طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ مهر, ۱۳۹۸ | کد خبر : 104498 | نویسنده : sajad |
 •   

    احسان کریمی   در این روزهای پایانی مهرماه سرنوشت تنها کرسی قانونی صیانت از حقوق نادیده گرفته شده ی کل استان به خصوص مرکز استان مظلوم ما طی این شانزده سال در گرو یک تصمیم مبنی بر منطق و دلسوزی و به دور از تعصب و منیت و خودخواهی می باشد. یک تصمیم سرنوشت […]

  فانوس زاگرس؛

   

  احسان کریمی

   

  در این روزهای پایانی مهرماه سرنوشت تنها کرسی قانونی صیانت از حقوق نادیده گرفته شده ی کل استان به خصوص مرکز استان مظلوم ما طی این شانزده سال در گرو یک تصمیم مبنی بر منطق و دلسوزی و به دور از تعصب و منیت و خودخواهی می باشد. یک تصمیم سرنوشت ساز که به نظر یا اکثریت مطلق و اندیشه غالب (اندیشه اصلاحات) در استان به انزوای تحمیلی شانزده ساله ادامه خواهد داد و یا با رسیدن به یک نقطه مشترک و مطلوب اکثریت ،خونی تازه به رگهای استان سراسر پتانسیل ما سرازیر خواهد شد و با دمیدن صور امید غبار یاس را از چهره مردم ما خواهد زدود.

  چهره های مطرح جریان غالب آقایان اردوان ایزدپناه ،محمد علی وکیلی و قوام فروزان و به زعم برخی ،دیگر کاندیدای مدعی ادوار پیشین آقای محمد بهرامی می باشند که به تصور برخی دو گزینه نخست کیس های شناسنامه دار جریان اصلاحات با عقبه سیاسی مشهود و دارای ثبات مواضع طی این چند ساله می باشند. در این میان آقای سیدباقر موسوی فردی که به دلیل عملکرد و تفکر قاطع و جسورانه اش به نحوی نامش با نام اصلاحات گره خورده و با داشتن شخصیتی با ثبات و البته نافذ و تاثیر گذار توانسته عنوان پدر معنوی و حتی حقیقی اصلاحات با این تصمیم اخیر مجمع اصلاحطلبان استان(انتخاب ایشان به عنوان رئیس شورای اصلاحطلبان استان) را بدست آورد ،به ظاهر نقش تعیین کننده و غیر قابل انکاری را در رسیدن به این مهم بازی می کند. شواهد حاکی از آنست که جریان شکل گرفته در جامعه با معرفی گزینه های معرفی شده بیشتر بر پاشنه دو گزینه نخست می چرخد و موافقان و مخالفان را در رد یا تایید این دو (آقایان ایزدپناه و وکیلی ) به چالش انداخته است هر چند که به نظر آقای اردوان ایزدپناه حمایت تمام قد موسوی را به همراه خود دارد. شنیده ها و اظهارنظرهای رسمی و غیر رسمی خود آقای موسوی در این سه ماهه ی استارت پروژه معرفی گزینه اصلح شاهد این ماجراست که تحلیل آقای موسوی در حمایت همه جانبه از اردوان ایزدپناه شامل این چند نکته است ؛ اول اینکه از نظر آقای موسوی ،آقای ایزدپناه از آقای وکیلی به تعبیری اصلاحطلبتر بوده و دارای خصوصیات ارزشی و راستین و تفکر اصیل اصلاحطلبی بوده و مهم تر از همه دارای ثبات ،آن هم به شکلی ملموس در طی این چند سال تغییر جریان حاکم به اصلاحات و اصولگرایان بوده است.

   

  دوم اینکه از دید آقای موسوی ، ایزدپناه طی این چند سال مسئولیتهای مختلف در نهادهای اجرایی و حتی نظارتی فاقد هرگونه نقطه ضعف بوده و فردی پاکدست و دارای سلامت کامل می باشد و از معدود کسانیست که پایش به معاملات و بده بستانهای سیاسی و اقتصادی رایج باز نشده است.

  سوم اینکه به تعبیر وی اصلاحات علاوه بر داشتن خصوصیات اصلاحطلبی بیشتر شهامت و شجاعت و قاطعیت “نمود” و “بروز” و “عمل” میخواهد که اسقامت ایزدپناه در این نوسانات و تغییر جریان ها و ثبات ایشان بر این عقیده گواه این مدعاست.

  چهارم اینکه در پاسخ به این دیدگاه که آقای وکیلی درحال حاضر نماینده مردم تهران بوده و عضو هیئت رئیسه مجلس، لذا توان رای آوری بیشتری دارد تحلیل آقای موسوی به ظاهر این است که اولویت اول و هدف نهایی احیای تفکر راستین اصلاحطلبی در استان بوده و تلاش باید بر این مبنا باشد هرچند که ایشان با این تصور که توان رای آوری وکیلی در استان بیشتر از ایزدپناه هست به شدت مخالف بوده و به عقیده او هم از جهت حضور در استان و داشتن مسئولیتهای مختلف استانی و هم به جهت وابستگی قومی و طایفه ای با این فرض که خواه ناخواه بخشی از آرای استان ما هرچند به غلط قومگرایی می باشد آقای ایزدپناه در هر دو مورد اولاست.

  و پنجم اینکه از زبان خود آقای موسوی در ورای همه این اولویتها و نامهای زیبای اصلاحات و اصولگرا دغدغه اصلی ایشان و همه جریانهای دلسوز باید زدودن محرومیت تحمیلی و فقر و بیکاری و مشکلات عدیده ای که مردم استان با آنها درگیرند ،باشد و هدف گرفتن حتی کرسی های بیشتر در مجلس شورای اسلامی و فراهم آوردن شرایط حضور استعداهای فرزندان مستعد استان در عرصه و رسیدن به جایگاهای شایسته است. لذا ایشان با اینکه بر توانایی ها و قابلیتهای هردو گزینه صحه میگذارد و منکر هیچکدام نیست با مطرح کردن این موضوع که آقای دکتر وکیلی در تهران همانند دور قبل وارد عرصه شده و آقای ایزدپناه در استان کاندیدا شوند و همه توان فرزندان استان در تمامی جایگاهای استانی و کشوری بر موفقیت هردو گزینه استوار شده و کسب هردو کرسی علاوه بر دو کرسی گچساران و کهگلویه محقق گردد.

  با همه این اوصاف آقای سید باقر موسوی با گذاشتن جلسات هم اندیشی با تمامی شخصیتها و چهره های مطرح استانی در پایتخت گویا سعی در تحقق این مهم با رسیدن به یک اتحاد و همدلی دلسوزانه داشته و طی این چند روز گویا وارد منطقه شده تا با حضور در میان آحاد مردم فهیم استان و برگزاری جلسات متعدد گامی راسخ در رسیدن به یک نقطه مشترک برداشته شده و معرفی گزینه نهایی به صورت جمعی و با اتفاق نظر همه دلسوزان حقیقی استان صورت پذیرد تا شاید استان محروم ما از این بن بست و انزوای چندین ساله برون رفته و حرکت به سمت پیشرفت و شکوفایی و رونق با یک تصمیم حکیمانه و مدبرانه آغاز گردد.

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “آنچه در اردوگاه اصلاح طلبان بویراحمد می گذرد”
  1. باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

   0

   1
  2. ناشناس گفت:

   واقعا آقاي كريمي مردمه چه فرض كردي كه ايطور موسوي موسوي ايكني!بي اَي مقاليل كسي موسوينه نيشناسه!موسوي مساوي با …….

   1

   1
  3. حقگو گفت:

   این آقایی که ………و به سید باقر آویزون شده آبروی این سید بزرگوار را میبره. لازم هست جناب موسوی دقت بیشتری به خرج بدن.

   0

   3
  4. اصلاحات گفت:

   درود بر پدر اصلاحات استان سید باقر موسوی درود بر حاج اردوان ایزدپناه نایب بر حق شهید کرامت الله ایزدپناه.

   2

   1
  5. الف ص گفت:

   موسوی کار درسته

   0

   1
  6. کلیم گفت:

   کسانی که اقای ایزدپناه رو میشناسن میدونن که ایشون شخصیتی دارند که به دور از این برچسب هایی هست که ناروا و از روی غرض بهشون نسبت میدین اقای ایزدپناه تاکنون سالم کار کردن و باتوجه به عملکردشون در جایگاه هایی که بودن موفق بودن در سازمان بازرسی هم که هستند کلی از فساد جلوگیری کردن و به احقاق حق مظلومین هم پرداختن قطعا به عنوان نماینده استان میتونن به چند دوره رکود و عدم توفیق نمایندگان گذشته در مجلس پایان بدن.

   1

   0
  7. یاور بر حق گفت:

   چون همسفر عشق شدی مرد سفر باش.
   امسال حاج ایزدپناه و سید هستن که که سردو گرم کشیده هستن میتونن اصلاح طلبی را به معنای واقعی اجرا کنن .
   اینها هستن که وقتی در عرصه کار وارد بشن میتونن تا پای جان بجنگن و از حق دفاع کنن.
   زنده باد ایزدپناه

   1

   0
  8. یاور بر حق گفت:

   زنده باد ایزد پناه

   1

   0
  9. از اینکه زمان می گذارید برای تهیه و تولید محتوای عالی سپاسگزارم

   0

   1
  10. بسیار لذت بردم از اینکه با سایت خوب شما آشنا شدم .. موفق باشید

   0

   1

  
  امروز دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • حضور اردلان زینل زاده در جمع اهالی باباکلان و میشان+تصویر
 • به همت موسسه فرهنگی هنری گنجینه خرد ؛ ایستگاه رایگان کتاب در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • نرخ کرایه های تاکسی در گچساران تغییر نمیکند
 • نظر نماینده گچساران و باشت در مورد افزایش نرخ بنزین
 • جزئیات سهمیه بندی و قیمت بنزین انواع وسایل نقلیه
 • قدرت نمایی سید قدرت در باشت+تصاویر
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سازمان امور مالیاتی کشور شد +سوابق
 • اهدا جوایز حساب های قرض الحسنه بانک کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • شهردار یاسوج:صندلی ام را واگذار می کنم اما معامله نخواهم کرد/اگر کسی می خواهد با مناظره بزرگ شود با بزرگتر خود بیاید
 • میزبانی راهیان نور را به چرام سپردند+تصاویر
 • نامه غلامرضا پاکدل به کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و توضیحاتی درباره نامه تاجگردون به وزیر نفت
 • ویژگی های یک پکیج مناسب چیست
 • بهترین سایت تخصصی درج آگهی رایگان در اصفهان
 • در باب پیشنهاد استاندار شدن اردلان زینل زاده
 • توصیه هایی به شهردار و نماینده گچساران
 • آیین دیدار عوامل فیلم «ایرو» برگزار شد+تصاویر
 • توضیحات ستار هدایت خواه درباره بحث بورسیه ها
 • نامه تشکل سیاسی سروهای آزاد خطاب به شورای حکمیت اصولگرایان گچساران و باشت
 • جناب آقای هدایتخواه، پاسخگوی سر ذبح شده اخلاق در جامعه باشید
 • اعلام ضمنی هدایتخواه برای حضور در انتخابات آینده مجلس
 •