طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۳ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 103149 | نویسنده : sajad |
 •   

      صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada) این روزها افراد بسیاری به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا تمایل دارند. آیا شما نیز از همین دسته فراد هستید؟ مزایا و شرایط تحصیل در کانادا به اندازه‌ای عالی هست که غم دوری از خانواده و وطن را فراموش کنید و به دنبال دانشگاه مورد […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada)

  این روزها افراد بسیاری به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا تمایل دارند. آیا شما نیز از همین دسته فراد هستید؟ مزایا و شرایط تحصیل در کانادا به اندازه‌ای عالی هست که غم دوری از خانواده و وطن را فراموش کنید و به دنبال دانشگاه مورد نظرتان برای اخذ پذیرش باشید. اعتبار علمی دانشگاه‌های کانادا و سطح علمی آن‌ها به اندازه‌ای زیاد و بالا هست که پس از پایان تحصیل مدرک شما را هر کجای دنیا، در هر دانشگاه یا موقعیت شغلی بپذیرند و به شما به عنوان یک کارشناس و متخصص در رشته خودتان نگاه کنند.

   

  سالانه میزان زیادی از بودجه به مسائل آموزشی و بهبود آن‌ها اختصاص داده می‌شود. توجه نظام آموزشی بر آمور تحقیقاتی نیز بسیار زیاد است. شرایط ایده آل زندگی در کانادا نیز به قدری وسوسه کننده است که شما را هر چند برای مدت کوتاهی به اقامت تحصیلی در کانادا سوق دهد. جمعیت کم این کشور در مقایسه با وسعت بسیار زیاد آن، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را فراهم کرده است. فرصت‌های تحقیقاتی و مطالعاتی و پشتیبانی‌های مالی برای انجام پژوهش‌ها و آمور تحقیقاتی از دیگر مزایای تحصیل در این کشور است. کانادای مهاجر پذیر به مرور زمان فضایی را پدید آورده است که از نظر فکری و فرهنگی اهالی خود این کشور شرایط زندگی را برای مهاجران آسان کرده اند و از هر نگاه ملیت گرایانه‌ای به دور هستند.

   

  آیا به دنبال اقامت تحصیلی در کانادا هستید؟ مشاوران ویزا موندیال از صفر تا صد دریافت اقامت تحصیلی کانادا را برای شما فراهم می‌کنند.
  اقامت تحصیلی به دو نوع دانش آموزی و دانشجویی میسر است. البته نباید فراموش کنید که امکان دریافت ویزا و اقامت تحصیلی دانش آموزی بسیار دشوارتر است.
  پیش از هر اقدام اداری برای دریافت اقامت تحصیلی بهتر است، درباره شهرها و دانشگاه‌های مختلف کانادا (و اگر دانش آموز هستید درباره مدارس و کالج‌های مختلف) اطلاعات لازم را به دست آورید. رشته مورد نظرتان را با دید بازی انتخاب کنید و شرایط پذیرش در دانشگاه و مقطع مورد نظرتان را بررسی کنید. سپس با راهنمایی کارشناسان ویزا موندیال نامه‌ای تنظیم کنید و برای دانشگاه مورد نظرتان بفرستید. حال وقت آن است که منتظر بمانید تا درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان تایید شود. شما می‌توانید هم زمان برای چند دانشگاه اقدام کنید تا شانستان برای دریافت پذیرش بالاتر رود.
  اگر دانش آموز هستید باید بدانید که مدارس کانادا با احتساب دوره پیش دبستانی، افراد را از سن ۵ سال تا ۱۸ سال ثبت نام می‌کنند. نظام آموزشی کانادا به صورت ایالتی و در دو بخش آموزش همگانی (دولتی) و خصوصی است و قوانین هر استان و ایالت با استان و ایالت دیگر تفاوت دارد اما قوانین کلی و اصلی آموزشی یکسان است. در این کشور نیز مانند ایران تحصیلات اولیه در مدارس ۱۲ سال به طول می‌انجامد.

  اگر دانشجو هستید نیز باید بدانید که امکان دریافت پذیرس و سپس ویزا و اقامت تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری آسان‌تر از کارشناسی است.
  دانشگاه مورد نظرتان پذیرش شما را تایید کرده است. حال باید چه کار کنید؟
  پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی می‌رسد. در این مرحله نیز با مشورت و راهنمایی مشاوران ویزا موندیال به آسانی می‌توانید مدارک لازم برای اخذ ویزا را فراهم کنید. این مدارک عبارت هستند از:
  نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مقصدتان
  تهیه و ارائه برنامه تحصیلی دقیق (Study plan)
  انگیزه نامه‌ای که اهداف شما برای تحصیل در آن مشخص باشد.
  توجه داشته باشید که برنامه تحصیلی و انگیزه نامه باید بسیار قانع کننده باشند تا شما بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.
  فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا که برای مشاهده نمونه‌هایی از این فرم‌ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره این فرم‌ها می‌توانید از مشاورین ویزا موندیال راهنمایی و مشورت بگیرید.
  اسکن صفحه اول گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار. دیگر صفحات پاسپورت که مهر خورده اند نیز اسکن بگیرید.
  اسکن اصل شناسنامه‌تان و اعضای خانواده‌تان به همراه ترجمه شان
  دو قطعه عکس در ابعاد مناسب ویزا. هنگامی که به عکاسی می‌روید حتما به عکاس بگوید که عکس‌ها را برای ویزا می‌خواهید تا با شرایط و در ابعاد مناسب ویزا از شما عکس بگیرد.
  سند و مدارک مربوط به دارایی شخصی تان
  اسناد نشان دهنده تمکن مالی
  نامه سابقه و بیمه
  فیش واریزی مبلغ مورد نظر برای تحصیل در دانشگاه مقصدتان
  مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور مبدا. فراموش نکنید که صرفا مدرک مقطع قبلی کافی نیست بلکه ریز نمرات دروس تخصصی نیز لازم است.
  رزومه تحصیلی و کاری و هر فعالیتی که فکر می‌کنید در اخذ ویزا و اقامت تحصیلی شما موثر است مانند پروژه‌های تحقیقاتی.
  چند نکته را به یاد داشته باشید:
  ۱٫ اگر به دنبال خوابگاه و امکاناتی از این قبیل هستید در هنگام پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان به آن توجه کنید. ممکن است برخی دانشگاه‌ها نیز برای بررسی مدارک شما و تایید پذیرش مبلغی را دریافت کنند.
  ۲٫ یکی از مراحل مهم و شرایط ویزای تحصیلی کانادا و اقامت تحصیلی، اثبات این مسئله است که شما پس از پایان تحصیل و اعتبار اقامت و ویزای خود به کشور خودتان باز می‌گردید. در حقیقت باید مدارکی ارائه دهید تا سفارت و افیسر مهاجرت قانع و مطمئن شوند که شما حتما به کشور خودتان برمی‌گردید. این مدارک می‌تواند سند ازدواج و یا سند ملک باشد. فراموش نکنید که طبق ماده ۲۲ قانون مهاجرت کشور کانادا، اقدام قانونی برای اخذ اقامت کانادا پیش از دریافت ویزای تحصیلی هیچ اشکالی ندارد؛ یعنی اگر ابتدا برای دریافت اقامت کانادا به صورت قانونی اقدام کردید و در حالی که پرونده مهاجرت شما هنوز باز است برای اقامت تحصیلی اقدام کردید هیچ مشکلی پیش نمی‌آید فقط کافی است تمام مراحل را قانونی طی کنید.
  ۳٫ اسناد نشان دهنده تمکن مالی شما نیز یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزاست. ارائه این مدرک به این معناست که شما از عهده خرج و مخارج تحصیل و زندگی در کانادا برمی‌آیید. تمکن مالی شما برای ویزای تحصیلی کانادا بر اساس مانده حساب بانکی شما به دلار و سپرده‌های بانکی و گردش حساب در ۶ ماه پیش از درخواست ویزا، مشخص می‌شود. بر اساس گفته خود سفارت کانادا میزان شهریه دانشگاه های کانادا برای هر فرد ۱۵۰۰۰ دلار کاناداست. به خاطر داشته باشید از پس هزینه‌های تحصیل برآمدن تن‌ها ملاک نیست و شما باید توان هزینه‌های زندگی در کانادا را نیز داشته باشید. هر چند که هزینه زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر بسیار پایین است. گاهی با توجه به شرایط متقاضی اثبات تمکن مالی سرپرست خانواده نیز الزامی است؛ زیرا سرپرست خانواده است که از کشور مبدا متقاضی اقامت تحصیلی را حمایت مالی می‌کند. مدرک نشان دهنده تمکن مالی را حتما باید شعب ارزی صادر کنند و سپس آن به امضای مدیر شعبه برسد. این مدرک نیز مدت زمان محدودی اعتبار دارد.
  یکی از مراحل دریافت اقامت تحصیلی، انگشت نگاری در سفارت کشور مورد نظر است. با در نظر گرفتن این موضوع حدود ۳ ماه پس از درخواست ویزای شما، در صورت موافقت ویزای شما صادر می‌شود.
  مدرک زبان انگلیسی برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا لازم است؛ البته اگر شما این مدرک ندارید می‌توانید پس از ورود به کشور کانادا و پیش از آغاز تحصیل، در کالج‌های آموزش زبان، انگلیسی را فرابگیرید. زبان رسمی کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی هست و در بسیاری از رشته‌ها و مقاطع و دانشگاه‌ها امکان تحصیل به زبان فرانسوی نیز وجود دارد.
  اگر شما از آن دسته دانشجویانی هستید که به دلیل شرط معدل و یا هر دلیل دیگری، پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را نمی‌توانید دریافت کنید نگران نباشید زیرا با شرکت و تحصیل در دوره پری مستر (pre master) پیش از ارشد می‌توانید آمادگی لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به دست آورید.
  اگر هم از آن دسته دانشجویانی هستید که به ادامه تحصیل پس از مقطع کارشناسی تمایل دارند اما به هر دلیلی حوصله ارائه پایان نامه ندارند؛ با گذراندن ۳۰ واحد درسی بیشتر از دانشجویان دیگر، مدرک دوره دیپلما را می‌توانید دریافت کنید.
  در هر مقطعی که در کانادا مشغول به تحصیل می‌شوید مخصوصا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌ها و فاندها و کمک هزینه‌های تحصیلی از سوی دانشگاه یا اساتید یا شرکت‌های سرمایه گذار به شما داده می‌شود. این بورسیه‌ها گاه می‌توانند هزینه تحصیل شما را کاهش دهد. گاه نیز حتی با آن تمام هزینه تحصیل را می‌توانید بپردازید.
  علاوه بر بورسیه‌ها، کار در زمان تحصیل به میزان ۲۰ ساعت در هفته یعنی پاره وقت به شما این امکان را می‌دهد که هزینه بسیاری از مخارج زندگی را به دست آورید. در ضمن پیدا کردن کار در کانادا کار دشواری نیست پس نگران نباشید.
  خبر بسیار خوبی دیگری که باید به شما بگویم این است که احتمال اینکه پس از چند سال اقامت تحصیلی در کانادا بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید بسیار زیاد است. اگر قصد ماندن در این کشور را دارید اما نتواسته اید اقامت دائم بگیرید نیز نگران نباشید زیرا امکان تمدید ویزای تحصیلی یا تبدیل آن به ویزای کاری وجود دارد. در این خصوص و کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت تحصیلی در کانادا، اخذ ویزای تحصیلی، شرایط زندگی در کانادا و صفر تا صد این اقدامات می‌توانید از سایت ویزا موندیال و مشاورانش کمک بگیرید.
  این سایت امکانی را فراهم کرده است که با پر کردن فرم ارزیابی، پیش از هر اقدامی وضعیت شما را برای اخذ ویزا بررسی کند.

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada)”

  
  امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تحلیلی در باب رفتارهای سیاسی علیمراد جعفری /خود را فردی جذاب برای جذب آرا مردم نداند
 • “پاسخی به سعید رحمانی و همفكرانش”
 • جزئیات تعطیلی مرکز ام.آر.آی گچساران
 • پذیرفته شدگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی شهرستان گچساران + اسامی
 • برزخ ویژه خواران و خداحافظی نوستاژیک تاجگردون
 • جناب یزدان پناه ؛ به کجا چنین شتابان؟!
 • آیا انتخابات دوره ی سوم نمایندگی مجلس در حوزه های کهگیلویه وگچساران تکرار خواهد شد ؟!”
 • همای سعادت اصلاح طلبان بویراحمد و دنا بر دوش “اردوان ایزد پناه ” خواهد نشست؟
 • جلسه شورای اداری شهرستان چرام با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار شد
 • نماینده گچساران و باشت:مجلس فعلی دستپخت شورای نگهبان است/قطعا در صحنه خواهم ماند/به عارف رأی دادم
 • دانشگاه یاسوج دومین دانشگاه برتر کشور شد
 • آماده‌سازی موکب شهدای کهگیلویه برای استقبال از زائران اربعین/فراخوان مردمی برای کمک به موکب
 • جلال پوران فر پاسخ عدل هاشمی را داد
 • آقای تاجگردون، باور کنید “دوران کارهای پوپولیستی” به سرآمده است
 • امام جمعه قلعه رئیسی خبر داد:تضییع میلیاردی بیت‌المال در چاروسا
 • انتقاد تند نماینده کهگیلویه بزرگ از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و یزدانپناه
 • بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پایانه مرزی شلمچه
 • آیا اردلان زینل زاده رد صلاحیت می شود؟؟
 • “دریغا که این مهر ،بی مهر شود”
 • اظهارات سید قدرت حسینی ، پاکدل و زراعت کیش درباره دومین نشست اصولگرایان گچساران و باشت/ سید قدرت حسینی: با تمام توانم به نظر نهایی اصولگرایان پایبندم
 •