طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 12 فوریه, 2021 | کد خبر : 127925 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     به بهانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی سفره انقلاب سهم چه کسانی بوده است؟؟ به قلم سید ابراهیم یزدان خواه بی گمان بر هیچکس پوشیده نیست در سالیان اخیر کوچک شدن سفره خانواده های ایرانی و تورم لجام گسیخته که باعث شده است فاصله طبقاتی ناشی از این تورم بسیار بیشتر از پیش […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  به بهانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی
  سفره انقلاب سهم چه کسانی بوده است؟؟

  به قلم سید ابراهیم یزدان خواه

  بی گمان بر هیچکس پوشیده نیست در سالیان اخیر کوچک شدن سفره خانواده های ایرانی و تورم لجام گسیخته که باعث شده است فاصله طبقاتی ناشی از این تورم بسیار بیشتر از پیش گسترش یابد و‌ البته ایجاد بنگاه های درآمد زایی کاسبان تحریم از نداری و اقلام مایحتاج مورد نیاز روزانه قشر متوسطِ رو به پایین جامعه هم علاوه بر بیشتر کردن این شکاف،باعث شده است غنی دارا تر و ندار فقیر تر از قبل گردد و سفره مردم روز به روز کوچک تر و کوچک تر شود و‌عده ای هم به جای ریشه یابی مشکلات موجود،و کمک به معیشت مردم در پی سهم خواهی های سیاسی بوده و منافع حزبی و جناحی خود را خودبرتر و بی عیب و‌نقص دانسته و نه تنها از بحث حساب و‌کتاب اخروی غافل مانده اند بلکه دنیای این مردم و سفره های خالی از نانشان نیز حس هم نوع دوستی و جدان خفته را در درون دیوصفتشان بیدار نکرده و همچنان بر طبل هم چیز گل و بلبل است می کوبند پس بر طبل شادانه بکوب که هوای زندگی این مردم پس است و شمال زندگی شما آباد…

  زمانه ای که فی المثل در آن روغن خواراکی اگر نگوییم نایاب می توانیم به صراحت به فوق کمیاب بودن آن اشاره کنیم،زمانه ای که خیار سبز موجود در سالاد شیرازی زندگیمان حکم موز دهه های گذشته را پیدا کرده است و موز همچون زمان قحطی و وبا رویای قشنگ خوابهای شبانه مان شده و انار و دانه هایش قیمتی معادل صددانه یاقوت دسته به دسته پیدا کرده است و برنج قد کشیدهٔ تا به آسمان رسیدهٔ هندی و مرغ های تخم طلا گذار این روزهای زندگیمان که کبکشان خروس می خواند مارا به این اندیشه بیشتر وا می دارد آیا تمام مشکلات ما از تحریم و دولت آمریکاست؟

  آیا هنوز پس از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید بحث روز محافل خبری و سیاسی جامعه ارتباط یا عدم ارتباط با آمریکا باشد؟

  آیا در جهان علم محور امروز هنوز می شود مشکلات خودی را پنهان کرده و وقوع زلزله و‌سیل در کشورهای دیگر را ناشی از بی حجابی دانست و‌چون این شتر درب خانه ما هم اتراق کرد آن را مشیت و امتحان الهی دانست؟

  در جهانی که در آن در پی گم شدن کودکی ۴ ساله در فرودگاه،کلیه شبکه های خبری و رسانه ها و اپلیکیشن های ارتباطی جمعی بهمراه کاربران اینترنتی شان بسیج شده و کودک را ظرف کمتر از ۲ ساعت به آغوش مادر بر می گردانند همچنان فیلتر اینستا گرام و واتساپ دغدغه عده ای برای دور قرار دادن مردم از ارتباطات است.

  بی شک مردم ما انقلابی ترین مردم دنیای مدرنیته و ایوبان صبور زمانه خود هستن که چنین مرد و مردانه در زیر بار مشکلات کمر شکن اقتصادی و نبود ارز موجود برای ادامه کار شرکت های بزرگ و‌کوچک و در پی آن تعطیلی کسب و کارها هستند و چه بسیار پدرانی که در پی تعطیلی همین کسب و کارها در مقابل زن و بچه خود عرق شرم می ریزند در حالی و سفره آقایان و آقازاده هاشان هر روز برای خودشان گشاده تر و چرب تر می شود و مرمی عام که همچنان اگر چه ناراضی از وضعیت موجودند اما با جان و دل پشت انقلاب خودشان ایستاده اند و احسنت بر مسئولین خرد و درشت کشوری که بی شرمانه فاصله اجتماعب و طبقاتی خود را با این مردم نه تنها به بهترین شکل حفظ کرده اند بلکه دایره آن را وسیع تر هم کرده اند.

  مردمی که از آنها خواسته می شود باور کنند مشکلات بازار ارز زیر سر یک تبعه افغان است و گرانی و تورم‌هم همه زیر سر آمریکا و هرکس جز این در باورش باشد و حاضر نباشد قبول کند که گرانی ها به گفته شیخ به نفع خود مردم است پس قطعاً فریب خورده و دست نشانده دشمن های قسم خورده انقلاب و شبکه های معاند است!!!
  آقایان جاه طلب و پُست پرست و چاپلوسِ تملق گوی :
  چشم و گوشتان را باز کنید ؛ پای درخت این انقلاب خون بزرگانی چون شهید بهشتی و باهنر و شهید مطهری و جهان آرا و باکری و همت و باقری و احمدی روشن و فخری زاده و سلیمانی ها ریخته شده است.

  این انقلاب وام دار شهدا و جانبازان همیشه سر افراز است و نمی شود ضعف مدیریت و حُب پست و مقام را که باعث بروز اهم این مشکلات عدیده شده را به گردن تحریم ها و بدقولی های مکرر جامعه جهانی انداخت!!!

  نمی شود از رانت های آقایان و آقازاده در امر صادرات و واردات از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد را نادید گرفت که بخش عظیمی از خروج سرمایه این مملکت و اختلاس ها از بیت المال که برای آقایان در این سالیان اخیر چیزی جز بیت الحال نبوده است،چشم پوشی کرد و همه چیز را متوجه تحریم ها بدانیم!!!

  هر گاه هم صحبت از نیروی مدیرت تحصیل کرده و تازه نفس و البته جوان و انرژیک به میان می آید چون منافع آقایان دچاره مخاطره می شود با جنجال و هوچی گری و اجیر کردن رسانه های ما فیایی شان سعی در القاء این موضوع دارند که مدیرت جوان ، مملکت را به ورطه نابودی می کشاند غافل از این که کیست که نداند که اقتصاد بیمار و جو ناپایدار جامعه محاصل مدیرتی سالخورده،بی کفایت و قدرت طلب و زر پرست پ البته زنجیره وار همین آقایان است !!!

  انگار فراموش کرده اند که فرمانده هان جوان که کم نیستند حتی شهدایشان در طول هشت سال دفاع مقدس چگونه عصای دست بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی شدند وآچ آب و خاک این مملکت را نه تنها با دست خالی در مقابل استکبار جهانی و ایادی دست نشانده ان حفظ کردند بلکه تعادل خاورمیانه را هم مدیریت کردند.

  آقایان؛خدا گواه است این مردم پای نظام و انقلابشان مرد و مردانه ایستاده و رهرو راه شهداء و پیرو خط رهبرشان هستند اما بخدای سبحان سوگند که شما فردای قیامت باید پاسخگو باشید که چرا سرنخ تمام مشکلات این مملکت به شما و آقازاده هایتان ختم می شود…

  و در آخر دوست دارم کلامم را با این بیت شعر از حضرت سعدی به پایان برسانم که می گوید ؛

  ای که دستت می رسد کاری بکن
  پیش از آن کاز تو نیاید هیچ کار

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “سفره انقلاب سهم چه کسانی بوده است؟؟”
  1. سید گفت:

   درود بر قلم شیوای شما

  2. علی رضا گفت:

   کاملاً درسته و منطقی ولی در بین مسئولین کو گوش شنوا

  3. شقایق گفت:

   ای کاش یکی این متن رو پرینت بگیره و صبح شنبه که اول هفته اس بزاره رو میر مسئولین بلکه صدای ما مردم رو بشنون

  4. هاشم عرب پور گفت:

   درود بر سید عزیز.حرف حق زدی سیدجان.انشالله که همه ماها در حق همدیگر خوب باشیم و اگر کاری از دستمان بر بیاید دریغ نکنیم برای همدیگه..

  5. حجت الله گفت:

   سلام ،قلم نویسنده ،صدای رسای بسیاری از مردم این سرزمین هست،که واقعیت هایی که خیلی از مسولین چشم خودرا دربرابر آن می بندندبیان می کند،بسیارشیوا و خوب بیان شده

  6. حبیب گفت:

   درود برشرف و غیرت و مردانگی ات.

  7. ناشناس گفت:

   احسنت بر شما سید بزرگواری

  8. آرمین نوشیری گفت:

   به تعبیر شهید مطهری، یکی از آفت های یک نهضت، رخنه فرصت طلب هاست

   یعنی یک عده هستند که با یک حرکت اجتماعی و فکری باعث می شوند که افرادی با شعار های تند میدان را به دست بگیرند و انقلابیون اولیه را به حاشیه برانند و مردم را فریب دهند. و این تا حدی برای انقلاب ما در حال رخ دادن هست به طوری که افرادی که نه شناسنامه مشخص دارند و نه عقبه درستی، جریان را بدست گرفته اند. مثل انقلاب مشروطیت که یک جریان دیگر آمد و انقلابیون اولیه مثل ستارخان و باقرخان را به حاشیه راندند و آنها در غربت سپری کردند.

  9. آرمین نوشیری گفت:

   من احساس می کنم که یک بیماری در انقلاب پیدا شده و شاید این همان بیماری خارجی گری است که در زمان امیرالمومنین(ع) یک قشری گری درست شد که ایشان تعبیر به بیماری هاری کردند. یعنی یک عده عقاید جاهلانه دارند که از آن خارج نمی شوند و معتقدند که راه درست این است، به تعبیر شهید مطهری، منافقین زیرک وارد می شوند به صورت ابزاری از افراد احساساتی سوء استفاده می کنند و مصلحین جامعه را کنار میزنند. اینها با ماسک اسلام و مذهب مطرح میشوند و تشخیص مردم برای انحراف را مشکل می کنند.

  10. آرمین نوشیری گفت:

   و به تعبیر شهید مظلوم آیت الله بهشتی :
   آفت این انقلاب اسلامی این است که دچار بازیگرانی باشد که اسلام و انقلاب و هر چیزی را دکان کنند. 
   دکان قدرت، دکان ثروت، دکان شهرت، دکان ریاست.
    باید سخت مراقب باشیم که این خطری که در طول تاریخ همیشه انقلاب‌های الهی را تهدید کرد و به آنها ضربه زد، بلکه این بار جلویش را بگیریم.
   کسانی داعیان انقلاب و داعیان اسلام باشند که هرچه به آنها نزدیک‌تر می‌شوی، اعتقادت به اسلام بیشتر بشود.

  11. تقوی گفت:

   درود برسید درود برحاج آرمین عزیز

  12. ناشناس گفت:

   احسنت.عمو نه مسئولین نه آقازاده ها که گوش شنوا ندارن


  
  امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/فوت ۲ بیمار دیگر
 • قالیباف بر مسائل سیاسی مسلط نیست
 • زیباکلام: باقی‌ماندۀ آبرو و حیثیت اجتماعی اصلاح‌طلبان از بین خواهد رفت
 • توافق ایران با آژانس مدبرانه بود
 • خدشه در توافق با آژانس بازی در زمین دشمن
 • ماجرای یک فوتی مشکوک به کرونای انگلیسی در کهگیلویه بویراحمد
 • راه برداشتن تحریم‌ها در حفظ برجام است
 • توییترچند حساب وابسته به ایران را بست
 • هشدار فرماندار لنده در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در شهرهای خوزستان
 • زلزله در اصفهان ، سی سخت و یاسوج لرزید
 • شیب تند کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران از تیم های سیار بیماریابی+تصویر
 • نقد بی غرض
 • بیانیه عبدالحمید درباره تیراندازی به سوخت‌بران
 • رییس کمیسیون عمران مجلس:‌ منازل نوساز نباید در زلزله سی سخت تخریب می شد /نظام مهندسی باید پاسخگو باشد
 • کرونای انگلیسی به بهبهان رسید
 • نگرانی از مماشات بایدن با ایران
 • دیگر چیزی به نام تعهدات فراتر از پادمان نداریم
 • عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛ سی سخت نیازمند توزیع عادلانه امکانات بهداشتی است
 • بایدن نمی‌خواهد در برجام ضعف نشان دهد
 •