طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۰ آذر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 107413 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

      ۴+۱ اصولگرایان در انتخابات بویراحمد و دنا   وحید سعادت ؛  بعد از تلاش‌های فراوان جریان اصولگرایی برای ایجاد اتحاد بین دو حریف سرشناس و توانمند بنام دکتر هدایتخواه و دکتر روشنفکر و حتی معرفی دکتر فرخیانی به عنوان گزینه‌ای مناسب که اشتراکات طایفه‌ای با دکتر روشنفکر داشت و ناکام ماندن برخی نیروهای اصولگرایان […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  ۴+۱ اصولگرایان در انتخابات بویراحمد و دنا

   

  وحید سعادت ؛  بعد از تلاش‌های فراوان جریان اصولگرایی برای ایجاد اتحاد بین دو حریف سرشناس و توانمند بنام دکتر هدایتخواه و دکتر روشنفکر و حتی معرفی دکتر فرخیانی به عنوان گزینه‌ای مناسب که اشتراکات طایفه‌ای با دکتر روشنفکر داشت و ناکام ماندن برخی نیروهای اصولگرایان در هر دومورد، طیف به اصطلاح انقلابی(!) از سازِکاری جدیدی به نام انتخابات درون تشکیلاتی رونمایی کرد تا با انحراف اذهان، خود را در مسیر واقعی دموکراسی(!) و مردم سالاری نشان دهند!!!! اما متاسفانه مهندسی انتخابات، کینه‌ها، کدورت‌ها، دسیسه‌بازی‌ها، عدم صداقت، زیاده‌خواهی‌ها و عدم شفافیت، موفقیت این موضوع را نیز دچار ابهام کرد. ستار هدایتخواه تنها منجی جریان، در نمایشگاه کتاب برای ورود به کارزار اعلام آمادگی نمود و همین کافی بود تا تیم مهدی روشنفکر در شوک فرو رود و جریان رقیب بالاخص غلام‌محمد زارعی نفس راحتی بکشد که تکرار واقعه‌ی ۹۴ قریب الوقوع است. اما در یکی از غروب‌های آذر‌ماه، ستاره‌ی درخشان اصولگرایان ناگهان از خیل یاران فاصله گرفت و دل به دریای سیاست کلان زد؛ و اینبار اصولگرایان و زارعی در شوک و ترس از پیروزی روشنفکر، خود‌خوری‌ها نمودند. 

   

   

  در پایان جلسه‌ی وداع هدایتخواه مقرر گردید تا سه نفر از شاخصین جریان ثبت نام نمایند تا گزینه‌ی نهایی بعد از مدتی بر اساس قدرت جذب آراء مشخص شود.
  سید شکرالله امامی، احسان عسکری و کیان دهرابپور سه گزینه‌ برای فرجام اصولگرایان، قبل از ثبت نام غافلگیر شده و شورا و شیخوخیت اصولگرایی گزینه‌ای بنام نادر منتظریان را رو کرد و حضورش را در کرنا کردند!
  منتظریان از ابتدا مصمم و با همراهی شیخ پناهی، خلقی‌پور، شجاعیان و….قدم برداشت و با جمعی از طرفداران، خود را به فرمانداری بویراحمد رساند و تاکنون طبق آمار، ایشان گزینه‌ی نهایی اصولگرایان می‌باشد.

  نادر منتظریان شخصیتی کاملاً شناخته شده و مسلط به امور، در مقایسه با دیگران بهتر می‌تواند جایگاه دکتر هدایتخواه را به خوبی حفظ نماید. ایشان با توجه به روحیه‌ی والای ولایت‌پذیری و عمری تلاش و در کنار مردم بودن، تیر خلاصی بر پیکره‌ی اصلاح‌طلبان می‌باشد‌.

  اگر جریان اصولگرایی موفق به اتحاد بین هدایتخواه و روشنفکر می‌شد، بی.تردید از همان ساعت وحدت میشد سوت پایان رقابت را نواخت و پیام تبریک برای جریان اصولگرایی فرستاد، اما متاسفانه طبق شنیده‌ها، عدم اعتماد روشنفکر به سازِکار جریان و شرط و شروط غیر مقبول، اصولگرایان را از وحدت دور کرد.

  در شورای اصولگرایان با احتساب منتظریان به جمع سه نفره‌ی امامی، عسکری و دهرابپور، این روزها رسانه ها نام فرد دیگری را نیز به این جمع اضافه کرده‌اند یا اضافه می‌نمایند؛ و ایشان کسی جز مهندس نستور درخشنده‌پور نیست. شخصی که در اولین مصاحبه‌اش پیرامون حضور در انتخابات، خود را اصلاح‌طلب معرفی نمود و ضمناً وابستگی گذشته‌اش به اصلاحات ذهن مخاطبان اصولگرا را درگیر کرده که چرا درخشنده پور؟!!

  آیا اصولگرایان با توافق بر روی درخشنده‌پور میتوانند از حیثیت خود دفاع نمایند یا اینکه اصول خود را فدای قدرت‌طلبی خواهند کرد؟

  در صورت ائتلاف با نستور درخشنده‌پور، ایشان با چه میزان آرایی توان مقابله با افراد و جریانات مقابل را دارد؟

  آیا همان‌هایی که ساز مخالفت با روشنفکر و فرخیانی کوک کردند اینبار به دلیل شبهه‌ی اصلاح‌طلبی درخشنده و نیز هم طایفه‌ای بودن با روشنفکر و احتمال ورود به ضعف طایفه‌گرایی، حاضر به پذیرش ایشان هستند؟

  آیا منتظریان و سه نفر دیگر حاضر به اتحاد با درخشنده‌پور هستند؟
  آیا اصولگرایان با گرایش به درخشنده پور اصلاح‌طلب از اصول تعریف شده عبور نمی کنند؟
  آیا گذر از دهرابپور جوان مهره سوزی و دهن کجی به جوانان حامی جریان نیست؟
  آیا عبور از جوانترین نامزد اصولگرایان (دهرابپور)خلاف گام دوم انقلاب نیست؟
  مشاهدات میدانی از اقبال بهتر منتظریان نسبت به درخشنده‌پور خبر می‌دهند. هم از لحاظ آرای سیاسی و هم از نظر آرای منطقه‌ای، منتظریان شرایط بهتری نسبت به درخشنده‌پور دارد.
  گرچه اوایل احساس میشد درخشنده‌پور با مشاهده‌ی شرایط انصراف داده، اما مصاحبه‌ی ایشان و عرض مطلب به نفع هیچ جریان و کاندیدی کنار نمی‌روم، مجدد این اطمینان را به جامعه و حامیان خود داد که او تا آخر در صحنه می‌ماند.
  با تمام تفاسیر نباید از هوش و تجربه درخشنده‌پور غافل ماند؛
  شاید گرایش نستور درخشنده‌پور به سمت اصولگرایان را بتوان در مرحله ی اول انتقام گیری از طیف اصلاحات و شخص سیدباقر دانست و در مرحله ی دوم به دلیل نبود چهره ای شاخص  در اصولگرایان و شک در توان منتظریان، اصولگرایان به سمت درخشنده‌پور متمایل شده‌اند‌.

  احتمالا همان عده که جز هدایتخواه کسی را برتر و بهتر نمی‌دانند و در زمان معارفه‌ی فرخیانی بنا به تعصبات منطقه‌ای نیز ساز مخالفت زدند، تمایل به همراهی با درخشنده‌پور ندارند.
  ایل تامرادی که در این برهه به ایل حساس و سرنوشت‌ساز با دو گزینه ی قدر(روشنفکر _درخشنده)بدل شده است، هیمنه و اعتبار گذشته‌ی خود را در اذهان زنده نموده است.
  اگرچه هدف از معرفی دکتر فرخیانیِ اصولگرا زمین زدن دکتر روشنفکر بود و اگرچه هدف از ائتلاف با درخشنده‌پور اصلاح‌طلب نیز زمین زدن دکتر روشنفکر است، اما در نهایت این ایل تامرادی می‌باشد که از این رقابت سربلند بیرون خواهد آمد و برخی پیرمردان اصولگرا منزوی‌تر خواهند شد.
  ایل تامرادی در هر صورت، چه اجماع با درخشنده‌پور و چه شانس برتری روشنفکر و پیروزی هرکدام از فرزندانش، دیده شده و جایگاه خود را پیدا کرده است.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “۴+۱ اصولگرایان در انتخابات بویراحمد و دنا”
  1. شهروند گفت:

   «دکتر روشنفکر تنها گزینه ای هستش که شاااید بتونه عزت از دست رفته بویراحمد رو از دستان دکتر تاجگردون پس بگیره»

   0

   0
  2. @ گفت:

   پس مشخصه ک کاملا طایفه گری عمل می کنی از ادم مثل شما بعید نیست این بیاد تامرادی اون بیاد تامرادی ما خوشحالیم ……..ک مقاله نویسش شما باشید

   0

   0
  3. اصولگرای جوان گفت:

   واقعا حیف است دکتر جوان اصولگرایان کیان دهراب پور را به عنوان کاندیدای نهایی معرفی نکنند.

   0

   0
  4. بویر احمد گفت:

   ادم عاقل بلده که به کی و از کدام طایفه رای بده …..

   0

   0
  5. میلاد گفت:

   درود بر حاج مهدی روشنفکر عزیز

   0

   0
  6. ناشناس گفت:

   نویسنده عزیز این موضوع از خود دکتر هدایت خواه سوال بفرمایید و اینکه چطوری دکتر درخشنده پور وارد مجموعه اصولگرا شد ایشان از اخر مدیر یتش درزمان استانداری اصولگرا با روحیه ولایی که داشت کاملا پیوست از اون موقع تا حالا تمامی ارتباط ایشون موازی با منش این جریان حرکت کرده دوسال پیش با این جریان هماهنگ بوده و جلوتر از او می باشد

   0

   0
  7. حمید بهادر تامرادی گفت:

   لزومی نداشت در این. تحلیل بصورت. مکرر به نام تامرادی اشاره. فرمایید….
   روشنفکر ندای وحدت را جهت عبور. از طایفه گرایی در پیش گرفته با توکل بر خدا و همت مردم ایشان برنده انتخابات خواهد شد

   0

   0
  8. دنای سرافراز گفت:

   بی شک دکتر روشنفکر یک پای فینال انتخابات هست بخاطر شخصیت منحصر بفرد و انقلابی و بدور از شیله پیله و تظاهر انقلابی هستن و صداقت و رفتار و ویژگی شایسته سالاری ایشان بر مدعیان زر و زور و تزویر عیان است……..
   لطفا درباره ایشان بیشتر تحقیق کنید ایشان تفکری فراتر از قوم و طایفه دارند

   0

   0

  
  امروز جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تکذیب ابتلای کودک ۵ ساله گچسارانی به کرونا
 • جزئیات تعطیلی مدارس کشور از سوی وزیر بهداشت اعلام شد
 • پیرامون ماجرای کارخانه قند یاسوج/نامه تشکر و درخواست تسریع در راه اندازی مجدد کارخانه خطاب به آیت الله رئیسی
 •   روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج : در حال حاضر تنها یک مورد مثبت ابتلا به کرونا در استان وجود دارد
 • پایان همکاری باشگاه نفت و گاز گچساران با یوسف نادریان
 • شمارش معکوس برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا در ایران
 • پیدا شدن جسد مرد ۵۰ ساله در گچساران
 • تحلیل نتیجه انتخابات گچساران و باشت/انتخاباتی که رازهای سربه مهر زیادی در دل خود جای داد
 • اولین انتقاد تاجگردون بعد از کسب پیروزی
 • صدای غایبان انتخابات را بشنویم
 • از کدام ایرلاین بلیط بخریم؟
 • معرفی دوره گوگل سرچ کنسول
 • کارگران خارجی گچساران ممنوع الخروج شدند
 • فرماندار بویراحمد؛پیش بینی بارش ۱۰۰میلی متری باران در بویراحمد/ماجرای کتک کاری نماینده فرماندار و بردن صندوق
 • چرا و چگونه روشنفکر پیروز انتخابات شد؟!
 • بازی های معوقه فوتبال خیرآباد یادواره زنده یاد مرحوم سید محمد نبی نمازی ادامه یافت+تصاویر
 • نابودی درختان بلوط تنگ بی بی جان شهرستان گچساران+تصاویر
 • تجمع اعتراضی اهالی خیرآباد جلوی فرمانداری گچساران+تصاویر
 • رنگ موی مناسب عروس
 • موحد: معیشت مردم و اشتغال جوانان در اولویت برنامه‌هایم است
 •