طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 22 ژانویه, 2021 | کد خبر : 126483 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     در پی انتشار یادداشت ارسالی تحت عنوان : «گلایه های یک کشاورز از بی تدبیری مسولان در وضعیت پیش آمده برای ایستگاه پمپاژ آب پاکوه و دشت امامزاده جعفر گچساران » (اینجا بخوانید) در پایگاه خبری فانوس زاگرس ، جوابیه ای از سوی روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  در پی انتشار یادداشت ارسالی تحت عنوان : «گلایه های یک کشاورز از بی تدبیری مسولان در وضعیت پیش آمده برای ایستگاه پمپاژ آب پاکوه و دشت امامزاده جعفر گچساران » (اینجا بخوانید) در پایگاه خبری فانوس زاگرس ، جوابیه ای از سوی روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به شرح ذیل به این پایگاه خبری ارسال شد.

   

  خبرگزاری محترم فانوس زاگرس
  با سلام
  پیرو درج مطلبی به عنوان گلایه های یک کشاورز از بی‌تدبیری مسئولان در وضعیت آبیاری دشت امامزاده جعفر موارد زیر جهت درج در سایت مذکور برای اقشار خوانندگان محترم تقدیم می گردد:
  بدون شک خدمات بسیار زیادی در تمام نقاط محروم ایران اسلامی و به خصوص در حوزه شهرستان گچساران و دشت امامزاده جعفر توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است. بزرگترین پروژه ای که تاکنون در دشت امامزاده جعفر صورت گرفته است آبیاری اراضی حدود۳۵۰۰ هکتار از طریق احداث بند انحرافی ایستگاه پمپاژ ،مخزن تعادلی و خطوط انتقال و …… برای کشاورزان عزیز و زحمتکش آن دشت بوده که پس از تغییر کارفرمایی از جهاد کشاورزی به شرکت آب منطقه‌ای استان اجرا و به بهره‌برداری رسید. بدون شک همکاری شرکت توزیع برق استان جهت تامین برق ایستگاه و سازمان جهاد کشاورزی که وظیفه اجرای شبکه‌های فرعی بین مزارع (خطوط۳ و ۴) و داخل مزارع در بهره برداری رسیدن پروژه قابل ستایش است. از زمان بهره برداری طرح تاکنون شرکت آب منطقه ای که وظیفه حاکمیتی دارد به جهت کمک به کشاورزان،
  شیوه های زیادی جهت بهره برداری بهینه را در دستور کار قرار داده که شاید به دلایلی زیادی از جمله گرفتن انشعاب های غیر مجاز، دستکاری شیرآلات شبکه ،همکاری نکردن تعدادی از میراب های شبکه، عدم رعایت نوبت بندی و زیر کشت بردن زمین هایی که جزو کاداستر اولیه شبکه نبوده اند، بهره برداری از این شبکه به صورت بهینه صورت نپذیرفته است و از آنجا که بهره‌برداری از شبکه یک کار گروهی است و تمام ذی‌نفعان و ذیمدخلان در شبکه در قبال آن مسئول هستند یعنی اگر خطایی توسط یکی از کشاورزان یک تعاونی صورت پذیرد کشاورزان کناری باید تذکر بدهد زیرا در خرابی خطوط همه به یک نسبت دچار ضرر و زیان خواهند شد.
  مسئولین شرکت آب منطقه ای استان جهت نظارت و پایش مستمر شبکه، بصورت مرتب از این پروژه بازدید می نمایند و نحوه بهره برداری و مشکلات را بررسی نموده و پیگیری های لازم را صورت می دهند هرچند که عوامل اداره منابع آب شهرستان گچساران به عنوان متولی اصلی و نماینده تام الاختیار شرکت آب منطقه ای در طول شبانه روز در شبکه حضور دائمی دارند.
  در ابتدای فصل آبیاری هماهنگی لازم جهت تامین آب پایدار و نحوه بهره برداری از شبکه با حضور تعاونی های آب بران به عنوان نماینده کشاورزان در اداره منابع آب شهرستان گچساران برگزار گردید. خوشبختانه با بارش نزولات جوی در آذرماه نیازی به رهاسازی آب از ایستگاه پمپاژ وجود نداشت ولی همکاران شرکت آب منطقه‌ای با آبگیری پروژه های تغذیه مصنوعی در ناصراباد و گرگدا (که در سال جاری بیش از ده میلیارد ریال جهت بازسازی و رفع ایراد و به بهره برداری رسیدن آنها هزینه گردیده) حجمی در حدود سه و نیم میلیون متر مکعب آب به آبخوان دشت امامزاده جعفر تزریق نمودند که ذینفعان حوزه آب زیرزمینی و مالکان چاه‌های مجاز از آن منتفع خواهند شد.
  بلافاصله پس از بارندگی ها و در زمانی که کشاورزان نیاز به رهاسازی آب داشتند واز طریق تعاونی‌های آب بران اعلام نمودند،تامین آب در دستور کار قرار داده شد و به صورت مستمر ادامه دارد. متاسفانه گاهی خرابی در شبکه‌های فرعی ۳و ۴ که این شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد، دچار خرابی می گردند که مالکین می بایست نسبت به تعمیرات اقدام نمایند تا پروسه آبیاری ادامه داشته باشد و گرنه باعث پرت آب و اعتراض سایر کشاورزان خواهد شد. تاکنون هیچگونه اعلام نارضایتی مکتوبی از طرف تعاونی‌های آب بران و کشاورزان به این شرکت مبنی بر عدم آبیاری وصول نگردیده است و به صورت ضمنی نیز از وضعیت اعلام رضایت نمودند. در پایان تاکید می گردد لزوم تعامل تمامی اعضای شبکه اعم از پرسنل بهره برداری تعاونی‌های آب بران، میراب هاو کشاورزان باعث بهره برداری بهینه می گردد.البته مورد انتظار است سازمان جهادکشاورزی بعنوان متولی امر، نقش پررنگ تری در همکاری جهت بهره برداری شبکه های آبیاری سرتاسر استان داشته باشند.

  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  13 نظر برای “جوابیه روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد به یادداشت انتقادی منتشر شده یک کشاورز در فانوس زاگرس”
  1. كشاورز گفت:

   برادر كه اون بالا نشستي داخل امور اب:خدارو در نظر بگير اونوقت حرف بزن،ما داريم ميگيم چرا پمپ هايي كه لازمه استارت بشه الان دوساله خرابه درستش نميكني اب پرفشار دبي بالا بدي به مردم كه سه پمپ روشن ميكني بيست روزي يه روز اب بدي به مردم اونم همه ابپاش بزنن نشه زمين رو اب زد.!؟؟؟؟

  2. ناشناس گفت:

   به به چه قدر خوب همه چی خوبه من چقد خوشحالم. چقد همه چی سر جای خودشه همه هم کارشون رودرست انجام میدن. مشکلی نبوده اصلا کشاورز غلط کرداعتراض کرد

  3. مهرداد گفت:

   اقای نسبتا مدیر این جوابیه شما فرار رو به جلو هست نه پاسخ گویی و عدم توانمندی شما ومجموعه تحت نظرتان حتی در مکاتبات و نحوه برخورد با مشکلات را بیشتر عیان میکند. اولاطبق گفته خودتان با روش ازمون و خطا و روش های متعدد سعی در بهره برداری از ایستگاه داشته اید که این نشان عدم اطلاع و اگاهی شما در مدیریت صحیح ایستگاه میباشد که لازم به ذکر است دستورالعمل های مدون و کاملا حرفه ای در این زمینه وجود دارد که شما از ان بی اطلاع هستید.دوما شما با کدامین افراد فنی و صلاحیت دار ایستگاه را کنترل میکنید؟ مسول فنی ایستگاه چه سابقه و اشنایی در این زمینه دارد؟ سوما مگر حجم اب پمپ شده توسط هر پمپ در ساعت چقدر است که با ۳عدد الکتروموتور میخواهید تمام سطح کشت مورد ادعایتان را ابرسانی کنید؟ ازمیزان اب مورد نیاز و قدرت پمپاژ پمپ هایتان خبر دارید؟ چهارما بعد از گذشت اینهمه وقت چرا ایستگاه در بهترین حالت کمتر از ۳۰ درصد توان خود در مدار قرار میگیرد؟پنجما شما که اینهمه خوبید و موثر میشود از امار تاثیر گذاریتان برتولید کشاورزان گزارشی ارایه فرمایید؟اقای مدیر خدمتگزار در بین کسانی که انها را کشاورز خطاب میکنید مطمعن باشید افرادی هستند که توانایی فنی و مدیریتی بسیار قوی تری از کل مجموعه تحت نظرتان دارند پس اسمان ریسمان نبافید و مردانه در صدد رفع نواقص فنی و مدیریتی و باند بازی هایتان بر ایید بخدا که به اندازه ای که ایستگاه را زیر اب بردید زمین کشاورزان را اب میدادید حال ما اینگونه نبود.

   • ناشناس گفت:

    کل اداره اب رو از مدیر کل تا پایین بگردی یه مدرک مرتبط ندارن که فقط بفهمه شما چی ازشون پرسیدی چه برسه به جواب دادن

  4. عطای گفت:

   گمان نکنم جناب مهندس ،

  5. ناشناس گفت:

   با سلام و عرض ادب خدمت مدیران . در مقام حرف بر لب مهر خاموشی زدن ،تیغ را زیر سپر در جنگ پنهان کردن هست…..جناب مدیر ،شرکت در قراردادی که ب امضا کشاورزان رسانیده از تاریخ ۲۵ ابان موظف گردیده برای رها سازی اب…بنده و امثال بنده که کم نیستند از ماهورو باشت گرفته تا سراب ننیز…تا این تاریخ ینی سوم بهمن ماه…هنوز موفق ب ابیاری مزارع خود نگردیده ایم…سه ماه تا پایان قرارداد مانده با وضع موجود و کم بارشی که رخ داده…چه کسی باید پاسخگوی ضرر و زیان این مردم باشد…همه ی ما به یک امیدی بذر در زیر خاک کرده ایم…ن مست هستیم و نه پولدار…جناب عالی اگر ب خودتان زحمت دهید واز پشت میزتان بلند شوید و تشریف وکشاورزان همراه شویدمسیله را بهتر درک خواهید کرد…با تدابیری که شما اندیشیده این با سه پمپ کارساز نیست…ورودی اب با خروجی تناقض دارد…بایک سطل اب نمیشود ب مهار اتش رفت…مسئله را ریشه ای حل کنید .صورت مسئله را پاک نکید..با مردم رو راست باشید..ودر اخر از همکاری شما کمال قدر دانی و تشکر دارم…نردبان این جهان ما و منی ست….عاقبت این نردبان افتادنیست …لاجرم هرکس که بالاتر نشست استخوانش سخت تر خواهد شکست

  6. بدون شرح گفت:

   پیش گویی را بر سر دار بردند . از وی پرسیدن ؛ چنین سر انجامی را در طالع خود دیده بودی؟
   گفت: جایگاهی ارفع بر خود دیده بودم اما نمیدانستم بر سر دار است.

   عبید زاکانی

  7. ناشناس گفت:

   اینهمه….. و ب…..ی رو شما از کجا اوردین؟
   چرا اینقدر راحت ….. میگین و مردم رو….. فرض میکنین
   چرا فکر میکنی هیچ کس هیچی حالیش نیست و فقط تو خدایی
   در جامعه ای که امثال تو برای مردم تصمیم میگیرن و به این راحتی واقعیت رو تحریف میکنن فقط باید سکوت کرد

  8. ناشناس گفت:

   وقتی سر سفره نشستی و با افتخار لقمه در کام میزاری خوب فکر کن ببین از چه راهی این پول رو دراوردی با ناحق کردن حقوق مردمی که برای لقمه ای نان مجبورن امثال تورو تحمل کنن

  9. ناشناس گفت:

   ای طور که فرمایش ایکنی بنظرم مشکل و کشاورزل که زمین دارن اگر زمین نداشتن مشکلی هم سی او دادن نبی

  10. ناشناس گفت:

   کرو ما ایگیم اوو نداریم ایگی بیا گزارش بده یکی تخلف ایکنه
   ما چه همکاری باید بکردیم که نکردیم فقط ایگی بیا پیل بده پس اوو چه

  11. ناشناس گفت:

   کاملا حرف های ناحق زدن.
   فشار اب به کمترین حالت ممکن هست الان

  12. یک کشاورز گفت:

   جناب مدیری عذر بدتر از گناه آوردی و میگویی دلایلی زیادی از جمله گرفتن انشعاب های غیر مجاز، دستکاری شیرآلات شبکه ،همکاری نکردن تعدادی از میراب های شبکه، عدم رعایت نوبت بندی و زیر کشت بردن زمین هایی که جزو کاداستر اولیه شبکه نبوده اند، بهره برداری از این شبکه به صورت بهینه صورت نپذیرفته است خب برفرض درستی ادعا بازهم تماماً بی لیاقتی اداره آب منطقه ی رو نشون میده که نتونسته یا نخواسته این اشکالات رو برطرف کنه اما بعنوان کسی که از روز اول بهره برداری طرح در ریز مشکلات طرح هستم میگم که تمام این حاشیه سازی ها برای گمراه کردن افکار عمومی از اشکالات اساسی طرح است اشکالاتی که موجب دو دفعه زیر آب رفتن ایستگاه پمپاژ در عرض کمتر از یکسال که تمام تاسیسات ایستگاه اصطحلاک ۳۰ ساله رو در عرض ۳ سال متحمل شده ……ی اداره امورآب برای جذب پیمانکاری کارکشته برای تعمیرات پمپها بعد از یکسال هنوز دل و روده پمپها بیرون ریخته شده و قادر به بستن آنها نیست آقای مدیر کشاورزان جداً عصبانی هستند لطفا بجای این مقصر جلوه دادن زمین و زمان غیر از اداره امورآب که باعث خشم کشاورزان گردیده لطفاً تعداد ۹ پمپی که از مدار خارج هست راه اندازی کنید تا هنوز کشاورزان به سیم آخر نزده اند.


  
  امروز پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • فرماندار بویراحمد تغییر کرد+جزئیات
 • اظهارات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ویروس انگلیسی/متخصصی که پس از معاینه بیمار گرفتار کرونا شد
 • قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است
 • آشنایی با جدیدترین روش های کاشت مو
 • اسرائیل ایران را به «ترور محیط زیستی» متهم کرد
 • آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • مروری اجمالی بر چشم انداز اشتغال در گچساران و باشت 
 • بهره‌برداری از فازدوم آبرسانی به دشت امامزاده جعفر با تزریق ۲۹۰میلیارد ریال اعتبار
 • بعد از تصویب لوایح چه خواهید گفت؟
 • افزایش غیر منطقی قیمت گوشت قرمز در کهگیلویه و بویراحمد
 • به تعهد خود که هم سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد عمل کردیم!
 • کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود
 • توافق پشت پرده اسرائیل با آمریکا درباره برجام
 • سونامی سمیه; شکست تمام‌عیار سیاستهای فرهنگی چهل‌ساله
 • عیب یابی و ساده ترین روش تعمیر شیر اهرمی!
 • روی روسیه و چین دوباره حساب باز نکنید
 • با این شرایط مردم انگیزه رای دادن ندارند
 • درخواست آمریكا برای خاتمه جنگ در یمن
 • سایۀ سنگین احمدی‌نژاد بر بازی سیاست!
 • هشدار تازه ایران به غرب درباره برجام
 •