طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ آبان, ۱۳۹۸ | کد خبر : 105345 | نویسنده : فانوس زاگرس |
 •   

    مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان به همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با موضوع نقش دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و با حضور و سخنرانی محمد بهرامی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یاسوج و شهردار اسبق این شهر برگزار شد.      به گزارش فانوس زاگرس،مراسم گرامیداشت […]

  فانوس زاگرس؛

   

  مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان به همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با موضوع نقش دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و با حضور و سخنرانی محمد بهرامی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یاسوج و شهردار اسبق این شهر برگزار شد. 

   

  سیاست زدگی در دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب گریبانگیر ماست/ما ناکارامد هستیم و منابع را هدر میدهیم/من ماموریت ندارم که در دانشگاه حاضر شوم و حرف سیاسی بزنم/با افتخار جوابگوی سوالات دانشجویان هستم+تصاویر

   

  به گزارش فانوس زاگرس،مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان به همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با موضوع نقش دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و با حضور و سخنرانی محمد بهرامی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یاسوج و شهردار اسبق این شهر برگزار شد.

   

  عصر امروز نشست محمد بهرامی شهردار اسبق یاسوج با دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج با موضوع نقش دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و استکبارستیزی برگزار شد.

   

  محمد بهرامی در این برنامه گفت: بنده چند سال به عنوان معاونت دانشگاه و شورای فرهنگی حضور داشتم اینکه شورای فرهنگی در زمان انتخابات قصد گرفتن مجوزی برای این نشست ها دارد کار سختی است، بنده دانشجویان را درک میکنم برای اینکه از نشست های سیاسی فاصله نگیرند.

   

  بهرامی گفت: با توجه به حساسیت امسال در انتخابات شورای تامین در دانشگاه ها و شهرستان ها چهارچوب هایی را مشخص میکنند، دیروز ۱۳ آبان دانشگاه برنامه داشته و امروز انجمن اسلامی به مناسبت این روز برنامه داشتند، این روز یک واقعه عادی نیست، سه واقعه مهم تبعید امام به ترکیه، پیوستن دانش آموزان و دانشجویان به نهضت انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی است، دانشجویان برای حل مشکلات کشور این حرکت‌ها را انجام دادند.

   

  وی افزد: امام راحل فرمود دانشگاه منبع همه تحولات است، رهبر انقلاب فرمود دانشجوی بدون علم سیاسی مانند جسم بدون روح است، بنابراین در یک محیط تاثیر گذار در جامعه هستیم، وظیفه ما دانشجویان با توجه به مشکلات و اقتضای زمانی خود باید کارها و ماموریت متفاوتی دهند، روزی دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند و امروز دانشجویان وظیفه دیگری دارند، بر این اساس با توجه به سنخیت مکان دانشگاه و با توجه به آسیب های کشور، دانشجو باید در آن چارچوب صحبت کند، و دانشجو میداند به چه حوزه مهمی تعلق دارد و باید چه تلاش هایی را انجام دهد.

   

  بهرامی گفت: برنامه پرسش و پاسخ در یک زمان و مکان دیگر انجام خواهد شد، ما تابع قانون هستیم، دوستانی که تمایلی دارند از دانشگاه مجوز بگیرند، ما آماده هستیم؛ دانشگاه محل پرورش علم و دانش است و نباید این‌محیط با مکان های دیگر اشتباه گرفته شود.

   

  یکی از دانشجویان گفت: دانشگاه محل پرسش و پاسخ است بهرامی گفت مجوز بگیرید و سوال بپرسید و من پاسخگوی شما خواهم بود، ما ترسی از پرسش و پاسخ نداریم و تابع قانون هستیم.

   

  محمد بهرامی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد یک استان صد درصد مسلمان و شیعه است اما چرا بعضی جوانان به برخی اعتقادات گرایش پیدا کرده اند؟ علت آن را نمی دانم، هر مشکل و ناکارآمدی هست جوانان به پای دین میگذارند.

   

  وی بیان کرد: واقعیت این است که ما ناکارامد هستیم و منابع را هدر میدهیم و خیلی افراد شعار میدهند و دانشجو باید بداند کشور با ۴ ظرفیت و به مشقت کار میکند، به عنوان مثال بهترین محصول صادراتی فرش های ابریشمی است چه قدر ساعت کار لازم است که ۳۵ هزار ساعت کار با ۱۰ ساعت کار در ژاپن معاوضه میشود و با مقایسه درآمد سرانه ها که ۴ درصد استفاده میشود و ۹۶ درصد به هدر‌میرود که دانشگاه و دانشجو باید در این خصوص آگاه شوند، من ماموریت ندارم که در دانشگاه حاضر شوم و حرف سیاسی بزنم و عده ای اختلال ایجاد کنند و بنده به عنوان یک فرد عملکردی در این حوزه نظر خود را بیان میکنم.

   

  شهردار اسبق یاسوج بیان کرد: دو محور اساسی مبنای کار در دنیای پیشرفته امروز مطرح است، یک انسان محوری و دوم علم محوری است، که دو موضوع اشرافیت و سنت ها را کنار‌ گذاشتند در این خصوص اولین مقابله اسلام با این موضوعات و دشمنی ها با اسلام از این جهت بود، اما متاسفانه در برهه های مختلف برخی بر اساس فرهنگ های دینی وارد جامعه میکردند، پادشاهان روزی بیان میکردند که نماینده خدا هستیم، داعش چه تعبیری از دین دارد و ما چه تفسیری داریم، اروپا با کنار گذاشتن کلیسا به این شرایط رسید و دنیا در سیر توسعه خود به این نتیجه رسیده که خلاء اخلاق وجود دارد و اخلاق سبب وجدان کاری و مسوولیت پذیری میشود، در اولین آیه یعنی بخوان، بحث خلقت انسان، آموختن یعنی معلمی مطرح است، بنابراین در دنیا باید منابع علمی را مطالعه کرده که دانشجو نباید تکیه به کتاب داشته و باید خلاقیت و نوآوری را مد نظر قرار دهند.

   

  بهرامی گفت: جوانان از یک طرف مشکلات را پای دین نوشته و از سویی دیگر وقتی پیشرفت هایی بیان میشود بیان میکنند این فرد غرب زده است، امروز تعصب و غیرتی نسبت به دین نداریم و علما با توجه به اقتضائات زمان ضروریات دینی را باید مدنظر قرار دهند بنابراین دنبال غرب نیستیم و غرب از ما یاد گرفته است.

   

  وی تاکید کرد: سیاست زدگی از دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب گریبانگیر ماست هر چند افراد نخبه متعهد و مسوولیت پذیر دارند، و باید در قالب این دو جریان باشیم و مبنای کار ما در قالب چارچوب نظری و فکری و در عمل و زندگی مردم ملموس باشد.

   

  در این خصوص دانشجویی پرسید آیا در این شرایط وجود دارد؟ بهرامی گفت : وظیفه دانشجو بوده که فرهنگ سازی کرده و تئوری های مختلف را نشر دهند آنها نخبه های جامعه هستند و باید چراغ راه جامعه باشند، مردم به همه تئوری های مختلف آگاهی ندارند، دو توسعه فیزیکی و نرم وجود دارد و آسانترین توسعه، توسعه نرم فرهنگی است که باید دانشجویان در این زمینه گام های موثر برای حال و آینده بردارند زیرا در قبال همه مسوول هستیم برخی اوقات بعضی رفتارهای ما ناشی از تحریک برخی افراد خارج محیط دانشگاه است و رفتارهایی صورت‌ میگیرد که به صلاح جامعه و مردم نیست./فریاد جنوب

   

   

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “گزارشی از حضور شهردار اسبق یاسوج در دانشگاه آزاد یاسوج/محمد بهرامی:سیاست زدگی در دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب گریبانگیر ماست/ما ناکارامد هستیم و منابع را هدر میدهیم/من ماموریت ندارم که در دانشگاه حاضر شوم و حرف سیاسی بزنم”

  
  امروز پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • حضور اردلان زینل زاده در جمع اهالی باباکلان و میشان+تصویر
 • به همت موسسه فرهنگی هنری گنجینه خرد ؛ ایستگاه رایگان کتاب در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • نرخ کرایه های تاکسی در گچساران تغییر نمیکند
 • نظر نماینده گچساران و باشت در مورد افزایش نرخ بنزین
 • جزئیات سهمیه بندی و قیمت بنزین انواع وسایل نقلیه
 • قدرت نمایی سید قدرت در باشت+تصاویر
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سازمان امور مالیاتی کشور شد +سوابق
 • اهدا جوایز حساب های قرض الحسنه بانک کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • شهردار یاسوج:صندلی ام را واگذار می کنم اما معامله نخواهم کرد/اگر کسی می خواهد با مناظره بزرگ شود با بزرگتر خود بیاید
 • میزبانی راهیان نور را به چرام سپردند+تصاویر
 • نامه غلامرضا پاکدل به کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و توضیحاتی درباره نامه تاجگردون به وزیر نفت
 • ویژگی های یک پکیج مناسب چیست
 • بهترین سایت تخصصی درج آگهی رایگان در اصفهان
 • در باب پیشنهاد استاندار شدن اردلان زینل زاده
 • توصیه هایی به شهردار و نماینده گچساران
 • آیین دیدار عوامل فیلم «ایرو» برگزار شد+تصاویر
 • توضیحات ستار هدایت خواه درباره بحث بورسیه ها
 • نامه تشکل سیاسی سروهای آزاد خطاب به شورای حکمیت اصولگرایان گچساران و باشت
 • جناب آقای هدایتخواه، پاسخگوی سر ذبح شده اخلاق در جامعه باشید
 • اعلام ضمنی هدایتخواه برای حضور در انتخابات آینده مجلس
 •