طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۳ شهریور, ۱۳۹۸ | کد خبر : 103149 | نویسنده : sajad |
 •   

      صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada) این روزها افراد بسیاری به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا تمایل دارند. آیا شما نیز از همین دسته فراد هستید؟ مزایا و شرایط تحصیل در کانادا به اندازه‌ای عالی هست که غم دوری از خانواده و وطن را فراموش کنید و به دنبال دانشگاه مورد […]

  فانوس زاگرس؛

   

   

  صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada)

  این روزها افراد بسیاری به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا تمایل دارند. آیا شما نیز از همین دسته فراد هستید؟ مزایا و شرایط تحصیل در کانادا به اندازه‌ای عالی هست که غم دوری از خانواده و وطن را فراموش کنید و به دنبال دانشگاه مورد نظرتان برای اخذ پذیرش باشید. اعتبار علمی دانشگاه‌های کانادا و سطح علمی آن‌ها به اندازه‌ای زیاد و بالا هست که پس از پایان تحصیل مدرک شما را هر کجای دنیا، در هر دانشگاه یا موقعیت شغلی بپذیرند و به شما به عنوان یک کارشناس و متخصص در رشته خودتان نگاه کنند.

   

  سالانه میزان زیادی از بودجه به مسائل آموزشی و بهبود آن‌ها اختصاص داده می‌شود. توجه نظام آموزشی بر آمور تحقیقاتی نیز بسیار زیاد است. شرایط ایده آل زندگی در کانادا نیز به قدری وسوسه کننده است که شما را هر چند برای مدت کوتاهی به اقامت تحصیلی در کانادا سوق دهد. جمعیت کم این کشور در مقایسه با وسعت بسیار زیاد آن، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را فراهم کرده است. فرصت‌های تحقیقاتی و مطالعاتی و پشتیبانی‌های مالی برای انجام پژوهش‌ها و آمور تحقیقاتی از دیگر مزایای تحصیل در این کشور است. کانادای مهاجر پذیر به مرور زمان فضایی را پدید آورده است که از نظر فکری و فرهنگی اهالی خود این کشور شرایط زندگی را برای مهاجران آسان کرده اند و از هر نگاه ملیت گرایانه‌ای به دور هستند.

   

  آیا به دنبال اقامت تحصیلی در کانادا هستید؟ مشاوران ویزا موندیال از صفر تا صد دریافت اقامت تحصیلی کانادا را برای شما فراهم می‌کنند.
  اقامت تحصیلی به دو نوع دانش آموزی و دانشجویی میسر است. البته نباید فراموش کنید که امکان دریافت ویزا و اقامت تحصیلی دانش آموزی بسیار دشوارتر است.
  پیش از هر اقدام اداری برای دریافت اقامت تحصیلی بهتر است، درباره شهرها و دانشگاه‌های مختلف کانادا (و اگر دانش آموز هستید درباره مدارس و کالج‌های مختلف) اطلاعات لازم را به دست آورید. رشته مورد نظرتان را با دید بازی انتخاب کنید و شرایط پذیرش در دانشگاه و مقطع مورد نظرتان را بررسی کنید. سپس با راهنمایی کارشناسان ویزا موندیال نامه‌ای تنظیم کنید و برای دانشگاه مورد نظرتان بفرستید. حال وقت آن است که منتظر بمانید تا درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان تایید شود. شما می‌توانید هم زمان برای چند دانشگاه اقدام کنید تا شانستان برای دریافت پذیرش بالاتر رود.
  اگر دانش آموز هستید باید بدانید که مدارس کانادا با احتساب دوره پیش دبستانی، افراد را از سن ۵ سال تا ۱۸ سال ثبت نام می‌کنند. نظام آموزشی کانادا به صورت ایالتی و در دو بخش آموزش همگانی (دولتی) و خصوصی است و قوانین هر استان و ایالت با استان و ایالت دیگر تفاوت دارد اما قوانین کلی و اصلی آموزشی یکسان است. در این کشور نیز مانند ایران تحصیلات اولیه در مدارس ۱۲ سال به طول می‌انجامد.

  اگر دانشجو هستید نیز باید بدانید که امکان دریافت پذیرس و سپس ویزا و اقامت تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری آسان‌تر از کارشناسی است.
  دانشگاه مورد نظرتان پذیرش شما را تایید کرده است. حال باید چه کار کنید؟
  پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی می‌رسد. در این مرحله نیز با مشورت و راهنمایی مشاوران ویزا موندیال به آسانی می‌توانید مدارک لازم برای اخذ ویزا را فراهم کنید. این مدارک عبارت هستند از:
  نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مقصدتان
  تهیه و ارائه برنامه تحصیلی دقیق (Study plan)
  انگیزه نامه‌ای که اهداف شما برای تحصیل در آن مشخص باشد.
  توجه داشته باشید که برنامه تحصیلی و انگیزه نامه باید بسیار قانع کننده باشند تا شما بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.
  فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا که برای مشاهده نمونه‌هایی از این فرم‌ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره این فرم‌ها می‌توانید از مشاورین ویزا موندیال راهنمایی و مشورت بگیرید.
  اسکن صفحه اول گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار. دیگر صفحات پاسپورت که مهر خورده اند نیز اسکن بگیرید.
  اسکن اصل شناسنامه‌تان و اعضای خانواده‌تان به همراه ترجمه شان
  دو قطعه عکس در ابعاد مناسب ویزا. هنگامی که به عکاسی می‌روید حتما به عکاس بگوید که عکس‌ها را برای ویزا می‌خواهید تا با شرایط و در ابعاد مناسب ویزا از شما عکس بگیرد.
  سند و مدارک مربوط به دارایی شخصی تان
  اسناد نشان دهنده تمکن مالی
  نامه سابقه و بیمه
  فیش واریزی مبلغ مورد نظر برای تحصیل در دانشگاه مقصدتان
  مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور مبدا. فراموش نکنید که صرفا مدرک مقطع قبلی کافی نیست بلکه ریز نمرات دروس تخصصی نیز لازم است.
  رزومه تحصیلی و کاری و هر فعالیتی که فکر می‌کنید در اخذ ویزا و اقامت تحصیلی شما موثر است مانند پروژه‌های تحقیقاتی.
  چند نکته را به یاد داشته باشید:
  ۱٫ اگر به دنبال خوابگاه و امکاناتی از این قبیل هستید در هنگام پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان به آن توجه کنید. ممکن است برخی دانشگاه‌ها نیز برای بررسی مدارک شما و تایید پذیرش مبلغی را دریافت کنند.
  ۲٫ یکی از مراحل مهم و شرایط ویزای تحصیلی کانادا و اقامت تحصیلی، اثبات این مسئله است که شما پس از پایان تحصیل و اعتبار اقامت و ویزای خود به کشور خودتان باز می‌گردید. در حقیقت باید مدارکی ارائه دهید تا سفارت و افیسر مهاجرت قانع و مطمئن شوند که شما حتما به کشور خودتان برمی‌گردید. این مدارک می‌تواند سند ازدواج و یا سند ملک باشد. فراموش نکنید که طبق ماده ۲۲ قانون مهاجرت کشور کانادا، اقدام قانونی برای اخذ اقامت کانادا پیش از دریافت ویزای تحصیلی هیچ اشکالی ندارد؛ یعنی اگر ابتدا برای دریافت اقامت کانادا به صورت قانونی اقدام کردید و در حالی که پرونده مهاجرت شما هنوز باز است برای اقامت تحصیلی اقدام کردید هیچ مشکلی پیش نمی‌آید فقط کافی است تمام مراحل را قانونی طی کنید.
  ۳٫ اسناد نشان دهنده تمکن مالی شما نیز یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزاست. ارائه این مدرک به این معناست که شما از عهده خرج و مخارج تحصیل و زندگی در کانادا برمی‌آیید. تمکن مالی شما برای ویزای تحصیلی کانادا بر اساس مانده حساب بانکی شما به دلار و سپرده‌های بانکی و گردش حساب در ۶ ماه پیش از درخواست ویزا، مشخص می‌شود. بر اساس گفته خود سفارت کانادا میزان شهریه دانشگاه های کانادا برای هر فرد ۱۵۰۰۰ دلار کاناداست. به خاطر داشته باشید از پس هزینه‌های تحصیل برآمدن تن‌ها ملاک نیست و شما باید توان هزینه‌های زندگی در کانادا را نیز داشته باشید. هر چند که هزینه زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر بسیار پایین است. گاهی با توجه به شرایط متقاضی اثبات تمکن مالی سرپرست خانواده نیز الزامی است؛ زیرا سرپرست خانواده است که از کشور مبدا متقاضی اقامت تحصیلی را حمایت مالی می‌کند. مدرک نشان دهنده تمکن مالی را حتما باید شعب ارزی صادر کنند و سپس آن به امضای مدیر شعبه برسد. این مدرک نیز مدت زمان محدودی اعتبار دارد.
  یکی از مراحل دریافت اقامت تحصیلی، انگشت نگاری در سفارت کشور مورد نظر است. با در نظر گرفتن این موضوع حدود ۳ ماه پس از درخواست ویزای شما، در صورت موافقت ویزای شما صادر می‌شود.
  مدرک زبان انگلیسی برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا لازم است؛ البته اگر شما این مدرک ندارید می‌توانید پس از ورود به کشور کانادا و پیش از آغاز تحصیل، در کالج‌های آموزش زبان، انگلیسی را فرابگیرید. زبان رسمی کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی هست و در بسیاری از رشته‌ها و مقاطع و دانشگاه‌ها امکان تحصیل به زبان فرانسوی نیز وجود دارد.
  اگر شما از آن دسته دانشجویانی هستید که به دلیل شرط معدل و یا هر دلیل دیگری، پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را نمی‌توانید دریافت کنید نگران نباشید زیرا با شرکت و تحصیل در دوره پری مستر (pre master) پیش از ارشد می‌توانید آمادگی لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به دست آورید.
  اگر هم از آن دسته دانشجویانی هستید که به ادامه تحصیل پس از مقطع کارشناسی تمایل دارند اما به هر دلیلی حوصله ارائه پایان نامه ندارند؛ با گذراندن ۳۰ واحد درسی بیشتر از دانشجویان دیگر، مدرک دوره دیپلما را می‌توانید دریافت کنید.
  در هر مقطعی که در کانادا مشغول به تحصیل می‌شوید مخصوصا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌ها و فاندها و کمک هزینه‌های تحصیلی از سوی دانشگاه یا اساتید یا شرکت‌های سرمایه گذار به شما داده می‌شود. این بورسیه‌ها گاه می‌توانند هزینه تحصیل شما را کاهش دهد. گاه نیز حتی با آن تمام هزینه تحصیل را می‌توانید بپردازید.
  علاوه بر بورسیه‌ها، کار در زمان تحصیل به میزان ۲۰ ساعت در هفته یعنی پاره وقت به شما این امکان را می‌دهد که هزینه بسیاری از مخارج زندگی را به دست آورید. در ضمن پیدا کردن کار در کانادا کار دشواری نیست پس نگران نباشید.
  خبر بسیار خوبی دیگری که باید به شما بگویم این است که احتمال اینکه پس از چند سال اقامت تحصیلی در کانادا بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید بسیار زیاد است. اگر قصد ماندن در این کشور را دارید اما نتواسته اید اقامت دائم بگیرید نیز نگران نباشید زیرا امکان تمدید ویزای تحصیلی یا تبدیل آن به ویزای کاری وجود دارد. در این خصوص و کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت تحصیلی در کانادا، اخذ ویزای تحصیلی، شرایط زندگی در کانادا و صفر تا صد این اقدامات می‌توانید از سایت ویزا موندیال و مشاورانش کمک بگیرید.
  این سایت امکانی را فراهم کرده است که با پر کردن فرم ارزیابی، پیش از هر اقدامی وضعیت شما را برای اخذ ویزا بررسی کند.

   

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “صفر تا صد اقامت تحصیلی در کانادا (Canada)”
  1. خوبی کشور کانادا این است که گرفتن اقامت تحصیلی مخصوصا در مقطع کارشناسی راحت و قابل انجام است و اکثرا در خواست ها به ویزا میرسد.
   فقط یک نکته قابل توجه این است که دانشجو شدن شما باعث نمیشود که شما اقامت دائم را بگیرید.
   باید پس از اتمام تحصیل کار پیدا کنید و ۶ ماه از زمان کار شما بگذرد و آنگاه شما درخواست اقامت دهید.

   0

   0
  2. ولی توی مقطع دکتری کانادا میشه اقامت دائم گرفت.

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • جلسه برنامه ریزی بانوان حامی زینل زاده برگزار شد+تصاویر
 • سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در قلعه رئیسی+جزئیات
 • طوفانی‌ترین دوهفته تاریخ
 • معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:مردم بدون نگرانی شیر و لبنیات مصرف کنند
 • زینل زاده یا تاجگردون/خیزش جوانان به سمت کدام یک است؟؟
 • رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد ؛ اختصاص ۸۰۷ شعبه اخذ رای در کهگیلویه و بویراحمد/۲طرفدار کاندیدا با اسلحه در گچساران و ۳نفر در کهگیلویه دستگیر شده اند
 • دستگیری یک زن پس از کلاهبرداری میلیاردی در کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش رئیس هیئت هاکی گچساران به انتقادات جمعی از پیشکسوتان این رشته در شهرستان
 • برف و باران شدید در راه کهگیلویه و بویراحمد و هشدار مدیر کل مدیریت بحران استانداری
 • این برگ تایید صلاحیت به منزله نبودن بی عدالتی و تبعیض فراگیر نخواهد بود
 • دادستان عمومی و انقلاب گچساران ؛ مجوز گردهمایی با موضوع نشست همدلی در این شهرستان داده نخواهد شد/ ممنوعیت جذب نیرو و استخدام در شهرستان تا بعد از انتخابات
 • جناب تاجگردون،پاسخگوی ابهامات باشید
 • فرزاد حیدری:به زودی بر خواهیم گشت /قشقایی به اصالت و هویتش زنده است
 • مهاجرت کشتی گیر گچسارانی به کشور آلمان
 • بازرس کل کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد+تصاویر
 • دوئل انتخاباتی روشنفکر، بهرامی و زارعی
 • پناهپوری معاون شهردار دوگنبدان ؛ قشقایی برای هیچ کس همایش نمی گیرد /منتظر فرزند قشقایی خودمان هستیم
 • ممانعت از عزل رئیس منابع طبیعی دنا با وتوی استاندار
 • رئیس‌کل بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • هنر نیک بودن را از «سردار سلیمانی» بیاموزید
 •