طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۷ دی, ۱۳۹۸ | کد خبر : 108630 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   
 •     مشخص نشدن وضعیت بررسی صلاحیت غلامرضا تاجگردون و حسنوند که هر دو عهده دار دو کمیسیون مهم مجلس هستند برای جامعه رسانه ای و افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور به معمایی غیر قابل حل تبدیل شده و هر روز این معما به صورتی خاص خود را نشان میدهد. به گزارش […]
 • فانوس زاگرس؛

   

   

  مشخص نشدن وضعیت بررسی صلاحیت غلامرضا تاجگردون و حسنوند که هر دو عهده دار دو کمیسیون مهم مجلس هستند برای جامعه رسانه ای و افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور به معمایی غیر قابل حل تبدیل شده و هر روز این معما به صورتی خاص خود را نشان میدهد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس ، طی دو روز گذشته و در حالیکه در زمان اعتراض کاندیدای رد صلاحیت شده قرار داشتیم رسانه ها و بخصوص رسانه شخص تاجگردون تأیید صلاحیت نماینده کنونی گچساران و باشت و کاندیدای دوره آینده انتخابات  مجلس را منتشر کرد.

  هر چند سندی برای صحه گذاشتن بر این تآیید صلاحیت ارائه نشد اما فرماندار گچساران در گفتگو با یکی از رسانه های محلی از دریافت نامه تأیید صلاحیت نماینده گچساران و باشت خبر داد .

  درست ساعاتی پس از اعلام دریافت تأیید صلاحیت تاجگردون از سوی فرماندار شهرستان گچساران ، حجت الاسلام خرم روز رئیس شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد از عدم دریافت برگه تأیید صلاحیت تاجگردون خبر داد و در گفتگو با یکی از سایت های محلی شهرستان گچساران گفت : آنچه برای ما آمده است همان جوابی است که روز اول آمده است که در جلوی نام تاجگردون خط تیره کشیده شده بود و پس از آن تا این لحظه (پنجشنبه ساعت ۲۳) هیچ گونه جواب دیگری از سوی شورای نگهبان مبنی بر تایید ایشان نیامده است و به ما نیز هیچ گونه ابلاغی نشده است.

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فانوس زاگرس  ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در بازدید از ستاد دریافت شکایت هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، اظهار داشت: زمان مقرر طبق قانون تا امروز(پنج شنبه،دیروز)  به مدت پنج روز بود که افراد رد صلاحیت شده همچنان با مراجعه در حال شکایت هستند و همزمان ما از دو روز گذشته نیز در شورای نگهبان بررسی شکایات را آغاز کرده ایم و اعضا تا دیر وقت هم این شکایات را بررسی می‌کنند.

   

   

  وی افزود: یازدهم بهمن پایان فرصتی است که شورای نگهبان در مرحله اول، شکایات را بررسی و اعلام نظر می‌کند. در مرحله دوم برای کسانی که مورد تایید قرار نمی‌گیرند فرصت دیگری برای شکایت آنها و بررسی است.

  سخنگوی شورای نگهبان نسبت به برخی اخبار درباره تایید یا رد صلاحیت‌ها اظهار داشت: شورای نگهبان مسئول بررسی صلاحیت جناح‌ها و احزاب نیست بلکه طبق قانون باید صلاحیت افراد را بررسی کنیم و هیچ نگاهی نداریم که چه جناح و گروه و افرادی به آن متعلق هستند و مانند همیشه بررسی‌های خود را انجام دادیم. فکر می‌کنم بعد از انتشار آمار افراد و داوطلبان تایید شده مشخص می‌شود که از همه جناح‌ها حضور دارند.

  وی افزود : «چه در افرادی که مورد تایید قرار گرفته و چه آن‌هایی که رد صلاحیت شده اند از تمام گروه و جناح‌ها قرار دارند، اما آنچه برای ما ملاک است وضعیت شخصی افراد ثبت نام کننده بوده و ملاک‌هایی که در قانون وجود دارد.»

  کدخدایی همچنین تصریح کرد: نگاه ما به هیچ وجه سیاسی نیست و شورای نگهبان با نگاه سیاسی صلاحیت‌ها را بررسی نمی‌کند.

  سخنگوی شورای نگهبان یاد آور شد: فشار گروه‌ها و جناح‌های سیاسی همیشه وجود دارد و در تمام ادوار بوده بخشی از سوی دشمنان که طبیعی است و انتظار داریم وگاهی اوقات نیز از برخی دوستان است که آن هم به خاطر بی اطلاعی از وضعیت، اظهار نظر‌هایی می‌کنند که خواهش می‌کنیم اگر نکته یا مطلبی دارند قبلا از ما سوال و بعد اعلام نظر کنند.
  وی همچنین گفت: در شورای نگهبان برای اعلام نظری که کردیم مستند‌های کافی داریم و داوطلبان می‌توانند مراجعه کنند و مدارک و مستند‌ها را به آن‌ها نشان خواهیم داد.

  وی گفت: بیش از ۳۷۰۰ نفر از نامزد‌های رد صلاحیت شده تاکنون شکایت کرده‌اندکه از این تعداد ۳۴۰۰ نفر آقا و ۳۰۰ نفر هم خانم هستند که شکایتشان در سامانه ثبت می‌شود و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

  کدخدایی تأکید کرد: مهلت ثبت شکایات نامزد‌های رد صلاحیت شده، تمدید نمی‌شود و ناچاریم که در همین زمان شکایات را دریافت کنیم و رسیدگی‌ها را انجام دهیم تا در مرحله اول یعنی یازدهم بهمن بتوانیم اعلام نظر کنیم.

  و اما فشار افکار عمومی درباره تعیین تکلیف صلاحیت  تاجگردون و حسنوند به استان محدود نشده و برخی چهره های سیاسی و رسانه ای سرشناس کشور با انتشار توئیت و متن هایی خواستار تنویر افکار عمومی درباره تأیید صلاحیت دو نماینده و کاندیدای مذکور شدند.

  خوان پایه فرماندار گفته شده نامه تأیید تاجگردون به دست ما رسیده و مراحل ثبت در سامانه و بارگذاری در سیستم انجام شده است.

   

   

  شاید انتشار نامه تأیید صلاحیت تاجگردون توسط فرماندار گچساران بتواند پایانی بر شایعات چند روز اخیر و کاهش التهابات به وجود آمده در گچساران ، باشت و کشور باشد.

   

   

   

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  9 نظر برای “کلید حل معمای تأیید یا رد صلاحیت تاجگردون در دستان فرماندار گچساران”
  1. گرمسیر گفت:

   اصلا تایید نشده؛ آقای تاجگردون با کمک فرماندار داره وقت میخره…

  2. ناشناس گفت:

   چرا کسی که وضعیت صلاحیتش مشخص نیست همایش تبلیغاتی برگزار میکنه؟

  3. ناشناس گفت:

   این ها نامه تایید صلاحیت ندارن وگرنه تا الآن صد بار منتشر کرده بودن.

  4. خدمت بی منت گفت:

   حتی اگر تایید هم نشده باشه و حسینی بیستر رای ایاره .

  5. شهروند گفت:

   والا اگه تایید بشه باید به شعور…………شک کرد

  6. ناشناس گفت:

   تایید یا رد صلاحیت مجدد تاجگردون تا یازده بهمن ماه مشخص خواهد شد برگزاری هرگونه همایش تبلیغاتی تا آن موقع غیر قانونی است بی جهت با اذهان و افکار عمومی بازی نکنید

  7. زحمت نکشید تایید نمیشه گفت:

   تایید نمیشه زحمت نکشید


  
  امروز سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها