طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ بهمن, ۱۳۹۸ | کد خبر : 109980 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •   از جزایر گردشگری بالی و مالدیو تا جنگ دریایی رومیان بالی یکی از جزایر گردشگری و توریستی در جهان می‎باشد که همه ساله هزاران نفر با استفاده از تور بالی به این منطقه سفر می‎کنند. کنار جاذبه‎های گردشگری بسیاری که در این جزیره وجود دارد تفریحاب آبی بسیاری وجود دارد که گردشگرانی که با […]
 • فانوس زاگرس؛

   

  از جزایر گردشگری بالی و مالدیو تا جنگ دریایی رومیان

  بالی یکی از جزایر گردشگری و توریستی در جهان می‎باشد که همه ساله هزاران نفر با استفاده از تور بالی به این منطقه سفر می‎کنند. کنار جاذبه‎های گردشگری بسیاری که در این جزیره وجود دارد تفریحاب آبی بسیاری وجود دارد که گردشگرانی که با تور بالی و با استفاده از بلیط داخلی و یا بلیط خارجی به این منطقه سفر کرده‎اند می‎توانند در طول سفرشان از آنها استفاده کنند.

  در ادامه به معرفی برخی از این تفریحات آبی که در این منطقه وجود دارد خواهیم پرداخت تا در صورت سفر به این جزیزه با استفاده از بلیط داخلی و یا بلیط خارجی آشنایی بیشتر نسبت به این نوع تفریحات داشته باشید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس از تفریحات آبی موجود در تور بالی لذت ببرید.

   

   

  قایق‎های شیشه‎ای در تور بالی

  در این جزیره قایق‎هایی وجود دارد که برای طراحی و ساخت آنها در بخشی از آنها از شیشه استفاده شده است. بخش شیشه‎ای این قایق‎ها در کف قایق قرار گرفته است که همین موضوع سبب می‎شود در طی استفاده از این نوع قایق‎ها بتوانید از مناظر زیر آب نیز استفاده کنید و لذت ببرید. این عایق‎ها بسیار مورد توجه گردشگرانی که با تور بالی و با استفاده از بلیط داخلی و یا بلیط خارجی به این منطقه سفر کرده‎اند قرار گرفته است.

  در صورتیکه بودن انجام غواصی می‎خواهید به زیبایی‎های موجود در آب‎های این منطقه دسترسی داشته باشید بهترین گزینه برای شما استفاده از این نوع عایق‎ها خواهد بود.

  پرواز برروی آب در تور بالی

  در این جزیره تفریحات ابی مختلفی برای گردشگرانی که با استفاده از تور بالی و با تهیه بلیط خارجی به این منطقه سفر کرده‎اند در نظر گرفته شده است.

  یکی از این نوع تفریحات که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است فلای بوردینگ می‎باشد که یکی از تفریحات هیجان‎انگیز و محبوب موجود در این منطقه می‎باشد. این تفریح آبی توسط فرانکی زاپاتا که قهرمان سابق جت اسکی بوده است اختراع شده است و امروزه به عنوان یکی از مهیج‎ترین فعالیت‎های آبی مورد استفاده قرار می‎گیرد.
  این ورزش آبی را می‎توان مخلوطی از کوج سواری و جت اسکی موتوری دانست. در این سرگرمی شما با استفاده از فشار آب خارج شده از کفش‎هایی که برپا دارید در هوا معلق می‎مانید.

  آب با استفاده از موتور شناور بر روی سطح آب و با استفاده از لوله‎هایی مخصوص از بخش پائینی کفش‎های طراحی شده برای این ورزش با فشار زیادی خارج خواهد شد و باور کنید که خیلی لذت بخش خواهد بود.
  این سرگرمی آبی یکی از بهترین تفریحات موجود در این منطقه می‎باشد که اکثر گردشگرانی که به این نوع تفریعلاقه‎مند هستند و با بلیطداخلی و یا بلیط خارجی به این منطقه سفر کرده‎اند از آن استفاده می‎کنند و لحظاتی هیجان‎انگیز و منحصربفرد را تجربه خواهند کرد.

  افرادیکه در کار با این نوع دستگاه از تجربه‎های زیادی برخوردار هستند می‎توانند با استفاده از این وسیله حرکات آکروباتی زیبایی انجام دهند و بیشترین لذت را ببرند. با استفاده از این وسیله می‎توانید تا ارتفاع ۱۵ متر از سطح دریا بالا بروید و یک شیرجه بی‎نظیر را تجربه کنید.
  پیشنهاد می‎شود در صورت سفر به این جزیره زیبا حتما از این وسیله آبی فوق‎العاده استفاده کنید و به وضوح آدرنالینی که در خونتان تزریق می‎شود را احساس کنید و لحظات بیاد ماندنی‎ای را برای خود به ارمغان آورید.

  تیوب سواری

  یکی دیگر از تفریحات ابی که در این جزیره انجام می‎شود تیوب‎سواری می‎باشد که به نوبه خود می‎تواند بسیار هیجان انگیز باشد. این تفریح در رودخانه‎هایی که در این جزیره وجود دارد انجام می‎گیرد.

  در حین استفاده از این وسیله می‎توانید از طبیعت اطراف رودخانه نیز استفاده کنید و بیشتر با زیبایی‎های موجود در این جزیره آشنا شوید. این تفریح به شکل انفرادی خواهد بود.

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  کشف آثار به جای مانده از جنگ دریایی رومیان

  روم از بزرگترین و قدیمی‎ترین شهرهای ایتالیا می‎باشد که در آن آثار تاریخی و گردشگری بسیاری وجود دارد و به همین دلیل همه ساله افراد زیادی برای دیدن این آثار تاریخی با استفاده از تور ایتالیا به دیدن این شهر می‎روند تا آثار تاریخی و گردشگری موجود در این شهر را از نزدیک نظاره‎گر باشند.

  امپراطوری رم را می‎توان یکی از بزرگترین و قدرتمندترین امپراطوری در زمان باستان دانست از آن زمان آثاری به جای مانده است که باعث تعجب و حیرت همگان شده است.

   

  افراد زیادی با استفاده از تور ایتالیا و با تهیه بلیط هواپیما به این شهر سفر می‎کنند تا آثار به جای مانده از آن زمان را از نزدیک نظاره‎گر باشند.
  در جدیدترین اکتشافاتی که انجام شده است مکتشفان توانستند به آثار به جای مانده از نبرد دریایی رومیان دست پیدا کنند. این نبرد بین رومیان و کارتاژها روی داده است که چیزی حدود ۲۲۰۰ سال از وقوع آن می‎گذرد.

  با توجه به نتیجه اکتشافات و آثار کشف شده اینطور به نظر می‎رسد که کارتاژها از ادوات جنگی مصادره شده رمیان استفاده می‎کردند و در طی جنگ برای خلاصی از دست رومیان مجبور به سبک کردن کشتی‎ها با انداختن برخی از وسایل به آب شده‎اند تا بتوانند جان خود را در این نبرد نجات دهند.

  در صورتیکه تمایل دارید این آثار به جای مانده از مشاهده کنید می‎توانید برای بهترین زمان برای خرید تور ایتالیا و تهیه بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی به این شهر سفر کنید. با توجه به نوشته‎های بدست آمده از این نبرد می‎توان گفت که این نبرد دریایی بین رومیان و کارتاژها در دهم مارس ۲۴۱ قبل از میلاد رخ داده است. این رویداد در نزدیکی سیسیل و در فاصله کمی از آن رخ داده است.

  در این نبرد دریایی که بین رمیان و کارتاژی‎ها روی داده است نظامیان و نیروهای کارتاژی توسط رمیان محاصره می‎شوند در طی این نبرد یکی از کشتی‎های مربوط به کارتاژیان سعی داشته تا به کشتی‎های دیگر محموله و مهمات برساند که دراین کار موفق نبوده است.

  در صورتیکه به دیدن آثار به جای مانده از این درگیری دریایی علقه‎مند هستید می‎توانید با تور ایتالیا و با تهیه بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی به شهر رم سفر کنید و این آثار به جای مانده را از نزدیک مشاهده کنید.

  در این جنگ در نهایت رمیان پیروز می‎شوند و کارتاژیان اعلام آتش بس می‎کنند و شرایطی که کاملا به نفع رمیان بوده را می‎پذیرند. این موضوع نشان دهنده میزان قدرت نیروهای نظامی در رم باستان و همچنین نشان از بالا بودن هوش جنگی آنها داشته است.

  همه ساله افراد زیادی برای دیدن این گونه آثار با استفاده از تور ایتالیا و با تهیه بلیط هواپیما و بلیط خارجی به این منطقه از جهان سفر می‎کنند.
  پس از گذشت سالیان درازی نهایتا اکتشافگران توانستند به دژکوب‎های برنزی، کلاه‎خودهای فلزی و ظروف سفالی باقی‎مانده از این جنگ دست پیدا کنند و آن را برای نمایش در اختیار جهانیان قرار دهند. یکی از اساتید تاریخ یونان دانشگاه فلوریدا در این اکتشاف حضور داشته است که در مورد می‎گوید :

  در این اکتشاف ۱۹ دژکوب کشف شده است که از این تعداد ۱۱ عدد دژکوب رمی بوده است. در صئرتیکه به دیدن این آثار علاقه‎مند هستید می‎توانید با بلیط هواپیما و با استفاده از بلیط خارجی به این شهر سفر کنید و این آثار را از نزدیک مشاهده کنید.

  در بین این آثار کشف شده کلاه خودهایی وجود داشت که باعث تعجب و شگفتی دانشمندان شده بود. افراد زیادی برای دیدن این کلاه خود و آثار به جای مانده دیگر با بلیط خارجی به شهر رم سفر کرده‎اند. باستان شناسان نام این نوع طراحی را مونتفورتیو گذاشته‎اند.

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  آشنایی با هزینه‌های سفر به مالدیو

   

  مالدیو یکی از رویایی‌ترین مجمع‌الجزایری است که در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد. مالدیو لقب بهشت استوایی در این منطقه را به خود اختصاص داده است.

  تور مالدیو بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند به ماه عسل و یا سفری لوکس بروند. مسافران پرواز داخلی و پرواز خارجی مالدیو می‌توانند ایام خوشی را با قدم زدن بر روی ماسه‌های سفید رنگ و سواحل شنی سفید این جزیره سپری کنند.

   

  داشتن اطلاعات کافی در مورد هزینه‌های مقصد مورد نظر قبل از سفر به مسافران کمک می‌کند تا با داشتن اطلاعاتی کافی در مورد رستوران‌ها، هتل‌ها و امکانات آن‌ها، بتوانند سفر لذت‌بخشی را تجربه کنند.

  در این مقاله قصد داریم از این قبیل اطلاعات را در اختیار مسافران پرواز خارجی و پرواز داخلی قرار دهیم. اگر شما یکی از گردشگران تور مالدیو هستید ما را در سفر به این جزیره زیبا همراهی کنید و اما چه زمانی به تور مالدیو سفر کنیم؟

   

  هزینه اقامت در مالدیو

  خریداران تور مالدیو لازم نیست در مورد اقامت در جزیره مالدیو نگران چیزی باشند زیرا شما به راحتی می‌توانید با قیمتی خوب محلی مناسب را برای اقامت خود پیدا کنید. اگر قصد اقامت در اقامتگاه‌های ساحلی را دارید کمی هزینه‌های شما افزایش پیدا می‌کند.

  اما اقامت در هاستل‌ها کم هزینه‌تر است اگرچه نمی‌توانید انتظاری که از هتل‌های خوب شهر دارید را از آن‌ها نیز داشته باشید. در نتیجه مسافران پرواز خارجی و پرواز داخلی می‌توانند متناسب با بودجه خود مکان دلخواه خود را برای اقامت انتخاب کنند.

   

  هتل‌های پیشنهادی جزیره مالدیو

  هتل سنتارا راس فوشی مالدیو

  یکی از هتل‌های پیشنهادی در سفر با تور مالدیو، هتل ۵ ستاره سنتارا راس فوشی می‌باشد که می‌توان آن را یکی از بهترین هتل‌ها برای اقامت زوج‌های جوان نامید. این هتل با چشم‌انداز فوق‌العاده خود تنها ۲۰ کیلومتر از فرودگاه فاصله دارد.

  این هتل دارای ۱۴۰ اتاق مجهز می باشد و مهمانان پرواز داخلی و پرواز خارجی مالدیو می‌توانند با پای برهنه از هتل بیرون بیایند و بر روی ماسه‌های گرم سفید رنگ قدم بزنند. این هتل دارای امکاناتی نظیر استخر، اسپا، سالن بدنسازی، اتاق کسب و کار، صبحانه، پارکینگ و… می‌باشد.

   

  هتل جین ماله

  هتل ۴ ستاره جین ماله یکی دیگر از هتل‌های پیشنهادی سفر به مالدیو می‌باشد که در پایتخت این کشور یعنی شهر ماله واقع شده است.
  این هتل بدون شک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اقامت خانوادگی می‌باشد که امکاناتی مانند سالن بدنسازی، اسپا، سرویس حمل و نقل فرودگاهی، اینترنت رایگان و خشک‌شویی را در اختیار گردشگران تور مالدیو قرار می‌دهد.

   

  هزینه خورد و خوراک در مالدیو

   

  به دلیل آنکه مالدیو ارتباط نزدیکی با دنیای آبی دارد می‌توان خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی را در این جزیره امتحان کرد. مسافران پرواز خارجی مالدیو می‌توانند به رستوران‌های بومی و بین‌المللی این جزیره بروند و غذاهای مورد علاقه خود را سفارش دهند.
  غذاهای بومی مالدیو از برنج‌های محلی با ترکیبی از سبزیجات و گوشت‌های مختلف تشکیل شده است.

   

  بر اساس گزارش‌های موجود در سایت Numbeo قیمت یک وعده غذا در رستورانی ارزان ۷۲ روفیه می‌باشد.

  برای یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران متوسط باید هزینه ۴۱۶ روفیه را بپردازید.

  منوهای مک دونالد در مالدیو قیمتی به نسبت ارزان‌تر دارند و باید مبلغ ۱۵۰ روفیه را پرداخت کرد.

  قیمت آب معدنی ۴ روفیه می‌باشد و برای سفارش یک فنجان قهوه باید ۴۰ روفیه بپردازید.

   

  هزینه حمل و نقل در مالدیو

   

  هزینه بلیط تک سفره در مالدیو ۱۰ روفیه می‌باشد.
  برای خرید بلیط ماهانه حمل و نقل باید ۸۰۰ روفیه بپردازید.
  هزینه تاکسی از زمان نشستن در آن ۲۵ روفیه است که به ازای هر یک کیلومتر ۴۰ روفیه به مبلغ اولیه اضافه می‌شود. هنگامی که قصد دارید تاکسی منتظر شما بماند باید ۱۰۰ روفیه پرداخت کنید.
  مسافران پرواز داخلی مالدیو باید بدانند که هزینه یک لیتر بنزین در این جزیره ۳ روفیه است.

  منبع: سام سیر

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “از جزایر گردشگری بالی و مالدیو تا جنگ دریایی رومیان”

  
  امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • شهردار باشت برای حضور در انتخابات مجلس اعلام کاندیداتوری کرد
 • افزایش فوتی های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/کرونا همچنان می تازد
 • استیضاح به خاطر بازی با اعتماد مردم
 • بستن روزنامه مجازاتی مثل اعدام است
 • یک نماینده: خون روحانی از مردم رنگین‌تر است؟
 • روحانی از بیم کرونا، امروز به مجلس نرفت یا …؟!
 • دولت تدبیر و امید: ورود پیروز حناچی ممنوع!
 • چهار محموله بسیار پر و پیمان برای لبنان فرستادیم!
 • میرسلیم: زیرنظر قالیباف تخلفات مالی مهمی رخ داده است
 • شعار می‌دهیم اما اولویت‌های نخست را رها کرده‌ایم
 • مجلس به مدرس خیابانی رأی اعتماد نداد/خداداد غريب پور در ميان گزينه هاي وزارت صنعت
 • کنایه زیباکلام به توقیف روزنامه جهان صنعت
 • مجلس یازدهم و بازسازی محبوبیت
 • حجاریان: احتمال انقلاب در ایران بعید است
 • گزینه های محتمل انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت
 • نماینده بویراحمد، دنا و مارگون: ‌‌شهرک‌های صنعتی شهر ارواح شده‌اند
 • تصویر متفاوت قدرت
 • افزایش چشمگیر موارد مثبت کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد/قربانیان کرونا در استان به ۶۷نفر رسید
 • غرق شدن جوان ۲۰ ساله در رودخانه خرسان
 • اوکراین: ایران باید غرامت بپردازد
 •