7

   1
  2. دانشجو گفت:

   احسنت جناب بازیار حرف ما اصلاح طلبان را زدی
   احسنت
   زنده باد مخالف من
   آقایان نادری و شریعتمداری و دیگر همفکرانشان چاره ای جز فرافکنی ندارند

   6

   2
  3. علی گفت:

   واقعا درود بر بازیار بسیار عالی بود دروقت بسیار کم تنها بخشی از اقدامات مخرب وویران کننده دوستان اقای نادری را بیان کردید واقای نادری محکوم به شکست بود وبه درستی شکست خورده وباید شکست را بپذیرد

   5

   4
  4. ناشناس گفت:

   در این مناظره نادری بسیار قوی عمل کرد.ای کاش بجای بازیار یک اصلاح طلب خوش صحبت تر و پر اطلاعات تر رو میوردن.این تقابل به نفع نادری تمام شد.اقای بازیار یکم بیشتر مطالعه کن که ایقدر کم نیاری که از پایین بهت برسونن!!!!

   1

   3
  5. اصولگرا گفت:

   ایشون اصول گرا نیست از جبهه ی پایداریه

   1

   1
  6. ملا قمصور گفت:

   من آنجا حضور داشتم و به عنوان یک بی طرف باید بگویم حرفهایی که اقای بازیار میزنند، کاملاً منطقی و عادلانه بود و برنده این مناظره بازیار بود

   3

   2
  7. ناشناس گفت:

   گفتمان نادري ها هم مثل گفتمان احمد خاتمي هاوروح الله حسينيان ها بود والسلام

   1

   1
  8. امیر گچساران گفت:

   من خودم انجا حضور داشتم واقعا باید برای سخنان عامیانه اقای نادری که جز …….وتهمت و…… بازی چیزی نبود وبیشتر به یاد بازی ها و شیطنت های بچگانه اش افتاده بود وحرف های رادیو های بیگانه که به قول باند خودشان جز دشمنان ملت ایران هستند واختلاف افکنی می کنند میزد و……. وسط حرف های اقای داراب بازیار عبد السلیمانلو میپرید وپارازیت می انداخت.

   1

   1
  9. ناشناس گفت:

   درود بر نادری

   1

   0
  10. ناشناس گفت:

   نادری دوست داریم

   1

   0
  11. سید گفت:

   با سلام خدمت اقای بازیار
   اگر شما ولایت رو قبول دارید که حتما دارید این متن در دیدار اقای مطهری که یکی از افرادی است که موافق رفع حصر است با رهبری است و فرمایش رهبری رو چندین بار بخوانید و تحلیل کنید اینکه دم از ولایت بزنید در حد حرف خیلی جالب نیست

   اما درواینجا دو تفکر هست تفکری که شما حامی اون هستید می گوید ما باید در هاضمه ی جهانی یعنی استکبار و چاکرانش هضم شویم که این مخالف انقلاب و ارمان انقلاب و امام و رهبری است( مثل نظریه مشاور اقای روحانی جناب اقای سریع القلم ) اما تفکر مقابل میگوید ما با حفظ استقلال و روحیه انقلابی همواره با دنیا تعامل داشته باشیم انهم تعاملی که به منافع و عزت ملی خدشه ای وارد نکند

   حال دیدار مطهری و رهبری رو مطالعه کنید
   سه هفته پیش از طرف فراکسیون شاهد مجلس یعنی فراکسیونی که شامل نمایندگان فرزند شهید می‌شود اعلام شد که وقت ملاقاتی با رهبرمعظم انقلاب گرفته شده، من هم همراه فراکسیون رفتم.

   در آنجا چند گروه دیگر هم حضور داشتند، ‌مثل سازندگان فیلم شیار ۱۴۳ و برگزارکنندگان کنگره شهدای بازار و دست اندرکاران فناوری سلولهای بنیادین. چند نفر صحبت کردند و مقام رهبری در ارتباط با صحبت آنها مطالبی گفتند. من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی.

   گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند.

   از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.

   ایشان فرمودند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.» البته آن جلسه برای گفت و گوی بیشتر مناسب نبود.

   1

   0
  12. محمد گفت:

   حیف بازیارکه میادباافرادی که باسروصدامیخواهندگفتارشان راپیش ببرن مناظره میکنه چهارتاکلام به نادری دیکته میکنندمعلوم نیست چه گفته نادری ونادری هادولت گذشته گنگ بودندحالاجون گرفته اندالبته مقصرنیست از ….. مثل ….. یادگرفته

   0

   1
  13. محمد گفت:

   اقای نادری عقلتوبکارببرکه چه میگی منطقی حرف بزن

   0

   2
  14. جوان انقلابی گفت:

   بیت بریت درسلتون بخونیت قوت من ای گپل نیسی😉😂😂

   3

   0
  15. گچسارانی گفت:

   نه اقای نادری حرف جدید داشت نه آقای بازیار چند جمله پیش پا افتاده که سالهاست دیکته شده و تکراری
   حالا من سوال میکنم به قول شما این منازره چه سودی داشت کدام بیکاری رفع شد کدام بیخانمان خانه دار شد و …..
   این دو برادر هم در دولتهای خودشان به دنبال منفعت خودشانند

   1

   0
  16. من خودم تو جلسه بودم.نادری خیلی ……… می کرد.در عوض بازیار خیلی آرام بود

   0

   1
  17. ایرانی گفت:

   واقعا ترویج افکار نادری خیلی برای کشور خطرناکه!خدا به داد آینده مملکت ما برسه

   0

   1
  18. واقعیت گفت:

   نمونه ی کامل محمود احمدی نژاد رو من امروز در آقای نادری دیدم! بگم بگم ها دیگر در ادبیات سیاسی ایران کاربردی ندارد

   0

   1
  19. فاطمه گفت:

   دکتر خواجه زاده واقعا بی طرف بود!هر چند که آقای نادری به ایشون بی احترامی کرد

   1

   0
  20. سعید کاویانی گفت:

   آقای نادری بهتر است مراقب صحبت های خود باشید چماق دار آنهایی هستند ک آن فاجعه را در یاسوج رقم زدند و نام استان را خراب کردند نه اشاره ب اینکه آقای هدایت خواه در جایگاهی نیست که در مورد نخست وزیر جنگ اظهار فضل کند ایشان اصلا صلاحیت این کار را ندارد و در این حد نیست اینکه این مورد ب ایشان تذکر داده شد از نظر شما چماق کشیدن است؟! خود را کجا دیده اید که در مورد هر فردی اظهار نظر نظر کنید بهتر است حد خود را بدانید و جایگاه خود را بشناسید امثال شما در حدی نیستید ک در مورد اشخاص بزرگ حتی اظهار نظر کنید.

   0

   1
  21. لر غیور گفت:

   من نمیدوم نادری تو این شهر چکار میکنه؟ ؟؟بابا دستتو از سر مردم بدبخت این بردار

   1

   1
  22. خان گفت:

   درووود بر جناب بازیار
   جواب دندان شکنی به این دوستان ب ظاهر ………..دادید پیروز و پاینده باشید

   1

   1
  23. قشقایی گفت:

   آقای بازیار افتخار ما ترک های قشقایی هست

   1

   1
  24. حضار گفت:

   متن صحبت های آقای نادری رو انگار حسین شریعتمداری نوشته بود

   1

   1
  25. حسن عبدی گفت:

   شان و تجربه آقای بازیار خیلی بیشتر از آقای نادری بود

   0

   1
  26. من نمیدونم پرستاری چه ربطی به این حرف ها داره؟ ؟ خدا به داد بیمار برسه که ایشون پرستارش باشه

   1

   1
  27. سید گفت:

   خداوند عاقبت افراطیونی که خود را انقلابی معرفی می کنند بخیر کند
   این نوع گفتمان کجاش گفتمان …….
   چرا خودتان را ……. بقیه می کنیم
   دانشجو باید مستقل فکر کند و …….کسی نشود

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مهار آتش سوزی وسیع در تپه سلامت گچساران+تصاویر
 • “معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند”
 • سعید کریمی با پرسپولیس قرارداد چهارساله بست
 • غش بیش از حد تاجگردون سمت برخی چهره های قشقایی /”دو بالی که نباید چیده شوند”
 • زمین لرزه دوگنبدان را لرزاند+جزئیات
 • گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر مرحوم نشاطی فر/تاجگردون:گچساران انسان بزرگی را از دست داد
 • فاز اول پل سوم بشار افتتاح شد+تصویر
 • بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در میدان هفتم تیر یاسوج+تصاویر
 • گزارشی از سفر مصطفی تاج زاده به یاسوج/تصاویر
 • اصولگرایان گچساران بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟؟
 • مطالبات اجتماعی و خشونت
 • شادی و شعفی که فوتبال به کالبد جامعه تزریق کرد
 • اعضای بدن بانوی باردار چرامی به بیماران نیازمند اهدا شد
 • روایت تاجگردون از پیامک هایی که برای نمایندگان ارسال می شود
 • علت بوی بد فاضلاب در برخی شهرکهای یاسوج از نظر فرماندار بویراحمد
 • عدل هاشمی پور خبر داد:احداث باند اضطراری فرودگاه دهدشت مجوز گرفت
 • مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:پروژه ساماندهی خیابان بلادیان جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود
 • دعوت باشگاه اسپانیایی از مربی جوان گچسارانی 
 • “چرايی اختلاف افكنی برخی ها در ميان اصلاح‌طلبان كهگيلويه‌و‌بويراحمد”
 • نماز عید فطر در گچساران اقامه شد+تصاویر
 •