طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۹ آبان, ۱۳۹۸ | کد خبر : 105588 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

      جناب مطهری، ادب مرد به ز دولت اوست   سیدعلی عباس محدث ؛ محققان معتقدند که اغلب افراد نابارور، دچار اضطراب می شوند، چراکه ناباروری می تواند به صورت یک بحران در زندگی، بحران هویت، بیماری مزمن، علتی برای افسردگی، یک تجربه عمیق یا ترکیبی از این موارد باشد. کسی که دارای بحران هویت […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  جناب مطهری، ادب مرد به ز دولت اوست

   

  سیدعلی عباس محدث ؛ محققان معتقدند که اغلب افراد نابارور، دچار اضطراب می شوند، چراکه ناباروری می تواند به صورت یک بحران در زندگی، بحران هویت، بیماری مزمن، علتی برای افسردگی، یک تجربه عمیق یا ترکیبی از این موارد باشد. کسی که دارای بحران هویت شده و تألمات روحی بر او مستولی گردیده است، آرامش خود و دیگران به چالش می کشاند. اینگونه افراد نباید ناامید باشند. چراکه با پیشرفت هایی که در علم پزشکی صورت گرفته است، تا حدودی این مشکلات مرتفع و هویت به افراد نابارور برمی گردد. البته گاهی ناباروری منوط به بچه دار نشدن هم نیست. ناباروری عقلی، ناباروری سیاسی، ناباروری شعور و ادراک هم تقریبا در همین راستا بوده و نیازمند درمان تخصصی هست تا این مادران سلامتی شان به خطر نیافتد. 

   

   

  علی مطهری جزء افرادی است که به قول خودش همیشه انواع و اقسام قرص ها از جمله قرص ناباروری در جیبش دارد ولی متأسفانه نه کتابهای «انسان کامل» و «اخلاق جنسی» شهید مطهری در درمانش مفید بوده و نه روش و کنش نظام باورِ ابوی شهیدشان، ناباروریش را بهبود بخشیده است. اوکه از سرمایه های فکری و نوشتارهای پدر سودی نبرده است، به لحاظ بحران هویتِ متأثر از ناباروری فکریش، در بی هویتی محضِ انتخاب شیوه ی زندگی قرار گرفته است و مستمراً به سر و صورت جامعه دانشگاهی و تحصیلکرده های جوان چنگ می زند. در جائیکه سخنرانی های شهید مطهری در قبل از انقلاب و کتب سهل الادراک ایشان در بعد از انقلاب، بخش مهمی از جامعه جوان بویژه دانشگاهی را به سمت کامل شدن در انسانیت و مؤمن شدن در منش و کنش دینی هدایت نموده است، علی مطهری از ترسِ بارور شدن از لیبرالهای کوچه بازاری اصلاحات و اعتدال، قرص همراه دارد. نماینده ای که به لطف سند سجلی اش، خلفِ تئورسین چیره دست انقلاب و اسلام بوده است، اکنون از فضل پدر حاصلی نیاندوخته و هرازگاهی مستندی از افتضاحات فکری و اخلاقی اش را مرور می کنیم.

  البته اگر سخنان بزرگان و خادمان این مملکت را مرور کنیم، چنین شدن علی مطهری نمی تواند دور از عقل باشد. سعدی می فرماید؛
  « دو کس رنج بیهوده بردند و سعی بی فایده کردند. یکی آن که اندوخت و نخورد و دیگر آن که آموخت و نکرد». که البته در نیاموختن علی مطهری شک نداریم. به قول دکتر احمدی نژاد، کسی که با فشار دادن یه شاسی مدرک گرفته است، کجا می تواند آن همه کتاب انسان ساز شهید مطهری را با مجموعة کثیری از اسناد و مستندات ضمیمه، مطالعه کند و در زندگی سیاسی و اجتماعی اش بکار گیرد؟ چه دلیلی دارد که فرزند علی مطهری که فقط به لطف داشته های مکتوبِ پدر بزرگوارشان می توانست، هم نوشته های به جای مانده از ابویشان را منتشر کند و هم مکتب اندیشه ورز شهید مطهری را مدیریت کند، قرص ضدبارداری در جیب گذارد و از فهم نابارورش، ادبیات فجیع و مشمئز کننده تراوش شود؟ به فرض که به مزاح گفته باشد «که البته این خاصیت جاهلان و بیخردان فیلسوف مآب است که حقیقت را با سفسطه و مغلطه، آنگونه که ذهن ناقص و درک اندکشان توان دارد، نمایش دهند»، باز هم شایسته کسی که اجباراً دارای اعتبارِ اجتماعی فرزند شهید مطهری بودن است و از طرفی هم مردم متأثر از نام بزرگ ابوی گرانقدرشان، ارزشی مضاعف به نام وکالت در مجلس را به ایشان دادند، ادب و حیا نداشته باشد. شایسته بود که بجای نمایندگی در مجلس، به مراکز درمانی مراجعه می کرد و مشکل ناباروریِ درک و فهم شان را مرتفع می کردند.

  و جناب مطهری؛

  – به نظر شما، اگر با عده ای فرصت طلب که چوب حراج بر اقتصاد این مملکت زده اند، همراهی نمی کردید، از اینکه قرص ضدبارداری حمل کنید نبود؟
  – اگر مغایرتهای رفتاری شما با اندیشه و تئوریهای ابوی گران سنگ تان را به مطالعه و درک صحیح کمتر می کردید، از اینکه قرص نابروری در جیبتان باشد بهتر نبود؟
  – به نظر شما، بی خاصیتی حضورتان در مجلسی که باید در رأس امور باشد، ناشیانه در کنار مفسده های بزرگ قرار گرفته است, دلیلی بر ناباروری فکری و اجتماعی تان نیست؟
  – به نظر شما، اینکه در مجلسی هستید که نماینده محکوم به ارتشاء را بازرس همان محل اخذ رشوه می کنند و به حکم وفاداری به نظام سیاسی خود ساخته ای که بنا نهاده اید، سکوت کرده و بر فریادهای ابوی محترم در کتاب«عدل الهی»، وقعی نمی نهید، از اضطراب های دوران ناباروریتان نیست؟
  – آیا با آنهمه دفاع نامعقول و غیرمنطقی که در مجلس، از نوزاد نامشروع شکم اجاره ای اصلاحات و اعتدال,«برجام»، داشتید و در سیمای ملی با جهالت تمام اعلام کردید که آن را کامل نخوانده اید، دلیل بر ناباروری فهم و درک اجتماعی و سیاسی تان نیست؟
  – آیا این همه از کهن سالان دولت و بی برنامگی شان در کنترل تورم، فقر، فساد و آسیب های اجتماعی دولت و مدیران و مسئولان مراکز اقتصادی دفاع کرده اید و حتی یک بار از شکاف اجتماعی و فشار اقتصادی مردم اعتراضی نداشته اید, سند متقن بر ناباروریتان در پیوند با لیبرالها نیست؟
  البته از فسادهای اخلاقی وزیر، استاندار، فرماندار، شهردار و دیگر عوامل دولت و مجلس منتصب به تفکر لیبرالیسم و همچنین اعتراف صریح نمانیده اصلاح طلب مجلس ششم، خانم فاطمه حقیقت جو، مبنی بر داشتن ازدواج سغید یا همان رابطه نامشروع، چطور باید انتظار حمل ادوات ضدبارداری را در جیب و فکر جنابتان نداشته باشیم؟

   

   

  جناب مطهری؛

  شما فرهنگ برهنگی را زاییدی، بی تفاوتی نسبت به داشته های فرهنگ ایرانی اسلامی را زاییدی، عدم برنامه ریزی برای اعتلای فرهنگ غنی ایران اسلامی را زاییدی، برجام را زاییدی، تورم بالای ۵۰٪ را زاییدی، اختلاف طبقاتی و محرومیت از رفاه مردم را زاییدی، نابسامانی بازار و از هم گسختگی نظارت های بر بازار را زاییدی، تعطیلی کارخانجات و کاهش تولید را زاییدی، حمایت از دروغهای قرن و قرنها دروغ به این مردم قدرشناس را زاییدی، بی اعتمادی به حمایت های همه جانبة مردم را زاییدی، دفاع غیر کارشناسانه از برنامه ریزیهای دولت مستأصل و گروه اقتصادی تمامیت خواهش را زاییدی و در نهایت، بی ادبی، هتاکی و تحقیر و تضعیف جایگاه نمایندگی در نظام اسلامی را زاییدی. جنابعالی و طیف سنت گرایی که رحم تان را به نولیبرالیسم اقتصادی اجاره دادید، بیشتر از هرکسی نیازمند قرص های ضدبارداری هستید.

  و جناب مطهری؛

  دانشجویی را که مورد هتاکی قرار دادید، از نسل ایرانیان پاک فهم و نیکو خاندانی است که اخلافشان برای از دست ندادنِ کمتر از یک وجب از میهن و ناموسشان، هزاران جوان را هدیه کردند. دهها دانشمند و اسلام شناس و مبلغ حفط ناموس و حیا همچون مطهری و بهشتی و باهنر و مفتح و …. هدیه کردند. دختر جوانی که مورد بی حرمتی قرار دادی، در مکانی تحصیل می کند که به گفته اولیاء و بزرگان دین، مکان اندیشه و تفکر کمتر خانه خدا نیست ولی بزرگترهای فاسدپرور و عیاش تو در همان تریبون می گفتند که شعارشان زنده باد مخالف من است ولی دانشجویان منتقد را از سالن بیرون می کردند. جوانی که با ادبیات سخیف و زبان همیشه هرزه گوی تو مورد رنجش قرار گرفت، پرورش یافته دامنی است که نجابت و پاکیش را از پاکی و اصالتِ ایرانی شیعه باور دارد.

  پس نه تنها باید حیا کنی و استغفار، که باید چارة ناباروریت را در مراکز درمانی، وَ ای بسا با درمانگران همجنس باز خارج از این مملکت پیگیر باشی. ما هم دعا می کنیم که خداوند به حق خون به ناحق ریخته شهید مطهری و به عزتِ جوانان پاک نهادی که در نتیجة اندیشة شهید مطهری آبرو گرفته و شرف یافته اند، از این عَزَب درایت و عقیم در اندیشه و خرد بهبود یافته و هرچه زودتر نوزادی از درک و فهم را در دامنتان ببینیم.

  یاحق

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  7 نظر برای “جناب مطهری، ادب مرد به ز دولت اوست”
  1. ناشناس گفت:

   کارت چخان کردن وهرزه گویی است تو مقلد احمدی نژادی چهار روز دیگر بوسیدن پیرزن لائیک و خارجی را به نشانه همدردی با ایشان حلال ومهر تایید میزنید مقلد احمدی نژاد این افاضات شما سرچشمه از خوی وخصلت منافقانه شما دارد به هنر کار براید به افاضات شما نیست آقای مطهری دانشمندی توانا وخلف صالح فیلسوف بزرگ اسلام ناب محمدی است نفاق در هر شرایطی نفاق است دلتنگ مضحکه بازی ها ودست بوسی های مرادت بودی خواستی در این چرندیات یادی ازش کرده باشی

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   خیلی برای پست گرفتن آقای را تا جایگاه نعوذ بالله معصوم تعریف وتمجید کردی و رفت زاییدی خیلی خزعولات نوشتی با پاسخ ها تند وافکار عمومی مواجه شدی زاییدی متوجه شدی که مردم خیلی از این اراجیف شما پشت پا زدند وزاییدی ولی انقدر بی عار وپوست کلفت شده ای بازهم اراچیف بافتی واقعا چه بی……….ه وخارج عرف انسانیت بلغور می کنی در کدام مکتب ………آموختی از دین یهود تا کنون ب……..ی هم سر نزده تا چه رسد به اسلام ناب محمدی ص

   0

   0
  3. ناشناس گفت:

   آدرس همه ……..خانه ها داخل وخارج را به حفظ بلدی خیلی دقیق بلدی تو انجا چکار مردی بگوری

   0

   0
  4. ناصر گفت:

   خدایی موندم چی بهت بکم
   میپذیرم هر کسی حق اظهار نظر داره
   اما چیزهایی که ازش دم میزنی هیچ اعتقادی نداری

   0

   0
  5. ناصر گفت:

   انصافاً باز خوندم ببینم چی خواستی بگی و تنها چیزی که فهمیدم حس کردم شاگرد مکتب هدایت خواه هستی که ادب و احترام و اخلاق رو فقط برا دیگران تجویز میکنی
   وقتی ریزه ای چون تویی اینهمه گستاخی و بی……..و توهین به بزرگی روا میداری
   پس اسم از ادب بردنت چی هست؟
   بد اخلاق از اول تا اخرش فقط بدترین ادبیات رو بکار بردی که لاتا سر گذر استفاده نمیکنن بعد عنوان نوشتت ادب هست،
   اوف، اوف

   0

   0
  6. ناشناس گفت:

   اگراحمدی نژادچنین جمله ای رامی گفت دوستانی که مطهری رادانشمند می دانند چه می گفتند!؟!

   چرا از نگاه بعضی مطهری چون فرزند فیلسوف است مجازاست درهرمکان وموقعیتی هرسخن کوچه وبازاری رابیان کند وآن سخن رافلسفه وحکمت بدانند وصاحب نقد سخنان غیرعرف واخلاق جناب ایشان را که متناسب باادبیات سخیف اوقلم زده هرزه گوخطاب کنند!؟
   فرزند حکیم ودانشممد بودن مسولیت دارد نه مصونیت
   رسالت مطهری درمجلس ودرمحافل که به اعتبار آن شهید احیاگردین وعدالت چنین فرصتی رابدست آورده باید فریاد بربی عدالتی موجود وبی لیاقتی مدیران باشد!؟!
   ماموریت مطهری بی قراری دربرابر اختلاسهای ریز ودرشتی باید باشدکه باسکوت امثال ایشان داردحاصل عمرتلاش ومجاهدتهای پدروامثال پدرایشان رابه تاراج می برد…
   مطهری هابایدگریبان گیرمفسد هاومختلس هایی که یک شبه مولتی میلیاردر شده اند باشد نه خودبستر ساز این گونه ادمهای فاسد…

   0

   0
  7. ناشناس گفت:

   عرض سلام خدمت خوانندگان وبازدید کنندگان سایت فانوس زاگرس دارم هدف نه دفاع بی قید وشرط از بیان ودیدگاه آقای مطهری است مسئله این است که آقای مطهری تکذیب کرده دوما نوع بیان ونوشتار خارج از ادب ونزاکت آقای نگارنده است که خیلی بی ادبانه خارج از شئونات نوشته وقامت وقاموس مردم شریف استان ما توهین فحاشی بی ادبی وبی نزاکتی نمی گنجد

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • فرماندار مارگون معرفی شد
 • بیانیه دفتر غلامرضا تاجگردون منتشر شد/دعوت به آرامش
 • واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه اش
 • نامه فرهنگی بازنشسته گچسارانی خطاب به نمایندگان زاگرس نشین
 • اولین دوره گویندگی و مجریگری در شهر دهدشت برگزار می شود+جزئیات
 • انتصاب در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد/قلندر حسن پور جایگزین محمود هرمزی شد
 • در خصوص تعویق کنکور/نامه فرهنگی گچساران به وزیر علوم
 • مهار آتش در خائیز کهگیلویه
 • مارگون شهرستان شد
 • تحول فرهنگی در آموزش و پرورش چرام
 • دو پیشنهاد یک جوان به راهبر منطقه ای بنیاد علوی در شهرستان لنده
 • تشکیل کارگروه حقوقی برای بررسی موضوع اعتبارنامه تاجگردون
 • دستگیری ضارب پزشک کهگیلویه و بویراحمدی کمتر از ۴۸ ساعت در یاسوج
 • روابط عمومی شرکت نفت گچساران در واکنش به اظهارات کریمی نماینده اراک/ چند انتصاب بر حسب اتفاق با تاج‌گردون نسبت فامیلی داشتند
 • استراتژی جدید ایران در رویارویی با زیاده خواهی های آمریکا
 • آتش بی مسئولیتی و بی توجهی بر پیکر زخمی زاگرس
 • ناکافی بودن ۳۰۰دستگاه دمنده برای مهار آتش سوزی جنگلهای استان کهگیلویه و بویراحمد
 • جلسه و حواشی ناتمام شورای شهر یاسوج ؛ جلساتی که با تنش شروع و با دعوا پایان می یابد+جزئیات و تصاویر
 • کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/گچساران و باشت بیشترین مبتلایان را دارند
 • اهمیت پخش مویرگی در صنعت پخش
 •