طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ تیر, ۱۳۹۹ | کد خبر : 114653 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •      علی منصوری؛ مولای متقیان امام علی علیه السلام در نهج البلاغه عظیم سخنی دارند که “الناس علی دین ملوکهم”(مردم ، بر دین و اعتقادات حاکمانشان هستند). بر اساس این بیان گهربار مولایمان ،بهترین راه برای تربیت و اصلاح مردم،این است که مسئولین حاکم بر جامعه از افکار، گفتار و رفتار خودشان مراقبت کنند؛ […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

   علی منصوری؛

  مولای متقیان امام علی علیه السلام در نهج البلاغه عظیم سخنی دارند که “الناس علی دین ملوکهم”(مردم ، بر دین و اعتقادات حاکمانشان هستند).

  بر اساس این بیان گهربار مولایمان ،بهترین راه برای تربیت و اصلاح مردم،این است که مسئولین حاکم بر جامعه از افکار، گفتار و رفتار خودشان مراقبت کنند؛ یعنی به خودشان سختی کنترل این مجموعه سه گانه را بدهند؛ تا از یک طرف، خود به بیراهه نروند و از طرف دیگر باعث انحراف فکری یا رفتاری دیگران نشوند.

  قرآن کریم در بیان احوال بعضی از اهل عذاب (در آخرت) می فرماید زمانیکه آنان مورد بازخواست قرار میگیرند، می گویند:”پروردگارا! ما را حاکمانمان گمراه کردند؛ پس آنها را دو برابر عذاب کن! “.

  این روزها که جامعه آبستن حوادث و شرایط کم سابقه ایست، همه نگاهها به مجلس یازدهم است و نتیجه تایید صلاحیت اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون!.

  از یکطرف منتقدین تاجگردون، در تلاش برای اثبات تخلفات و انحرافات وی هستند و از طرف دیگر، نامبرده و موافقانش نیز در تکاپو جهت اثبات صلاحیت و عملکرد چند ده ساله اش در بدنه تصمیم سازی و تصمیم گیری منطقه ای و ملی هستند.

  بدیهی است موفقیت هر کدام از این دو گروه،عوارض و نتایج خاص خودش را خواهد داشت؛به خصوص نحوه مواجهه تاجگردون و طرفدارانش با رد احتمالی اعتبار نامه وی توسط مجلس شورای اسلامی محل تردید است.

  آیا در صورت عدم تایید اعتبار نامه، نماینده محترم و به تبع آن طرفدارانش به قانون تمکین خواهند کرد؟!.

  همانطور که گفته شد،آنچه در این باره تعیین کننده است،نحوه مواجهه نماینده محترم خواهد بود یعنی اگر نامبرده به قانون تمکین کرد، قاعدتا طرفدارانش هم چنین خواهند کرد؛ و اگر هم به قانون و مصالح کشور و منطقه بی توجهی کردند که دیگر تکلیف معلوم است.

  به عنوان مثال زمانی که ستار هدایت خواه در انتخابات شهرستان بویراحمد قبول نشد،به جد تلاش کرد ضمن پیگیری تخلفات متعدد صورت گرفته،امنیت منطقه به خطر نیفتد.

  همین مراقبت را در انتخابات اخیر هم که صورت گرفت،بشدت مد نظر داشتند؛تا جایی که صراحتا اعلام کرد که اگر این دوره در منطقه ثبت نام کنم،به احتمال زیاد قبول خواهم شد؛اما از آنجا که شرایط منطقه،به سمت دو قطبی شدن پیش رفته و درگیری های متعددی اتفاق خواهد افتاد،عطایش را به لقایش بخشیده و در منطقه کاندیدا نخواهم شد.

  عدل هاشمی پور نیز دیگر فردی بود که پس از شکست در انتخابات با تمکین به قانون کوچکترین حاشیه ای را برای حوزه انتخابه خود ایجاد نکرد.

  حال جای سوال است:

  آیا جناب آقای تاجگردون هم حاضرند بخاطر منافع نظام و شهرستان،از خیر ردای نمایندگی بگذرند؟

  آیا تاجگردون در برابر نا امنی های احتمالی سوء استفاده کنندگان خواهند ایستاد؟

  و خلاصه اینکه؛ آیا در شرایط موافقت یا مخالفت نهایی با اعتبارنامه خود، طرفدارانش را به حفظ شئونات اخلاقی،انسانی و اسلامی دعوت می کنند؟.

  ضمنا چنانچه مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه تاجگردون را تایید کرد، باید به رای قانون گردن نهاده و مصالح ملی و منطقه ای را مدنظر قرار دهند؛ تا جلوی تحرکات احتمالی توسط مخالفین گرفته شود.

   

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  16 نظر برای “موضوع بررسی اعتبار نامه تاجگردون و تبعیت از قانون”
  1. گچساران گفت:

   نویسنده خودش دنبال تنش هست اگر اعتبار نامه تایید شود مخالفین چکار میکنند .مخالف کجا بود اغا ی ۱۰ نفر ادم مریض دارن گزارش دروغ و کذب بر علیه دکتر تاجگردون میفرستن. انشالله قطع ب یقین اعتبار تامه هم تایید میشه و اصلا خبری از مهالفت تو شهرستان نیست شما ارکی کاسه داغ تر از اش نشین

  2. مهاجر گفت:

   ظاهرا جنابعالی فراموش کردیدکه دردوره ای که به اقای تاج گردون اعلام کردن که قبول شده اندوسمس گفتندکه بااختلاف کمترازهزاررای اقای حسینی؛بیشترین آرا رااورده اند؛اولین نفری که تبریک گفتندومردم روبه آرامش وعوت کروتد؛خوداقای تاج گردون بودند

   نمیدونم جراهمه اصراردارندکه حتمامطلبی بتویسند؛البته اینهم ازسیاست طیف مقابل هست که اگرمردم سروصداکردند؛بگویندنقصرآقای تاج گردونه

  3. زاگرس گفت:

   اگر رای مردم اهمیت ندارد و به تمسخر گرفته میشود فردا در دوره انتخابات بعدی مردم با چه امیدی پای صندوق های رای حاضر شوند
   زمانی که رای مردم اهمیت ندارد مردم پای صندوق رای حاضر نمیشود چون رای آنها اهمیت ندارد

  4. همشهری گفت:

   با سلام تفاوت اقای تاجگردون با بقیه اینه که ایشان با رای بالای مردمقبول شده ومردودین دنبال حذف هستند ولی سایرین قبول نشده اندودر ضمن در ان دورهای که ایشان با اختلاف رای بسیار کم نتیجه را واگذار کردند بدون حاشیه پذیرفتند لطفا اذهان را خراب نکنید

  5. شاهد گفت:

   اصلاح طلبان خود را برای انتخابات میان دوره ای آماده می کنند

  6. باوی گفت:

   این مقایسه به درد خودت میخوره تاجگردون با ۴۰ هزار رای مردم با اختلاف پیروز شده برخلاف دو نفری که یکی با ۳۰ هزار رای شکست خورده و دیگری ام از ترس شکست وارد انتخابات نشده

  7. ناشناس گفت:

   تا جایی که ما از قانون اطلاع داریم اعتراض حق مردم هست. ضمنا این مورد فقط به تاجگردون بستگی نداره که بخواد اجازه بده یا نده موضوع پایمال شدن رای مردم هست و وقتی که از مردم ضایع شده و بدتر از همه بی نماینده شدن مردم گچساران در این وانفسای اقتصادی هست.

  8. ناشناس گفت:

   اگر قرار باشه با جناح بازی به مردم یک شهر و استان لطمه بزنن که سنگ روی سنگ بند نمیشه. معمولا وقتی یک نادان کاری رو میکنه توقع هست که افراد عاقل کوتاه بیان ولی ایا مجلس ما نادان هست که هر کاری خواست بکنه کسی هم چیزی نگه؟

  9. ناشناس گفت:

   شورای نگهبان تایید کرد و مردم هم انتخاب کردند حالا اگر این وسط بخواد مجلس بازی در بیاره حرفی نیست ولی باید تا ته بازی رو بره. این یک بازی خطرناک بود که شروع شد متاسفانه

  10. ناشناس گفت:

   همه چیزمون سوخت عمرمون سوخت، سرزمینمون سوخت بذاریم رای مردممون هم بسوزه که دیگه کلکسیون تکمیل بشه ولی خدا همیشه هست

  11. ناشناس گفت:

   ببینم اگر کسی بیاد و تو را از خانه خودت پرت کنه بیرون چکار میکنی بگو تا مردم هم همون کار رو کنن. مجلس خانه ملت هست و مردم گچساران هم حق دارند در این خانه نماینده داشته باشن. کل ایران نماینده داشته باشه فقط مردم گچساران بی نصیب باشن؟ این طوری که نمیشه

  12. ناشناس گفت:

   شما اول این حرفا رو یاد مجلس بده که مثلا کارشون قانون گذاری هست بعد از مردم توقع داشته باش

  13. صادق گفت:

   انشاالله که ردصلاحیتش قطعی ست وایشان مجبورن به قانون تمکین کنن والی خودش بهترمیداندچه سرنوشتی درانتظارشه

   • بسیجی ورهرو ولایت گفت:

    حال روزهای همه کسانی که امروز سنگ آقای رو به سینه می زنن که جز خاص برای عامه هیج کاری نکرد ازمیلیاردها تومن بودجه مملکت که توسط ایشون آورده شد وهیچ نمودی نکرد.فقیرفقیرتروپولدارپولدارتر…فقط منافع افرادی خاص درخطرافتاده وبه جز ولزکردن افتادن وگرنه حسینی هم نماینده بود جعفری هم همینطورکدام یکی ازفرزندانشان پورشه سوارویاصاحب شرکت شدندسنگ این آقای به اصطلاح دکترقلابی را فقط سگان کاسه لیسش به سینه می زنند..

  14. گشتاسب گفت:

   سلام منتقدین هم معرفی شوند تا مردم چهره واقعی آنها را بشناسند آیا خود آنهاصلاحیت انتقاد را دارند یا بدنبال آشوب در منطقه هستند همه کار دست تاجگردون نیست همانطور که در انتخابات طرفداران دیگر نمایدگان از موضع قدرت خود را نشان دادند

  15. ناشناس گفت:

   اگه قرار باشه به اعتبارنامه تاجگردون گیر داد باید به جرأت بگم که اعتبار نامه نیمی ار نمایندگان مجلس مشکل داره ، این بازی یه بازی سیاسیه فقط همین


  
  امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دو زخمی در برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در دهدشت+تصویر
 • ارائه یک متن حقوقی درباره تمدید تحریم ایران
 • روند افزایشی مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد/۲قربانی جدید کرونا در استان
 • مجلس یازدهم نیازمند تذکر جدید است
 • مجلسی‌ها دائم بدهی دولت را بالاتر می‌برند
 • شکایت مجلس از سه فعال رسانه‌ای
 • نابودی برجام، بازگشت به قانون جنگل است
 • رییس جدید شورای شهر یاسوج انتخاب شد
 • دو گروه درباره عزاداری حرف نزنند!
 • تذکر شفاهی موحد به وزرای راه و نیرو
 • دوگانه ناتمام جعفری و حسینی
 • شهردار باشت برای حضور در انتخابات مجلس اعلام کاندیداتوری کرد
 • افزایش فوتی های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/کرونا همچنان می تازد
 • استیضاح به خاطر بازی با اعتماد مردم
 • بستن روزنامه مجازاتی مثل اعدام است
 • یک نماینده: خون روحانی از مردم رنگین‌تر است؟
 • روحانی از بیم کرونا، امروز به مجلس نرفت یا …؟!
 • دولت تدبیر و امید: ورود پیروز حناچی ممنوع!
 • چهار محموله بسیار پر و پیمان برای لبنان فرستادیم!
 • میرسلیم: زیرنظر قالیباف تخلفات مالی مهمی رخ داده است
 •