طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۵ شهریور, ۱۳۹۹ | کد خبر : 117867 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     صفت های  یک محافظه کار؟!   محمود منطقیان   محافظه کاری این است که همه تلاش و هوش و حواست این باشه که منافعه ات را حفظ کنی.هم چیزی را که داری،مانند پُست ومال، حفظ کنی و هم چیزی را که قرار است بهش برسی از دست ندهی. اینها میان دو ترس زندگی […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  صفت های  یک محافظه کار؟!

   

  محمود منطقیان

   

  محافظه کاری این است که همه تلاش و هوش و حواست این باشه که منافعه ات را حفظ کنی.هم چیزی را که داری،مانند پُست ومال، حفظ کنی و هم چیزی را که قرار است بهش برسی از دست ندهی.

  اینها میان دو ترس زندگی می کنند،ترس از دست دادن و ترس به دست نیاوردن.
  این است که چنین آدمهای منفعت اندیشی چهار چشمی مراقب گفتار و کردار و حرکات خود هستندکه کاری نکنند که چیزی را ازدست بدهند و یا به دست نیاورند.چنین افرادی خیلی محتاط هستند و همه چیز را می پایند.رابطه شان با همه برپایه منافع است.باید همه جا و پیش همه کس مورد تاییدقراربگیرند و کاری نکنندکه اشکالی درکارشون پیش بیاد که براشون زیان به بار بیاورد.کمتراظهار عقیده شخصی و مستقل دارند و سعی می کنند بیشتر با نظردیگران موافقت نشان دهند و در تایید نظرها سربجنبانند.اینها همانهایی هستندکه به قول معروف جایی نمی خوابند که زیرپایشان تَر شود…باگفتن اینکه “حرف و نظر شما درسته”،سعی می کنند بادیگران نزدیکی و موافقت خودرا نشان دهند،آنهم با پاییدن شرایط…هرجا که اظهار نظر براشون مشکل باشه بیشترسکوت می کنند و یا دو پهلو جواب می دهند.اینگونه آدمها هرگزموضع شفاف و روشنی ندارند،چون فکرفردایشان را می کنند.مثل آب به شکل هرظرفی در می آیندتا هم نفعی را از دست ندهند و هم از زیان احتمالی جلوگیری کنند و بیشترسعی می کنند به کسان و گروهی نزدیک شوند که درزمان حال،موقعیت و نفوذ دارند.

  یعنی میزان برای آنها نفوذ و جایگاه گروه ها و افراد در زمان حال است.این افراد هرگزشفافیت ندارند و به خاطرحفظ منافع شخصی و یا خانوادگی خود،جرئت موضع گیری شفاف را درمسائل فکری وسیاسی ندارند. به خصوص در حوزه سیاست سخت محتاط و محافظه کارند.اما همین ها هستند که بیشترازهمه،منافع هر گروه و شرایط خاص را بی سر و صد می برند.هم مالی و هم پُست و مقام ،چون درست موقعی که دیگران درگیرند اینها منافع شان را آرام و بی غوغا دنبال می کنند و بهش می رسند و سعی می کنند جوری عمل کنندکه هرگروهی آنها را به خودشون نزدیک بدونند و هرگروه که برنده شود اینها بدون معطلی به سراغشان می روند و خودرا به آنها نزدیک می کنند و نزدیک نشان می دهند،چون هواشناسی قوی دارند.خیلی ازمدیران و برخی از پیمانکاران و آنها که به دنبال پست اند و نمایندگی از این قماش اند… و….آری اینچنین است برادر……

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “صفت های  یک محافظه کار؟!”
  1. این که انسانها سعی می کنند در شرایط و موقعیت های مختلف به رفتار و کردار خود فکر نمایند و به نتیجه کار خود بیندیشند بسیار خوب است اما اینکه در همه حال محافظه کارانه عمل نمایند موضوع خوبی به حساب نمی آید.

  2. محافظه کار بودن چندان موضوع خوبی به حساب نمی آید اما در موقعیت های بحرانی به کار می آید.

  3. این نوع از صفت ها قطعا میتوانند بسیار کاربردی و مفید در زندگی انسانها باشند و با توجه به این موضوع که محافظه کار بودن مزایای خوبی برای افراد دارد در شرایط و موقعیت های مختلف می تواند حتی زندگی آنها را نجات دهد.
   کامیونت کاویان k1051

  4. این گونه از صفت ها می تواند بسیار برای عده ای از مردم موثر واقع شود و به درد افرادی بخورد که این صفت ها را نمی دانند.
   قیمت ساندویچ پانل


  
  امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها