طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ مهر, ۱۳۹۵ | کد خبر : 27834 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ ستار هدایت خواه فعال سیاسی،فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد است که دو دوره نمایندگی حوزه بویراحمد و دنا در مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد. هدایت خواه از حامیان محمود احمدی نژاد و هفکر با جبهه پایداری بوده و در انتخابات هفتم اسفند با اختلاف بسیار اندک نفر […]

  فانوس زاگرس؛

  ستار هدایت خواه فعال سیاسی،فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد است که دو دوره نمایندگی حوزه بویراحمد و دنا در مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد.
  هدایت خواه از حامیان محمود احمدی نژاد و هفکر با جبهه پایداری بوده و در انتخابات هفتم اسفند با اختلاف بسیار اندک نفر دوم و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی از حوزه بویراحمد و دنا باز ماند.

  index

  پایگاه خبری فانوس زاگرس در گفتگویی دیدگاه این فعال سیاسی را پیرامون مسائل روز کشور و استان جویا شده است که در ذیل می خوانیم:

  گفتگو از احسان دری/سردبیر

  **آقای هدایت خواه دیدگاه شما در مورد توصیه رهبری به آقای احمدی نژاد برای انصراف از کاندیداتوری در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری چیست؟برخی تحلیل گران بر این باور هستند تمکین رییس دولت نهم و دهم به توصیه رهبر انقلاب قلبی نبوده و قصد تمکین نیز نداشته و دلیل انتشار فایل صوتی رهبری نیز به این دلیل بوده که وی راهی جز تمکین نداشته باشد؟

  در مورد بخش دوم سوالتان بنده این را قبول ندارم.
  درواقع رهبری به دلیلی که مصالح کلی نظام را می بیند و به عنوان یک دیده بان تیزبین حریم نظام جمهوری اسلامی خطرهای احتمالی را رصد کرده و بنا به وظیفه ای که دارند و نه از باب اجبار بلکه از ناحیه خیرخواهی و مصلحت اندیشی که وظیفه  هر مسلمانی است به آقای احمدی نژاد توصیه نمودند در این دوره کاندیدا نشوند و آقای احمدی نژاد نیز که تبعیت از مقام معظم رهبری را دارند این توصیه را پذیرفته و تبعیت کرده و اعلام نمود قصد کاندیداتوری ندارد هرچند که وی قبلا نیز اعلام نکرده بود قصد کاندیداتوری دارند اما شواهد و مطالبات مردمی حاکی از این بود که وی شاید کاندیدا شوند .
  همانطور که رهبری اعلام نمودند بیم آن می رفت با دوقطبی شدن ،زمینه تفرق و تشتت در کشور خصوصا در بین نیروهای طرفدار نظام بوجود آید که توصیه رهبری عزیز جلوی خطرات احتمالی را گرفت و دلیل اینکه رهبر معظم انقلاب پشت تریبون موضع و توصیه خود را رسما اعلام نمودند این بود که اگر اینکار صورت نمی گرفت باز در بین نیروها این بحث که آیا رهبری چنین توصیه ای را داشته یا نه محل اختلاف می شد و به همین دلیل آن فایل صوتی را منتشر نمود و انشالله که در این قضیه برای کشور خیر و برکت خواهد بود.

  **با  توجه به قطعی شدن عدم حضور  آقای احمدی نژاد در انتخابات ،به نظر شما اصولگرایان برای انتخابات پیش روی چه شرایطی خواهند داشت؟

  اصولگرایان اگر بخواهند عاقلانه تصمیم بگیرند و به مصالح کلی نظام و انقلاب توجه کنند باید با هم کنار بیایند و روی یک گزینه که از مقبولیت مردمی برخوردار است توافق کنند

  **آیا باید دکتر روحانی را از همین حالا رییس جمهور بعدی دانست یا دوره ریاست جمهوری وی تک دوره ای خواهد بود؟

  هر چیزی در عالم سیاست هست و در سیاست به صورت قطعی نمی توان پیش بینی دقیق کرد.

  بهرحال توده های مردم به دلیل اینکه در این چند سال فشارهایی را متحمل شده اند و رکود اقتصادی که برقرار است باعث شده نارضایتی های جدی وجود داشته باشد و برخی نطر سنجی هایی حکایت از ریزش آرای اقای روحانی تا قبل از کناره گیری آقای احمدی نژاد می داد و اقبال به سمت آقای احمدی نژاد بود.
  البته بنده بارها گفته ام ملت ایران قابل پیش بینی نیست و در خیلی مواقع تصمیم هایی گرفته اند که هیچ مرجع رسمی از تحلیل گران نتوانسته اند پیش بینی کنند.بعضا خیلی عوامل در نتیجه نهایی تاثیرگذار است از جمله تعدد کاندیداها یا افرادی که حریانها معرفی خواهند کرد یا دولت در این مدت باقی مانده همین روند را ادامه دهد یا نه یا بعضی وعده های که آمریکایی ها نزدیک انتخابات داده اند که احیانا بعضی اموال را آزاد کنند تا رصایت بیشتری بوجود آید.

  ستار هدایت خواه

  **برخی تحلیل گران معتقدند جبهه پایداری و نوع موضع گیری و گفتمان سیاسی و فرهنگی افراد و نماینده های این جبهه عامل اصلی شکست اصولگرایان در انتخابات هفتم اسفند بود.دیدگاه شما  در این باره چیست؟

  بنده به هیچ وجه این تحلیل را قبول ندارم.اگر قبول کنیم مردم به جبهه پایداری رای نداده اند چرا مردم به اقای حداد عادل رای ندادند؟مگر آقای حداد عادل عضو جبهه پایداری بود؟
  اما  ما شاهد بودیم دکترلاریجانی نخواستند در لیست حمایت اصولگرایانی باشد که در این لیست افراد مورد حمایت جبهه پایداری نیزحضور داشته باشند و در انتخابات مستقل شرکت کرد و اتفاقا هم رای آورد؟
  آقای لاریجانی رییس مجلس بوده و پدر وی از مراجع قم است و تازه آقای لاریجانی با تلاش هایی که کردند و من نمیخواهم بگویم وی چه تلاشهایی کرد رای دوم  شهر قم را آورد و اتفاقا کسی رای اول را آورد که انتساب و نزدیک به جبهه پایداری بود.ما دیدیم که آقای لاریجانی که رییس مجلس و فرزند یکی از مراجع تقلید آنهم در شهر قم و با آنهمه تبلیغات وسیعی که انجام داد دوم شد.

  **در مورد ماجرای لغو کنسرتها دولت معتقد است عده ای می خواهند شخصا قانون گذاری خارج از راه های قانونی انجام داده و به عبارتی خودشان قانون طبق نظر شخصی  و میل خودشان را وضع کنند و چرا کنسرتی که مجوز قانونی دارد باید لغو شود؟

  بحث لغو کنسرت ها را به عنوان یک معضل و مشکل اصلی کشور نمی دانم.متاسفانه دولت بحث لغو کنسرتها را بزرگ کرده است که رای جمع کند.
  آیا مسئله کنسرت الان مشکل اصلی کشور است که کنسرت برگزار شود یا نه؟ایا جوانان ما در حوزه های فرهنگی اجتماعی مشکل دیگری ندارند؟
  من معتقدم چارچوب قانونی باید رعایت شود اما قانونی که خلاف شرع نباشد.الان رهبری از مراجع قم استفتاء می کند که آیا همه موسیقی هایی که با مجوز ارشاد پخش می شود مجاز هستند یا نه که مراجع فرمودند مجوز ارشاد دلیل بر مجاز بودن نیست.

  موسیقی یک معیارهای شرعی دارد که باید رعایت شود و اختلاط دختر و پسر و رقص قابل قبول نیست.
  اما آقای هدایت خواه ما شاهد این هستیم که  کنسرت های موسیقی سنتی که مثلا آقای شهرام ناظری می خواهد اشعار مولانا را بخواند و فضای عرفانی داشته  و از شادی و فضای هیجان انگیز کاذب به دور می باشد هم لغو می شود؟
  بهرحال اقتضای محیط ها متفاوت است و الان جانعه مدرسین قم هم اعتراض هایی به دولت در زمینه موسیقی داشته اند.

  اما سوالی که مطرح است این است که آیا ماجرای لغو کنسرتها یک حربه و ابزار برای دور کردن ذهن جوانان و مردم از مسایل اصلی کشور نیست که جوانان از مطالبه گری خود از دولتی که ادعا می کرد مشکل اقتصادی و بیکاری را حل خواهد کرد فاصله بگیرند؟
  به دیدگاه بنده ماجرای لعو کنسرتها یک مسئله سیاسی بوده و تاکید دولت بر برگزاری کنسرت ها این است تحریک عده ای را فراهم سازد و رای جمع کند.
  در آخر هم باید بگویم امام جمعه بعنوان رییس شورای فرهنگی هر شهر و استان حق دارد در مسائلی که به نوعی خطر و انحراف است اظهار نظر و پیگیری کند.

  **آیا در قضیه برجام،آمریکا دولت آقای روحانی را فریب داده است؟آیا برجام  را باید شکست خورده دانست؟

  به نظر بنده بی دقتی ها و بی توجهی هایی رخ داده و دلیل آن  هم این است که مقام معظم رهبری مجبور شدند ۹ شرط برای برجام تعیین کنند.
  اگر مذاکره کنندگان دقت لازم را داشتند دلیل نداشت رهبری شرط تعیین کنند و الان هم که بعضی چیزها معلوم شده است نشان می دهد آقایون غفلت کردند مثل همین قضیه fATf که در برجام پیش بینی شده است.
  در مذاکرات و توافق ژنو چون آقایان عجله داشتند کلاه گشادی سرشان رفت و در مرحله بعد تلاش کردند جبران کنند که در بخش هایی موفق بودنداما در بخش هایی هم یا زورشان نرسید یا به دلیل غفلتهایی که رخ داد غربی ها توافق نامه را جوری نوشتند که منافع آنان تامین شود و ما متضرر شویم.

   

  در مورد این سوال که آیا برجام را باید شکست خورده بدانیم یا نه باید ببینیم برجام دست آوردی تاکنون داشته است یا نه که آقای سیف و صالحی تاکید داشته اند که برجام دست آوردی نداشته است و برای مردم نیز باید دید آیا دست آوردهای برجام که مدعی آن هستند در زندگییشان ملموس بوده است یا نه.

   

  ** آقای هدایت خواه به موضوعات مهم استان بپردازیم.طی یک سال اخیر شاهد افزایش نگران کننده آمار خودکشی در استان هستیم.برخی ها معتقدند مسائل اقتصادی عامل اصلی افزایش این پدیده ناخوشایند است.دیدگاه شما در این زمینه چیست؟

  دلایل معتددی برای خودکشی وجود دارد و نمی توان گفت علت این پدیده تک عاملی است.اتفاقا بعضی از این افرادی که دست به خودکشی زده اند از لحاظ اقتصادی وضع مالی خوبی داشته اند پس نمییتوان اقتصاد را عامل اصلی دانست.
  عامل اصلی می تواند ضعف فرهنگی و سست بودن اعتقادات و بی توجهی خانواده ها به مسائل تربیتی و روانی و همچنین کوتاهی نهادهای فرهنگی در تربیت صحیح جوانان جامعه باشد.
  بهرحال کودکان و فرزندان ما سالها در اختیار مدارس و دانشگاها هستند اما متاسفانه فضای تربیتی مدارس و دانشگاهای ما به گونه ای است که  نتوانسته اند فرزندان ما رااز نظر مبانی فکری و اعتقادی قوی بار بیاورند به گونه ای که فرد با کمترین نوسان در زندگی دست به خودکشی نزند.
  اعتقاد من این است کسانی که با خدا آشنا شوند و باورهای دینی در آنان تقویت شود در مقابل مشکلات و سختی های زندگی مقاومت بهتری خواهند کرد.
  امروزه در کشورهای غربی و پیشرفته که آمار بیکاری آنان نزدیک به صفر می باشد دارای آمار بالای خودکشی جوانان هستند.
  به نطر بنده بحران معنوی و تربیتی و برآورده نشدن نیازهای روحی انسان می تواند عامل اصلی رشد آمار خودکشی باشد.

    **آقای هدایت خواه استان از نطر شرایط اقتصادی و بیکاری موقعیت خوبی ندارد.معاون اول رییس جمهور در دیدار  چند روز پیش خود با استاندار و نمایندگان استان به نکته خوبی اشاره کردند و گفت استان کهگیلویه و بویراحمد بسترهای لازم توسعه را داشته اما متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.آیا سومدیریت و وجود مدیران ضعیف چه در برهه فعلی و چه گذشته عامل اصلی عدم توسعه یافتگی استان است؟

  بنده معتقد نیستم عامل انسانی دلیل اصلی توسعه نیافتگی کهگیلویه و بویراحمد باشد هر چند که منکر سومدیریت نبوده و نیستم.
  عوامل مختلفی در این زمینه وجود دارد.
  بخشی از مشکلات استان به دلیل مشکلات فرهنگی و اجتماعی در استان است،بعنوان مثال یک عامل این است که نتوانسته ایم از مدیران خوب در استان استفاده کنیم و تنگ نظری هایی که هست و وجود داشته و کارشکنی ها و منفعت طلبی هایی که جلوی پای مسئولان باعث سنگ اندازی شده است.
  ما در یک دوره ای شاهد بودیم اگر یکی از بچه های استان در مرکز پست می گرفت افرادی از همین داخل استان بر علیه او طومار نویسی می کردند.
  علاوه بر این عوامل تاریخی هم دخیل است.استان ما تا قبل از انقلاب از همه مواهب محروم بود و اکنون با توجه به کارهایی که از بعد از انقلاب تاکنون در استان شکل گرفته است نتوانسته است آن خلاهایی که سایر استان ها از آن موقع  تاکنون از ما جلو بوده اند را پر کند.
  در بحث زیر ساختهایی که به پیشرفت استان می تواند کمک کند هم دچار صعف هستیم و هنوز این زیرساختها آماده یا تکمیل نشده اند از جمله در راه،جاده،راه اهن و سدسازی.
  زیرساختهای فرهنگی نیز در استان دچار مشکل است مثلا در استان کسانی که توان مالی زیادی برای سرمایه گذاری داشته باشند کم است و آن تعداد اندک هم دنبال سرمایه گذاری اساسی نیستند و متاسفانه در گاهی اوقات نیز کسانی که برای سرمایه گذاری به استان می آیند نوع برخوردها باعث فرار آنان شده است. به هرحال ابعاد مختلفی در زمینه توسعه نیاقتن استان دخیل است.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  6 نظر برای “اظهارات ستار هدایت خواه در مورد کناره گیری احمدی نژاد ،لغو کنسرتها،انتخابات ریاست جمهوری،خودکشی های سریالی و سومدیریت در کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با فانوس زاگرس”
  1. ناشناس گفت:

   اقای هدایت خواه اتفاقا مردم از تفکر و مرام سیاسی اکثر شما دلواپسان و پایداری ها که توام با خشونت و تهمت و بی ادبی است خسته شده بودند و حاصر شدن به افراد ناپخته و گمنام رای بدن به این قیمت که دوستان همفکر شما دوباره وارد مجلس نشن.

   0

   4
  2. ک و ب گفت:

   اقای هدایت خواه هم مردم استان کا ملا شناخته هستی اولا درانتخابات مجلس کارنامه ات مشخص شد که باتلاش وپیگیری که باطل کنی نشد وخداخواست اتفاقی نیفتاد وکاری به عواقب نداشتی در دوران حضرتعالی چه گلی به سر مردم زدی خیانتهای میلیارد ی دولت گذشته چراهنوز بازگو نمی کنی مردم انقلابی خیلی از انهای که دم میزنند اگاهی دارن این حرفها که توضیح داده ای بدرد خودت میخورد

   1

   4
  3. مجتبی گفت:

   شما ۲ منتقد برید از این خجالت بکشید که فردی مثل زارع نمایندتون شده بخدا قسم من رفتم تهران برای یکاری ولی کارمو نماینده دهدشت انجوم داد درصورتی که زارع گفتن کاری از دست من برنمیاد

   2

   0
  4. روزبه گفت:

   شما ب تاریخ سپرده شدید تا ابد…

   0

   0
  5. برکه گفت:

   […] ۲۵ . فانوس زاگرس | اظهارات ستار هدایت خواه در مورد کناره گ…‎۵ ا کتبر ۲۰۱۶ … آیا مسئله کنسرت الان مشکل اصلی کشور است که کنسرت برگزار شود یا نه؟ … الان رهبری از مراجع قم استفتاء می کند که آیا همه موسیقی هایی که با مجوز ارشاد پخش می شود … ما شاهد این هستیم که کنسرت های موسیقی سنتی که مثلا آقای شهرام ناظری … از دولتی که ادعا می کرد مشکل اقتصادی و بیکاری را حل خواهد کرد فاصله …  […]

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛بررسی مشکلات سد چم شیر گچساران و عدم پرداخت مطالبات کارگران
 • حکم جالب برای شکارچی یک راس کل وحشی در کهگیلویه و بویراحمد
 • اندر حکایت آشتی استاندار با نماینده کهگیلویه
 • نرخ کرایه حمل و نقل برون شهری در گچساران ۲۰ درصد افزایش یافت
 • جدیدترین خبرها از عملیات تفحص پیکر جانباختگان سانحهATR
 • ریخت و پاش های بدون خروجی و اسراف پول بیت المال در صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد
 • پتروشیمی بویراحمد وارد فاز اجرایی شد
 • در دیدار شهردار تهران با رئیس جمهور چه گذشت؟
 • آقای استاندار؛ از چه فرد یا گروهی می‌ترسید؟
 • “استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دست جریان بویراحمد”
 • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • رئیس محیط زیست گچساران خبر داد:پروژه تونل دیل – چرام مشکل زیست‌محیطی دارد
 • حکایت دو کودک کار یاسوجی که دلشان برای “پدر” تنگ شده است
 • پوزش فرمانداری مهربان اما لجباز
 • فوتبال و همبستگی اجتماعی
 • حضور سرمایه گذار ایتالیایی و چینی در محل ساخت پتروشیمی دنا بویراحمد+تصاویر
 • مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد:افزایش قیمت بنزین صحت ندارد
 • “دو راه پیش پای مسئولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران”
 • واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد به شایعات
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهگیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم