طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 103574 | نویسنده : sajad |
 •   

  سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور رونمایی شد.   به‌ گزارش فانوس زاگرس، سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی استان رونمایی شد.   معاون سیاسی و امنیتی استاندار […]

  فانوس زاگرس؛

  سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور رونمایی شد.

   

  سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون رئیس‌جمهور رونمایی شد+ تصاویر

  به‌ گزارش فانوس زاگرس، سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی استان رونمایی شد.

   

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان با تلاش و پیگیری‌های فراوان واحد امور بانوان استانداری تدوین شد.

  احد جمالی با اشاره به آسیب‌شناسی در حوزه بانوان، افزود: آسیب‌های زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد در برخی مسائل وضعیتی مشابه میانگین کشوری داشته و در برخی دیگر از مسائل مانند خودکشی برجستگی دارد که در این زمینه کارهای پژوهشی انجام شده است.

  فرماندار شهرستان بویراحمد هم در این نشست گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد محدودیت منابع برای بانوان وجود ندارد و بانوان کارآفرین در کنار مردان به فعالیت مشغول هستند.

  شاهرخ کناری به برخی مشکلات حوزه زنان اشاره داشت و بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای بزرگ استان به معضل تبدیل شده و تاب‌آوری زنان ما نسبت به نسل‌های گذشته بسیار کم شده است.

  وی با بیان اینکه سند ارتقاء وضعیت زنان استان مبتنی بر واقعیت‌های امروز و چشم‌اندازهای آینده است، عنوان کرد: اگر در گذشته مطالعات پراکنده در این حوزه داشتیم اما امروز، تدوین این سند در ارتقای ظرفیت زنان ما تاثیرگذار است.

   

   

   

  همچنین معصومه ابتکار خبر داد که :طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود

   

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برنامه‌هایی را در دستورکار داریم و در مرحله نخست ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار را پوشش می‌دهیم.

   
  یاسوج| طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود

  به گزارش فانوس زاگرس، معصومه ابتکار عصر امروز در نشست با فعالان فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در کشور، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم فاصله‌ها را در زمینه‌های مختلف مرتبط با زنان و خانواده کم کنیم باید همه به میدان بیایند.

  وی با اشاره به برنامه‌های معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: این معاونت تاکنون ۳۹ طرح را از طریق انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی در این استان اجرا کرده و یا در حال اجرا دارد.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: توجه به دختران بازمانده از تحصیل، توجه به حقوق دانش‌آموزان و توجه به مهارت‌های مربیان از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

  ابتکار از اجرای طرح کمند برای ورود دانشجویان رشته‌های مختلف به بازار کار با همکاری وزارت علوم خبر داد و عنوان کرد: در این طرح مهارت و نوآوری دانشجویان مورد هدف قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار هم برنامه‌هایی داریم که در مرحله نخست ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار را پوشش می‌دهیم، ابراز کرد: مشاغل نوین خانگی می‌تواند  تعادل کار و خانواده را برای زنان فراهم کند و تشکل‌های کارآفرین می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور به انعقاد تفاهم‌نامه با بانک رفاه برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به زنان اشاره کرد و ادامه داد: طرح موفقی نیز که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اجرا شد تولید محصولات استاندارد و سالم توسط زنان روستایی بود.

  ابتکار با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی رای‌گیری مردمی هر دو ماه یک بار برگزار می‌شود، گفت: زنان کارآفرین می‌توانند به پورتال معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری مراجعه و خود را در معرض رای‌گیری قرار دهند که ۱۰ نفری که بیشترین رأی را کسب کنند تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند ضمن اینکه این طرح تا کنون دو بار اجرا شده و فاز سوم به زودی اجرا می‌شود.

   

   

  همچنین معصومه ابتکار عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تحولات امیدبخشی در این استان در حال شکل‌گیری است، اظهار داشت: انتصاب مدیران زن در این استان اتفاق خوبی بوده که انتظار داریم افزایش یابد.

   

  وی افزود: طبق دستور رئیس‌جمهور باید ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی تا پایان این دولت در اختیار زنان قرار گیرد و امیدواریم با اجرای این بخشنامه بتوانیم از ظرفیت‌های زنان در مدیریت کشور بیشتر استفاده کنیم.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از افزایش ۳۶ درصدی انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی کشور در دو سال اخیر خبر داد و گفت: این آمار از ۱۳٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۱۸٫۶ رسیده است.

  ابتکار به سند ارتقاء وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد اشاره داشت و بیان کرد: این استان یازدهمین استانی است که سند ارتقاء وضعیت زنان در شورای برنامه‌ریزی آن تصویب شد.

  وی در رابطه با علت تدوین برنامه‌ای جدا برای حوزه زنان و خانواده، عنوان کرد: موضوع این برنامه عدالت جنسیتی است زیرا وقتی به برنامه‌های نوشته شده در حوزه اجتماعی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که زنان با وجود پیشرفت‌های زیاد به دلایل مختلف تاریخی، قومیتی و خرده فرهنگ‌ها، کماکان در برخی از شاخص‌های توسعه دچار عقب‌ماندگی هستند.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: به عنوان مثال اگرچه قبل از انقلاب ۳۸ درصد دختران ما از تحصیل محروم بودند و این آمار الان به چهار درصد رسیده است اما در بین کودکان بازمانده از تحصیل، تعداد دختران سه تا چهار درصد بیشتر است. 

  ابتکار بیان کرد: در زمینه ورزش هم دختران ایرانی بعد از انقلاب پیشرفت‌های زیادی کردند اما باز هم در توزیع عادلانه فضاهای ورزشی با توجه به تاکید ما روی ارزش‌های دینی برای دختران کم‌کاری کرده‌ایم.

  وی به حوزه خانواده اشاره داشت و ابراز کرد: اگرچه خانواده از ابتدای انقلاب جزو آرمان‌های ما بوده اما در عمل در سیاست‌های به نتیجه رسیده برای خانواده مشکلات زیادی داریم.

  معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: مسأله زنان فرابخشی است و همه دستگاه‌ها در این موضوع درگیر هستند بنابراین همه اعضای شورای برنامه‌ریزی در این سند نقش دارند و انتظار داریم این برنامه با همکاری همه بخش‌ها پیش برود.

  ابتکار بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰ تشکل فعال مدنی دارد که ظرفیت بسیاری خوبی است و بهره بردن، اعتماد کردن و کار دادن به سازمان‌های مردم نهاد کمک زیادی به اجرای این برنامه می‌کند.

  وی خواستار توجه بیشتر به روستاها و نقاط آسیب‌پذیر شد و ابراز کرد: در این راستا موافقت‌نامه‌ای با آموزش و پرورش خاص استان کهگیلویه و بویراحمد منعقد شده که این تفاهم‌نامه در چهار منطقه چاروسا، دیشموک، لوداب و مارگون و حوزه عشایر اجرا می‌شود.

  معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی ‌دانش‌آموزان دختر و تقویت شیوه‌های ارتباطی را از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه دانست و عنوان کرد: امیدواریم با تقویت مهارت‌های ارتباطی بتوانیم از بسیاری از آسیب‌ها پیشگیری کنیم.

  ابتکار گفت: برای رصد و پایش اجرای سند ارتقاء وضعیت زنان، شاخص‌های عدالت جنسیتی را داریم که در هشت محور تعریف شده و در پورتال معاونت زنان و خانواده به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • در پاسخ به دعوتنامه اخلاقی آقای هاشمی پور ؛ ای کاش این بیانات شیوا و رسا را طی سه سال و نیم گذشته از شما می شنیدیم
 • خائنین خاکستری
 • انتصابات جدید در استانداری کهگیلویه و بویراحمد
 • برای نخستین بار در ایران ؛ یکی از پیشرفته ترین عمل های جراحی توسط پزشک کهگیلویه و بویراحمدی انجام شد
 • گزارشی از سفر مدیران دانشگاه علوم پزشکی به تهران از زبان معاون درمان
 • واکنش کاندیدای احتمالی اصولگرایان به میانجی گری هدایت خواه
 • نشست تشکل های دانشجویی اصلاح طلب با سید باقر موسوی +تصاویر
 • احیای اصلاح طلبی در اولویت باشد
 • اعتراض دانش آموزان یک مدرسه روستایی در قلعه رئیسی کهگیلویه به سنگ شکنی که گرد و خاکش نفس آنان و اهالی را گرفته است +تصاویر
 • فضای دو قطبی در شورای شهر یاسوج ؛ جلسه ای که پی اختلاف نظرها بی نتیجه پایان یافت
 • خبر خوش رئیس دانشگاه پیام نور استان برای دانشجویان ورودی ۹۶ به قبل که تقاضای بازگشت به تحصیل دارند
 • نشست شورای اصلاح‌طلبان استان به ریاست «سیدباقر موسوی» برگزار شد+تصاویر
 • «کردها» فراموش‌شدگان تاریخ
 • تفاوت کرکره برقی و درب اتوماتیک
 •  قلب اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با طبیب عدالت به تپیدن افتاد
 • آنچه در اردوگاه اصلاح طلبان بویراحمد می گذرد
 • عملیات هیدروتست مخازن تصفیه آب پتروشیمی گچساران آغاز شد
 • بیانیه انتخاباتی نماینده کهگیلویه بزرگ
 • تحلیل جنگ ترکیه از منظر تئوری های روابط بین الملل
 • جوابیه ای به گزافه گویی های آرمان دارش
 •