طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۷ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 103278 | نویسنده : sajad |
 •   

  جناب پناهیان به اسلام ومردم رحم کنید!   به قلم : محمدعلی وکیلی   اخیراً کلیپی از واعظی بدهن پخش شده، که بر منبر علیه نمایندگان ملت درشتی می کند و سعی می‌کند به طرزی که انگار مصنوعی است صدایش را برکشد و نشان دهد که چقدر “اهل درد” است. در این شب‌های عزیز به […]

  فانوس زاگرس؛

  جناب پناهیان به اسلام ومردم رحم کنید!

   

  به قلم : محمدعلی وکیلی

   

  اخیراً کلیپی از واعظی بدهن پخش شده، که بر منبر علیه نمایندگان ملت درشتی می کند و سعی می‌کند به طرزی که انگار مصنوعی است صدایش را برکشد و نشان دهد که چقدر “اهل درد” است. در این شب‌های عزیز به ایشان توصیه می کنم هماره باید لسان را در دهان به احتیاط چرخاند. در لباس و اجلاس پیامبرِ رحمت و ادب، رعایت این احتیاط صدچندان می شود. اگر این خطیب، وقتی برای مطالعه هم دارد پیشنهاد می‌کنم که برای خواندن نکات مختصر زیر لختی وقت بگذارد و دمی درنگ کند؛

   

  ۱- جالب است بدانید هیچ‌گاه طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس رد نشد! تنها نمایندگان به “دو فوریتی بررسی این طرح” رای ندادند. علتش مشخص است؛ در این وانفسای مشکلات، نمایندگان فوریت را به طرح‌های دیگر دادند. دوفوریت درخصوص طرح های اورژانسی صادق است نه هر طرح مهم غیراورژانسی. لذا نمایندگان هیچ گاه با خود طرح مخالفتی نکردند. این همه دادوبیداد و درشتی و زشتی بر منبر پیامبر علیه کاری بود که هیچ گاه انجام نشد! خطیب شهیر با این سطح از آگاهی، زور میزند که رگ و صدایش را کلفت کند!

   

  ۲- کدامیک از بزرگان دین تا کنون اینگونه مردم را خطاب کرده اند که جناب پناهیان کرد؟ “غلط می کنید” دیگر چه صیغه‌ای است؟ جناب پناهیان! اگر کمی صدایتان را پایین بیاورید تا بتوانید بشنوید و کمی کمتر منبر بروید تا وقت مطالعه و تعمق بیابید، حتماً درخواهید یافت در مجلس مملکتتان چه می‌گذرد؟ و “رد دوفوریت طرح” را با “رد طرح” اشتباه نمی‌گیرید! به نظرم فرصت این تریبون ها، شایسته طلبه‌هایی است که دقت و صحت را فدای منافع حزبی نمی کنند و زبان و ادبشان به صاحب اصلی این منبر، نزدیکتر است.

   

  ۳- به طرز عجیبی نسبت به رای دادن براساس عقیده برآشفته شدید و حمله کردید که “غلط می‌کنید براساس عقیده رای می‌دهید!” واعجبا! به نظرم اصلاً درک صائبی از عقیده ندارید. به قدری آش‌تان شور شده که به گمانم این قسمت را خودتان هم نمی دانید چه گفته اید؟! بازهم می‌گویم شایسته یک طلبه نیست که دقت و صحت را فدای ذوق زدگی برای کوبیدن یک جریان کند؛ می بینید که؛ کارش به چنین گاف هایی می کشد!

   

  ۴- بارها و گفته ایم و نوشته ایم که شفافیت دوشرط مهم دارد؛ اول اینکه شفافیت برای همه باشد؛ مثلاً جناب پناهیان هم روشن کند برای این منبرشان و سایر منبرهایشان چه پاکتی دریافت کرده اند. تا بدانیم چند گرفته اند که فحاشی کنند؟! دوم اینکه دامنه پاسخگویی و مصونیت هم روشن باشد؛ مثلاً برعکسِ جناب پناهیان که برای درشتی ها و فحاشی هایش به هیچ کس پاسخگو نیست و کسی متعرضش نمی شود و حتی با این بداخلاقی ها فرصت تریبون هایش هم کمتر نمی شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که فردا به محض اطلاع از رای یک نماینده، امثال جناب پناهیان مردم متدین را علیه نماینده تحریک نکنند و از احساسات مردم متدین سواستفاده نکنند. مانند همین موضوع که منبر و حنجره مصروف تحریک پامنبری ها علیه موضوعی شد که اصلاً واقعیت نداشت!

   

  ۵- جناب پناهیان! بدون هیچ توضیحی فقط می‌گویم در خلوت خود کمی فکر کنید، شاید تصمیم گرفتید به اسلام و مردم رحم کنید!

   

  محمدعلی وکیلی
  نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

   

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “جناب پناهیان به اسلام ومردم رحم کنید!”
   • ناشناس گفت:

    شما چیزی از اسللام نگذاشته اید !!! شما جوانهای این مملکت را نابود کرده اید و بعد از مردم حرف می زنید ؟ شما چقدر واسطه افراد پارتی دار شده اید و منافع مردم و دیگران را نادیده گرفته اید؟!!!! شما چقدر سفارش دوست و آشنایانتان را کرده اید و قانون را دور زده اید!!!!! شما چقدر قوانین مملکلت را به نفع خودتان در مجلس تغییر داده اید!!!!!! شما چقدر پول خرج کردی تا تونستی وارد مجلس بشوی و این پول ها از کجا آمده!!!!! چند نفر از افراد پولدار متملق را که برای انتخابتان هزینه کرده اند را به عنوان مسئول بی لیاقت به این مات تحمیل کردید. !!!!!!! خیلی از شماها به این مملکت و مردم خیانت کردید با بی تقوایی و بی‌دینی !!!! آیا خداوند متعال آنهایی که این بلا را سر جوانان این مملکت آورده اند را خواهد بخشید !!!!! اگر اعتقاد دارید خداوند از حق ناس نمیگذرد !!!!! از خدا بترسید!!!!! روزی که پست شما ،وکالت شما، ثرروت شما، فرزندان و نزدیکان شما دشمنان شما شوند!!!!!!!

    1

    0
  1. ناشناس گفت:

   کوسی کی وادب حرف ایزنه……..دهاتی ……..

   2

   0
  2. ناشناس گفت:

   تو فعلا برو …….ی پسرت رو درست کن بعد به بقیه گیر بده تو خودت سلطان……… جناب وکیلی

   2

   1
  3. ناشناس گفت:

   جناب وکیلی چرا ادامه صحبت پناهیان رو بیان نمی کنید که گفته کار باید بر اساس کار کارشناسی باشد

   3

   1
  4. رهبر گفت:

   سلام استاد پناهیان خیلی مطالعه دارد د ردوزنج مردم رامطالعه کرده االان صدای او نشانی از درد ورنج مردم ازشما ونمایندگان ملت ود ولت ماست راستی از برجام چه خبر از بیمارستان بی بی حکیمه چه خبر وای بر شما وامثال شما ایا جوانی از خانواده ات بیکار مانده که در بیمارستان مشغول به کارش کنی ویادر ادارجات دولتی شهرستان این که سندی دردست پیر مردان و شیرزنان ماست شما ها شاید بتونیدحرف استا درا ماست مالی کنی ولی مادران وپدران پیر لر ر وا نمی توان به این راحتی ماست مالی کنی وای بحال قلم بدستان علم شده د ررا ه بی عدالتی بترسید بروید به فکر نان باشید که خربزه اب است بروید به فکر اصلاح کارهای خودتان باشید که این حرفها دردی از شما پیش ماها دوانمی کند اری ان بی عدالتهایی که کردید اصلاح کنید تا شاید خربزه برای شما نان شود

   3

   0
  5. ناشناس گفت:

   اقای وکیلی پناهیان چندین سال است که با نرمش ومهربانی وحفظ آبروی اشخاص وسخن مستدل آگاهی بخش وروشنگر نیازهای فکری وعاطفی واجتماعی مردم است
   جناب شمایان وکلا بخصوص جناب شما که این کلمه پر مسولیت وتعهد اوروکیلی راباخود به همراه دارید چه میزان احساس تعهد در رفتاررابروز داده آید. …سخنرانان پاکتی را گرفته آید وحرافان وتمیزهای بانکی را رها کرده اید…در مورد جایگاه وعملکرد فرزندان خودواقارب همخون و ویران های ایجاد شده آنان نیاز به طرح چند فوریتی مجلس که چه بگوییم نیاز فوری کفویت به تعطیلی این مجلس دارد….

   2

   0
  6. جوان امروز گفت:

   آقای وکیلی خودت در قبال رای مردم چقدر وجوانت راحت هست؟
   چند بار برای گرانی و ضعف مدیریت از حق مردم و اسلام دفاع کردی؟!
   چند بار از استخدام های بی ضابطه که البته خودتان دست درازی بر این آتش دارید محکوم کرده اید؟!
   شما را میتوان اسطوره حاشیه روی نامید که فقط دنبال سوژه های اینچنینی هستید تا مثلا با حالت تکلم عاقل با سفیه درشت گویی کنی!وظیفه شما اینه یا دفاع از حق عامه مردم؟!!
   مجلسی که سرشار از امثال شماست شایسته بدتر از اینهاست..
   مردم اشتباه کردند و انتخاب فله ای کردند و به لیست بی تدبیری رای دادند و الان جوبش را می خوردن!!نباید مورد عتاب تند دلسوزان قرار بگیرید؟!!
   همه اقای پناهیان و شیوه زندگی اش را میشناسند و شمایی که فرزندانتان ادعای واهی ژن برتر دارند را هم میشناسند پس لطف کنید سکوت کنید و بیشتر ادعای ادیبانه برخورد کردن نکنید!!
   چه شده کسانی که هیچ محلی از اعراب نداشته و ندارند الان شده اند واعظ اساتید وعظ!!!
   ملت از امثال روشنفکر نماهای حاشیه ساز بی تدبیر ضعیف النفس خسته شده اند و درد دلشان را از نخبگان میشنوند،شما مشکل دارید با این روش؟!!
   مردم از پیمانکاری رانتی اطرافیانتان و استخدام فامیلیتان کم نشنیده و کم ضعف و سکوت دردآور در مقابل گرانی و فساد در دستگاههای مورد وثوق امثالتان ندیده اند پس بهتر است همچنان سکوت کنید تا مهلتتان به سر آید و به بایگانی سیاست واگذارده شوید چون دیگر مردم فریب شعارها و حاشیه سازی های امثال شما را نخواهند خورد.خدا ناظر به اعمال همه ماست و همچنان که ملت ناراضی از نمایندگانشانند خداوند نیز از اعمال شما آگاه و ناراضی اند!! استغفار کنید آقای اهل ادب!!!

   2

   0
  7. ناشناس گفت:

   جناب وکیلی متاسفانه این روزها کسانی که میخواهند به نام ونوایی برسند یا ریا وتظاهر می کنند یا عربده کشی می کنند این آقا خواست با توهین وتهمت که عصار ه ملتهاست وعربده کشی به نام ونوایی برسد اینها برای به منفعت رسیدن حرمت محرم را هم نگه نداشتند

   0

   2
  8. ناشناس گفت:

   جناب وکیلی متاسفانه این روزها کسانی که میخواهند به نام ونوایی برسند یا ریا وتظاهر می کنند یا عربده کشی می کنند این آقا خواست با ……و….. که عصار ه ملتهاست وعربده کشی به نام ونوایی برسد اینها برای به منفعت رسیدن حرمت محرم را هم نگه نداشتند وان شاءالله کسی که حرمت وکرامت بشر را که اشرف مخلوقات است خدا هم حرمتش را می شکند

   0

   2
  9. ناشناس گفت:

   این خرابی اکه شماهاکرده اید…این امارت نیست ویران کرده اید
   با افاضات بدون عمل وسخن پیچی برای دیگران وشرکت وشغل و تسهیلات بانکی وغیر بانکی برای خودتان وفرزندانتان ثابت کردید که واقعا جگر سوزید برای مردمی که در حل ابتدایی ترین نیازهای خود مانده اند؟ !؟!؟!شما جز حرف وشعاروکلمه بازی چه دست آوردی برای حل مشکل مردم بجز خانواده خودتان داشته آید! ؟!!؟جدال با پناهیان که سخنش انعکاس حرف دل مردم متنفر ازناتوانی ورفتار تبعیض آمیز مردم فریبا ن متظاهراست به غیر ازابراز وجود واظهار فضل چه نام دیگری دارد….؟!؟

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تحلیلی در باب رفتارهای سیاسی علیمراد جعفری /خود را فردی جذاب برای جذب آرا مردم نداند
 • “پاسخی به سعید رحمانی و همفكرانش”
 • جزئیات تعطیلی مرکز ام.آر.آی گچساران
 • پذیرفته شدگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی شهرستان گچساران + اسامی
 • برزخ ویژه خواران و خداحافظی نوستاژیک تاجگردون
 • جناب یزدان پناه ؛ به کجا چنین شتابان؟!
 • آیا انتخابات دوره ی سوم نمایندگی مجلس در حوزه های کهگیلویه وگچساران تکرار خواهد شد ؟!”
 • همای سعادت اصلاح طلبان بویراحمد و دنا بر دوش “اردوان ایزد پناه ” خواهد نشست؟
 • جلسه شورای اداری شهرستان چرام با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار شد
 • نماینده گچساران و باشت:مجلس فعلی دستپخت شورای نگهبان است/قطعا در صحنه خواهم ماند/به عارف رأی دادم
 • دانشگاه یاسوج دومین دانشگاه برتر کشور شد
 • آماده‌سازی موکب شهدای کهگیلویه برای استقبال از زائران اربعین/فراخوان مردمی برای کمک به موکب
 • جلال پوران فر پاسخ عدل هاشمی را داد
 • آقای تاجگردون، باور کنید “دوران کارهای پوپولیستی” به سرآمده است
 • امام جمعه قلعه رئیسی خبر داد:تضییع میلیاردی بیت‌المال در چاروسا
 • انتقاد تند نماینده کهگیلویه بزرگ از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و یزدانپناه
 • بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پایانه مرزی شلمچه
 • آیا اردلان زینل زاده رد صلاحیت می شود؟؟
 • “دریغا که این مهر ،بی مهر شود”
 • اظهارات سید قدرت حسینی ، پاکدل و زراعت کیش درباره دومین نشست اصولگرایان گچساران و باشت/ سید قدرت حسینی: با تمام توانم به نظر نهایی اصولگرایان پایبندم
 •