طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 20 جولای, 2021 | کد خبر : 138274 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 • گروه سیاسی:  رئیس جمهور سابق ایران به مناسبت تحولات جاری در خوزستان  در پیامی‌ گفت:می‌خواهند مردم را ناراضی کنند و مقابل هم قرار بدهند! محمود احمدی‌نژاد در این پیام گفت:خدمت ملت بزرگ ایران و مردم مظلوم خوزستان سلام عرض می‌کنم. قلب ملت ایران از مشکلات جاری امروز در خوزستان در فشار است و عموم مردم، […]
 • فانوس زاگرس؛

  گروه سیاسی:  رئیس جمهور سابق ایران به مناسبت تحولات جاری در خوزستان  در پیامی‌ گفت:می‌خواهند مردم را ناراضی کنند و مقابل هم قرار بدهند!
  محمود احمدی‌نژاد در این پیام گفت:خدمت ملت بزرگ ایران و مردم مظلوم خوزستان سلام عرض می‌کنم. قلب ملت ایران از مشکلات جاری امروز در خوزستان در فشار است و عموم مردم، نگران شرایط سخت زندگی مردم آن دیار هستند. مردم خوزستان از بهترین ملت ایران و پیشگام استقلال خواهی و عزت طلبی ایرانیان هستند. مردمانی شریف، نجیب، اهل کار و تلاش، وفادار و فداکار در راه آرمان‌های انقلاب ملت ایران و آرمان‌های انسانی هستند.
  بیش از ۲۳ هزار شهید و ۳۵ هزار جانباز، سند افتخار خوزستان در دفاع از سرزمین ایران و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای ملت ایران است. تحت سنگین ترین بمباران‌ها، موشک باران‌ها و فشارهای دشمن غدار، مردم خوزستان ایستادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک پاک ایران جدا شود.
  خوزستان پرچم برافراشته عزت و استقلال ایران است اما متاسفانه امروز شرایط زندگی در خوزستان، فوق طاقت مردم، سخت شده است. کشاورزی در حال آسیب دیدن جدی است، دامها دارد تلف می‌شود، در بسیاری از نقاط خوزستان حتی آب هم برای آشامیدن وجود ندارد و برق هم بطور مکرر قطع می‌شود.
  دو دسته عوامل موجب بروز مشکلات در خوزستان است دسته اول؛ برمی‌گردد به کارهای زیربنایی و زیرساختی. خوزستان دو بار آسیب جدی دید. یک بار در ۸ سال دفاع مقدس که تقریباً تمام زیرساخت‌ها از بین رفت و همزمان، عمران و آبادی هم انجام نشد یعنی چیزی به داشته‌های خوزستان اضافه نشد و داشته‌های قبلی آن هم از بین رفت.
  بعد از جنگ هم ۱۶ سال، غرب کارون از سرمایه گذاری و فعالیت‌های اساسی اقتصادی و عمرانی محروم ماند. سال ۸۵ بود که من متوجه شدم هر تصمیمی‌برای خوزستان به خصوص غرب کارون می‌گیریم، با موانع جدی مواجه می‌شویم. وقتی پیگیری کردم، دیدم یک مصوبه مربوط به شورای عالی امنیت ملی است که بعد از جنگ از ترس جنگ مجدد یا با پیش بینی جنگ مجدد، تصویب کرده بودند که در غرب کارون، سرمایه گذاری‌های اساسی انجام نشود! من خیلی ناراحت شدم، پیگیری کردم و گفتم این چه حرفی است؟ الان جنگ و مدل جنگ عوض شده و دیگر مانند سابق نیست. از اقیانوس هند با موشک، نقطه زنی می‌کنند. این چه مصوبه ای است که ما گذراندیم؟ اصلاً فرض کنیم که احتمال جنگ هم باشد، مگر می‌شود ما بخشی از میهن و مردم خودمان را رها کنیم؟ آن هم خوزستان!؟
  مصوبه را لغو کردیم و اولین کاری که آنجا آغاز شد، مین روبی بود. بیش از یک میلیون هکتار زمین‌های کشاورزی مردم، مین روبی شد که امکان عبور و مرور و تحرک و کار در آن وجود نداشت. کانال آب کشیده شد، برنامه احیای هور طراحی و آغاز شد، برنامه گسترده آبرسانی به تمام شهرهای خوزستان طراحی شد و عملیات آن آغاز شد که متاسفانه مانند خیلی از برنامه‌های دیگر نیمه کاره رها شد.
  لایحه دادیم که حداقل ۲ درصد درآمد نفت به خوزستان اختصاص پیدا کند که در مجلس تکه پاره شد و چیزی گیر مردم خوزستان نیامد ولی ما تلاش کردیم از هر محل ممکن و از اختیاراتی که بود، سهم را بالا ببریم و اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی، پتروشیمی‌و بنگاههای کوچک زود بازده را پیگیری کردیم. من به عنوان خادم کوچک مردم، بیش از ۳۰ بار خودم به خوزستان سفر کردم و از نزدیک کارها را پیگیری می‌کردم. گرچه خوزستان تقریبا به یک کارگاه بزرگ، تبدیل شده بود اما من باز هم راضی نبودم. معتقد بودم که هم سرعت کارها باید بیشتر شود و هم اینکه حداقل ۲۰ سال باید با سرعت بالا کار شود تا شرایط خوزستان به تعادل برسد و به نحوی آن ۲۴ سال عقب ماندگی و خرابی، جبران شود. نمی‌شود در تهران نشست و خوزستان را اداره کرد یا مشکلات را در خوزستان و سایر نقاط کشور حل کرد!
  دسته دوم علت‌ها به نظر من مربوط به مدیریت منابع آب است. گرچه خشکسالی است ولی آب هم هست. سدهای خوزستان آب دارد. امروز متاسفانه با مدیریت ناصحیح، مردم را دچار مشکل کرده‌اند. اصلا می‌خواهند مردم را مقابل هم قرار بدهند. شاید! من اینگونه برداشت می‌کنم که می‌خواهند مردم را ناراضی بکنند. آب هست، باید آن را مدیریت کنند و در اختیار مردم قرار بدهند. متاسفانه این ضعف مدیریت چند سال قبل هم مشکلاتی ایجاد کرد. در فصل کشاورزی آب را به روی مردم بستند، آب را در سدها نگه داشتند و در فصل بارندگی شدید، مجبور شدند بیش از ظرفیت رودخانه‌ها، آب از سد‌ها رها کنند! با آن آب ندادن، کشاورزی از بین رفت و در این جاری کردن بیش از حد، زندگی مردم از بین رفت. سیل ایجاد شد، خانه‌ها ویران شد و زندگی مردم از بین رفت.
  تمام اینها به مدیریت‌ها برمی‌گردد. به نظر من آب هست، مدیریت نیست.
  امروز بی آبی و بی برقی در خوزستان فقط یک مشکل مدیریتی است. با اصلاح مدیریت، ان‌شاءالله این مشکل حل می‌شود اما کارهای اساسی باید در خوزستان همچنان ادامه پیدا کند.
  در این شرایط مردم چه کار باید بکنند؟ آب هم نباید بخواهند؟ آیا مقامات یک روز در این شرایط زندگی کرده‌اند؟ یا می‌توانند زندگی کنند؟ چطور در گرمای بالای ۵۰ درجه و نبودن آب و قطع مکرر برق، می‌شود انتظار داشت مردم در خانه بنشینند؟ دام‌ها تلف می‌شوند و نخل‌ها خشک می‌شوند. مردم بارها به شکل‌های مختلف، شکایت و اعتراض خودشان را به این شرایط ، به مقامات محلی و بالاتر اعلام کرده اند ولی نتیجه نگرفته اند. امروز مردم خوزستان به حق صدای اعتراض خودشان را بلند کرده اند.
  متاسفانه در کشور ما تحت تاثیر باند فاسد امنیتی، با هر نوع مطالبه، شکایت و اعتراض مسالمت آمیز مردم برخورد می‌شود. بلافاصله آن باند امنیتی وارد می‌شود و دو کار انجام می‌دهد؛ اول اینکه به خشونت می‌کشد، درگیری ایجاد می‌کند، آتش می‌زند، تیراندازی می‌کند و بهانه سرکوب مردم را فراهم می‌کند. دوم اینکه خواسته به حق مردم را به بیگانگان و گروه‌های ضد انقلاب یا وابسته به بیگانه منتسب می‌کند و باز هم بهانه سرکوب را می‌دهد و راه اعتراض مسالمت آمیز را بر مردم می‌بندد. و بعد هم با گستاخی می‌گویند ما فقط به سرهای مردم شلیک نکردیم، به پاها هم شلیک کردیم!
  خب مردم چه باید بکنند؟ من به مسئولین نصیحت می‌کنم؛ این مردم خوزستان و مردم ایران، ضد انقلاب نیستند. ملت، عین انقلاب است، ملت همان خواسته‌های زمان انقلاب را دارد. مردم از آرمان‌ها و خواسته‌های زمان انقلاب، یک سرسوزنی نه بیشتر خواستند و نه خواهند خواست، همانها را می‌گویند و همان‌ها را می‌خواهند. ضدانقلاب یک اقلیتی هستند که این شرایط را برای مردم خوزستان و مردم ایران ایجاد کرده‌اند و بعد هم این طور با مردم برخورد می‌کنند.
  امیدوارم حرف مردم را بشنوند و زود اقدام کنند. بسیاری از مشکلات، با مدیریت، با فکر مردمی‌و با کنار مردم بودن حل می‌شود. اگر همان مقدار که برای سرکوب مردم اهتمام می‌کنند، همان را برای رفع مشکلات هزینه کنند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من امیدوارم که این نصیحت مشفقانه این خادم کوچک را بشنوند، حرف مردم را بشنوند، اقدام کنند، در خدمت و کنار مردم باشند، آنهایی که مسئول هستند، حرف مردم را بشنوند و آن‌ها را مستقیماً ببینند.
  از افراد امین گزارش بگیرند و اینقدر به حرف باند فاسد امنیتی توجه نکنند که تحریف می‌کند و می‌خواهد مردم را عاصی، سرکوب و تحقیر کند و درخواست شیطان را در کشور پیاده کند. گوش‌هایشان را باز کنند، بشنوند؛ اینها مردم خوزستان هستند که مشکل دارند و دارند می‌گویند. به جای برخورد با آنها، حرفشان را بشنوید. این یک خواست عقلانی و دلسوزانه است. نمی‌شود به همه انگ ضد انقلاب زد. الان اکثر ملت از شرایط مدیریت کشور ناراضی هستند، خب اصلاح کنید، تغییر بدهید، درست کنید، با مردم همراه شوید، با مردم خوزستان همراه شوید، حتماً ضرر نمی‌کنید. هم به نفع خودتان هست و هم به نفع کشور است. ممکن است فردا فرصت جبران نداشته باشیم.

   

  منبع خبر

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • رئیسی در تاجیکستان دکترا گرفت
 • تداوم استراتژی نگاه به شرق‌ جمهوری اسلامی
 • برجام و واکسن؛بهانه‌های تشدید‌فشار بر روحانی
 • عضویت در شانگهای همه چیز نیست
 • وزیری که مانند موم در دستان نمایندگان است
 • متملقان در صدر سازمان‌ها هستند
 • دولت سیزدهم برساخته توده‌ها نیست
 • حذف‌شدگان جدیداز انقلاب اسلامی
 • گاف‌های عجیب نمایندگان مجلس تمامی ندارد
 • حضور تروریست‌ها در افغانستان خطرناک است
 • درخواست حبس ابدبرای کارمند کنسولگری ایران
 • چگونه دشمنان سابق دوست هم شدند؟
 • تطهیرکنندگان طالبان در جنایات طالبان و خون‌های ریخته شده شریک‌اند
 • بیژن عبدالکریمی: امیدوارم رسوایی مسببین اخراج اینجانب بهانه­‌ای برای تأمل و بازاندیشی در افکار خود پیدا کند
 • ۲ مرگ دیگر کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
 • گزارش نیویورک‌تایمز درباره جزییات و نحوه ترور شهید فخری‌زاده
 • تطهیر جنایتکارترین جنایتکاران دنیا موجب ننگ و شرمساری است
 • صلاحیت شهردار دوگنبدان مورد تأیید قرار نگرفت
 • اشتباه محاسباتی امام جمعه لواسان چه بود؟
 • درآمد ایران از روش‌های پیچیده دور زدن تحریم
 •