طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ آذر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 106761 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

      رئیس اسبق سازمان صدا و سیما گفت: اعتراضمان به آقای روحانی این است که شما همین طور که با خارجی‌ها می‌خندید مثل خنده اخیر با آقای جانسون در سازمان ملل؛ در جلسات داخلی هم با خودی‌ها خوش اخلاق‌تر باشید.   به گزارش فانوس زاگرس، عزت‌الله ضرغامی بعد از ظهر امروز در جمع دانشجویان […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  رئیس اسبق سازمان صدا و سیما گفت: اعتراضمان به آقای روحانی این است که شما همین طور که با خارجی‌ها می‌خندید مثل خنده اخیر با آقای جانسون در سازمان ملل؛ در جلسات داخلی هم با خودی‌ها خوش اخلاق‌تر باشید.

   

  به گزارش فانوس زاگرس، عزت‌الله ضرغامی بعد از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج به دعوت بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو در اظهاراتی به موضوع اغتشاشات اخیر و گرانی بنزین اشاره کرد و گفت: علاوه بر این که عده‌ای آشوبگر و اغتشاش‌گر اقدامات زشتی انجام دادند و به اموال عمومی و مردمی آسیب وارد کردند اما عده‌ای هم بودند که به نحوه گرانی بنزین اعتراض داشتند.

  وی با انتقاد از این که چرا باید برخی مسائلی را که خودمان می‌توانیم بیان کنیم بر عهده دشمن می‌گذاریم افزود: چرا باید مسوولیت ارائه آمار را بر عهده دشمن بگذاریم تا ۱۰۰ تای دیگر روی آن بگذارند و به خورد جامعه بدهند، به جای این کارها باید با مردم رو راست باشیم.

   

  این فعال سیاسی و فرهنگی با بیان این که از این دست مشکلات در کشور داریم و یکی از آن‌ها مربوط به روز کوروش است افزود: چرا باید کاری کنیم که در آن رو هنجارشکنی صورت گیرد و شعارهای ساختارشکن داده شود و عده‌ای آرامش و امنیت مردم را به هم بزنند به همین خاطر در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی تذکر دادم که چرا باید یک روز قبل از برگزاری چنین روزی تابلو بزنید و جاده را ببندید و بگویید جاده در دست تعمیر است و این گونه به مردم دروغ گفت.

   

  ضرغامی ادامه داد: چرا باید به مردم دروغ گفت، چه اشکالی دارد که خود رئیس‌جمهور و وزیر اطلاعات با مردم سخن بگویند که اولا جایگاه کورش کجاست و از خوبی‌های او بگویند که مثلا ذوالقرنین است تا که دشمن توطئه نکند و فضا را ناامن نکنند.

   

  وی با انتقاد از روشی که برای گران کردن بنزین صورت گرفت اظهار کرد: این شوک نیمه شب و تدبیر از کجا آمد در حالی که بسیاری از کارشناسان روش‌های منطقی‌تری ارائه کردند، کف روش‌های دیگر این بود که هر سال مبلغی به قیمت بنزین اضافه می‌شد و این گونه شوک نیمه شب به مردم وارد نمی‌شد تا بعداً به گونه‌ای آن را به گردن نمایندگان مجلس و مراجع بیندازند.

   

  رئیس اسبق رسانه ملی با تاکید بر این که کارت سوخت که یک کار الزامی برای مدیریت سوخت است گفت: چرا مرتب از رهبری خرج کردند که رهبری موافق افزایش بود؛ به عنوان مطلع می‌گویم که صد درصد این حرف دروغ است هر چند رهبری سال‌هاست که به دولت‌ها می گوید مصرف را کنترل کنید و اگر قرار است اتفاقی بیفتد اول عایدی آن گیر مردم بیاید.

   

  وی با بیان این که مردم هم از وضعیت مصرف بنزین رضایت نداشتند گفت: قیمت قبلی تنها به نفع قشری بود که ۴ تا ۵ خودروی لاکچری داشتند و سرمایه ملی را دود می‌کردند و هدر می‌‌دادند.

   

  ضرغامی با مقایسه اقدام دولت قبلی در گران کردن مصرف بنزین با دوره کنونی گفت: این در حالی است که دولت قبلی اول پولی را به حساب مردم ریخت و با مردم حرف زد و گفت که هر گاه بنزین گران شد از این پول استفاده کنید اما عیب دولت کنونی این است که با مردم حرف نمی‌زند.

   

  وی با خطاب قرار دادن دولت که شما هم یک کلمه با مردم حرف بزنید، ابراز کرد: چه اشکال دارد که با مردم حرف می‌زدید این خوب نیست که وزیر کشور دولت تدبیر در تلویزیون حاضر شود و بگوید ما چند ماه قبل می‌خواستیم که این کار را انجام دهیم اما یک دفعه خبر لو رفت.

   

  ضرغامی خاطرنشان کرد: این چه برخوردی با مردم است که خود رئیس‌جمهور هم می‌گوید وقتی از خواب بیدار شدم دیدم بنزین را گران کرده‌اند که رفتار خوبی نبود و این قدر اعتراض به این گفته شد که حتم دارم خود رئیس‌جمهور هم از بیان آن حرف پشیمان است به خصوص با آن خنده‌ مردم را سر لج آورد چراکه در هنگامه سختی مردم چنین خنده‌ای آثار منفی دارد.

   

  وی با بیان اینکه ما بارها با آقای روحانی در جلسات بحث کرده‌ایم و بعضی وقت‌ها هم با او دعوایمان می‌شود و بعضی وقت‌ها به ما می‌گوید بروید بیرون و ما نمی‌رویم و خودش می‌رود افزود: همیشه اعتراضمان به آقای روحانی این است که شما همین طور که با خارجی‌ها برخورد می‌کنید و غش غش می‌خندید مثل خنده اخیر با آقای جانسون در سازمان ملل؛ در جلسات داخلی هم با خودی‌ها خوش اخلاق‌تر باشید و اگر کسی هم اعتراضی می‌کند با محبت و خنده و احترام اجازه دهید حرفشان را بزنند که متاسفانه این رفتار ایشان برهوت است.

   

  ضرغامی در همین خصوص گفت: در طول این چند سال اخیر در یک جلسه داخلی چه من باشم چه آقای رحیم‌پور ازغدی و چه دکتر گلشنی و کچوئیان به محض اینکه یک برخورد انتقادی می‌کنید حال رئیس جلسه عوض می‌شود.

   

  وی با بیان این که با صراحت سوال‌هایی که مربوط به من بود را پاسخ خواهم داد اظهار کرد: اولین نکته در مورد ۹۴۷ میلیون دلار پول گمشده‌ است و اولین بار این کلمه را به عنوان کار خطای مالی شنیدم آنهم از زبان آقای رئیس‌جمهور، درست در مقطعی که مساله پرونده برادر ایشان به نتیجه رسید و حکم قضایی صادر شد یکباره متوجه شدیم که در سخنرانی خود در یزد چنین موضوعی را مطرح کرده است.

   

  ضرغامی با بیان این که قرینه محذوف ایشان این بود که جای این که برادر من را بگیرید به سراغ نهادی بروید که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته و به هیچکس پاسخ نداده است اظهار کرد: ایشان ادعا داشته این مبلغ چه شده و کجا رفته و دوستان هم به من گفتند جواب بده و من گفتم کسی که خودش را به خواب زده نمی‌توان از خواب بیدار کرد اما کسی که واقعا خوابیده می‌شود به او اطلاعات داد و از خواب بیدار کرد لذا جواب ایشان را ندادم زیرا معلوم بود که دنبال گروکشی است چرا که لحظه آخر خبری به او دادند و گفتند که بخوانید.

   

  رئیس پیشین صدا و سیما با بیان این که نه تنها این مبلغ بلکه مبالغی بیشتر از نظر ریالی و ارزی به طور قانونی به عنوان بودجه رسمی و بودجه خاص مثل صندوق ذخیره ارزی که آقای رئیس جمهور مرتب از آن استفاده می‌کنند در کشور هزینه می‌شود و تا ریال و دلار آخر توسط دستگاه‌های نظارتی مورد نظارت قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این مبلغ هم ظرف مدت چهار سال برای هزینه‌های ارزی صدا و سیما اختصاص پیدا کرد که در هشت قسط از طرف بانک مرکزی که آخرین قسط هم در دوره خود آقای روحانی بود، داده شد.

   

  وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید.

   

  ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. 

   

  وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است.

   

  وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم.

   

  ضرغامی با بیان این که یک سنت و یک دلار آن به جیب کسی نرفته گفت: تا حالا جواب ندادم زیرا شایسته ندیدم جوابی بدهم لذا از رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم در این یک سال و نیمی که از عمر دولت باقی مانده به جای پرخاشگری و طرح حرف‌های دروغ و نادرست از تریبون‌های عمومی فقط به مجموعه زیر دست‌ خودشان بگویند گزارش‌های فلان خرید را بیاورید تا بررسی کنم.

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “ضرغامی در دانشگاه یاسوج:رئیس‌جمهور همانطور که با جانسون می‌خندد با خودی‌ها خوش اخلاق‌تر باشد/پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار”

  
  امروز جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • حمید بخشایی خطاب به تاجگردون/در آینده پسا کرونا گچساران نقش بی بدیلی دارید..
 • جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • پیام تسلیت دکتر ولی اله شجاعپوریان به مناسبت درگذشت مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران
 • پیام تسلیت مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت درگذشت ملا علیرضا الهی
 • قرنطینه خانگی و تأثیر کتابخوانی
 • آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بو یراحمد
 • پنهان کاری مبتلایان کرونا ،خیانت در حق جامعه و اطرافیان
 • حضور در تفرج گاه جنگل و مراتع کهگیلویه ممنوع شد
 • ممنوعیت تردد در جاده های کهگیلویه / محدودیت تردد در جاده چرام دهدشت +تصاویر
 • آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴٠ نفر رسید/تمام بیماران جدید وابستگی فامیلی با بیماران قبلی داشته اند
 • مسابقه مجازی کتابخوانی ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود+جزئیات
 • بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گچساران در مورد بیماری کرونا
 • آخرین وضعیت پتروشیمی دهدشت
 • جزئیات تعطیلی کشتارگاه مرغ گچساران
 • دولت ، ملت سازی و کرونا
 • ابزارآلات مختلف و کاربردهای آنها
 • چند توصیه مهم کرونایی استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
 • محمدی تبار در جلسه کمیته اضطرار ستاد پیشگیری ،فرماندهی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛ همه دستگاهها آمادگی و تمهیدات لازم را در خصوص سامانه بارشی داشته باشند/مردم از خانه خارج نشوند و برنامه سیزده بدر امسال را لغو کنند/ دستگاهها ریز عملکرد و تخصیص اعتبار مدیریت بحران را گزارش دهند+تصاویر
 • مشاور حوزه سلامت استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد/ دکتر موسوی ؛ رسانه‌ها موضوع پیشگیری را مد نظر و توجه بیشتر قرار دهند
 • جاذبه های دیدنی رشت
 •