طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 103373 | نویسنده : sajad |
 •   

    «آقای نماینده، در پاکت شما چقدر بود؟»   به قلم سید علی عباس محدث     اخیراً یکی از نمایندگان استان تهران که از تئورسین های پر ادعای دولت به اصطلاح، اصلاحات و اعتدال می باشد و در بی تدبیرهای مجلس و دولت نقش برجسته ای داشته است، به حضرت حجت الاسلام پناهیان پاسخی […]

  فانوس زاگرس؛

   

  «آقای نماینده، در پاکت شما چقدر بود؟»

   

  به قلم سید علی عباس محدث

   

   

  اخیراً یکی از نمایندگان استان تهران که از تئورسین های پر ادعای دولت به اصطلاح، اصلاحات و اعتدال می باشد و در بی تدبیرهای مجلس و دولت نقش برجسته ای داشته است، به حضرت حجت الاسلام پناهیان پاسخی داده که هرکه نداند فکر می کند ایشان چه خدمات ارزنده ای را به ملت ارزانی داشته که اینگونه متعهدانه بر منتقدش می شورد!
  عالیجناب؛
  سر از مغازن و منابع در دستتان بردارید و به ملتی نگاه کنید که به اسم اصلاح طلب، ویرانه ای برایشان درست کرده اید. به بازار بروید و سخنان خشمگینانه ی فروشنده و خریداران را بشنوید. به نانوایی های بروید و سخنان توهین آمیز مردم را گوش کنید. به بیمارستانها بروید و تندخویی های مردم را پای صندوق های تسویه حساب بیماران ببینید. به میوه فروشی های خلوت شده بروید و اگر گاهی فقیری از آنجا گذر کرد،‌ به مقدار میوه و نوع میوه ای که قدرت خریدش را دارد نگاه کنید و جوابش را بشنوید. به نوشت افزاریها بروید و بشنوید که خانوادهها هنگام خرید یک مداد و یک پاک کن و قیمتی که ندارند پرداخت کنند، چه توهین ها که نمی کنند. اینکه میفرمایی مجلس اولویت های مهمتری نسبت به «دوفوریتی شدن شفافیت آراء نمایندگان» دارند، کی اجرا می شود؟ مگه در ۸ سال نمایندگی جنابتان و دولت کاسبان، اجناس متعدده را از ۳ تا ۱۵۰ درصد گران نکرده اید؟ مگر خودرو را چند برابر نکرده اید؟ مگر سبد خرید مردم را به حداقل نرسانده اید؟ مگر اشتغال را افتضاء نکرده اید؟ مگر بازار اختلاس و «بردار و در رو» را شبه قانونی نکرده اید؟ به کدام امر پاسخگو بوده اید؟

  در مثلاً نقدتان به حاج آقای پناهیان گفته اید که «…چه پاکتی دریافت کرده اید و ….»، در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۷ در شهرستان بهمئی گفتید که قرار بود در جلسه استیضاء آقای آخوندی علیه ایشان و به مناسبت دفاع از جانباختگان هم استانی تان، صحبت کنید اما شب قبلش متوجه شدید تا فراکسیون رقیب هم نظر بر استیضاء آخوندی دارد و چون شما به فراکسیون امید پایبند بودید، سکوت کردید و انگار نه انگار که انسانهایی بر اثر بی تدبیری و سوء مدیریت دوستانتان از بین رفته اند. میشه بفرمائید شما آن شب چه پاکتی دریافت کرده بودید؟ میشه بفرمائید برای درآوردن لباس روحانیت چه پاکتی دریافت کردید؟ میشه بفرمائید برای سوت زنی در مجلس اصلاح طلبان چه پاکتهایی می گیرید؟ میفرمائید که برای این همه بدبختی که با بیسوادی و جهالت بر سر این مردم آروده اید، چه پاکتهایی گرفته اید؟ می فرمائید که در بذل و بخشش بنگاههای خصوصی و شرکتهای نیمه دولتی وابسته به دولت، چه پاکتهایی گرفته اید؟ میفرمائی که برای معرفی و حمایت از استاندارانی که در روز مصیبت خارج از کشور هستند و در روز خدمت بر تختخوابهای بنفش به عیاشی مشغولند، چه پاکتهایی گرفته اید؟ میفرمائی چه پاکتی گرفتید که در این ۸ سال برای دردمندی با مردم حتی یک بار هم رگ گردنتان سفت نشود؟

  فرموده اید که آقای پناهیان کمتر منبر بروند و بیشتر کتاب بخوانند تا یاد بگیرند در مجلس کشورشان چه می گذرد. چه کتابهای بخوانیم تا در آنها نوشته باشد، تو بخوری و ما با زبانمان لبهایمان را تر کنیم؟ کدام کتابها در مورد بی کفایتی عده ای بیهوده گو نوشته اند که ملت را در ۲۰ دقیقه برای ۶ سال معطل برجامی کنید که به غیر خیانت هیچ نتیجه در بر نداشت؟ در کدام کتابها نوشته است که وقتی فراکسیون امید به ماست و مالی مشکلات مشغولند، وعاظ سخن نگویند و دانایان نقد نکنند تا امثال تو در شستا و هلدینگها و پتروشیمی ها و غیرو ذالک، سیرابی تان ترش نکند؟ این «وااسفاها» را کی بر مردم تحمیل کرده است؟ نمی گویم که مخالفین این نظام در آن بی نقش هستند اما مگر نه این است که آنها هم «دَم کدخدای مال را دیده اند و به غارت پرداخته اند». چطور در این سالها، یک نفر از اصلاح طلبان و اعتدالیون تحریم نشد؟ چطور در این سالها یک نفر از اصلاح طلبانِ در قدرت، مورد خشم و عتاب خارج نشین ها نبوده اند؟ چطور یک نفر از اصلاح طلبان و اعتدالیون همچون مردم عادی در رنج و مشقت قرار نگرفته اند؟ چطور هر کجا که بوی فساد و تفرقه افکنی و تضاد و چپاولگری است، تا دست دوستانتان تا آرنج در آنها دخیل است؟

  گفته اید که اگر طرح شفایت آراء رأی بیاورد، اولاً به دنبال دامنه پاسخگویی و مصونیت هستید و دوماً احتمال دارد امثال آقای پناهیان مردم را علیه نمایندگان بشوراند. مگر برای پاسخگویی به ملتی که امثال شما را وکیل خود کرده اند، حد و مرز می خواهید؟ تو رفتی در مجلس که هم شفاف باشی و هم به موکلین خود پاسخگو باشید؟ با این افتضاحی که دولت و مجلس تان در حوزه ی اقتصاد و سیاست بوجود آورده اند به لطف، همون مصونیت و دامنه ای که خود حدود و ثغورش را تعیین کرده اید، پاسخگو نیستید. شما که قرار است به میلِ فراکسیونهاتون سر بجنانید، چرا وقت ملت را به بطالت می گذرانید؟ چرا از جایگاه مقدس وکالت با دولت ناکارآمد خاله بازی می کنید؟ در همین مدت اندکی که آیت الله رئیسی به منصب ریاست قوه قضائیه رسیده اند، چقدر از دولتمردان تان به دام افتاده اند، چرا از دامنه و مصونیت خود برای پاسخ گرفتن از دولت استفاده نمی کنید؟ چرا در قضیه وزیر ارشاد قبلی، دولت را مؤاخذه نکردید؟ چرا وقت دولت مجلس را هزینه شهردار عیاش اصلاحات می کنید ولی برای پاسخگویی به انتقادات صریح و به حق علمای مملکت، دامنه تان را پهن تر و مصونیت تان را عمیق تان می خواهید؟

  دولت که به سر انگشت مبارکتان می چرخد، مجلس که من کلهم اجمعین در اختیارتان است، تقسیم و سهمیه بندی بودجه و درآمد دولت را هم به هر نحوی که میلتان باشد، انجام می دهید. کنترل بازار و بالا و پایین کردن ارز هم در صرافیهای دوستانتان صورت می گیرد. هرچه از سرمایه ملی در اختیارتان بود هزینه کردید تا به هر شکل ممکن برجام به نتیجه برسد ولی نرسید، باز هم طلبکار مردم هستید؟ آب و باد و خاک و کوه و جنگل و شهر و نفت و همه را می فروشید، باز هم از شما نپرسند که حق مردم را ادا کنید؟ در آخر شما را به دقت در این کلام امام علی(ع) که در عهدنامه شماره «۵۳» به مالک اشتر نسبت به کارگزاران خائن چنین دستور می دهند، توصیه می کنم. یقین بدانید که نه علی(ع) به کسی پاکت می داد و نه مالک پاکت می گرفت:«…اگر يكي از آنان دست به خيانت زد و گزارش بازرسان تو هم آن خيانت را تأييد كردند، به همين مقدار گواهي قناعت كرده، او را با تازيانه كيفر كن، و آنچه را كه از اموال در اختيار دارد از او باز پس گير، سپس او را خوار دار و خيانت كار بشمار و قلاده بدنامي به گردنش بيفكن».

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “پاسخی به محمدعلی وکیلی ؛ «آقای نماینده، در پاکت شما چقدر بود؟»”
  1. ناشناس گفت:

   ضمن تایید اینکه در بی تفاوتی تمام مسولین که نام ونان آوازه شان در دم زدن از تحریمهای ظالمانه مردم دست به خود فروشی تن فروشی زده اند برخاسته از تفکرات شیطانی وطالبانی پناهیان است تا ادمهای پاچخالی ودم دمی مزاج مثل شما وجود دارد که با …..و…..خالی توبرتان پر میشود روز بروز خود فروشی وتن فروشی بیشتر وبیشتر خواهد شد چرا پناهیان وامثال پناهیان پاسخگو نباشد چرا مغز آجرانی که به خاطر آجر کردن نان مردم مثل پناهی رسایی ها که با دست خالی میرفتند اروپا با کیسه پر از غارت بیت المال پاسخگو نباشند مگر عربده کشی شکم مردم را سیر میکنه

   1

   1
  2. ناصر گفت:

   حقیقتا محدث تربیت شده مکتب پناهیان است آخه کسی که نمیدونه وکیلی چهارسال است نماینده شده ومکرر مینویسد هشت سال انتظاری بیش ازاین نباید داشت ضمنا بی ا…..محدث شباهت عجیبی به پناهیان دارد خداوکیلی پاسخ اندیشمندانه وسراسر نکته وادب وکیلی رابگذارید درکنارعربده های پناهیان واراجیف محدث تاتفاوت دومنطق رامتوجه بشوید

   2

   2
  3. ناشناس گفت:

   آقای محدث به جای اینکه پا تو پای بزرگان کنی حواستو جمع کن ببین نامه ارباب رجوع تو کجا میذاری که مردم سر در گم نشن یا عمدا داری اذیت میکنی

   2

   2
  4. ناشناس گفت:

   سیستم فکری امثال وکیلی نزدیک به هشت سال است که تصمیم ساز وتصمیم گیرفرایند امور است فرد مبتدی هم می داند که وکیلی نزدیک به چهار سال است بر حسب ظاهر نماینده است ولی در واقع افکار ونگرش ‌از درب حیاط تالب بام مال من واز لب بام تاثریا مال توسالها ست که کیش خصیصه عملی ورفتارعینی اقایان حرف درمان است.
   بزرگترین خطا وخیانت امروزاین است که خودراسرگرم دعاوی اصلاح واصول نماییم وسران وسروران این عناوین مردم فریب خود وفرزندانشان در عالی ترین موقعیت وموفقیت ازثروت باد آورده ملت قرار بگیرند
   پناهی گفته عملکرد مسولین شفاف باشد همان شفافیتی که راز ورمز وکلیدپیشرفت کشورهای ثروتمند وپیشرفته وارمانی است
   کی گفته چه اهمیتی باید داشته باشد به چه گفته توجه نماییم…

   1

   0
  5. ناصر گفت:

   خیلی هم وکیلی برام مهم نیست
   اما خدا را خدا را
   اگر شما مجدث که …….نیستی و پناهیان که همواره در قدرت بوده و هست شبی گرسنه خوابیده
   شمای …….. چون شتر مهار کسیخته کف بر ارید

   0

   1
  6. عادل گفت:

   آقاي محدث شما خود از …….. به اين مملكت هستين و ظلمى كه پناهيان و ……..هايى امثال محدث ها در حق ملت كردن يزيد هم نكرد ؛
   ……. از خود شما ها است ، دستورات شيطانى و ……. از خود منبريا و پناهيانها است ، مملكت را تاراج بردن ، آبرو و عظت ايرانى را نابود كردين ، يه مشت ……بي سواد و سيكل امثال شما در كنارشان تمدن چندين ١٠٠٠ ساله را نيست كرد ، تصميمات نهايى را شما يقه سفيداى……………. ميگيرين ، با صدا وسيمايي كه در اختيار دارين مغز مردم را متلاشي كردين و نميفهمن چه بلايى سرشان آوردن محدثها و پناهيانهاى ………..، تاريخ فقط براى آيندگان شما را معرف هست كه ……. زمانه خود بودين .خدا ازتان نگذره خدا هست ولى شما ……..خدارا هم …….ميدهين با منبرهاى ………..

   0

   2
  7. سعد گفت:

   جناب محدث شخص جنابعالى در سال ٩٧ …….. ارشاد …………..كردين براى جلوگيرى از مثلا…….. نكردن روى منبر سند سازى هاى ……….. ؟؟؟؟ خاطرتان هست كه به ……….. كردين در دفتر ..ب …ي؟
   واى بر شما كه با منبريانتان ايران را به زوال بردين …..

   0

   2
  8. ناشناس گفت:

   همه نقشه ها و شعار هاى ضد امريكايي و برنامه هاى سخنان منبريان را خود پناهيان ميدهد و در اين دهه ايران را با رويكرد هايش به آخرين كشور دنيا ازهمه لحاظ تبديل كردن و مردم ايران را فقط تحريك ميكنن با تريبونى كه در اختيارشان هست به شعار بدبختى
   ……… …. شما پناهيان و دارودسته ……… محدث ها

   0

   2
  9. ناشناس گفت:

   تا ادمای چاپلوسی امثال شما مطلب میزنن وضع از این بهتر نمیشود

   0

   2
  10. بی کس بیراحمد گفت:

   محدث تو دم خروست چشم مردم رو کور کرده اصلا نمیدونم چطوری این سایت تحقیق نکرد و از تو مطلب زده توی این سایت واقعا متاسفم که لر هستم و تو هم لر …..

   0

   0

  
  امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • کشته‌ها و مجروحان آبان۹۸ اعلام شدند+جزییات
 • سکوت معنادار روشنفکر و موحد در ماجرای اعتبارنامه تاجگردون
 • شناسایی موارد جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/۹ مورد جدید در گچساران
 • ویزای تحصیلی اتریش،فرانسه و هلند
 • خاییز ؛ جگرم سوخت
 • تذکر موحد به رییس جمهور/مدیریت بحران به فاجعه خاییز پایان دهد
 • آخرین وضعیت آتش سوزی کوه های خائیز و دیل
 • افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • اولین اپلیکیشن اختصاصی جامعه کوهنوردی ایران رونمایی شد
 • آتش سوزی مجدد منطقه حفاظت شده خائیز/رئیس محیط زیست کهگیلویه: از مردم تقاضای کمک داریم
 • تیراندازی افراد ناشناس به منزل مدیرکل دامپزشکی استان
 • اعتراض مکتوب ۹ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون
 • جزئیات عملیات مهار آتش سوزی جنگلهای حفاظت شده خائیز از زبان فرماندار کهگیلویه
 • رئیس دفتر رییس جمهور:گزارش جامع آتش‌سوزی «خائیز» برای رئیس‌جمهوری ارسال می‌شود
 • مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان خبر داد ؛ اعزام یک فروند بالگرد آبپاش برای مهار آتش در مرز خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد/استاندار کهگیلویه و بویراحمد ؛ سه بالگرد آب پاش برای اطفای حریق کوه خائیز تامین شد
 • اهدای اولین جهیزیه انجمن جوانان به نو عروس لنده ای+عکس
 • درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز/استقرار۸بالگرد برای اطفا حریق
 • دعوت نماینده کهگیلویه بزرگ به آرامش و پرهیز از حاشیه در حادثه خائیز
 • واکنش تاجگردون به فیلم منتشر شده از معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی
 • پاسخ مدیر کل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد به معاون سیاسی و امنیتی استانداری؛ پاسخ فرمایشات ایشان را بعد از کنترل آتشسوی ها بطور مفصل خواهم داد
 •