طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۷ خرداد, ۱۳۹۹ | کد خبر : 114000 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

  مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و علی لاریجانی برگزار شد که اخبار مربوط به این مراسم را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید. به گزارش فانوس زاگرس، اولین جلسه رسمی مجلس یازدهم پس از استقرار حجت الاسلام تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم و روح‌الله نجابت […]

  فانوس زاگرس؛

  مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و علی لاریجانی برگزار شد که اخبار مربوط به این مراسم را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

  به گزارش فانوس زاگرس، اولین جلسه رسمی مجلس یازدهم پس از استقرار حجت الاسلام تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم و روح‌الله نجابت و  محسن فتحی به عنوان دبیران هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم، برگزار شد و زنگ رسمی اولین جلسه مجلس یازدهم به صدا درآمد.

  در ابتدای این مراسم حسین میرمحمد صادقی، معاون قوانین مجلس شواری اسلامی ضمن قرائت اسامی اعضای هیات رییسه سنی گفت: معاونت قوانین مجلس با بررسی اسناد و مدارک موجود و اعتبارنامه‌های منتخبان مجلس دو تن  از مسن ترین و دو تن از جوان ترین نمایندگان را مشخص کرد که اینک در اجرای ماده ۱۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس اسامی آنها را به عنوان هیات رئیسه مجلس یازدهم اعلام می‌کنم تا نسبت به اجرای وظایف شش گانه مذکور طبق ماده ۱۱ قانون آیین نامه داخلی عمل کنند.

  مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود

  متن پیام رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز به‌ کار یازدهمین دوره مجلس توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی قرائت شد.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام، یکی از الزامات در رأس امور بودن مجلس را حضور نمایندگان فعال، منظم، پاکدست، امانتدار و دارای شناخت از شرایط و اولویتهای کشور دانستند.

  مجلس یازدهم وکیل الدوله و معاند الدوله نیست

  در ادامه مراسم حجت الاسلام سید رضا تقوی، رئیس هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم با تاکید بر این که مجلس یازدهم دنبال حاشیه سازی نیست، گفت: ما به این حاشیه سازان متذکر می‌شویم که تلاش نکنند ما را به حاشیه برانند. ما می‌خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم ما وکیل الدوله و معاندالدوله نیستیم.

  معاونت اجرایی مجلس تلاش خود را برای انجام وظایف نمایندگی به بهترین شکل بکار گرفته است

  همچنین غلامرضا نوری، معاون اجرایی مجلس ضمن ارائه گزارش بخش اجرایی مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره گذشته تاکید کرد که معاونت اجرایی و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را بکار گرفته تا منتخبین مردم بدون دغدغه ای به برآورد انتظارات مردم بپردازند.

  با همکاری دولت و مجلس می‌توان یادگار ماندگاری برای مردم بجا بگذاریم

  رئیس‌جمهور هم با حضور در مجلس در سخنانی آغاز مجلس یازدهم را به نمایندگان این دوره و مردم تبریک گفت و اظهار کرد: هم دوران دولت چهار ساله و کوتاه است و هم دوران مجلس؛ اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم‌ برای دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای مردم یادگار ماندگاری بجا بگذاریم.

  انتخابات دوم اسفند ۹۸، برگ زرینی از کارنامه انتخابات را رقم زد

  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز با ارائه گزارشی از  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جلسه افتتاحیه مجلس، بیان کرد: وزارت کشور مفتخر است به عنوان مجری برگزاری انتخابات بر اساس سیاست های کلی انتخابات و با رعایت اصل قانون مداری، بی طرفی و امانتداری و تلاش برای ارتقای شاخص های کیفی اجرا، انجام عملیات بزرگ انتخابات دوره یازدهم را به فرصتی برای احقاق حق مدنی ملت جهت شرکت در اداره امور کشور و میدانی برای تحقق کارامدی و نمایش توان و اقتدار اجرایی دولت مبدل نمود.

  زیارت حرم بنیان‌گذار انقلاب به دستور ستاد مقابله با کرونا انجام نمی‌شود

  در ادامه جلسه حجت‌الاسلام تقوی، رئیس سنی مجلس یازدهم اعلام کرد که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا منتخبان مجلس یازدهم امسال برخلاف رویه همیشگی به زیارت مرقد بنیان‌گذار انقلاب نمی‌روند.

  مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم زیر سایه کرونا در حالی برگزار شد که با توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد مدعوین این جلسه کمتر از معمول بود.

  مدعوین جلسه افتتاحیه پیش از ورود به مجلس از تونل ضدعفونی رد شدند و با دستگاه تب‌سنج میزان تب آن‌ها سنجیده شد. همچنین گفته می‌شود که منتخبان پیش از ورود به مجلس و در روزهای گذشته تست کرونا داده‌اند.

  در ادامه مراسم متن سوگندنامه منتخبان دوره یازدهم مجلس طبق اصل ۶۷ قانون اساسی توسط رئیس هیأت رئیسه سنی مجلس قرائت شد و نمایندگان به صورت ایستاده آن را تکرار سوگند یاد کردند.

  همچنین شعب ۱۵ گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم در اولین جلسه علنی مجلس تعیین شد و منتخبین مجلس یازدهم در یک رای گیری استمزاجی با برگزاری دومین جلسه علنی در تاریخ فردا پنج‌شنبه هشتم خرداد ماه موافقت کردند.

  رئیس سنی مجلس شورای اسلامی  زنگ پایان اولین جلسه علنی مجلس یازدهم را به صدا درآورد و اعلام کرد: جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح فردا خواهد بود که دستور جلسه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه است. ان‌شاءالله در یک انتخابات خوب و با صفا و صمیمی تکلیف مدیریت مجلس را مشخص کنیم. کسانی که متقاضی پستی در هیئت رئیسه هستند درخواست خود را به صورت مکتوب به هیئت رئیسه سنی تقدیم کنند.

  پس از پایان اولین جلسه مجلس یازدهم، منتخبان مجلس بر سر مزار شهدای گمنام در حیاط پارلمان حضور یافتند و با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

   

  مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود

   

  مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود

  رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یکی از الزامات در رأس امور بودن مجلس را حضور نمایندگان فعال، منظم، پاکدست، امانتدار و دارای شناخت از شرایط و اولویتهای کشور دانستند.

   

   متن پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی قرائت شد،‌ بدین شرح است:

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  والحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.

  امروز به هدایت و توفیق الهی یازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی آغاز میشود و پیشانیِ باشکوه و درخشان مردم‌سالاری اسلامی بار دیگر در برابر چشم جهانیان رخ می نماید. خداوند حکیم و قدیر را بر کمک به ملّت ایران در حرکت بی‌وقفه‌ تشکیل مجلس قانونگذاری سپاس می گویم و از همّت و انگیزه‌ ملّت عزیز تشکّر میکنم و به منتخبان ملّت که توانسته‌اند امید و اعتماد رأی‌دهندگان را جلب کنند تبریک میگویم.

   امام راحل عظیم‌الشّأن، مجلس را در رأس امور دانستند؛ این را می توان جامع‌ترین تعبیری دانست که شأن مجلس و نیز وظیفه‌ آن را در یک جمله‌ کوتاه اعلام میکند. اگر قانون را راه و مسیر کشور به سمت قلّه‌ها و مقصدهایی بدانیم که در قانون اساسی معیّن شده است، مجلس، متعهّد این ریل‌گذاری و رهگشاییِ حیاتی است. همه‌ دستگاه‌های حکومتی و مردمی و همه‌ آحاد، وظیفه دارند از این مسیر حرکت کنند. ضمانت اجرای این وظیفه نیز ــ علاوه بر قوه‌ قضائیه که مسئولیتش تضمین اجرای قانون است ــ در خود مجلس پیش‌بینی شده است که حقّ تحقیق و تفحّص، حقّ ردّ و قبول مدیران ارشد قوّه‌ مجریّه، حقّ تذکّر و سؤال و استیضاح، از آن جمله است. پس اگر قانون، درست و بسنده و قابل اجرا باشد و از ضمانت های اجرای آن بدرستی استفاده شود، کشور به هدفهای والای خود دست می‌یابد. این است شأن والای مجلس و این است تکلیف حیاتی و مهمّ آن.

  آن که می تواند مجلس را در این جایگاه شایسته بنشاند، شما نمایندگان محترمید. آنگاه که نمایندگان مجلس با شناخت درست از شرایط و اولویّتهای کشور، و با کارشناسی، و با حضور فعّال و منظّم، و با پاک‌دستی و امانت‌داری، وظیفه‌ قانونگذاری و دیگر وظایف خود را انجام دهند، مجلس، نقطه‌ امید مردم و نقطه‌ اتّکاء مجریان، و به معنی حقیقی، در رأس امور کشور خواهد بود و چنین مجلسی در رساندن کشور به هدفهای والا، سهم بسزا خواهد داشت. آفت عمده، سرگرم شدن نماینده به حواشی زیان‌بار، یا وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی، یا سهل‌انگاری در کار، یا دسته‌بندی‌های احیاناً ناسالم قومی و منطقه‌ای و قبیله‌ای و امثال آن است.

  در حال حاضر، اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویّت های کشور است. در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ی پیشرفت و عدالت، نمره‌ی مطلوبی درباب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم. این واقعیّتِ ناخواسته باید همه را به تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف، به مثابه‌ اولویت، وادار سازد. توصیه‌ صاحب‌نظران به ما میگوید که راه درست برای این مقصود اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ملّی یعنی: اشتغال، تولید، ارزش پول ملی، تورم، اسراف و امثال آن است.

   سیاست های کلّی اقتصاد مقاومتی در این زمینه، راهنمای معتبری است. توجّه به تنظیم برنامه‌ی هفتم که در شمار وظایف نزدیک مجلس یازدهم است و نیز توجّه به کاهش نقش تعیین‌کننده‌ی نفت خام در منابع مالی دولت که خود فرصت مغتنمی برای ترسیم خطّ اقتصادی کشور است، توصیه‌ی دیگر اینجانب به شما عزیزان است.

   در اقدام به وظیفه‌ نظارتی، تأکید اینجانب بر رعایت تقوا و انصاف و اجتناب از حبّ و بغض‌های شخصی و جناحی است. نه حقّی از مدیر و مجری خدوم و زحمت‌کش ضایع شود و نه اغماض و اهمالِ بی‌مورد صورت گیرد.

   همکاری نمایندگان با یکدیگر، درهم‌تنیدگی تجربه‌ مجرّبان با شور و حرارت جوانان و تازه‌واردان، مسابقه در عمل پاکیزه و نیکو و عدم مسابقه در احراز این یا آن جایگاه، موضع‌گیری‌های انقلابی در حوادث مهمّ جهانی و داخلی، اهتمام به مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات، صدور آرامش و اطمینان به افکار عمومی کشور در نطق ها، تعامل برادرانه با قوای مجریّه و قضائیّه، نسخ قوانین زائد و مزاحم، و اجتناب از تکثّر و تراکم قوانین، توصیه‌های دیگر اینجانب به شما نمایندگان ملّت است. مطمئنّم که رعایت این سرفصل‌ها به ملّت ایران ثابت خواهد کرد که انتخاب آنان درست بوده است، و میل به حضور در انتخابات را در آنان افزایش خواهد داد. تقوا و توکّل و اعتماد به خدا را سرمایه‌ی بی‌پایان خود بدانید و با قدرت و جدّیّت حرکت کنید. خدا یارتان باد.

   لازم می دانم از نمایندگان محترم دوره‌ی پیش بویژه از رئیس پُرانگیزه و پُرتلاش آن جناب آقای دکتر لاریجانی قدردانی کنم و اجر و ثواب الهی را برای هر عمل صالح آنان مسألت نمایم. سلام و صلوات خدا بر حضرت بقیّة‌الله اعظم (روحی فداه) و رحمت و مغفرت الهی نثار ارواح طیّبه‌ی شهیدان و امام و پیشوای آنان حضرت امام خمینی.

  والسّلام علیکم و رحمةالله
  سیّدعلی خامنه‌ای    

   

   

  روحانی: از مجلس اخوت می‌خواهیم/مبنای ما برای همکاری چارچوب قانون اساسی است

   

  روحانی: از مجلس اخوت می‌خواهیم/مبنای ما برای همکاری چارچوب قانون اساسی است

  رئیس‌جمهور گفت: هم دوران دولت چهار ساله و کوتاه است و هم دوران مجلس؛ اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم‌ برای دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای مردم یادگار ماندگاری بجا بگذاریم.

   

  به گزارش فانوس زاگرس، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح چهارشنبه در مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی سخنانی آغاز مجلس یازدهم را به نمایندگان این دوره و مردم تبریک گفت و اظهار کرد: مجلس در سراسر جهان نماد مهم دموکراسی است و در ایران اسلامی مجلس شورای اسلامی نماد دموکراسی اسلامی و مردم‌سالاری دینی است.

  وی افزود: اولین رکن دموکراسی در تاریخ ایران در ۱۱۴ سال پیش با مجلس شورای ملی آن زمان شکل گرفت و این نهاد از مرحوم آخوند خراسانی تا محقق نائینی تا امام راحل نهادی مشروع و قانونی بوده است. در مجلس شورای اسلامی از آغاز بزرگانی بر این صندلی ها نشستند و ادای وظیفه کردند؛ از شهید آیت الله مدرس گرفته تا مقام معظم رهبری و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهدایی نظیر باهنر و چمران؛ آنها در مجلس اول به وظیفه مهم قانون‌گذاری نشستند.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه «دوران نمایندگی مجلس مانند دوره دولت ۴ ساله و کوتاه است» تاکید کرد: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری دائم و ماندگاری برای دهه ها و حتی قرن ها برای مردم باقی بگذاریم و آن یادگار بزرگ قانون متقن، صحیح، کارآمد و مفید برای جامعه است.

  روحانی خاطرنشان کرد: مجلس ها و دولت ها آمدند و رفتند اما می‌بینیم قانون مدنی کشور برای دهه ها در بیش از یک قرن به عنوان محکم ترین قانون هنوز هم جای افتخار برای ایران و قانونگذاری ایران است. دولت و مجلس در همه زمینه ها می‌توانند با هم همکاری کنند، اما بهترین همکاری لایحه خوب از سوی دولت و تصویب آن از سوی مجلس است.

  وی با تاکید بر اینکه امیدوارم در یک سال باقی مانده دولت دوازدهم و آغازین سال مجلس یازدهم بتوانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم، افزود: مبنای ما برای همکاری چارچوب قانون اساسی است و ما تک تک نمایندگان مجلس را از دیدگاه قانون اساسی در برابر همه مردم ایران مسئول می دانیم. همه فکر ها باید برای منافع، مصالح و امنیت ملی و مسائل ملی را بر مسائل حوزه های انتخابیه و جناح ها ترجیح دهیم؛ چرا که مجلس شورای اسلامی خانه ملت است و از آن مردم ایران است.

  بر اساس این گزارش،‌ رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ترجیح منافع ملی بر منافع بخشی به‌عنوان اساس کار  دولت و مجلس خواهد بود، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در دو مقطع ۵ ساله و ۳ ساله قرار گرفت؛ در ۵ سال اول مبنای دولت گشایش و پیشرفت بود و بحمدالله در همه زمینه ها در سال های اولیه دولت یازدهم شاهد گشایش ها و پیشرفت در امور اقتصادی، احتماعی، سیاسی و فرهنگی بودیم.

  روحانی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بخش درمان کشور در زمینه مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اینکه امروز ایران در لیست کشورهای موفق در زمینه مقابله با کرونا قرار گرفته، این است که توانمندی بخش بهداشت و درمان کشور در دوران دولت یازدهم به دو برابر میزانی رسید که تا پیش از آن بود؛ شرایط به گونه ای فراهم شد که در دوران شیوع ویروس عالم گیر کرونا ما دغدغه‌ای برای بخش درمان نداشتیم.

  وی همچنین به توسعه زیرساخت‌های دسترسی به فضای مجازی طی سال‌های اخیر اشاره و اظهار کرد: در تقویت فضای مجازی شرایطی را ایجاد کردیم که در دوران کرونا به‌راحتی توانستیم بسیاری از امور را در این فضا حل و فصل کنیم. امروز میلیون ها مراجعه به بانک ها و دستگاه‌های دولتی به دلیل استقرار دولت الکترونیک کاهش یافته است‌؛ در روزهای اخیر ۷۷ میلیون نفر از بانک‌ها وام دریافت کردند بدون اینکه نیاز به حضور یک نفر در بانک‌ها باشد و این نشان دهنده توانمندی کشور در زمینه فضای مجازی است.

  رئیس‌جمهور گفت: در سال ۹۲ تعداد گوشی تلفن همراه هوشمند در کشور ۳۰۰ هزار بوده و امروز بالای هفتاد میلیون تلفن همراه هوشمند در کشور وجود دارد. در دولت های یازدهم و یازدهم در حوزه فعالیت شرکت های دانش بنیان شاهد تحولی اساسی بودیم؛ از ۵۲ شرکت امروز به ۵ هزار شرکت رسیده‌ایم و درآمد آنها در سال ۹۸، ۳۲۰هزار میلیارد تومان بوده است.

  روحانی خاطرنشان کرد: در دوره گشایش و پیشرفت توانستیم پیشرفت های قابل ملاحظه ای بدست آوریم؛ خودکفایی ها، توسعه محصولات کشاورزی نشانه تحرک ملت بزرگ ایران در بخش کشاورزی و صنعت بود. همچنین در زمینه علم، دانش و فناوری از رتبه ۲۱ به رتبه ۱۶ رسیدیم و در زمینه نوآوری از رتبه ۱۳۱ به رتبه ۶۱ دست یافتیم. در سایر زمینه ها هم شرایطی فراهم شد تا به  ظهور و بروز خود کفایی ها رسیدیم؛ ما از تولید ۵۲ میلیون لیتر بنزین در روز به ۱۱۰ میلیون لیتر رسیدیم و امروز تولید گاز ما در روز حدود هزار میلیون متر مکعب است. در زمینه نظامی ما در جایگاه ۲۲ قرار داشتیم و امروز در رتبه ۱۴ هستیم؛ قدرت نظامی ما در بخش های مختلف در طول سالهای قبل شاهد تحول بزرگ بود. در زمینه های زیر بنایی نیز شاهد تحولات عظیم بودیم؛ در بزرگراهها از ۱۴ هزار کیلومتر به ۲۸ هزار کیلو متر رسیدیم.

  وی با بیان اینکه پایان این دوره اول شاهد آمار و ارقامی بودیم که از روز اول دولت به آنها امید داشتیم، تاکید کرد: رشد اقتصادی کشور در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان و ۱۲.۵ بود. در این سال توانستیم به تورم تک رقمی ۹ و حتی ۷ درصد برسیم. در زمینه صادرات غیر نفتی در چند سال متناوب صادرات غیر نفتی ما با واردات غیر نفتی ما تراز مثبت پیدا کرد و ما شاهد اشتغال ۸۷۰ هزار شغل جدید در سال ۹۶ بودیم؛ این دوران گشایش و پیشرفت با کمک مجلس و سایر قوا و هدایت های مقام معظم رهبری حاصل شد.

  رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه دشمنان ما این حرکت سریع و رشد مردم ما را نتوانستد تحمل کنند، اظهار کرد: در پایان سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ دوران جدید پیش روی دولت قرار گرفت و ناچار شدیم که از استراتژی گشایش و پیشرفت به سمت استراتژی ایستادگی و بردباری حرکت کنیم؛ از سال ۹۷ سخت‌ترین شرایط اقتصادی برای ایران به وجود آمد؛ در این دوران با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری نگذاشتیم دشمنان به هدف خود دست یابند؛ آنها می‌خواستند نظام ایران دچار اخلال و اقتصاد ایران دچار فروپاشی شود؛ آنها با تبلیغات روانی و فشار اقتصادی می‌خواستند شاهد این باشند که ما چهل سالگی انقلاب خود را جشن نگیریم. ما در برابر دشمنان ایستادگی کرده‌ایم و آنها به اهداف خود در زمینه اصل نظام و همچنین ایجاد بحران در سراسر کشور ما نرسیده و نخواهند رسید.

  روحانی افزود: در این دوران استراتژی اداره کشور با حداقل درآمد بود اما در این دوران حتی یک بار پرداخت حقوق کارمندان و مستمری بگیران و کمک به اقشار مستمند و ضعیف به تاخیر نیفتاد و ما توانستیم در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کالاهای اساسی را برای مردم تامین کنیم. در سالهای ۹۷ و ۹۸ سختی های بسیاری داشتیم اما قفسه های مواد غذایی فروشگاه‌ها خالی نشد و مردم در نگرانی شدید برای تامین کالاهای ضروری خود قرار نگرفتند.

  وی در ادامه به تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران ۳ قوه به دستور رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: باید از هدایت و حمایت مقام معظم رهبری یاد کنم؛ ایشان در آغاز سال ۹۷ در جمع سران ۳ قوه و عده ای از مسئولین فرمودند که اکنون دولت در وسط میدان جنگ است و رئیس جمهوری به عنوان فرمانده این میدان جنگ است و سایر قوا و همه نهاد ها موظفند دولت را یاری کنند؛ ایشان ساختاری را برای حمایت از دولت شکل دادند تحت عنوان شورای عالی هماهنگی اقتصادی که در آن دوره ۵۰ جلسه تشکیل داد و مصوبات فراوانی برای باز کردن گره های سخت گشود؛ بنابراین این دوران گرچه دورانی بسیار سخت بود اما هیچ یک از اهداف مهم اقتصادی و اجتماعی که در ۵ سال اول جزو اهداف ما بود را فراموش نکردیم و همچنان آنها را پیگیری و دنبال میکنیم.

  رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز در مرحله سوم قرار گرفته‌ایم، گفت: خواست من از مجلس یازدهم این است که در سال پایانی دولت و سال آغازین مجلس یازدهم بتوانیم دوران پیوند و پیروزی را شکل دهیم؛ امروز در دوره ایستادگی و بردباری هستیم اما می‌توانیم با پیوند و هم افزایی در کنار هم بایستیم. به هیچ عنوان دنبال این نیستیم که مجلس از دو وظیفه خود به عنوان تقنینی و نظارت کوتاه بیاید؛ چرا که ما به‌دنبال مجلس کارآمد هستیم و همانطور که مقام معظم رهبری در پیام خود به مجلس یازدهم تاکید کردند به دنبال مجلسی هستیم که برای مردم امید و برای دولت تکیه‌گاه باشد. بدنبال آن هستیم که رابطه دولت و مجلس به گونه ای باشد که در سالی سخت که با تحریم دشمن و ویروس خطرناک کرونا مواجهیم، بتوانیم کشور را اداره کنیم و در مقابله با کرونا به موفقیت نهایی برسیم.

  روحانی با اشاره به وضعیت کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: در سراسر کشور به مرز مهار کرونا نزدیک شده‌ایم و تقریبا در حدود بیست استان به مهار رسیده‌ایم و در یازده استان دیگر بسیار امیدواریم در هفته های پیش رو به مهار برسیم. البته بعد از دوران مهار کرونا فعالیت های اقتصادی با گشایش‌هایی مواجه خواهند شد اما همچنان دستورات بهداشتی باقی می‌ماند. همچنین  به‌دلیل آنکه ستاد ملی کرونا دولت را موظف کرده که خود را برای موج جدید بیماری در پائیز آماده کند، تمام امکانات لازم را برای آن زمان تامین و ذخایر لازم را فراهم نموده‌ایم.

  وی گفت: هم در زمینه مبارزه با کرونا و هم در زمینه مبارزه در برابر جنگ اقتصادی آمریکا و اقدامات تروریستی او که اقداماتی هم تروریسم اقتصادی و هم درمانی است می‌توانیم در کنار همدیگر در برابر تحریم و تحریک آنها و بیماری کرونا باستیم؛ راهش همکاری و هم افزایی است؛ بی تردید مجلس شورای اسلامی کارش اجرا و مسئولیت های اجرایی و مسئولیت های قضایی نیست؛ استقلال قوا در قانون اساسی تبیین شده اما این استقلال به معنای تنازع قوا و در برابر یکدیگر ایستادن نیست، بلکه باید با حفظ استقلال قوا، تعامل قوا به گونه ای باشد که به اهداف نظام دست یابیم؛ مجلس، دولت، قوه قضاییه و نیروهای مسلح همه برای رفاه و آسایش مردم، نظم عمومی، عدالت و استقلال و همچنین حفظ و تامین منافع کشور فعالیت می‌کنند؛  بنابراین آن هدف را در ضمن اجرای وظایف خود نباید از یاد ببریم.

  رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت دست خود را به سمت مجلس یازدهم دراز می‌کند؛ ما از مجلس اخوت را می‌خواهیم، همانطور که همه ما از رهبری بزرگوارمان ابوت را می‌خواهیم. مطمئنم هستم که در این سال سخت به مردم امید بیشتر و یأس بزرگی به دشمنان میدهیم و پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد.

  روحانی خاطرنشان کرد: دولت ۱۰ لایحه مهم را به مجلس دهم تقدیم کرده بود که فرصت رسیدگی فراهم نشد، ان‌شاءالله این لوایح تقدیم مجلس یازدهم خواهد شد. ان‌شاءالله در تحقق اهداف بلندی که برای اقتصاد مردمی و عدم تصدی گری دولت و نهادهای عمومی در اقتصاد کشور که جزو دستورات مقام معظم رهبری است، بهبود فضای کسب و کار، مبارزه با فساد و نشاط علمی و گسترش آزادی در کنار هم خواهیم بود و می‌توانیم امید جدیدی را برای ملت بزرگ ایران بوجود آوریم.

  وی با تقدیر و تشکر از نمایندگان، هیات رئیسه و رئیس دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم تصریح کرد: دولت با همه وجود آماده است تا در کنار مجلس برای دستیابی به اهداف بلند مورد نظر نظام و رهبری همکاری خود را آغاز کند.

  رئیس جمهور در پایان با اشاره به اقدامات کادر درمان کشور گفت: از مردم، کادر درمانی کشور و نیروهای مسلح به دلیل اقداماتی که در این دوران کردند تشکر و قدردانی می‌کنم. در این دوران توانستیم به نقطه ای برسیم که کار دولت در برابر این ویروس در جهان قابل ارائه است و بسیاری از کشورهایی که نه درگیر تحریم هستند و دارای شرایط مالی بهتری هستند، شرایط بسیار سخت‌تری را در برابر مردم خود قرار دادند. همچنین از رهبری به خاطر اختیارات ویژه ای که به ستاد ملی مقابله با کرونا دادند تشکر می کنم؛ بدون این اختیارات حل معضلات در این دوران سخت امکان پذیر نبود.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تشکیل پرونده برای عاملان آتش سوزی کوه دیل در گچساران
 • صنعت و معدن سکوی جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد
 • روز قلم
 • افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/۸ فوتی کرونا در گچساران
 • کرونا در کهگیلویه و بویراحمد؛اظهارات فرماندار بویراحمد و شهردار یاسوج درباره عدم رعایت پروتکل های بهداشتی
 • حضور نماینده بویراحمد و دنا در جمع مردم روستاهای سپیدار+تصویر
 • انهدام باند سارقان احشام در کهگیلویه و بویراحمد
 • طبیعت ،تاریخ و فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
 • آمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به بیست نفر رسید
 • افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ تاکسی در شهر یاسوج
 • زمان نهایی تعیین و تکلیف اعتبارنامه تاجگردون در مجلس مشخص شد
 • خلاصه مصوبات جلسه اضطراری کووید۱۹ در گچساران
 • در نشست اضطراری شورای سلامت در گچساران مطرح شد ؛ شمار افراد مبتلا به کرونا در گچساران  به چهار برابر رسیده/یزدانپناه :استان کهگیلویه و بویراحمد وارد پیک دوم بیماری کرونا شده است+تصاویر
 • کرونا مهمان ناخوانده مجالس عروسی و عزا
 • نماینده کهگیلویه بزرگ به کرونا مبتلا شد
 • آشفته بازار مرغ گرم در کهگیلویه و بویراحمد/نرخ جدید مرغ در استان
 • ۵ فوتی ناشی از کرونا در یک روز در گچساران/ گیم نت ها، قهوه خانه ها، اماکن ورزشی، آرایشگاهها، دفاتر پیشخوان در گچساران به مدت یک هفته تعطیل شدند
 • هوشنگ صیدالی:شرکت نفت و گاز گچساران حیاط خلوت هیچ نماینده‌ای نیست
 • جان باختن ۵ بیمار مبتلا به کرونا در گچساران/گلایه سرپرست بهداشت و درمان گچساران از عدم همکاری برخی ادارات/کرونا پیر و جوان نمیشناسد
 • مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به همراه خانواده در تصادف جان باختند+جزئیات
 •