طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۸ خرداد, ۱۳۹۹ | کد خبر : 114057 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

          رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال جهش تولید، ۲٫۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس به نقل از  روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر خداداد غریب پور در نشست هم […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

   

   

  رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال جهش تولید، ۲٫۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود.
  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس به نقل از  روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در سال گذشته، ۳٫۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی تکمیل و بیشتر آنها افتتاح شد و افتتاح تعدادی از طرح ها به دلیل مساله کرونا به تعویق افتاد.
  سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومان ایمیدرو و بخش خصوصی
  رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومان این سازمان و بخش خصوصی در سال ۹۸ گفت: از این میزان، ۱۷۰۰ میلیارد تومان مربوط به سرمایه گذاری جذب شده از بخش خصوصی بود.وی افزود: بودجه ایمیدرو در ابتدای سال گذشته، ۷۵۰ میلیارد تومان بود که این رقم را تا پایان سال گذشته، به ۱۸۰۰ میلیارد تومان (بیش از ۲ برابر) افزایش دادیم.
  رشد ۱۶۰ درصدی بخش اکتشاف
  غریب پور با اشاره به رشد ۱۶۰ درصدی بخش اکتشاف ایمیدرو تصریح کرد: تا پایان نیمه نخست سال ۹۷، ایمیدرو ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی انجام داده بود اما از نیمه دوم ۹۷ تا پایان سال ۹۸، معادل ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع به پهنه های اکتشافی افزوده شد.
  وی ادامه داد: با این میزان فعالیت، وسعت اکتشافات ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسید. به گفته وی، کار اکتشافات اولیه این پهنه ها در سال گذشته به اتمام رسید.
  واگذاری ۵۷ هزار کیلومتر مربع پهنه به بخش خصوصی
  رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: اتفاق کم نظیر انجام شده در سال گذشته با حمایت وزارتخانه، واگذاری حدود ۵۷ هزار کیلومتر مربع از پهنه ها برای اکتشاف به کنسرسیوم بخش خصوصی با مدیریت شرکت معادن و فلزات بود.
  وی افزود: این اقدام، شرایط را برای حضور بخش خصوصی در حوزه پرریسک اکتشاف در مراحل شناسایی و پی جویی و به ویژه در مراحل اکتشافات تکمیلی فراهم کرد.
  وضعیت مطلوب ذخایر استراتژیک
  غریب پور با اشاره به تحریم های ۴ باره صنایع فلزی از نوامبر ۲۰۱۸، بیان داشت: به رغم این شرایط اما با اقدامات انجام شده در سال گذشته، ذخایر استراتژیک صنایع آلومینیوم و فولاد (پودر آلومینیوم و الکترود گرافیتی) تامین شد و اکنون در وضعیت بسیار مطلوبی هستند.
  وی ادامه داد: برنامه صادرات امسال در بخش معدن و صنایع معدنی، ۵۰ هزار میلیارد تومان است.
  رشد تولید در سال ۹۸
  رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به رشد محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۸ گفت: در بخش کنسانتره سنگ آهن ۴ درصد، آهن اسفنجی ۷ درصد، شمش ۵ درصد و محصولات فولادی ۶ درصد رشد داشتیم.
  وی تصریح کرد: خوشبختانه با وجود همه مشکلات، در سال جاری نیز رشد تولید داشتیم.
  وی ادامه داد: در بخش صادرات، به رغم موانع بین المللی در سال گذشته، رشد ۱۰۰ درصدی صادرات مس و ۲۷ درصدی صادرات فولاد داشتیم.
  به گفته غریب پور، در سال ۹۸، ۱۴۶ معدن کوچک مقیاس فعال شد و برنامه امسال نیز، فعال سازی ۲۰۰ معدن است.
   
  افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن
  غریب پور با اشاره به افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: میزان سرمایه این صندوق از ۱۵۰ میلیارد تومان به ۳۵۰ میلیارد تومان در سال گذشته رسید و امسال نیز این رقم به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.
  وی افزود: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در سال های ۹۷ و ۹۸، حدود ۹۰ درصد عملکرد سال های قبل بیمه صادر کرده است.
  به این معنا که طی سال های گذشته، ۱۲۶۰ میلیارد تومان بیمه نامه صادر کرده اما تنها طی ۲ سال گذشته، ۵۹۰ میلیارد تومان بیمه نامه صادر شده است.
  گام های موثر برای بومی سازی
  رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه بومی سازی، اذعان کرد: این سازمان با همکاری شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی، در زمینه بومی سازی گام های موثری برداشته است.
  برای این منظور، در حال تاسیس مرکز توسعه شتاب دهنده معدن و صنایع معدنی هستیم.
  وی ادامه داد: با دانشگاه های تهران، شریف، پلی تکنیک و جهاد دانشگاهی برای دستیابی به اهداف بومی سازی، ارتباط تنگاتنگی داریم.
  ایجاد بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه
  غریب پور با بیان اینکه این سازمان برای شرکت های وابسته بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در شرایط رشد شتابان بورس در بازار سرمایه، عمق ایجاد کرده است، گفت: طی سال گذشته، برای شرکت های فولاد مبارکه ۱۰ هزار میلیارد تومان، ملی صنایع مس ۲۳۰۰ میلیارد تومان، گل گهر ۱۲۰۰ میلیارد تومان و چادرملو ۲۱۵۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه دادیم.
  وی ادامه داد: در ابتدای امسال نیز، برای گل گهر ۵۲۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه دادیم.
  همچنین، برای مس و فولاد مبارکه به تفکیک ۱۰ هزار میلیارد تومان آماده افزایش سرمایه هستیم.
  افزایش بیش از ۲ برابری بودجه زیربناها
  رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش زیربناهای بخش معدن و صنایع معدنی گفت: میزان بودجه زیربناها را در سال ۹۷، ۵ برابر و در سال ۹۸، بیش از ۲ برابر افزایش دادیم.
  به طوری که از ۱۵ میلیارد تومان سال ۹۷ به بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان رساندیم.
  وی افزود: سیاست ما در ایمیدرو این است که کار اکتشافی و زیربناها را توسعه دهیم و زمینه را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم.
  پرداخت یکجای ۴۴۰۰ میلیارد تومان دیون دولت
  غریب پور با بیان اینکه اعتقاد ما در ایمیدرو، پرداخت بدهی به دولت در شرایط نیاز مالی است، گفت: دیون دولت از سال ۸۹ به ۴۴۰۰ میلیارد تومان رسیده بود که سال گذشته، یکجا پرداخت کردیم.
  وی افزود: گرچه ۴۷۰۰ میلیارد تومان بابت واگذاری ها از سازمان خصوصی سازی طلب داریم، اما در سال قبل طلب خود را با بدهی تهاتر نکردیم. غریب پور در پایان از همه کسانی که زمینه این توفقیات را فراهم آوردند تقدیر کرد.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با مسئولان ایمیدرو و شرکت های وابسته اعلام کرد: رشد تولید و صادرات در شرایط دشوار نیز ادامه دارد /برنامه افتتاح ۲.۲ میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال/ایجاد بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه”

  
  امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تشکیل پرونده برای عاملان آتش سوزی کوه دیل در گچساران
 • صنعت و معدن سکوی جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد
 • روز قلم
 • افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/۸ فوتی کرونا در گچساران
 • کرونا در کهگیلویه و بویراحمد؛اظهارات فرماندار بویراحمد و شهردار یاسوج درباره عدم رعایت پروتکل های بهداشتی
 • حضور نماینده بویراحمد و دنا در جمع مردم روستاهای سپیدار+تصویر
 • انهدام باند سارقان احشام در کهگیلویه و بویراحمد
 • طبیعت ،تاریخ و فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
 • آمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به بیست نفر رسید
 • افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ تاکسی در شهر یاسوج
 • زمان نهایی تعیین و تکلیف اعتبارنامه تاجگردون در مجلس مشخص شد
 • خلاصه مصوبات جلسه اضطراری کووید۱۹ در گچساران
 • در نشست اضطراری شورای سلامت در گچساران مطرح شد ؛ شمار افراد مبتلا به کرونا در گچساران  به چهار برابر رسیده/یزدانپناه :استان کهگیلویه و بویراحمد وارد پیک دوم بیماری کرونا شده است+تصاویر
 • کرونا مهمان ناخوانده مجالس عروسی و عزا
 • نماینده کهگیلویه بزرگ به کرونا مبتلا شد
 • آشفته بازار مرغ گرم در کهگیلویه و بویراحمد/نرخ جدید مرغ در استان
 • ۵ فوتی ناشی از کرونا در یک روز در گچساران/ گیم نت ها، قهوه خانه ها، اماکن ورزشی، آرایشگاهها، دفاتر پیشخوان در گچساران به مدت یک هفته تعطیل شدند
 • هوشنگ صیدالی:شرکت نفت و گاز گچساران حیاط خلوت هیچ نماینده‌ای نیست
 • جان باختن ۵ بیمار مبتلا به کرونا در گچساران/گلایه سرپرست بهداشت و درمان گچساران از عدم همکاری برخی ادارات/کرونا پیر و جوان نمیشناسد
 • مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به همراه خانواده در تصادف جان باختند+جزئیات
 •