طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۴ بهمن, ۱۳۹۸ | کد خبر : 108992 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

        نقدی بر عملکرد چالش برانگیز تاجگردون در حوزه بهداشت و درمان   محمد رستمی در نامه و یادداشتی سرگشاده به شرح ذیل به غلامرضا تاجگردون از عملکرد وی در حوزه بهداشت و درمان انتقاد کرد؛   به نام خدا ریاست محترم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس سلام علیکم جناب آقای […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

   

  نقدی بر عملکرد چالش برانگیز تاجگردون در حوزه بهداشت و درمان

   

  محمد رستمی در نامه و یادداشتی سرگشاده به شرح ذیل به غلامرضا تاجگردون از عملکرد وی در حوزه بهداشت و درمان انتقاد کرد؛

   

  به نام خدا

  ریاست محترم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس

  سلام علیکم

  جناب آقای تاجگردون دخالت های شما و خانواده تان در دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان و انتخاب مدیران ضعیف و کنار زدن مدیران قوی و قانونمند، دانشگاه علوم پزشکی استان و زیرمجوعه آن را دچار زندگی نباتی کرده است. آیا می دانید چه مصیبت هایی که وضع نکرده اید؟ شما بعنوان رئیس کمیسیون بودجه چه کار مفیدی برای بهداشت و درمان انجام داده اید؟

  برادر بزرگوار، بهداشت و درمان به لطف سیاست بازی شما در اسفناک ترین حالت موجود قرار گرفته است، مطمئنا شما درک نخواهید کرد که حدود ۲۰ ماه عقب ماندن کارانه ای که سال ها پیش حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان بود و عکس شیب تورمی که یکی از عاملان آن بوده اید امروزه با همان شیب رو به افول است و به حدود  ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان( ۵/۱ نسبت به گذشته) برای هر ماه رسیده است. آیا می دانید ۶ ماه حقوق دریافت نکردن پرسنل شرکتی که حقوقشان طبق قانون کار می باشد یعنی چه فاجعه ای؟؟؟؟ جالب است شما چه معماری هستید که بیمارستان های حوزه انتخابیه تان از این جهت در کشور از آخر اول است؟؟؟

  نماینده گرانقدر خوشحالیم برخلاف آن که ۴ سال پیش که آنقدر مغرور بودید و گفتید وقت برای همایش بهداشت و درمان ندارید امروز ملتمسانه خود وقت و بی وقت درب هر خانه ای را میزنید و برای هر جلسه ای وقت آزاد دارید. ۴سال پیش هم از از نارضایتی پرسنل بهداشت و درمان آگاه بودید ولی با قول تغییر باز، رای آن ها را به صندوق خود انداختید و خبری از تغییر نبود تا زمانی که دیگر تحمل بعضی حرف ها را نداشتید و مجبور به تغییر مدیران پاک دست خود شدید! آیا می دانید مثل تبعیض شما در حوزه انتخابیه عامل چه بی عدالتی هایی در بهداشت و درمان هستید طوری که مدیران شما میلیاردر و اکثر پرسنل در رفع نیازهای اولیه خود مانده اند؟ بله این نتیجه سیاست بازی شما در این حوزه است که مدیر توانمندی را که اطاعت به واگذاری خلاف به پیمانکاری را نکرده بود، تغییر دادید.

  ریاست محترم کمیسیون بودجه، مستندی از شبکه های سیما پخش شد که همکار شما آقای امیرآبادی نماینده قم بودجه ای اختصاصی برای رفع مشکل یکی از بیمارستان های آن شهر فراهم کرده بود  اما جالب است شما بعنوان معمار اقتصاد فلج ما، نمی توانستید کار مشابهی برای وضعیت فلک زده و بدهی بیش از ۳۰ میلیاردی بیمارستان شهید رجایی که قبل از دوران شما ۲ میلیارد بدهی و حدود ۵ میلیارد طلب از بیمه ها داشت انجام دهید؟؟

  آقای تاجگردون شاید الان بگویید مشکلات بیمارستان ها به من نماینده مجلس ربطی ندارد اما حتما یادتان هست که در جشنی که چند سال پیش در سالن آزادی شرکت نفت به اسم پرستار ولی در واقع تبلیغات شما و مدیرانتان بود با چه غروری از طرح تحول سلامت که از همان ابتدا معلوم بود شکست خورده هست و اکثر کارشناسان به آن خرده گرفتند دفاع کردید و برای جمع کردن رای مدام اسم دختر برغونی بر زبانتان بود. همچنین شما بعنوان عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از معدود دانشگاهایی که در آن طرح قاصدک اجرا می شود، برای اینکه توانایی اخذ مجوز استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای خدماتی و پشتیبانی را ندارید تا هم این پرسنل به آرامشی که حقشان هست برسند و هم اینکه بار سنگین پرداخت حقوق از درآمد بیمارستان ها برداشته شود، اجازه به خروج از این طرح نمی دهید. جالب این است که در طول این سال های وکیل الدوله بودن شما، هیچ استخدامی و تبدیل وضعیتی در واحدهای اداری و پشتیبانی و خدماتی نبوده است، براستی مگر شما رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نیستید؟؟؟

  حتما خوب می دانید که کارانه پزشکان در این منطقه محروم حدود ۱۹ ماه پرداخت نشده است و بعد از این مدت به آن ها اوراق می دهند که مثلا یک پزشک برای نقد کردن ۵۰ میلیون، آن را ۳۰ میلیون می فروشد. آیا فکر کرده اید پزشکان همان چند نفر مرفه بی درد اطرفتان هستند؟ نخیر خیلی از این عزیزان بعد از سال ها زحمت و تلاش به منطقه شما آمدند که خدمت کنند ولی باید سال ها هم صبر کنند و طرح شان هم تمام شود اما حقوق دریافت نکنند.

  حتما از دیکتاتوری مدیران خود (که شعارتان « زنده باد مخالف من است ») در این حوزه می دانید، از رفتارهای نابجا، سلیقه ای، زشت و زننده آنان که حتی در جلسه ای که در حمایت از شما در مطب یکی از پزشکان برگزار شده بود اذعان داشتند که پرسنل آن ها را قبول ندارد و برای جذب رای های خاکستری باید التماس کنند، همان مدیرانی که اگر پرسنل تحت امر، نظرشان کاندیدی غیر از شما باشد تحت فشار قرار می گیرند.

  برادر عزیز شما که در بازدید های نمایشی از بیمارستان ها برای جلب نظر پرسنل با تراول های ۵۰ هزار تومانی شان و شخصیت آنان را نشانه می گرفتید چرا در کمیسیون مربوطه با قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری (به گفته یکی از همکاران شما در مجلس) که باعث بزرگترین خدمت به این قشر زحمت کش می شد مخالفت کردید؟؟؟؟ مگر نه اینکه شما در مصاحبه های اخیرتان از طرح پلکانی مالیات نجومی بگیران دفاع کردید و گفتید “همش ۵ هزار میلیارد” از بودجه به آن اختصاص می یابد، چرا با تعرفه گذاری که قانون آن سال ها روی میز شما خاک می خورد و کمتر از نصف آن یعنی ۲۴۰۰ میلیارد بودجه میخواهد موافقت نکردید؟؟؟ بنظر می آید بیشتر بفکر مرفهین هستید نه محرومین.

  اما مدیران و تحصل کردگان (پزشکان) شهرم آیا می دانید با کسی پیمان بسته اید که به پزشک متخصصی که عظمتی بالاتر از سیاست دارد قول پست متخصص دیگر که اتفاقا همراه و لیدر ایشان هست را داده است؟ آیا حاضرید فقط اسمتان مدیر باشد ولی مدیران واقعی نماینده فعلی و خانواده ایشان باشد و شما اجازه به انجام هیچ کاری طبق نظر، سواد، شان و منزلت خود نداشته باشید؟

  آقای تاجگردون نتیجه عملکرد شما و همراهانتان در حوزه بهداشت و درمان، در نهایت سلامت جامعه و مردم و همان دختر برغونی را نشانه گرفته است که شما ادعای وکیل بودن آن ها را دارید.

  امید است که دست شما و مرفهین بی درد اطرافتان از سر بهداشت و درمان کوتاه گردد.

  محمد رستمی

   

  منبع:۱۹آبان

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  25 نظر برای “نقدی بر عملکرد چالش برانگیز تاجگردون در حوزه بهداشت و درمان”
  1. رضا گفت:

   سلام. کلی گویی و وارونه گویی شما جای تعجب نداره. چرا از بیمارستان‌نمونه بی بی حکیمه و ساخت نزدیک به پایان نرگسی حرف نمیزنید؟؟ چرا از وجود متخصص جراح مغز و اعصاب حرف نمیزنید؟ چرا از وجود دهها کلینیک دندانپزشکی غیر متمرکز شهر حرف نمیزنید؟ این عملکرد رویاگونه است. کج بنشینید و راست بگید

   2

   8
   • حیدر شیرازی گفت:

    عزیز با آگاهی و دانش حرف بزن !!

    بیمارستان بی بی حکیمه و نرگسی از قبل طرحش داده شده بود و در مراحل مختلف اجرا شده است .

    اما کدوم جراح مغز و اعصاب ؟؟؟

    مگه نمیدونید جناب دکتر ر………. مدتی در گچساران بود اما بمحض اطمینان از وضعیت بهتر به شیراز مهاجرت نموده است ؟؟

    تاجگردون بهداشت و درمان رو نابود کرد !!!!

    8

    3
    • رضا گفت:

     معلومه که اطلاعات شما در این حوزه خیلی کمه. تمام مراحل ساخت بیمارستان در ۸ سال دوره نمایندگی دکتر تاجگردون بوده. دکتر رنجبر از سال ۹۱ تا الان و دکتر زارع از سال گذشته تا الان در شهرستان گچساران حضور دارن. ضمنا خیلی …….. در مورد زندگی شخصی و تصمیماتش اظهار نظر کنید

     1

     6
  2. متخصص گفت:

   سیاسی کاری و دخالت و نفع مالی و ثروت اندوزی اطرافیان تاجگردون در بقیه ادارات به ضرر مردم تمام شده ولی خسارات جانی و سلامتی و مرگ و حیات مردم که دیگر قابل بخشش نیست که نماینده و عواملش در شبکه و بیمارستان ها باید جوابگوی مردم و بیماران و خدا باشند

   6

   1
  3. ناشناس گفت:

   سید طاهر حسینی از ضعیف ترین مدیران و حتی پرستیژ مدیر بودن را هم ندارد. اینها برای حفظ صندلی پزشک و پزشکی را به قهقرا بردند.

   14

   -1
  4. محسن گفت:

   تمام شهر از دست نماینده می‌نالد. ظلم و بی عدالتی به اوج رسیده . مردم بیدار شدند.

   9

   1
  5. ناشناس گفت:

   خدایی این چرندیات چیه میزارید توی سایت

   این بنده خدا هنوز نمیفهمه که کارانه و حقوق برعهده وزارت بهداشته نه نماینده ای که باید قانون وضع کنه

   یاد یه بنده خدایی افتادم که چند روز پیش بخاطر بارون جوب اب گرفته بود و میگفت مقصر تاجگردونه

   با احترام بی ربط ترین انشایی که تا حالا خونده بودم چ برسه تحلیل و نقد

   چهارتا کلمه قشنگ از چهارتا نقد کپی کردن رو بهش نمیگن نقد در محتوای مطلب باید تحلیل به همراه نقد به کار برده بشه نه اینکه از اول تا اخرش یا متهم کنی یا هم بگی حقوق چی شد

   0

   12
   • ناشناس گفت:

    ایشان عضو هییت امنای دانشگاه هستن و حامی طرح مزخرف قاصدک البته احتمالا نمیدونید این طرح چی هست اگه تحقیق کنید میفهمید چه د………ی تو بیمارستان انجام دادن خودش و ……

    7

    0
  6. ناشناس گفت:

   احسنت واقعا تاجگردون بهداشت و درمان رو نابود کرد

   7

   1
  7. حسن گفت:

   شهری که یکی از سه تصمیم گیرنده کلانش پروین تاجگردون باشد فاتحه که هیچ بایدحلوای چندمین سالگرد مرگش را خورد……

   6

   0
   • تقوی گفت:

    در تایید صحبت شما علیرغم میل باطنی و به اصرار فامیل در جلسه ای که برادر نماینده حضور داشت شرکت کردم، مرتب مدیرعامل ……گچساران با این آقا تماس میگرفت و در موارد گوناگون کسب تکلیف میکرد.برای این که به بقیه هم بفهمونه که مدیرعامل از ایشون حساب میبره ، هر بار که تماس میگرفت به حاضرین میگفت که مهندس ……. پشت خطه.وقتی با شرکت …….. این کارو کردن پس دیگه فاتحه بهداشت و درمان خونده است

    1

    0
   • ناشناس گفت:

    درست فرمودی خودش و حافظ قرآن جفت شده بودن به ……هم رحم نکرد

    1

    0
   • صادق گفت:

    چند وقت قبل بر خلاف ميل باطني به اصرار فاميل در جلسه اي كه برادر آقاي نماينده رو دعوت كرده بودن حاضر شدم. چندين بار موبايلشون زنگ خورد و اون ور خط مديرعامل ………گچساران بودن كه براي پيش پا افتاده ترين كارها از ايشون كسب اجازه ميكردن. وقتي با نفت اين كارو ميكنن ديگه واي به حال بهداشت و درمان

    2

    0
  8. حیدر شیرازی گفت:

   در خصوص وضعیت بهداشت ودرمان در شهرستان گچساران گچساران ، ذکر چند نکته مهم می باشد . البته بخشی در متن جناب رستمی همانند بدهی دهها میلیاردی بیمارستان رجایی و …. وجود دارد .

   ۱ – انتخاب آقای ع……….ی بعنوان معاون بهداشتی که یکی ضعیف ترین کارشناسان بهداشتی بود که حتی رئیس وقت اداره مجبور شد اورا به مرکز بهداشتی درمانی شهید حسینی بفرستد !!! ایشان از نزدیکان جناب نماینده هست !!

   ۲ – جناب ب……..ی ظاهراً رئیس مرکز بهداشت هستن اما نه حق امضایی بعنوان رئیس مرکز بهداشت دارند و نه پرسنل در اختیاری !!!

   ۳ – انتخاب دکتر ص……..ی یکی دیگر از صدمات جبران ناپذیری هست که به بهداشت ودرمان گچساران وارد شده !!

   ۴ – ایشان ( دکتر ص…..دی ) قبل از قرار گرفتن در جایگاه مدیر شبکه ، حتی سابقه یک روز کار اجرایی در بدنه دولت نداشته است !!!
   این موضوع باعث شد تا در طول یک سال واندی گذشته ، حتی نیروهای قرارداد معین هم مانند مامور حراست ، تصمیمات کلان برای مدیریت اداره اخذ نمایند !!!

   ۵- واقعا جای تعجب است که علیرغم اینکه شغل حراست از مشاغل حاکمیتی هست و این شغل صرفا باید در اختیار افراد رسمی و کاربلد باشد ، اما در شهرستان گچساران بواسطه روی آوردن جناب ا………ی ( پدر زن آقای ع……..مامورحراست ) به جناب تاجگردون ، شغل حراست در اختیار ایشان که نیروی قرارداد معین هست ، قرار گرفته است !!

   ۶ – از طرفی جناب ………دی بر خلاف قانون ، علاوه بر مدیر بودن و همزمان با داشتن مدیریت شبکه بهداشت گچساران ، هم در بیمارستان شرکت نفت به طبابت بیماران مشغول است و هم در مطب شخصی بیمار می بیند !!! مدیریت ایشان هم آسمانی و پروازی هست !!

   ۷ – چنانچه در متن منتشر شده جناب حسینی هم مشاهده می شود ، نارضایتی در بین پرسنل بیداد می کند اما نه فقط بخاطر پرداخت نشدن مزایا بلکه بدلیل سوءمدیریت موجود تا جایی که مامور حراست به شیوه های متعدد و به بهانه های مختلف جو امنیتی شدید در اداره حاکم نموده و حتی به پرسنل زن اداره بابت مدل لباس ، خود بطور مسقیم و به شیوه های مختلف تذکرداده و برای آنها ……… ایجاد نموده است !!!

   ۸ – چنانچه ذکر شده ، پرسنل با سابقه و توانمند اداره توسط مدیر فعلی شبکه منزوی شده و امور اداره به دست ضعیف ترین افراد سپرده شده است !!

   ۹ – خود جناب دکتر هم بدلیل اینکه اخیراً در هیأت رسیدگی به تخلفات اداری ……… شده است ، دیگر هیچ وقتی برای اداره نمی گذارد زیرا هر آن منتظر تغییر بدلیل ضعف های عملکردیش هست !!
   ۱۰ – موارد بیشماری از ضعف های مدیریتی در شبکه بهداشت گچساران هست که اگر جناب نماینده افتخار بدن و یک روز در سالن اجتماعات حاضر شوند ، در جریان قرار خواهند گرفت !!

   اما پیشنهاد می کنم آقایان ص……. ، ب…….، م……. ، ح…….و ع……..
   چنانچه این متن را خواندید ، خدایی دیگر منتظر تغییر خود نباشید !!

   مگر سال ۹۵ را به یاد ندارید ؟؟؟ دیدید که رئیس مرکز بهداشت و مدیر شبکه چگونه عزل شدند ؟؟؟؟

   همان هم باید برای شما عبرت باشد !!

   خود دانید !!۱ اگر خواستید جواب این کامنت را بدهید ، به ترتیب شماره جوابی بدهید .

   یا علی

   8

   0
   • علی گفت:

    وضع بهداشت و درمان صنعت نفت به مراتب بدتر از وضعیت بهداشت و درمان شهر است، علت اون هم اینه که بخاطر ………. مدیر بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران خانواده …….ن به طور مستقیم دارن دخالت میکنن و طی این مدت چندین نفر از خانواده درجه یک اونها یعنی فرزندان اونها در بیمارستان ……..ه شدن

    3

    0
   • پرسنل گفت:

    درود به شرفت

    3

    0
   • منصور گفت:

    دوست عزيز وضعيت در بهداشت و درمان نفت به مراتب بدتره. متاسفانه بدليل بي كفايتي مسوولان بهداري نفت خانواده نماينده به صورت مستقيم در امورات بيمارستان دخالت ميكنن و حتي چندين نفر از فرزندان خودشون رو خارج از ظوابط اداري در اونجا مشغول بكار كردن

    2

    0
  9. ناشناس گفت:

   در جواب دو تا از دوستان:پزشک اوردن هیچ ربطی به جناب تاجگردون ندارد و پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب ما سهمیه منطقه محروم و استان است و موظف است که باشد و کار کند و چون دهدشت و یاسوج این رشته را داشتن از طرف دانشگاه به گچساران فرستاده شده و در جواب دوستی که گفته کارانه به تاجگردون ربط نداره باید بگویم پس چرا انتخاب رییس ضعیف بیمارستان به ایشان ربط دارد و در مسایل درمان از ریز و درشت دخالت میکند هر چند هیچ گونه اطلاعات درمانی ندارد

   3

   0
  10. مهاجر گفت:

   په بگوتاج گردون استغفرالله …وابیه

   اگه ایی همه برش داره؛بنازمش
   په احتمالامردنِ مرغ وخروسل موهم زیرسرتاج گردونه😎

   0

   1
   • جواب مهاجر گفت:

    خانم مهاجر اتفاقا خوب اشاره کردی علاوه بر علوم پزشکی و انسان ها خوب میدانی که مدیرکل دامپزشکی را تاجگردون گذاشته و وضعیت بیماری های دام ها و فروش ………که دیگه کاملا یادت هست و بیماری های پرندگان که یادت نرفته که هزاران قطعه مرغ و غروس هم تلف و دفن شدند و وجود گوشت های آلوده در باشت و گچساران را که نمیتوانی انکار کنی

    0

    0
  11. علی گفت:

   سلام
   چرا همه کامنت ها رو منتشر نمی کنید؟

   0

   0
  12. علی گفت:

   چرا کامنت ها رو بستین؟ ما که توهینی نکردیم فقط حرف دلمون رو زدیم

   0

   0
  13. فانوس ترا به رسالت آزادی بیان و قلم این کامنت را بگذار گفت:

   جناب تاجگردون نماینده گچساران پیشنهاد کامنت گذار بالا را عمل کن و دو ساعت وقت بزار و به سالن شبکه بهداشت بیا و با اطلاع رسانی قبلی به سوالات و ابهامات و مشکلات پرسنل و بیماران و مردم در حوزه بهداشت و درمان جواب بده تا اوضاع دستت بیاید نترس چون دو حالت بیشتر ندارد یا قبول میشوی که دیگه قدرت داری و حالت دوم اینکه انتخاب نشوید که باز مسولیتی ندارید و نفر بعدی رسیدگی میکند

   4

   0
  14. حسین پناهی گفت:

   سلام دوستان عزیز
   لطفا اول درک کنید و سپس حرف یزنید .حقوق و کارانه بهداشت با وزیز بهداشت است .چه ربطی به نماینده دارد .حا نماینده هرکس باشد . باشد .متاسفم برای مردم کوتاه فکر گچساران و باشت .حیف تاجگردون که در این منطقه است .حیف

   1

   1
   • علی گفت:

    حیف آن کرامتی که خداوند در وجود انسانها قرار داده و ما آن را به بهایی اندک می فروشیم.مطمئن هستم جنابعالی از خانواده رنج کشیده بهداشت و درمان نیستی، همه عالم میدونن حقوق و مزایا به عهده نماینده نیست ولی مسئله اینه مسوولینی که در راس هستن وابسته به ایشون میباشن.

    1

    0

  
  امروز پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • پیام تسلیت دکتر ولی اله شجاعپوریان به مناسبت درگذشت مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران
 • پیام تسلیت مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت درگذشت ملا علیرضا الهی
 • قرنطینه خانگی و تأثیر کتابخوانی
 • آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بو یراحمد
 • پنهان کاری مبتلایان کرونا ،خیانت در حق جامعه و اطرافیان
 • حضور در تفرج گاه جنگل و مراتع کهگیلویه ممنوع شد
 • ممنوعیت تردد در جاده های کهگیلویه / محدودیت تردد در جاده چرام دهدشت +تصاویر
 • آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴٠ نفر رسید/تمام بیماران جدید وابستگی فامیلی با بیماران قبلی داشته اند
 • مسابقه مجازی کتابخوانی ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود+جزئیات
 • بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گچساران در مورد بیماری کرونا
 • آخرین وضعیت پتروشیمی دهدشت
 • جزئیات تعطیلی کشتارگاه مرغ گچساران
 • دولت ، ملت سازی و کرونا
 • ابزارآلات مختلف و کاربردهای آنها
 • چند توصیه مهم کرونایی استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
 • محمدی تبار در جلسه کمیته اضطرار ستاد پیشگیری ،فرماندهی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛ همه دستگاهها آمادگی و تمهیدات لازم را در خصوص سامانه بارشی داشته باشند/مردم از خانه خارج نشوند و برنامه سیزده بدر امسال را لغو کنند/ دستگاهها ریز عملکرد و تخصیص اعتبار مدیریت بحران را گزارش دهند+تصاویر
 • مشاور حوزه سلامت استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد/ دکتر موسوی ؛ رسانه‌ها موضوع پیشگیری را مد نظر و توجه بیشتر قرار دهند
 • جاذبه های دیدنی رشت
 • به منظور مشارکت گسترده شهروندان باشتی در ایجاد هوای پاک ؛ طرح هر خانه یک درخت در این شهر اجرا می شود+تصاویر
 • آخرین وضعیت بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 •