طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ مرداد, ۱۳۹۵ | کد خبر : 23881 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ بیش از سه سال از عمر شورای چهارم اسلامی شهر و روستاها می گذرد. شورای شهر دوگنبدان متشکل از ۹ عضو اصلی دارد که برآن شدیم با یکی از اعضای این شورا گفتگویی داشته باشیم. گفتگو با غلامرضا شکوهی پور فعال اصولگرا و عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان و رئیس کمیسیون فرهنگی و […]

  فانوس زاگرس؛

  بیش از سه سال از عمر شورای چهارم اسلامی شهر و روستاها می گذرد.

  شورای شهر دوگنبدان متشکل از ۹ عضو اصلی دارد که برآن شدیم با یکی از اعضای این شورا گفتگویی داشته باشیم.

  گفتگو با غلامرضا شکوهی پور فعال اصولگرا و عضو شورای اسلامی شهر دوگنبدان و رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا را در ذیل می خوانید:

  گفتگو از احسان دری/سردبیر

   آقای شکوهی پور ظاهراً شهرداری و شورای شهر در این مدت توجه بیشتری بر انجام پروژه های عمرانی داشته و در زمینه فرهنگی دغدغه کمتری نشان داده است.باتوجه به امکانات و اعتبارات شورای اسلامی شهر در زمینه کارهای فرهنگی چه اقدامات مهمی انجام داده اید ؟

  با توجه به اینکه سه سال از عمر شورای اسلامی گذشته است و بنده هم مسئول امور فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بوده ام به استحضار می رساند از ۵۳ جلسه این کمسیون بیش از ۱۰۰ مصوبه داشته که حدود ۸۰ جلسه در شورای عمومی مصوب گردید و نزدیک به ۷۰% این مصوبات عملی گردیده است آثار ظاهری آن بوضوح روشن است . احداث کتابخانه ، برگزاری مراسمات مذهبی و ملی ، اعیاد شعبانیه ، سرو سامان دادن به مشکلات بهشت زهرا و ممنوعیت تشییع جنازه های که در سطح شهر برگزار می گردید ، جلسات مداوم با مهدکودک ها و بغلامرضا شکوهیهزیستی ، ممنوعیت نصب بنر اموات در سطح شهر ، نوشتن آیات و احادیث برروی تاکسی ها ، مهم تر از همه که برای اولین بار صورت گرفته برگزاری جشن های محله ای ، برگزاری همایش های پیاده روی های خانوادگی در چندین مرحله و اهداء جوایز ، جلسات مداوم و مستمر با هیئت امنای مساجد ، شرکت در کلیه جلسات ادارات زیربط بخصوص سازمان تبلیغات و اداره ارشاد اسلامی ، فرهنگی سپاه ، ستاد اقامه نماز ، ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان گچساران با حضور امام جمعه محترم ، راه اندازی و ساماندهی نمازخانه ها در پارک ها ی سطح شهر ، احداث زمین های چمن  فوتسال در سطح شهر ، نام گذاری میادین و خیابان ها و کوچه های شهر ، تکمیل و راه اندازی طبقه دوم ساختمان شورا جهت مسائل فرهنگی و هنری و مذهبی ، همکاری و همیاری لازم با هفته نامه سپاس ، فرهنگی و اجتماعی جهت یاد و خاطره های هنرمندان از جمله هنرمند فقید حسین پناهی ، تشکیل و راه اندازی کمیته بانوان شهرستان زیر نظر شورای شهر ، برگزاری جشنواره غذا های سنتی در نوع خود بسیار جالب بود ، جمع اوری و رنگ آمیزی و ساماندهی تابلوهای فرسوده شهر ، انتقال شدن امور فرهنگی شهرداری در پارک مهرورزی شهر ، موضوع ازدواج ناموفق و طرح ازدواج آسان ، راه اندازی ایستگاه های سلامت ، نشاط و شادابی . راه اندازی و تجهیز نمازخانه شورا و کارهای فرهنگی دیگر که انشالله در آینده خدمت شما ارسال خواهد شد .

  قریب به یک سال است که  شاهد رابطه تنش زای میان شهرداری و شورای شهر هستیم و بارها خبرهایی مبنی بر عزل شهردار به گوش می رسد . ریشه اختلاف چیست ؟ آیا شورای شهر تحت تاثیر جریان یا شخصی هستند؟

  هیچگونه تنشی وجود ندارد اگر اختلافی هم هست اختلاف سلیقه بوده و اگر مقایسه ای با شهرهای استان حتی مرکز استان در این زمینه داشته باشیم بنده نمره بالا را به این شورا میدم و این شورا مستقل و دور از هرگونه گرایش سیاسی انجام وظیفه نموده و گوش بفرمان هیچ شخص حقیقی و حقوقی نیست .

     آقای زینل زاده به دیدگاه ها و نظرات شورا توجه نشان می دهد ؟ آیا شورا از شهردار انتقاد و خواسته های غیر منطقی دارد ؟ چقدر انتقادات برخی اعضای شورا از شهردار منطقی می باشند ؟

  شهردار محترم موظف است به دیدگاه ها و نظرات شورا توجه داشته باشد و این امر صورت می گیرد . این شورا انتقاداتی هم داشته که شهردار هم پذیرفته است تا کنون هیچکدام از اعضای شورا خواسته های غیر منطقی از شهردار نداشته اند ، خواسته ها همه منطقی بوده است

  برخی تحلیل گران و عامه مردم عملکرد شورای چهارم را ضعیف می دانند دیدگاه شما در این زمینه چیست ؟

  دیدگاه بنده ضمن احترام به تحلیل گران و مردم عزیز عملکرد این شورا را خوب ارزیابی کرده به نظر بنده عامه مردم نظر مثبتی نسبت به شورا دارند

  .رابطه شما با نماینده شهر چگونه است ؟ آیا نماینده در شورا اعمال سلیقه یا اعمال نظر دارد نظر شما چیست ؟

  رابطه بنده با نماینده محترم شهرستان های گچساران و باشت بسیار خوب بوده و تاکنون هیچ اعمال سلیقه یا نفوذی در شورا نداشته است بلکه نهایت همکاری و هم فکری را داشته است .

  با توجه به کاهش تعداد اعضاء شورا در دوره پنجم انتخابات را چگونه پیش بینی میکنید . آیا قصد شرکت در انتخابات بعدی را دارید ؟

  اول امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم چون در دوره چهارم شورا رنگ و بوی بهتری به خود گرفت . مهم تعداد نیست مهم نظر رأی مردم است . مردم در صحنه هستند و خوب هم تصمیم می گیرند . امیدوارم این بار هم به دور از مسائل جناحی و طایفه ای و قومی با فکر و اندیشه افراد کارامد ، خوب و متدین را انتخاب کنند . بنده هم indexاگر مردم عزیز و غیرتمند و با فکر تشخیص دهند در خدمتگذاری آنها خواهم بود.

  شما بعنوان یک اصولگرا در انتخابات مجلس شورای اسلامی سکوت کردید . از کاندیدای اصولگرا حمایت و فعالیت نکردید ، دلیل شکست اصولگرایان و پیروزی قاطع آقای تاج گردون را چگونه ارزیابی می کنید ؟

  هردو کاندیدای مجلس برای بنده عزیز و محترم بودند . برای هرکدام از این عزیزان آرزوی توفیق و موفقیت
  دارم . ارزیابی بنده رأی تفکر و اندیشه مردم مهم است نه شخص و نه جناح خاص .

  به نظر شما آقای تاج گردون در چهارساله دوم نمایندگی خود قادر به تحقق شعارهای خود از جمله بهبود معضل بیکاری خواهد بود ؟

  بنده نماینده محترم را نماینده ای تعاملی می دانم و مطمئن هستم که ایشان با دیدگاه بازی که دارند بتوانند در این چهارساله خوب عمل کنند تا این معضل حل گردد . ما هم دعا می کنیم

  .
    بعضی از منتقدان شما می گویند در هیئت امنای امام زاده بی بی حکیمه و کاروان های اعزام به کربلا با حضور شما درشورا به این نهاد مردمی لطمه وارد نمی شود ؟

  خداوند بزرگ به بنده این توفیق را داده که خادم این امامزاده عظیم الشأن خواهر امام رضا (ع) به مدت ۱۴ سال بوده و باشم ، در این مدت با احکام ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور شروع به کار کردم و تنها نیروی خادم این امام زاده بزرگ خورشید عالمتاب جنوب کشور بوده که توانستم با استقامتی که خداونددر گرمای بالای ۵۰ درجه در فصل بهار و تابستان بوده انجام وظیفه نمایم . بنده در فصل تابستان هرماه یک بار و در بقیه فصولی ماهی دو بار در خدمت این امامزاده می باشم .
  در رابطه با مدیریت و سرپرست کاروان های کربلای معلی هر سه ماه یکبار توفیق حاصل می کنم در خدمت زائرین عزیز باشم با این تفاصیل وقت زیادی در این رابطه صرف نمی شود و زمان زیادی نمی برد که لطمه به کار شورا بزند. شما از اعضای محترم شوا و دبیرخانه شورا سوال نمائید بنده و تعداد کمی از اعضای محترم بصورت مستمر در طول هفته در خدمت شهروندان عزیز می باشیم.

   شما چون عضو هیئت امنای امام زاده بی بی حکیمه (س) هستید می توانید بگوئید کمک سالیانه مردم در کجا خرج می شود

  نذورات مردم در طول سال حدود هفتصدمیلیون تومان کمی کمتر یا بیشتر بوده که هزینه حقوق خادمین و کارهای فرهنگی و عمرانی این آستانه می شود . اگر سفری به امامزاده عظیم الشان داشته باشید از زمان تصدی بنده کارهای عمرانی زیادی صورت گرفته . ضمناً هیچگونه هزینه ای از طریق دولت انجام نگرفته . فقط و فقط نذورات مردم عزیز بوده است .

    آیا تا پایان عمر شورای چهارم آقای زینل زاده شهردار خواهد بود؟

  با توجه به اینکه این دوره شورا یکی از طلایی ترین دوره شوراهای گذشته بوده به دلیل اینکه هم شورا و هم شهردار و هم نماینده تعامل خوبی داشتند کارهای بسیار خوبی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی، عمرانی و … انجام گرفته یا در حال انجام است . به نظر بنده وجود شهردار در این زمان بسیار لازم و ضروری است . امیدوارم که این امر تحقق داشته باشد .
  در پایان مجدداً از زحمات عزیزان رسانه که الحق و الانصاف نهایت تلاش خود را در امر اطلاع رسانی مردم عزیز داشته و دارند تقدیر و تشکر می نمایم . موفق باشید

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  13 نظر برای “گفتگو با غلامرضا شکوهی عضو شورای شهر دوگنبدان؛شکوهی:وجود زینل زاده در این زمان بسیار لازم و ضروری است/تاجگردون هیچ اعمال سلیقه یا نفوذی در شورا نداشته است”
  1. تعهد گفت:

   احستت گزارش زیبایی بود””””سخنان قابل تامل “””واقعا این دوره همدلی. توش دیده میشد”””ان شالله ک شهر پیشرفت کنه::::تشکر از فانوس زاگرس بابت تهیه گزارش

   1

   1
  2. گچساراني گفت:

   مرد عمل حاج شكوهي.واقعا بدون هيچ چشم داشتي و غروري در خدمت مردم قدرشناس گچساران هست.

   0

   1
  3. همشهری گفت:

   درود بر حاج شکوهی عزیز

   0

   1
  4. همشهری گفت:

   اصولگرا کجا بود آقای شکوهی یک اصلاح طلب به معنای واقعی است خود و خانواده اش در انتخابات اسفند ۹۴ از غلامرضا تاجگردون نماینده اصلاح طلب حمایت نمودند و اصولگرا کسی است که سینه رو سپر کند و با قاطعیت از کاندید اصولگرا حمایت کند

   0

   1
  5. شرمت الله گفت:

   انشالله که دوره طلایی همچنان طلایی بماند

   0

   1
  6. شرکت نفتی گفت:

   دلسوزی به تمام معنا

   0

   1
  7. مهندس گفت:

   واقعا تا حالا کسی نرفته شورا و کارشو انجام نداده باشه جناب شکوهی

   0

   1
  8. تشکر گفت:

   قولها و وعده های توخالی

   0

   0
  9. تاجگردونیها گفت:

   درود بر خادمین گچساران حاج شکوهی افتخار ما هستند چه اصولگرا چه اصلاحطلب

   0

   1
  10. بی طرف گفت:

   عزیزه دل مایی حاج شکوهی

   0

   0
  11. علی از گچساران گفت:

   من از کودکی حاج شکوهی را میشناسم او مردی با خدا میباشد که فقط برای رضای خدا بدون هیچ چشم داشتی کار می کند و مردم هم از صمیم قلب دوستش دارن و مطمن هستم دوره بعدی بالاترین آرا را کسب خواهد کرد .درود بر تو شیر مرد. خدا سایه شما وامسال شما را از سر ما کم نکند .خداوند پشت وپناهت باشد….

   0

   0
  12. ناشناس گفت:

   حاج شکوهی=صداقت تعامل تلاش

   0

   0
  13. جعفری دیل گفت:

   جناب اقای شکوهی مردی مومن و پرتلاش هستن ..همیشه حلال مشکلات بودن و هستن …ایشان مردی دلسوز هستن وشورای شهر گچساران به وجود چنین شخصی به خود میبالد….موفق باشید حاج شکوهی

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بویراحمد نیاز به پتروشیمی ندارد/ تصویری از منطقه‌ زیبای سقاوه بویراحمد که پتروشیمی آن را نابود می‌کند
 • “چینش مدیریتی”و نقش نمایندگان استان در مجلس
 • تحلیل سؤال یک گزینه ای حامیان “موحد”
 • نامه ای به آیت الله ملک حسینی ؛ جلوی انحراف تریبون ها را بگیرید / امام جمعه محترم یاسوج را برای بقیه استان الگو قرار دهید
 • عدل هاشمی پور؛عده ای دنبال کار و کاسبی هستند / خادم مردم هستم به هیچ جریان سیاسی تعلق ندارم
 • بودجه ۹۷ و ابهامات یارانه ای
 • تتلو پشت پرده “دیدار با رئیسی” را فاش کرد
 • امام جمعه شهر باشت ؛ هر مسئول و مدیری باید به اندازه کارو جایگاه شغلی حقوق دریافت نماید/نواقصات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ دولت از دیدگاه حجت الاسلام عبودی
 • با حضور مسولان ،دوستداران طبیعت و محیط زیست ؛ طرح جنگلانه در گچساران اجرا شد+تصاویر
 • باید لبخند را به گچساران برگردانیم
 • تخریب اصالت های اکولوژیک و جاذبه های توریستی دنا!
 • انهدام باند مخوف سارقان زورگير در گچساران
 • امام جمعه قلعه رئیسی:برخی افساد طلبند نه اصلاح‌طلب/این چه روشنفکری است که دختران شیعه فکلی مکلی شده اند
 • “موحد”یک قطب قطعی انتخابات ۹۸ در “کهگیلویه بزرگ”
 • رونمایی از کتاب “قشقایی های ایران” در دانشگاه آزاد گچساران+زمان
 • شهردار یاسوج از خود استقلال دارد؟/ماجرای سهم‌خواهی علنی اعضای شورای شهر یاسوج از شهردار
 • سه انتصاب در شهرداری یاسوج/نستهن مقدم معاونان خود را انتخاب کرد
 • یک پیشنهاد ایده‌ال ورزشی برای آقای استاندار
 • نشست هم اندیشی خیرین سلامت در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • باحضور مسولان باشت؛ نمایشگاه پژوهش در باشت برپا شد+ تصاویر