طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۷ دی, ۱۳۹۸ | کد خبر : 108708 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

      وکیلی در نشست “شفافیت و فسادستیزی در فضای مجازی”: 🔹ظلم است که ما فکر کنیم ساختارهای جمهوری اسلامی ساختار فسادزا شده‌اند 🔸زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود در سیستم اقتصادی برای مبارزه با فساد باید هوشمندسازی انجام داد 🔸باید اختیارات مدیران احصا و سنجش‌پذیر شوند […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  وکیلی در نشست “شفافیت و فسادستیزی در فضای مجازی”:

  🔹ظلم است که ما فکر کنیم ساختارهای جمهوری اسلامی ساختار فسادزا شده‌اند

  🔸زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود

  در سیستم اقتصادی برای مبارزه با فساد باید هوشمندسازی انجام داد

  🔸باید اختیارات مدیران احصا و سنجش‌پذیر شوند

  🔻محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، به وجود رابطه بین فساد و عدالت معتقد است. او می‌گوید هر چقدر در جامعه‌ای بر طبل فساد بکوبیم، احساس امنیت پایین می‌آید. هر چقدر بر طبل عدالت بکوبیم احساس امنیت ارتقا پیدا می‌کند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ،  محمدعلی وکیلی در ادامه گفت: ما بیش از آنچه که باید به لوازم مبارزه با فساد پایبند باشیم بر بخش تبلیغاتی مبارزه با فساد تاکید می‌کنیم. به همین دلیل معتقد هستم احساس فساد در جامعه بیش‌تر از واقعیت فسادهای اتفاق افتاده است. اگر مطمئن باشیم احساس فساد با واقعیت فساد همسانی دارد باید گفت «واویلا».

   

   

  او تصریح کرد: از نظر من مهم‌ترین دلیل آشوب‌های آبان ماه، جنبش مبارزه و فریاد علیه فساد بود. بنزین بهانه‌ای بود که این جنبش را تحریک کرد. فریاد اصلی مردم مبارزه با فساد بود و هنوز هم است.

  به گفته نماینده مردم تهران این ظلم است که ما فکر کنیم ساختارهای جمهوری اسلامی ساختار فسادزا شده‌اند. فساد در ساختارها و سیستم ما فراوان است، اما فساد سیستمی نشده است. اما  اکنون وجود فساد در تمام سیستم به یک احساس ملی تبدیل شده و مردم به دلیل احساس یاس دست به اعتراض می‌زنند به این دلیل است که ما ۴۰ سال راه را اشتباه رفته‌ایم.

  وی عنوان داشت: در طول این سالها به جای این که به شفافیت تن بدهیم، شاخ و برگ‌ها را به اسم فساد قیچی کردیم. انرژی نخبگان به جای این که صرف اصلاح سیستم شود، صرف مبارزه با آن شد. در واقع به جای علت اصلی با معلول مبارزه کردند. این اژدهای هفت سری بود که هر سرش را زدند سرهای دیگری زایش کرد.

  اکنون زندان‌ها پر شده از دانه درشت‌های مبارزه با فساد اما همچنان فساد تکثیر می‌شود و از حجم آن کاسته نشده است. مبارزه با فساد را باید با لوازم درست و مخصوص انجام داد.

  او در خصوص توافق اجتماعی برای مبارزه با فساد گفت: لازمه مبارزه با فساد ایجاد شفافیت است. شفافیت آن روی سکه پاسخگویی است. معنای شفافیت قائل شدن حق برای مردم است. ملت حق دارند بدانند در پستوی قدرت در تمام قوا چه می گذرد.

  وی خاطرنشان کرد: نباید با موضوعاتی مانند فساد شعاری رفتار کرد. در سیستم اقتصادی برای مبارزه با فساد باید هوشمندسازی انجام داد. راهی که دنیا با ایجاد دولت الکترونیک طی کرده و الان به حدی استاندارهای‌شان ارتقا یافته که اگر رفیق رئیس‌جمهوری در خوردن یک لیوان آب از جایگاه او سواستفاده کند، رئیس‌جمهوری مجبور به استعفا می‌شود. کلینتون به خاطر دروغگویی محاکمه شد. ما به جای این همه دست و پا زدن در شعار باید به راهی که دیگران رفتند تن بدهیم.

  او با تاکید بر این‌که اقتصاد ما نیاز به هوشمندسازی دارد، افزود: باید اختیارات مدیران احصا و سنجش‌پذیر شوند. یک مدیر بانک در سیستم اقتصادی ما آن قدر اختیارات دارد که اگر فساد نکند عجیب است. امضاهای طلایی به عنوان منشا فساد، برآمده از اختیارات بی‌حد و حصر و مبهم است. باید اختیارات متناسب با وظایف بازتعریف شوند.

  وکیلی ادامه داد: کیفرخواست علیه یک کارآفرین که صرفا ادعای دادستان است را از شبکه ملی پخش می‌کنند، اما دفاع فردی که مورد ظن قرار گرفته را نه! این خلاف شرع است. اگر می‌خواهیم گرفتار خلاف شرع نشویم باید سیستم را اصلاح کنیم. اگر چارچوب‌های شرع را رعایت کنیم نه فسادی رخ می‌دهد نه حق الناسی ضایع می‌شود.

  وی در پایان در خصوص شبکه‌های اجتماعی نیز گفت: به رغم این که شبکه‌های اجتماعی پایه‌های شفافیت به حساب می‌آیند، اما چون لوازم آن در کشور ما فراهم نیست دوغ و دوشاب قاطی شده است و قضاوت عجولانه تبدیل به هنجار عمومی شده‌اند.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  5 نظر برای “اظهارات مهم محمد علی وکیلی در نشست شفافیت و فساد ستیزی”
  1. فرمایشات این مدیران ومسئولین محترم به ویژه و به خصوص بزرگواران اصلاح طلب را وقتی می شنویم ناخودآگاه یادآقا…….. می افتیم که داشت ازچنگ صاحبخانه ومردم فرارمیکرد وفریاد میزد آهای ……. را بگیرید؛ حالامامردم ساده و مظلوم این کشور ماندیم که واقعا ……..کیست وصاحبخانه کیست!این مملکت که به ………. کشیده شده توسط چه کسی یا کسانی به این وضع درآمده! جای……و…….عوض شده!جای ظالم ومظلوم تغییر نموده!دزد وصاحبخانه؛سالم وناسالم؛سره از ناسره؛زن ومرد؛قاتل ومقتول و…. به یادداریم دردوره های گذشته که صحبت ازمذهب وانقلاب نبودمی گفتندفلانی …….. کرده وتعداد دزدان درکشورما به اندازه تعداد انگشتان دست نبود؛یعنی چندنفر……؛ اما متاسفانه امروز درجامعه بزرگ ما باید دنبال افراد سالم باشیم که به اندازه تعداد انگشتان دست میباشد! چرا واقع بین نیستیم وهمه چیزرابا…….. بیان میکنیم!گوئی ……. گفتن جزء واجبات است.

   0

   0
  2. بویراحمد گفت:

   از ……..خودش که ربیعی گذاشتش تو …….ا تا بهش …….مجدد بده در استیضا هواپیمای ای تی ار که حسب اتفاق هم ولایتی های خودش رو به کام مرگ کشاند هم حرفی زده جناب …….؟؟؟؟

   0

   0
  3. ناشناس گفت:

   رسانه بایدبی طرف باشدمگه وکیلی نماینده این استان است که فقط نظرات اون وبه رشته تحریردراوردی چرا اظهارنظرات بقیه که دراین چالش شفاف سازی بیان شده رامنعکس نکرده اید سعی کنیدرسالت خبرنگاری رازیرسوال نبرید

   0

   0
  4. ناشناس گفت:

   تمامی مشکلاتی راربیعی ودارودسته اش برای وکیلی درست کردند دیر نیست که تاریخ درباره کسانی که پیرامون سقوط هواپیما کوتاهی کردند وچه کسانی تا این لحظه از مدافعین احقاق حق همشهریان بوده قضاوت خواهد کرد فعلا تامیتونید گناه دیگران راگردن بگیرید والله سر سوزن وکیلی کوتاهی نکرد وبیشترین همراهی راداشت ولی چون نمیخواهیم حقایق راآنطور که هست بپذیریم

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • چند توصیه مهم کرونایی استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
 • محمدی تبار در جلسه کمیته اضطرار ستاد پیشگیری ،فرماندهی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛ همه دستگاهها آمادگی و تمهیدات لازم را در خصوص سامانه بارشی داشته باشند/مردم از خانه خارج نشوند و برنامه سیزده بدر امسال را لغو کنند/ دستگاهها ریز عملکرد و تخصیص اعتبار مدیریت بحران را گزارش دهند+تصاویر
 • مشاور حوزه سلامت استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد/ دکتر موسوی ؛ رسانه‌ها موضوع پیشگیری را مد نظر و توجه بیشتر قرار دهند
 • جاذبه های دیدنی رشت
 • به منظور مشارکت گسترده شهروندان باشتی در ایجاد هوای پاک ؛ طرح هر خانه یک درخت در این شهر اجرا می شود+تصاویر
 • آخرین وضعیت بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • جزئیات فوت پرستار بازنشسته کهگیلویه و بویراحمدی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا
 • پرستار کهگیلویه و بویراحمدی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داد
 • چه داروخانه هایی در یاسوج ماسک دارند؟ + اسامی
 • تعطیلی کارخانه سیمان مارگون در گروه تصمیم ستاد مبارزه با کرونا
 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهکیلویه و بویراحمد : فعالیت طرح بازرسی سلامت در ۱۰ محور ورودی و خروجی استان و شهرستانهای استان در حال انجام است/ شناسایی ۳۳ نفر با علائم مشکوک وتب بالا در پست های غربالگری و انتقال آن ها به مراکز درمانی+تصاویر
 • تنفس عمیق ؛ کرونا ویروس و پیامد آمدنش
 • فرماندار لنده؛ آغاز طرح فاصله گیری اجتماعی در شهرستان لنده/تمهیدات سختگیرانه در ورودی ها/موسوی؛ امسال سیزده بدَر نداریم+تصاویر
 • توضیحات استاندار درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد
 • حضور بی‌ ادعای گروه‌ جهادی انجمن جوانان لنده در روزهای کرونایی؛ از توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی تا گندزدایی و ضدعفونی معابر در مناطق مختلف شهر و شهرک های لنده+تصاویر
 • پیام تسلیت نماینده کهگیلویه بزرگ بمناسبت درگذشت فرزند دکتر سید باقر کارگر
 • قاطعیت پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا
 • ماسک تولیدی گروه جهادی «حاج قاسم» در داروخانه‌ها و مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد+اسامی داروخانه ها
 • فرصت طلایی مسئولین سلامت در جهت ریشه کنی کرونا
 • تعداد مبتلایان به کرونا در استان اعلام شد/ کهگیلویه و بویراحمد سه رقمی شد
 •