طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱ خرداد, ۱۳۹۹ | کد خبر : 113760 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

    رخداد و رویکردی معمول در عالم سیاست است که هرگاه جناح یا افرادی با گرایش خاص به قدرت می رسند،طیف و گروهی بر اریکه قدرت سوار شوند و گروه دیگر پیاده.   در ایران هر گاه اصولگرایان مجلس و دولت را در دست گرفته نیروهایشان بهره لازم را برده و هرگاه اصلاح طلبان به […]

  فانوس زاگرس؛

   

  رخداد و رویکردی معمول در عالم سیاست است که هرگاه جناح یا افرادی با گرایش خاص به قدرت می رسند،طیف و گروهی بر اریکه قدرت سوار شوند و گروه دیگر پیاده.

   

  در ایران هر گاه اصولگرایان مجلس و دولت را در دست گرفته نیروهایشان بهره لازم را برده و هرگاه اصلاح طلبان به قدرت برسند منسب ها را میان خود تقسیم کرده.

   

   

   

   

   

  در حوزه گچساران و باشت پیش از نمایندگی تاجگردون،در دوره مرحوم نبی زاده،علیمراد جعفری و سید قدرت الله حسینی این اصولگرایان بودند که مدیریت ها را بین خودشان تقسیم کردند.

   

  در هشت ساله اخیر، تاجگردون مدیریت ها را بین رفقا و دوستان خود متناسب با انتظارات سیاسی که از آنان داشته بخشش کرده و اصولگرایان بیرون از گود قدرت مانده اند.

   

  رقیبان تاجگردون در انتخابات ۹۴ و ۹۸ همه تلاششان را کردند ورق را برگردانند اما نتوانستند و باز می بایست حداقل تا چهار سال دیگر تاجگردون را تحمل کنند.

   

  اما با توجه به اینکه اکثریت مجلس یازدهم به دست اصولگرایان افتاده و پیش بینی می شود دولت بعدی هم دولتی اصولگرا باشد و همچنین در استان فرد با نفوذ و قدرتمندی چون سید محمد موحد به مجلس راه یافته و از آنجا که موحد چندان غریبه در حوزه گچساران و باشت نبوده و روزگاری نماینده این حوزه بوده این امید در اصولگرایان گچساران و باشت شکل گرفته که از طریق موحد بتوانند برخی خلأها را پوشش دهند.

   

  از سوی دیگر تاجگردون تحرکات اصولگرایان حوزه خود با موحد و روشنفکر را رصد خواهد کرد.همچنین باید دید موحد تا چه اندازه مخالفان تاجگردون را حمایت خواهد کرد و در این مسیر رابطه خود با تاجگردون را وارد فاز تقابل نکند.

   

   

  گزارش:احسان دری

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  6 نظر برای “امید اصولگرایان گچساران به “موحد””
  1. حسین گفت:

   به خدا قسم ..شما ها عین فتنه ۸۸ هستید..ببینید توی این یکی دوماه هر روز یک داستان و هر روز به یکی خودتون رو آویزون می کنید…ولی اینو بدونید که فکر نان باشید خربزه آب هست….لطفا کامنت رو بذارید

   0

   0
  2. کشاورز گفت:

   تاجگردون وموحد از نظر فکری خیلی بهم شباهت دارند
   اصول واصلاح در مرام این دو تا زمانی که تزاحمی درمنافع آنان ایجاد نکند چیز خوبی است وگرنه اصول و اصلاح کیلو چنده..
   .موحد نماد ونماینده خداباوری دین داری واخلاق اسلامی مردم بوده وهست
   تاجگردون نماد ونماینده فقر زدایی اشتغال وتولید ورفاه جامعه بوده وهست
   قضاوت بر عهده مردم که ایندو در این چهل سال تاچه میزان هم خود به این ارزوهاپایبند بودند وهم مردم را به رهایی از فقر وهم به فلاح ورستگاری رهنمون شدند……..

   0

   0
  3. بابا حیدر از گچساران گفت:

   خدا میداند که من هن اصولگرا هستم اما نه اصولگرایی که اگر دنیا بر وفق مرادم نباشد آن دنیا را به آتش بکشم . امروزه پرچم داران اصولگرایان گچساران فقط به دنبال این هستند تا از هر شخص و گروهی برای کند کردن قطار توسعه گچساران استفاده میکنند فقط به خاطر مخالفت با شخص تاجگردون چرا که از نظر آنها مردم گچساران عددی نیستند .و اما چرا مخالف هستند ؟اینها که هر کدام سابقه بیعت و حمایت از تاجگردون را دارند!درست است که تاجگردون کسی نیست قافله که غارت کرده را با کسی شریک شود اما اشکال تاجگردون این است که به گچسارانی و باشتی ها ثابت کرد که میشود برای شهرشان خود تصمیم بگیرند و قیم نخواهند .میشود نماینده بود و زمینهای کشاورزی را آباد کرد .جاده ها را بزرگ راه کرد روستاها را سنگ فرش کرد بچه های روستایی زمین چمن مصنوعی را ببینند و در آن بازی کنند آب شرب روستاها و عشایر را تامین کرد مهاجرت را از روستا به شهر معکوس کرد با آبیاری بارانی دشت ها و احداث باغات گچساران را سرسبز وهوای آن را مطبوع کرد .جشن اتمام گازکشی روستاها را بگیرد و در این خصوص برای کل کشور الگو کرد خیابانها و کوچه ها را اسفالت کرد سرانه فضای سبز شهری را چند برابر کرد وبا احداث بیمارستان و تامین نیروی لازم سرانه درمان را در سطح کلان شهرها بالا برد میشود انگونه که گچساران با مبابع نفتش شناخته میشد امروز در تصمیمات مهم کشور و حتی بین المللی هم حرف برای گفتن داشته باشد .تاجگردون ثابت کرد که در کنا تقواکه غالبا در شعار است یک نماینده باید تخصص هم داشته باشد چرا که اگر اینگونه نبود میشد مجلس را به حوزه ها واگذار کرد ودر یک کلام مردم گچساران خود را باور کرده اند اگر روزی تاجگردون هم نباشد مقیاس انتخاب در گچساران تاجگردون است .

   1

   1
  4. به گفته پرویزپرستوئی درفیلم مارمولک؛راههای رسیدن به خدا زیاد است اماچقدرخوب ولذت بخش است که صراط مستقیم ودرست راانتخاب کنی تاسالم به سرمنزل مقصودبرسی وخدا هم راضی باشد؛متاسفانه برخی باخطا وتخلف های فاحش ونامتعارف مسیررا اشتباه طی طریق نمودندوبه همین دلیل تامقصدبایدتاوان خطاهای خویش را بدهد!! اینکه عده ای از همشهری های محترم ازآقای تاجگردون به زعم خودشان به دلیل عملکردایشان در۸سال گذشته حمایت میکنندخیلی نمیتواندمنطقی ومعقول باشدزیرا اشتباهات ایشان دراین ۸سال بیشترازعملکردش میباشد!!! دریکی از جنگ های صدراسلام فردی درکنارپیامبربا قدرت تمام می جنگیدودشمن رایکی پس ازدیگری ازپای درمی آوردبطوریکه یکی ازصحابه وفرماندهان نزدیک پیامبربه پیامبرپیشنهاد داد ایشان را به عنوان یک فرمانده انتخاب نمایداماپیامبرفرمودکمی تامل نمائیدوببینیدکه هدف ونیت ایشان چیست؛آن شخص باقدرت می جنگیدوپیش می رفت تابه یک خرسوار رسیدصاحب خرراکشت و سواربرخرشدودرحالیکه داشت ازمیدان جنگ فرارمیکردکشته شد؛اینجابودکه پیامبرفرموداین شخص شهیدجنگ نیست بلکه شهیددرراه خرمیباشد!! (شهیدفی الحمار)…. حال بایدببنیدآیانماینده یا مدیران برای رضای خدا و خدمت به خلق کار میکنندیابرای منافع شخصی خود وخویشاوندان وآشنایان … سپس خودتان قضاوت نمائید..

   0

   1
   • حسینی گفت:

    کارشکنی نکنید که هیچ کس دیگر مثل تاجگردون نمی تواند بودجه بیاورد و ایشان قدرت لازم را در سطح کلان دارند همراه هم به توسعه و پیشرفت شهر و دیارمان فکر کنیم

    0

    0

  
  امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز/استقرار۸بالگرد برای اطفا حریق
 • دعوت نماینده کهگیلویه بزرگ به آرامش و پرهیز از حاشیه در حادثه خائیز
 • واکنش تاجگردون به فیلم منتشر شده از معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی
 • پاسخ مدیر کل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد به معاون سیاسی و امنیتی استانداری؛ پاسخ فرمایشات ایشان را بعد از کنترل آتشسوی ها بطور مفصل خواهم داد
 • افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/کرونا را جدی بگیریم
 • با پیگیری استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استان ؛ یک فروند بالگرد جهت اطفای حریق جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در اختیار استانداری قرار می گیرد
 • درخواست موحد از ارتش و سپاه برای کنترل آتش در خائیز
 • سلسلسه مقالاتی درباب دوران پسا کرونا
 • آتش سوزی کوه دیل در شهرستان گچساران
 • منطقه حفاظت شده خائیز در وضعیت فوق العاده بحران / امکان تلف شدن نیروها در آتش سوزی وجود دارد
 • خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با مسئولان ایمیدرو و شرکت های وابسته اعلام کرد: رشد تولید و صادرات در شرایط دشوار نیز ادامه دارد /برنامه افتتاح ۲.۲ میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال/ایجاد بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه
 • ورود معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به مساله کارخانه سنگ دلی بجک
 • پروازهای فرودگاه یاسوج از سرگرفته می‌شود
 • رکود در ورزش کهگیلویه و بویراحمد
 • رئیس بسیج رسانه گچساران عزادار شد
 • نحوه ی انتخاب قفل درب ضد سرقت ایمن
 • ورود دستگاه قضایی به موضوع آتش سوزی در جنگل های گچساران/دستور ویژه دکتر نگین تاجی به دادستان گچساران
 • پاسخ تاجگردون به بزرگواری
 • مثبت شدن تست دانش آموز و سرایدار یکی از مدارس گچساران
 • بزرگواری خطاب به تاج گردون؛ در امورات حوزه کهگیلویه دخالت نکنید
 •