طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ مهر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 104502 | نویسنده : sajad |
 •   

         قلب اقتصادی استان با طبیب عدالت به تپیدن افتاد سیدعلی عباس محدث   می گویند عدالت، گرایش باطنی انسان آزادیخواه و مساوات طلب است. انسانی که فطرتاً عدالتخواه بوده و در همین مسیر هم می تواند زندگی عادلانه ای برای خود ترسیم نماید. اولین مصلحان اجتماعی که همان پیامبران الهی بودند نیز […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

   

   قلب اقتصادی استان با طبیب عدالت به تپیدن افتاد

  سیدعلی عباس محدث

   

  می گویند عدالت، گرایش باطنی انسان آزادیخواه و مساوات طلب است. انسانی که فطرتاً عدالتخواه بوده و در همین مسیر هم می تواند زندگی عادلانه ای برای خود ترسیم نماید. اولین مصلحان اجتماعی که همان پیامبران الهی بودند نیز مبلغ عدالت اجتماعی بوده و مردم را به آزادیخواهی و عدالت جویی دعوت کردند. به زعم اندیشمندان اقتصادی و اجتماعی، اگر حاکمان نتوانند عدالت را در برنامه های سیاسی خود ببینند و در توزیع امکانات و خدمات نگاه عادلانه ای داشته باشند که امکان تحرک اجتماعی – اقتصادی بالسویه ای در جامعه باشد، تضاد و فاصله طبقاتی غیر قابل جبرانی بوجود خواهد آمد. تاریخ، حکومتهایی را که حاکمانی عادل و انسان مدار داشته اند به یادگار دارد و رهبرانی را که در مسیر عدالت بوده و اجرای قوانین را مبنای حاکمیت خود بر مدار عدالت داشتند، فراتر از نژاد و زمان و مکانش، جاودان داشته است. همچنان که در غرر الحکم آمده است، امام علی (ع) می فرماید؛ «عدالت، باعث پایداری اعتماد ملت ها نسبت به حکومت هایشان و سبب زیبایی و آراستگی حاکمان و دولت مردان است…» .

  دین اسلام که اکمل ادیان الهی است و گاهی هم مورد توجه اندیشمندان غیر اسلامی بوده است، بیشترین احکام را برای بسط و گسترش عدالت اجتماعی داشته و از جمله مهمترین رسالت پیامبران و منادیان شریعت اسلامی، برپا داشتن قسط و عدل بوده است. در حکومت اسلامی، قوانین شفاف و متقنی برای اجرایی شدن عدالت تدوین شده که مبنایشان احکام اسلام بوده است. در قرآن کریم آمده است که؛ «ای انسان های با ایمان، برپا دارندة عدل و پاسدار عدالت باشید. شهادت هایتان فقط برای رضای خدا باشد. اگر چه به زیان خود یا پدر و مادرتان و یا بستگان باشد….». ضمن اینکه سخت ترین مقررات بازدارنده را برای متخلفین و حاکمین آزادی ستیز داشته است. کسانی که نمی خواستند مردم را در رفاه و آسایش منبعث از عدالت ببینند، در قهر و خشم حاکمان عدالت گستر دین اسلام قرار می گرفتند. امام علی(ع) در نهج البلاغه هدف از قبول خلافت را احقاق حق مظلومان می داند. در این باره در روز دوم خلافت خود در سال ۳۵ هجری می فرماید؛ «به خدا سوگند، بیت المال تاراج شده را هر کجا که بیابم به صاحبان اصلی آن باز می گردانم. گرچه با آن ازدواج کرده یا کنیزانی خریده باشند، زیرا در عدالت، گشایش برای عموم است. آن کس که عدالت بر او گران آید، تحمل ستم بر او سخت تر است…».

  این مقدمة نسبتاً طولانی در مقابل خبر بسیار مسرت بخشی که این روزها فضای استان را نسبت به بازگشت مهمترین رکن اقتصادی استان یعنی کارخانه قند، به بیت المال مسلمین فرا گرفته، بسی شایسته است. اگر هدف اصلاح امور مردم است و اگر نیت، گشایش در زندگی آنان است که این اقدام مهم، بخشی از دستور امیرالمؤمنین علی(ع) است که می فرماید؛ «هیچ چیزی جز اجرای عدل، نمی تواند امور مردم و شهروندان را اصلاح کند و بهترین عدالت، یاری نمودن ستمدیدگان است…». اگر همه ادبیات را هزینه تمجید از قضات عادل و فاضلی کنیم که در این مهم نقش داشته و تمام شهر را کانون این خبر و این اقدام پسندیده کنیم برای مردمی که همه ی هستی خود را فدای بقاء و دوام این نظام کرده اند تا حلاوتِ عدالت را به جان ببینند و صلابتِ حاکمان خود را در اجرای عدالت به عینه مشاهده نمایند، باز هم ارزش عدالت را پاس نداشته ایم. بیش از دو سال است که قهرمان عدالت استان، حاج آقای مزارعی رئیس کل سابق دادگستری استان به همراه جناب آقای کرمی دادستان شجاع و برخی از قضات شریف، تحصیلکرده و متعهد دادگستری استان، پرچمدار عالت خواهی و فساد ستیزی در استان بودند. وقتی تهدید، تطمیع، تزویر و تشکیک برخی از صاحبان قدرت و عده ای از سودجویان را مرور کنیم و در مقابل آن، اتفاقات ناجوان مردانه ای که علیه رئیس کل وقت دادگستری و همکاران شرافتمند و فخیم ایشان صورت گرفت و همچنین حمایت های برخی از شبه سیاستمداران و افراد ذینفوذ را در جلسات رسمی استان و میهمانی های خصوصی بررسی کنیم، به عمق محرومیت استان و مردم ستیزی عده ای که از مردم، صلاحیت و بلکه انسانیت گرفته اند، بر می خوریم که بسیار تأسف بار است.

  به هرصورت در این روزها خانواده های بسیاری خوشحال شدند. جوانانی که با هزاران امید و در این وانفسای بیکاری و وعده های دروغ مجمع شبه اصلاحات- اعتدالِ دست اندرکارِ در مجلس و دولت، از کارخانه همیشه مورد سوء استفادة برخی نامسئولان، بیکار و اخراج شده بودند، اکنون با تفکر قضات علی(ع) مسلک و هوشمندی دستگاهای امنیتی استان، امید یافتند و خود را شرمنده زن و فرزند خود نمی بینند. امام عادل و امین مردم، حضرت علی(ع) می فرماید؛ «عدالت را به کار گیر و از بی انصافی و بی عدالتی بر حذر باش که بی انصافی کردن با مردم، آنان را آواره می کند و بی عدالتی، به قیام مسلحانه وا می دارد…). و اکنون بر خود می بالیم که دستگاه قضایی استان، پرچمدار مبارزه با فساد بوده و در احقاق حق نیازمندان، سر سلسلة امنیت اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته است.

  در پایان، برخود لازم می دانم که به نیابت از مردم استان و بویژه کارگران و مجموعه کارخانه قند استان از حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم قوة قضائیه، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای معاونت محترم قوة قضائیه، جناب آقای سردار سلامی فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین طائب ریاست محترم سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل سابق و قهرمان مبارزه با مفاسد اقتصادی استان، جناب آقای دکتر نگین تاجی رئیس کل محترم دادگستری استان و قاضی القضات تحصیلکرده، شجاع و امید مردم استان در برنامه جامع مبارزه با مفاسد اقتصادی آیت الله رئیسی، جناب آقای کرمی دادستان آگاه، خستگی ناپذیر، مردم دار و متعهد استان، جنابان آقایان حبیبی منش و احدی قضات توانمند، عادل، شجاع و فرزندان شایسته مکتب علی(ع) و رئیس و مجموعه خدوم و ولایتمدار سازمان اطلاعات سپاه فتح استان به مصداق حدیث شریف« من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»، که هر کدام به نحوی در این خبر مسرت بخش نقش شایسته و بایسته داشتند، تشکر و سپاسگزاری نمایم. انشاءالله که در ادامه برنامة جامع فسادزدایی قوة قضائیه، مطالبات به حق مردم را همچنان احقاق نموده و هم کسانیکه فی الحال در جایگاههای مختلف سیاسی و مدیریتی مسئولیت دارند بویژه کسانی که با رأی مردم در مسند وکالتشان قرار گرفته اند، به مددِ دستگاه قضایی و قضات زحمتکش و شرافتمند استان آمده و در مسیر انصاف و عدالت باشند تا رستگار شوند.

  همچنین از ائمه جمعه و نهادهای دینی، کانونهای دانشجویی و دانشگاهی، مجمع رزمندان و بسیج اساتید، رسانه ها و منتقدین و تحلیلگران سیاسی و اقتصادی و قاطبه مردم استان که به جد پیگیر بوده و در عرصه های مختلف رئیس سابق دستگاه قضایی استان را یاور بوده و اکنون در کنار رئیس جدید دادگستری استان هستند، کمال امتنان را دارم.

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “ قلب اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با طبیب عدالت به تپیدن افتاد”

  
  امروز پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ۱۰ واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل بهداشتی در گچساران پلمپ شدند
 • تاجگردون و مجلس یازدهم؟
 • اخبار یاسوج/شکر ۱۲ هزار تومانی کام یاسوجی ها را تلخ کرد/درخواست شورای شهر یاسوج از آب و فاضلاب استان/خودنمایی زباله های رنگی در ورودی شهر یاسوج +تصویر
 • درخواست ۱۰ روزه شورای نگهبان برای پاسخ به استعلام تاجگردون
 • در نقد مواضع اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد درباره تاجگردون
 • افزایش بی سابقه مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/هشدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی به مردم استان
 • سوختگی‌ شدید یک نفر و مصدومیت ۹ نفر در آتش سوزی‌های اخیر کهگیلویه و بویراحمد+عکس
 • تحلیل حمید بخشایی از تحولات مجلس و بحث پیرامون اعتبارنامه تاجگردون
 • نماینده بویراحمد و دنا ؛ طرح شفافیت آرای نمایندگان اولین گام مهم و ضروری برای تشکیل یک مجلس قوی و انقلابی است
 • مواضع اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون اعتبارنامه تاجگردون
 • کشته‌ها و مجروحان آبان۹۸ اعلام شدند+جزییات
 • سکوت معنادار روشنفکر و موحد در ماجرای اعتبارنامه تاجگردون
 • شناسایی موارد جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/۹ مورد جدید در گچساران
 • ویزای تحصیلی اتریش،فرانسه و هلند
 • خاییز ؛ جگرم سوخت
 • تذکر موحد به رییس جمهور/مدیریت بحران به فاجعه خاییز پایان دهد
 • آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های خائیز و دیل
 • افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • اولین اپلیکیشن اختصاصی جامعه کوهنوردی ایران رونمایی شد
 • آتش سوزی مجدد منطقه حفاظت شده خائیز/رئیس محیط زیست کهگیلویه: از مردم تقاضای کمک داریم
 •