طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۸ بهمن, ۱۳۹۸ | کد خبر : 110314 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 • محمود منطقیان طی بیانیه ای نوشت:   بنام خداوندجان وخرد. خداونددوست نداردکه کسی صدایش را به بدی بلندکند،مگر آن کس که به او ستمی شده باشد.همانا خداوندشنوا ودانا است.قرآن س نساء آیه ۱۴۸” بنام هستی بخش آفرینش،آنکه انسان را آزادآفریدوبه اوجان وخردو آزادی بخشیدتا آزاد وخردمندانه زندگی کند و غیر حضرت حق را بندگی ننماید […]
 • فانوس زاگرس؛

  محمود منطقیان طی بیانیه ای نوشت:

   

  بنام خداوندجان وخرد.

  خداونددوست نداردکه کسی صدایش را به بدی بلندکند،مگر آن کس که به او ستمی شده باشد.همانا خداوندشنوا ودانا است.قرآن س نساء آیه ۱۴۸”
  بنام هستی بخش آفرینش،آنکه انسان را آزادآفریدوبه اوجان وخردو آزادی بخشیدتا آزاد وخردمندانه زندگی کند و غیر حضرت حق را بندگی ننماید وبه مددخرد ودانایی و ارتباط معنوی، راه درستی وداد را برگزیند و هم بی آزاری و نیکی پیشه کند تا رستگارشود.
  “به روز گذر کردن اندیشه کن
  پرستیدن دادگرپیشه کن
  به نیکی گرای ومیازارکس.
  ره رستگاری همین است وبس.”
  و آفرین باد برهمه خوبان ودادگران ونیکان جهان وتاریخ،آنها که درزندگی بذرشرافت و نیک اندیشی و درستی و راستی و داد وآزادی و آزاداندیشی را افشاندند و درمیان ظلمتها و تیرگیها چراغ زندگانی را با پرتو نیکی وانسانیت برافروختند تا به انسانهابیاموزندکه راه درست زندگی در راست گفتاری ودرست کرداری و بی آزاری وآزاده زیستن است.
  سلام برهمه پیام آوران آفریدگار دانا ودادگر که مهمترین پیامشان خلع خدایان زمینی ودروغین و پرستش آفریدگاریگانه وتنهافرمانروای مطلقه بر جهان هستی و برقراری عدالت و میزان وقانون در میان آدمیان بود و سلام برآنان باد که دغدغه ودرد دیگرانسانها را در دلهای خود داشته اند وبرای آگاهی ودانایی وآزادی ونیکی و گسترش داد وآبادانی وصلح و آرامش وزندگی بهتربرای یکایک آدمیان–صرف نظر از نژاد،ملیت، رنگ، عقاید وباورهای آنها– ازجان ودل مایه نهادند
  و سلام ویژه به همه مردمان جان خسته ودلشکسته و گرفتارنیازهای روزمره زندگی وفقرها وگرانیها ونداشتن ها وخسته ازجفاها وتبعیضهای زمانه ودرعین حال شریف ومهربان وقدرشناس کهگیلویه بزرگ.
  دوستان ما دربهمن ماه سال ۱۳۵۷ انقلاب کردیم تا به ازادی واستقلال دست یابیم و با برپایی عدل و تلاش برای آبادانی، زندگی بهتری را برای خود و همه هموطنان خویش رقم بزنیم و ازشَرِ انحصار و بیداد وتبعیضها رهایی یابیم وکشورخود را درسایه عدالت وآزادی و کار وتلاش، آبادان وسربلند نمائیم وبا اعتماد به تشخیص مردم، نمایندگان خویش را درسطح اجرایی وقانون گزاری در فضایی سالم وآزاد برگزینیم و بدینگونه زمینه ترقی وتوسعه ی کشورخویش را فراهم آوریم وبه دور از سایه قیّم و ارباب، در آرامش وشاد دل و سرافراز زندگی کنیم.
  واین حق طبیعی وخدا دادی مردم است که با درک و تشخیص خود، نمایندگان مورد وثوق و علاقه خویش را بشناسند و آزادانه برگزینند تا خواسته ها و مطالبات آنها را از راه های قانونی و مناسب پیگیری نمایند و نیز قوانین عادلانه ای را از مجلس بگذرانند که حقوق مردم را برآورده و تضمین نماید.
  اکنون که دستگاههای نظارتی که همه از جناح رقیب انتخاب شده اند، باشیوه ی خاص خود و بدون پاسخگویی منصفانه، نامزدهای اصلاح طلب را به صورت گسترده درسراسر میهن عزیزمان ایران و ازجمله در کهگیلویه بزرگ به نفع گروهی خاص که پایگاه اجتماعی اندکی درمیان مردم دارند، کنار زده اند و از حق نمایندگی برای خدمت به مردم و کشورخود، محروم و منع گردیده اند،و باتوجه به اینکه در این انتخابات نامزد مطلوب و مورد وثوق و همفکر سیاسی درصحنه انتخابات نداریم، اینجانب اعلام می دارم که ازهیچ کاندیدایی درکهگیلویه بزرگ حمایت نخواهم کرد و نقشی در این انتخابات به نفع گروه ویا نامزد خاصی ایفا نخواهم نمود. امیداست که اصلاح طلبان اصیل و دردمند و آگاه ومظلوم که ازحق انتخاب نماینده مطلوب وموردعلاقه خود بی بهره شده اند عزت و استقلال وآزادگی خویش را حفظ نمایند وآنگونه تصمیم بگیرند که درنزد خداوند دانا و دادگر و وجدان خویش سرافراز و سربلندباشند.
  اینجانب تنها مسئولیت تصمیم ویژه خود را برعهده دارم و به پیروی از مراد و آموزگار بزرگم حکیم فردوسی، راه خرد وآزادگی را برای خویش برگزیده ام و هرگزبرای دیگران تعیین تکلیف نمی کنم و هیچ توصیه ای را برای حمایت ازنامزدی خاص در انتخابات مجلس ۱۳۹۸ ندارم و بدانید و آگاه باشید که اگر سخنی وموضعی غیر از این، به بنده نسبت دادند، یا از روی نادانی وبی خبری است و یا هم برای بهره برداری سیاسی ودنیوی است وهرگز صحت ندارد.
  به همه دوستان خوبم توصیه می کنم که هرگز نگران و نا امیدنباشند چرا که دست خداوند همه جا درکار است ونظام هستی براساس سنت وقانون خداوند عمل می کند و جای هیچگونه نگرانی نیست.
  “لطف حق با تو مدارا ها کند.
  چون که ازحد بگذرد رسوا کند”
  البته روشن است که وقتی شورای نگهبان وهیئت های نظارت همه از گروه وجریان رقیب باشند وبا طیف مقابل سالها درستیز سیاسی و اعتقادی وفرهنگی نیز بوده باشند، نتیجه ای بهتر از این نمی توان از آنها انتظار داشت و آنها این رویه حذف گسترده رقیب ومیدان دادن به رفیق را سالهاست که درکارنامه سیاسی خود دارند و ادامه می دهند.
  امّا صد افسوس ودریغ که برخی که سالهاست شعار”سیاست ما عین دیانت ماست” را سر داده اند ،مدتهاست که به راحتی روی جاده ی آلوده سیاست لغزیده اند و دیانت را ابزار سیاست قرار داده اند و حاضرند که هرگاه صلاح بدانند ،دیانت را برای رسیدن به اهداف سیاسی و قدرت، نا دیده گیرند و به دور از انصاف کار خود را حکم خدا و حجت شرعی قلمداد نمایند و جای تاسف بسیار است که ممکن است برخی عوام و دینداران ساده اندیش این را نیزباور نموده وبه حساب دین و رضای خداوند مهربان و دادگر بگذارند که به راستی “نه چنین است” چرا که خداوند دادگر است و هرگز خلاف عدالت وحق، ازحضرت حق سرنخواهد زد.
  در دنیا مثلی است که می گوید”خروس وقتی بالای مرغ می رود می گوید بنی آدم کور است”
  ولی غافل ازاینکه دراین دنیا دانایان و اهل نظرهم می بینند و هم می دانند و انسان با خردِ خدا دادش، نیک و بد زندگی و رفتارها را به درستی می شناسدوآنچه که حق است هرگز از نظرها پنهان نخواهد ماند.
  درود برشما مردم رنج دیده ودردمند کهگیلویه بزرگ ،  درود برهمه نیکان و آزادگان ایران و جهان که راه دانایی و انسانیت را در زندگی خویش برگزیدند و سرو گونه و آزادمنشانه وشرافتمندانه زیستند و درخت زندگانی را در پرتو خرد و دانایی ودادگری آبیاری کردند.
  “خرد را همیشه تو دستور دار.
  بدو جانت از ناسزا دور دار.
  کسی کو خرد را ندارد ز پیش،
  دلش گردد از کرده خویش ریش.”
  خاک پای آزادگان وآزاداندیشان ومردم بزرگوار کهگیلویه بزرگ…..

  محمود منطقیان. 

   

  منبع:فصلی نو

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “بیانیه محمود منطقیان فعال سیاسی اصلاح طلب کهگیلویه”
  1. واقع نگر گفت:

   خخخخخخخخخخخ.بابا برو بگیر بخواب

   • روستای دیل گفت:

    جناب منطقیان :
    کدام اصلاح طلب ؟؟ کدام حق انتخاب ؟؟؟ کدام حمایت ؟؟؟
    دور قبل که اصلاحطلبان کاندیدا در حوزه کهگیلویه داشتند شما از گزینه اصلاحطلبان حمایت کردید ؟؟؟
    این بیانه هم با …….، ……. و فرار رو به جلو که اولا عدم حمایت از گزینه اصلاحطلبان دور قبل ) دکتر کامرانی ) رو ماله کشی کردی ای و دوما حمایت از هم طایفه ای خودت عدل هاشمیپور اصولگرا را همانند دور قبل مصصم به اجرای ان هستی
    انتخابی از سر احساس و طایفه گرایی ، قوم گرایانه که با …….ی های شاخدار و استفاده از کلمان دهن پر کن مثل خرد ، عقل و حکیم فردوسی فرار به جلو رو در دستور قرار داده ای
    یه کلام میگفتی :
    ملت از حاج عدل همانند دور قبل حمایت میکنم . خلاص

  2. شهروند گفت:

   در اینکه جمعیت عظیمی از رای دهنده گان حوزه بزرگ چهار شهرستان نامزد مشهور ومطرح ومقبول را در بین کاندیداها ندارند صواب می فرمایید
   واینکه بعضی از کاندیداهابی که شناس قبولی این دور را دارند امتحان پس داده های چندین و چند ساله ای هستند که برابر عمر انقلاب جایگاه حساس وتاثیر گذار داشته اند وماحصل عملکردشان هم فقر موجود.زیر ساخت های غیر قابل دفاع. مهاجرت مردم.تبعیض قومیتی. ضعف شدید مدیریتی و…..می باشد و اینکه انتخاب اینگونه کاندیداها حاصلی جز تکرار مکررات وگردش معیوب امور ندارد هم عین صواب است
   واما اینکه اگر شما دغدغه فقر مردم واشتغال جوانان واصلاح امور را دارید آیا بین این بیست نفر یکی از انان که تامین کننده کف آرزوهایتان باشد وجود ندارد! تا با وحدت مجموعه همفکرتان سبب خروج شهرستانهای حوزه انتخابیه از مالکیت شخصی وگروهی خاص باشید!؟!

   • ناشناس گفت:

    قربونت هشت سال پدر ملت را دراوردید بسه خواهشا

   • کهگیلویه ای گفت:

    نگار تو باغ نیستی
    طرف با …..و……میخواد از هم طایفه ای خودش حاج عدل حمایت کنه
    دور قبل که اصلاح طلبان کامرانی رو داشتن ایشان هیچ حمایتی نکرد چون فامیل خودش حاج عدل در صحنه بود . الان شما توقع دارید از یه اصلاح طلب ناشناخته حمایت کند .
    کل این بیانیه با ن……. و خدئه و ماله کشی میهواد بگه مثل دور قبل پشت حاج عدل هستم .
    این شخص بیست سال هستش که نقش دس چپی پیروزی اصولگرا ها را با لج بازی هموار کرده


  
  امروز شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • فراخوانی برای گرامیداشت زنده یاد البرز زارعی ؛ پاکسازی طبیعت و تفرجگاه منطقه گردشگری گناوه لری گچساران انجام شد+تصاویر
 • آتش سوزی کوههای شاه بهرام باشت مهار شد/مصدومیت یکی از نیروهای مردمی در جریان این آتش سوزی+عکس
 • امارات و اسرائیل؛ گام رسمی فرایندی غیر رسمی
 • واکنش آخوندی به ادعای یک نماینده مجلس
 • آخوندی چندماه است از کشور خارج شده است!
 • واکنش عضو هیات‌رئیسه‌مجلس به اظهارات‌واعظی
 • اعلام آمادگی عضو فعلی شورای شهر یاسوج برای کاندیداتوری در انتخابات میاندوره ای گچساران و باشت
 • نیازمند تنوع و تنفس رسانه‌ها هستیم، نه توقیف
 • تاکید فرمانده لشکر فاطمیون بر نابودی اسرائيل
 • محمدباقر قالیباف از مصطفی میرسلیم شکایت کرد
 • واکنش ایران به خبر توقیف کشتی‌های حامل سوخت توسط آمریکا
 • گچساران و یاسوج در لیست شهرهای تبعیدی کشور
 • لیگ فوتبال نونهالان شهرستان کهگیلویه ،آوردگاه استعداد های درخشان
 • مرد ۶۰ ساله‌ای که ۱۲ روز پیش مفقود شده بود نجات یافت+تصاویر
 • دو زخمی در برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در دهدشت+تصویر
 • ارائه یک متن حقوقی درباره تمدید تحریم ایران
 • روند افزایشی مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد/۲قربانی جدید کرونا در استان
 • مجلس یازدهم نیازمند تذکر جدید است
 • مجلسی‌ها دائم بدهی دولت را بالاتر می‌برند
 • شکایت مجلس از سه فعال رسانه‌ای
 •