طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ دی, ۱۳۹۸ | کد خبر : 108705 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     موج موحد خواهی متفاوت در کهگیلویه بزرگ   دکتر روح الله قابضی؛  با شروع تبلیغات غیر رسمی انتخابات مجلس فضای خاصی بر استان کهگیلویه و بویراحمد حاکم شده است.گرچه مقداری شور ، شوق و تحرک گروه ها و احزاب و عموم مردم برای گرمابخشی به تنور انتخابات لازم است اما متاسفانه در برخی حوزه […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  موج موحد خواهی متفاوت در کهگیلویه بزرگ

   

  دکتر روح الله قابضی؛  با شروع تبلیغات غیر رسمی انتخابات مجلس فضای خاصی بر استان کهگیلویه و بویراحمد حاکم شده است.گرچه مقداری شور ، شوق و تحرک گروه ها و احزاب و عموم مردم برای گرمابخشی به تنور انتخابات لازم است اما متاسفانه در برخی حوزه ها این گرمابخشی از سطح متعارف خود فراتر رفته و بیم ان می رود که حاشیه بر متن غلبه کرده و اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد که شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ نماید.

   

   

  در این میان فضای عمومی حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ نسبتا آرام بوده و تکاپوی نامزدها وهواداران آنها به خصوص فعالیت های انتخاباتی جناب آقای موحد در یک فضای منطقی ،متعادل ، آرام و قانونی پیش می رود.این در حالی است که با توجه به شرایط خاص این منطقه و تجربه انتخابات های قبلی پیش بینی می شد در این حوزه نگرانی امنیتی وجود داشته باشد.

  با توجه به شرایط خاص کشور و شواهد و قرائن موجود مردم در این دوره از انتخابات از جریانهای سیاسی عبور کرده اند و در این دوره فارغ از طبقه بندی معمول سیاسی به سمت کسانی خواهند رفت که مردم داری و خدمت رسانی آنها در عمل به اثبات رسیده باشد.جناب آقای موحد در روز ثبت نام نکته مهمی اشاره کرد و ان اینکه در پیروزی و شکست آزمون خود را پس داده است. چه در مقام پیروز انتخابات و چه در مقام ناکام انتخابات هیچ تغییر ماهیتی نداشته و همواره در کنار مردم بوده و خدمتش به مردم متوقف نشده و منحصر به کسوت نمایندگی هم نبوده است .این یک ادعا نیست و برای مردم کهگیلویه و استان اثبات شده و قابل کتمان نیست.این در حالی است که بعضیها خدمت و ادای تکیف را صرفا در کسوت نمایندگی میدانند.

  بررسی تاریخچه انتخابات در مناطق لر نشین نشان میدهد عمده نمایندگان مجلس فقط برای یک بار به مجلس راه یافته اند و به عبارتی یک بار مصرف هستند. به ندرت یک فرد در دو یا چند دوره متوالی به مجلس راه پیدا کرده است.سید محمد موحد در این میان یک استثناست.تنها فردی است که ۴ دوره متوالی از یک منطقه به مجلس راه یافته است .

   

   

  بنابراین انچه مسلم است مردم این منطقه بی حساب و کتاب دست به چنین گزینشی نزده اند.حتما حکمتی در این انتخاب های متوالی نهفته است .به عبارت دیگر این اتفاقات تصادفی نیست.اگر بخواهیم مقایسه تاریخی در این خصوص داشته باشیم میتوان گفت شرایط امروز کهگیلویه مثل شرایط کشور ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم است که حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده بود.در آن دوره نیز مردم ایران با توجه به شرایط خاصی که در طول ۸ سال قبل بر کشور حاکم شده بود دنبال یک منجی می گشتند که بتواند کشور را سر و سامان دهد و شخص مناسب برای این کار را آیت الله هاشمی رفسنجانی میدانستند .

  بر همین اساس خیزش مردمی بی سابقه ای برای استقبال از حضور ایشان در کشور ایجاد شد و در اکثر نظرسنجی ها انتخاب ایشان بالای ۷۰ درصد پیش بینی میشد.این پیش بینی به نوعی اثبات هم شد.گرچه مرحوم هاشمی خود تایید صلاحیت نشد اما مردم به سفارش هاشمی روحانی را انتخاب کردند.امروز هم در کهگیلویه همین فضا حاکم است مردم کهگلیویه به فرمایش جناب آقای موحد قشر خاصی هستند و سبک رفتاری خاص خود را دارند .اینان در سنوات طولانی با خدمت رسانی به سبک موحد عادت کرده بودند یک مرتبه به فضای دیگری وارد شدند که کاملا برای آنها بی گانه بود.نماینده فعلی هم در توان و ظرفیت خود تلاش کرد اما جامعه کهگیلویه انتظاراتی دیگری داشته است که امروز احساس می شود برآورده نشده است.

  امروز به استناد گزارش های دریافتی در جای جای کهگیلویه بزرگ عموم مردم اعم همه اقشار و سلائق مختلف به اردوی موحد پیوسته و با شو و شوق زاید الوصفی برای دوم اسفند لحظه شماری نموده و دنبال یک منجی می گردند که این مهم را در ید توانای موحد دیده اند تا بار دیگر ردای نمایندگی را بر تن ایشان پوشانده و عزت و اقتدار را به این منطقه برگردانند. خیزش مردمی در کهگیلویه دارای چند ویژگی متفاوت با سایر مناطق است.

  اول اینکه منطق انتخاباتی به طور معمول این است که همواره اطراف نماینده مستقر که دستی در قدرت دارد باید پر ترافیک و پر ازدحام باشد اما این دوره در کهگیلویه اینطور نیست و برعکس است . خیزش مردم به طرف فردی است که بیرون از گود نمایندگی است.

  ویژگی دوم اینکه ایشان از ابتدا ارامش مردم و منطقه را از هر نتیجه ای مقدم تر و برتر دانسته اند و این موضوع در دستور کار جدی ستادها و هواداران ایشان نیز قرار دارد. این خیزش عظیم مردمی به صورت آرام و قانونمند و با پرهیز از بی نظمی و تهمت و توهین و تنش و سخن پراکنی علیه سایر رقبا در حال گسترش است.

  ویژگی سوم پیوستن افرادی از سلائق سیاسی مختلف اعم از راست و چپ و مستقل و … مختلف به این خیرش مردمی است که میتوان گفت در هیچ دوره ای چنین نبوده است .این موضوع در تایید سخن قبلی مبنی بر عبور مردم از جریانات سیاسی است.

  ویژگی چهارم و جالب اینکه افرادی که در دوره قبل از نیروهای اصلی و به اصطلاح لیدرهای موثر نماینده مستقر فعلی بوده اند به صورت گروهی در حال پیوستن به اردوگاه موحد هستند که در این رابطه به نشست سرداران و یادگاران دوران دفاع مقدس و سایر افراد تاثیر گذار در حوزه های دیگر میتوان اشاره نمود.

  ویژگی پنجم تسری موج موحد خواهی در جای حوزه جغرافیایی کهگیلویه برزگ است.نوعی برانگیختگی عمومی در این منطقه احساس شده که نشان از درد مشترکی است.

  ویژگی و تفاوت ششم استقبال جوانان و جامعه دانشگاهی از ایشان است که نسبت به گذشته بی سابقه است.سالهاست عده ای به صورت خود خوانده به نیابت از مردم و جوانان منطقه مدعی هستند که موحد مربوط به نسل گذشته بوده و یا اینکه کار زیر بنائی انجام نداده و از این قبیل موارد. همواره بر این دیدگاه خود پافشاری نموده و مطالب مختلفی در در فضای مجازی منتشر می کنند.در واقع طوری وانمود می کنند که جامعه امروزی کهگیلویه از ایشان عبور کرده است اما استقبال دانشگاهیان و جوانان از ایشان در این دوره خط بطلانی بر این مدعاست.به این عزیزان باید گفت بازی با الفاظ برای مردم کهگیلویه نان و اب نمی شود .مردم دنبال حل مشکلات خود هستند و خدمتگذار مخلص و مردمی می خواهند. این گوی و این میدان اجازه بدهید مردم خود انتخاب میکنند و نیاز به قیم هم ندارند. اما بدانید موحد نشان داده و میدهد که دود از کنده بلند می شود.در خاتمه امیدواریم این قیام مردمی و این موج ارام در روز دوم اسفند به نقطه عطف خود یعنی انتخاب ایشان منتهی بشود.با شعری از مولوی مطلب را به پاین میبرم.

   

  ندک اندک جمع مستان می رسند        اندک اندک می پرستان می رسند
  دل نوازان، ناز نازان در رهند               گل عذاران از گلستان می رسند

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  22 نظر برای “موج موحد خواهی متفاوت در کهگیلویه بزرگ”
  1. شهروند گفت:

   موحد فرد بسیار بزرگی است در استان ما

  2. سعید گفت:

   متاسفانه با مطالبی روبرو‌میشیم که جز تاسف و افسوس هیچ جایی برای کنش و واکنشی باقی نمیمونه ،قصد دفاع از هیچ شخصی ندارم اما مطالب گفته شده از شخصی که پسوند و پیشوند دکترا رو یدک میکشه و سراسر مطالبشون مطالبی وجود داره که به راحتی میشه اثبات کرد انسان رودچار ناراحتی میکنه !!!دوست عزیزمون فرمودن سابقه نداره هیچ نماینده ای چند دور متوالی….اما فکر کنم جناب بزرگواری دو دوره شرکت کردن و هردو دور قبول شدن!!!! از همه مهمتر جناب باهنر از حوزه کرمان در دوره خای دوم سوم چهارم پنجم متوالی و هفتم و هشتم نهم هم نماینده مجلس شدن ؛انشااله که این مطلبو از نا آگاهی نوشتن و نه از …..دوست عزیرمون مدعی شدن که در انتخابات بازدهم اکثر نظرسنجیابالای هفتاد درصد انتخابشون جناب هلشمی بوده اما نتایج بعد از انتخابات و رای۱۶میلیونی اقای رییسی خلاف این گذاره رو روشن میکنه و هیچ منبعی هم برا نظرسنجیشون ذکر نمیکنن و فقط جهت تعمیق مطلب به خواننده به این مطالب استناد میکنن،دیگر عنوان ذکر شده در این مطلب این بوده که در حوزه ما عقلانیت و….؛چیزی که اثبات شده است اینه که در حوزه کهگیلویه چیزی به اسم عقلانیت وجود نداره که اگه وجود داشت به سابقه و وضعیت کهگیلویه نگاه کنیم میبینیم که هیچ پیشرفتی که نداشته روز به روز عقب و عقب تر میره و‌این حرکت هم از همیشه بوده،این چه عقلانیتی است که عدم کفایت هاشمی و لج با هاشمی سراغ موحدی بریم که شاید شناخت کافی از جوان امروز نداشته باشه!!!!منکه کاندیدم بقین دارم رای نمیاره اما با وجدان راحت رای میدم

  3. گچسارانی گفت:

   حتما خودت از جریانهای سیاسی عبور کردی. البته جناب همیشه عبور آزاد بودی. سال نود و چهار تا همین چند وقت پیش در همین فانوس زاگرس چنان جانانه از تاجگردون دفاع میکردی که کمتر روزی بود که مقاله ای در دفاع از عملکرد تاجگردون از طرف دکتر قابضی نبینیم. حالا چی پیش اومده که جناب دکتر قابضی بسمت موحد و کهگیلویه غش کرده خدا میدونه و جناب تاجگردون. جناب دکتر قابضی شما که خود را یک اصلاح طلب واقعی میدانستی. چطور بنفع اصولگراها قلم میزنی؟ درسته که تاجگردون در حق همه اصلاح طلبان کم لطفی کرد ولی شما هم مثل بزرگان این جریان در گچساران ساکت توی خانه ات بشین و از یک آدم معلوم الحال سیاسی دفاع نکن. درسته که تاجگردون بهت پست نداده. درسته که از بیشتر مدیران منصوب تاجگردون یک سر و گردن بالاتری، ولی خودت را خرج موحد نکن. چرا که موحد مدیر کهگیلویه ای را ول نمیکنه و به من و شما پست بده

  4. موحد انسان شریف و پرتلاشی است و شایسته نمایندگی کهکیلویه را دارد؛در دوره های قبلی این وظیفه را نسبت به سایر نماینده ها بهتر انجام داد؛ این دوره نیز با رای خوبی راهی بهارستان خواهدشد.

  5. ناصر گفت:

   آخر نفهمیدم باخودت چند چندی!؟
   اخرش طرف چه کسی هستی؟

  6. دیلی گفت:

   جناب قابضی :
   بنا به متن جنابعالی به دو سوال جواب بده
   ۱- فرمودی که موج خواهی رفسنجانی خواهی در کشور بود و بنا به سفارش رفسنجانی مردم به روحانی رای دادند ، میشه بفرمایید تاثیر حمایت خاتمی از روحانی و کنار کشیدن عارف چقدر بر محبوبیت روحانی افزود ؟؟؟
   ۲- پیروزی روحانی رو به موج خواهی رفسنجانی ربط دادید ،مرحوم امیراحمد هم که در قید حیات نیستند میشه بفرمایید چه شخص تاثیر گذاری چنین نقشی را برا حاج محمد ایفا میکند که احیانا تکککرار هم برا موحد به عهده بگیرد ؟؟

   • قابضي گفت:

    برادر يا خواهر گرامي
    چون محترمانه سوال فرمودي جواب ميدم
    ۱-كنار كشيدن عارف را چندان موثر نميدانم در حد دو تا سه مسليون راي اما حمايت اقاي خاتمي در كنار مرحوم هاشمي را عامل اصلي پيروزي روحاني ميدانم. اما چون در ان مقطع هاشمي رد صلاحيت شده بود و مردم به شدت احساسي و ناراحت شده بودند به نظر شخص حقير مهمترين عامل حمايت هاشمي بود.
    ۲-در رابطه با سوال دوم ضمن ارزوي رحمت الهي براي مرحوم تقوي بايد گفت در اين متن موحد همان نقش هاشمي را دارد با اين تفاوت كه رد صلاحيت نشده و خودش در صحنه است.لذا بحث حمايت از شخص مطرح نيست.

  7. شهروند گفت:

   شما که دانشگاهی هستید باید خوب بدانی که موحد کاری زیربنایی واشتغالزاانجام نداده
   کارهای فردی برای افرادخاص انجام داده
   مدیریت منافع طلب وبیگانه با خدمت عام وبیگانه تر از تخصص ازیادگاران ایشان است
   بخش عظیمی از رای دهندگان کاندید متناسب باانتظاراتشان را ندارند
   رای دهندگان کاندید قبلی که به ایشان رو آورده اند توقعات شخصیشان برآورد نشده البته بعضیهایشان. …
   ایشان از دانش وفن آوری و سواد مورد نیاز امروزی مملکت که اقتصاد وامور زیر بنایی است بهره مند نیست…..و

  8. احمد گفت:

   پيروزي سناتور قطعي است

  9. باوی گفت:

   دکتر قابضی عبور از جناح های سیاسی و توجه به عدالت و نخبه گرایی را کلید زده
   ایشان را همراهی کنید بجای الفاظ بد به متن توجه کنید و به سمت اشخاص عدالت گرا و نخبه حرکت کنید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد
   درود بر دکتر قابضی

   • ناصر گفت:

    اقای بازی چرا پرت میگی
    از موحد اصول گراتر هم سراغ داری
    هرگز فراموش نمیکنم موحد که هرگز در مجلس حضور نداشت و نطقی انجام نمیداد با زدن اولین تبر به ریشه اصلاحات چطور عبدالله نوری رو به نا حق متهم کرد در استهزا
    پس قربان و صدقه رفتن دکترت برا موحد رو نگو عبور از گروهها
    بگو آویزون شدن به هر نخ پوسیده برا پست

    • سعيد گفت:

     ببين عزيز من .حالا نميدونم خصومت شخصي داري يا بخث ديگري در ميانه اما يه چيز را بدان
     اقاي دكتر قابضي هم بهتر از شما اصلاحات را ميشناسه هم بيشتز از شما عيدالله نوري و ديگر افراد اصلاح طلب را .و هم بيشتر از شما در مجموعه اصلاح طلبان مقبوليت دارده.بيشتر از شما نباشه كمتر نيست.اينو قطعا مطمن باش.وقتي فردي با اين سابقه ادعا ميكنه مردم از چپ وراست عبور كرده اند تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل .مطمن باشد دلسوزي او هزنه ايشان براي اصلاطلبان واقعي حداقل از امثال شما كه در پستو ميشينيد و گمنام مطلب ميزنيد بيشتر است.يعني شما واقع هنوز شك داريد كه اين دومجموعه هيچ فرقي در عملكردها با هم ندارند.همه از يك قماش هستند.همانطور كه در متن هم امده مودحد موحد است نه چپ و راست .موحد خدمتگذار واقعي اين مردمه حالا هر اسمي ميخواي بذا روش اصلاح طلب اصولگرا واپسگرا مستقل انقلابي و اتلقاب ديگر
     موحد موحد است و دومي نداره

  10. گچ گفت:

   درود بردکتر قابضی که هیچ وقت نوکر کسی نبوده

  11. جنوب گفت:

   معلوم هست که تشکیلات چپ‌و راست چه بر سر نخبگان این شهرستان آورده
   که فرزندان این شهرستان به سمت دیگر حوزه ها غش کردند واقعا در گچساران نخبه کشی در حد رسوایی وجود دارد اکثرا فرزندان این شهرستان با دیگر نمایندگان کشور ارتباط میگرند و از خیر شهرستان گذشتند

  12. بابائی گفت:

   دکتر قابضی سخنان بسیار سنجیده و دقیقی مطرح کردند. مردم به موحد به دید یک منجی نگاه میکنند و موج موج از تمام جریانها از موحد اعلان حمایت می کنند.

  13. شهروند گفت:

   در جواب سعید: موحد قطعا پیروز انتخابات است. مگر حمایت حداکثری را نمیبینید؟ بازگشت عزت نزدیک است

  14. لر گفت:

   دیگه نام بردن از چپ و راست معنایی ندارد و بهتر است اسمی از این جناح ها برده نشود چون مردم هیچ خیری از این جناح ها نبرده اند بهتر است در همین گچساران خودمون چپ و راست چه گلی بر مردم زده مگر نه این است که همه دنبال منافع خود هستند اکنون بهتر است حمایت از افراد فراجناحی باشد مثل دکتر قابضی ایشون فراجناحی از افراد حمایت میکنند قرار نیست که معطل نظر افرادی بنشینن هر جا آدم خوبی باشه حمایت میکنن

  15. دادخواه گفت:

   در جواب گچسارانی
   یعنی تو خونه بشینیم و سکوت کنیم ببینیم کی راسته کی چپه؟
   امروز دیگه مردم از این عناوین عبور کرده اند ای بسا افرادی هستند در قاموس راست اما از خیلی از افراد بظاهر اصلاحطلب به مراتب خوشفکرتر و به عدالت نزدیکتر باشند
   اتفاقا دکتر قابضی کار قشنگی را شروع کرده که نشون میده مردم قیم نمیخواهند
   پل بریم که نمیشه مرز اصلاحطلبی و اصولگرایی

  16. بناری گفت:

   موحدپیرو زانتخابات است.چون مردم می خواهن.بااحترام به سایرکاندیدا.

  17. دیل گفت:

   اقای قابضی تاجگردون رای نمیاورد اما موحد وزینل زاده قبول هستند


  
  امروز یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • لیست عجیب الهلال برای بازی با شهرخودرو
 • قاتل پزشک عمومی دستگیر شد
 • ادامه آتش‌سوزی جنگل‌های کوه سفید لنده پس از گذشت ۳ روز
 • مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • نتایج اولیه از موفقیت دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور ۹۹
 • دولتمردان از صبوری مردم خاطر جمع نباشند
 • درخواست بازگشت محدودیت ها و دورکاری کارمندان
 • امروز آخرین مهلت واریز وجه برای مسکن ملی
 • کرونا، شهره سلطانی را دست به عصا کرد
 • برگزاری سه بازی در هفت روز دیوانه‌کننده است!
 • آمار مسافران مترو تهران در موج سوم کرونا
 • پروازهای ایران به ترکیه راه افتاد؟
 • افزایش ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران
 • فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • قول یک ایرانی‌الاصل زرتشتی برای دادن ۲۰ میلیون واکسن کرونا
 • ویروس‌هایی که ترکیب آنها به سکته منجرمی‌شود
 • سعه‌صدر احمدی‌نژاد ستودنی است هرچند…!
 • تاریخ عرضه و قیمت کنسول بازی پلی‌استیشن ۵
 • موسوی: استقلال نباید به الشرطه فضا بدهد
 • اجازه ورود به هیچ زائر خارجی داده نمی شود
 •