طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۱ مرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 102711 | نویسنده : sajad |
 •   

  اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تغییر وضعیت موجود بازار مرغ به وضع مطلوب تا پایان شهریور شد و گفت: در پایان شهریور باید مردم تغییر را ببینند و اگر بخشی که در این زمینه متولی است تحرک نداشته باشد من تغییرات […]

  فانوس زاگرس؛

  اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تغییر وضعیت موجود بازار مرغ به وضع مطلوب تا پایان شهریور شد و گفت: در پایان شهریور باید مردم تغییر را ببینند و اگر بخشی که در این زمینه متولی است تحرک نداشته باشد من تغییرات را شروع می‌کنم.

  به گزارش فانوس زاگرس، حسین کلانتری ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از تناقضات موجود در صحبت‌های اعضای این کمیسیون در رابطه با وضعیت بازار، اظهار داشت: هر دستگاهی از یک جا می‌نالد و مشکلات به هم پاس داده می‌شود اما به طور قطع جلسه آینده به این صورت نخواهد بود و باید گزارش اقداماتی ارائه شود که تغییر شرایط از وضع موجود که تقریبا همه ناراضی هستند را به وضع مطلوب شاهد باشیم.

  وی با بیان اینکه با وضعیت مطلوب خیلی فاصله داریم، افزود: وضع مطلوب زمانی است که بازار ما اشباع شده و توان این را داشته باشیم که به سمت صادرات برویم بنابراین کسانی که چنین نگاهی را ندارند نباید در این جلسات حضور داشته باشند.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما باید نیاز مردم به کالاهایی مانند مرغ را با یک نرخ منصفانه تامین کنیم، گفت: جهاد کشاورزی باید بازسازی و نوسازی واحدهای مرغداری، تکمیل و افزایش ظرفیت واحد‌های فعال و فعال‌سازی واحد‌های راکد را در دستور کار قرار دهد.

  کلانتری بیان کرد: ما مدافع تامین سود عادلانه تولیدکننده هستیم بنابراین به هر شکل ممکن از تولیدکنندگان منصف حمایت می‌کنیم اما مخالف اجحاف هستیم و با کسانی که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند مشکل داریم و باید برخوردها در این زمینه تاثیرگذار باشد.

  وی خواستار بهبود وضعیت موجود شد و عنوان کرد: اتحادیه مرغداران، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و دامپزشکی برنامه زمان‌بندی میزان تولید بر اساس مصرف سرانه را تعریف کنند و جاهایی که مشکل داریم باید ذخیره‌سازی انجام شود.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اتحادیه مرغداران و جهاد کشاورزی استان خواست برای تامین منابع موردنیاز از صندوق توسعه ملی برای احداث مرغداری‌ها به وزارتخانه مراجعه کنند و ابراز کرد: اگر جایی نیز مشکلی در این زمینه وجود داشت استانداری پیگیری می‌کند.

  کلانتری در رابطه با بحث خوراک دام نیز گفت: اقلام اساسی کشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می‌شود که خوراک دام هم از این موضوع مستثنی نیست اما نوع نظارت‌ها و برخوردها ممکن است شائباتی ایجاد کند.

  وی در رابطه با بحث اختلاف قیمت ناچیز خوراک دام دولتی و آزاد و شائبه سودجویی واسطه‌ها در این بحث، گفت: متولی این موضوع مشخص است و باید این اخلال ریشه‌یابی شده و بررسی شود که چه کسانی اخلال ایجاد می‌کنند.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سقف زمان ما برای مشاهده تغییر در وضعیت موجود به وضع مطلوب پایان شهریور است و در پایان شهریور باید مردم تغییر را ببینند و اگر حوزه‌ای که در این زمینه متولی است تحرک نداشته باشد من تغییرات را شروع می‌کنم.

  کلانتری در رابطه با خروج تولیدات مرغ از استان هم گفت: نیاز مردم باید اولویت تولیدکننده باشد و با هیچ‌منطقی جور در نمی‌آید که مردم نیاز داشته باشند و کالای تولیدی استان به جای دیگری برود.


   

  علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

   

  مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: میوه تولیدی استان بارگیری و به استان‌های فارس و اصفهان حمل می‌شود و بعد همین میوه با پرداخت هزینه حمل و نقل مجددا به استان برگشته و با قیمت بیشتری به دست مردم می‌‌رسد.

   
  علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

  به گزارش فانوس زاگرس، برات‌علی صالحی ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یاسوج تنها مرکز استان کشور است که میدان میوه و تره‌بار ندارد این در حالی است که برخی شهرهای سایر استان‌ها حتی ۲ میدان میوه و تره‌بار دارند.

  وی با بیان اینکه ۲۱۷ مورد پروانه کسب میوه و تره‌بار در استان داریم که از این تعداد ۶۰ تا ۷۰ مورد غیرفعال هستند، افزود: ۴۰ تا ۵۰ مورد از فروشندگان میوه و تره‌بار استان بدون پروانه هستند و ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستفروش میوه و تره‌بار نیز در سطح استان داریم.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: میزان زیادی از میوه تولیدی استان که در مناطقی مانند دشت روم، بابامیدان، باشت، چرام، سپیدار، سی‌سخت و کاکان تولید می‌شود بارگیری و به استان‌های فارس و اصفهان حمل می‌شود.

  صالحی گفت: همین میوه طبق شرایطی که میدان‌های میوه و تره‌بار اصفهان و فارس تعیین می‌کنند از مسیری که طی کرده‌ است دوباره به استان برمی‌گردد و مردم این استان محکوم به این هستند که میوه را با قیمت بالاتری خریداری کنند.

  ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست خواستار تعیین تکلیف میدان میوه و تره‌بار شهر یاسوج با همکاری اتحادیه میوه‌فروشان، اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت و شهرداری یاسوج ظرف ۱۵ روز آینده شد.


  به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است

   

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بکارگیری بدون ضابطه تعداد زیادی نیرو در بیمارستان شهید جلیل یاسوج تاکید کرد: این موضوع هم اکنون به یک معضل تبدیل شده است.

   
  به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است

  به گزارش فانوس زاگرس، سردار حمید خرمدل در آئین معرفی رئیس هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج کارگران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تعدادی زیادی نیرو بدون ضابطه در بیمارستان ۲۹۶ تختخوابی شهید جلیل یاسوج به‌کار گرفته شده و در یک سال اخیر حقوق و حق بیمه تامین اجتماعی آنان پرداخت نشده است.

  وی با اشاره به اینکه به‌کارگیری بدون ضابطه نیرو در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است، عنوان کرد: الان نیز متولیان امر و عاملان این به‌کارگیری‌ها دست روی دست گذاشته‌اند که این مشکل را کسی بیاید و برطرف کند.

  خرمدل با تشریح وضعیت ایران اسلامی در منطقه ابراز کرد: جمهوری اسلامی با وجود کارشکنی‌های دشمن تا دندان مسلح در ‌زمینه‌های مختلف از جمله تحریم‌های ناجوانمردانه اما روز به روز بر اقتدار و عزت آن در دنیا افزوده می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: دشمن در حوزه اقتصاد لباس رزم پوشیده و آرایش تمام عیار جنگی در این زمینه به خود گرفته ‌و برای مقابله ما نیز باید آرایش جنگی در حوزه اقتصاد بگیریم و با عمل به منویات حضرت آقا و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی دشمن را در این جوزه نیز شکست دهیم که بدون شک این پیروزی با همت جوانان غیور و ملت انقلابی ایران بزودی محقق می‌شود.

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خواستار فعالیت بیش از پیش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان شد و گفت: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی در لوای قانون مشکلات سد راه تولید و سرمایه گذاری را بردارند.

  خرمدل با اشاره به اینکه سرمایه‌گذارانی بدون حاشیه که برای جوانان بیکار شغل ایجاد می‌کنند شایسه تکریم هستند، خاطرنشان کرد: شرایط برای سرمایه‌گذاری در استان در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری و کشاورزی فراهم است.

   در پایان این آئین پروانه نیک مرام به عنوان رئیس هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج کارگران کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

   


  واقعه غدیر در گچساران بازسازی شد

   

  به همت ناحیه مقامت بسیج شهرستان گچساران واقعه غدیرخم عصر چهارشنبه در قالب نمایش در این شهرستان بازسازی شد.

  فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این آئین ، معرفی غدیر، شناسایی سیره نبوی و معصومان با استفاده از هنر و کمک به گسترش معارف الهی را از جمله اهداف برگزاری این برنامه ذکر کرد.

  سید علی اصغر نورایی نسب اظهار داشت: انتقال واقعه غدیرخم با زبان هنری موجب ماندگاری در ذهن مردم خواهد شد  و به نهادینه‌تر شدن فرهنگ غدیر کمک می‌کند.
  وی بیان کرد: واقعه تاریخی غدیرخم از بزرگترین اعیاد در تاریخ اسلام محسوب می‌شود و برهمین اساس از اهمیت خاصی در بین شیعیان برخوردار است.

  نورایی نسب افزود: آیین بازسازی واقعه غدیر در قالب نمایش در شهرستان گچساران  با حضور ۳۰۰ تن از هنرمندان و بسیجیان شهرستان برگزار شد.

  وی هدف از اجرای این نمایش را  تبیین مقام ولایت و آگاه‌سازی مردم بویژه نوجوانان و جوانان از واقعه بزرگ غدیر اعلام کرد و گفت: امید است با بازسازی این واقعه به‌ صورت نمادین بتوانیم فرهنگ ولایت و این واقعه را به همگان نشان دهیم.

  نورایی نسب گفت: این آئین به منظور گسترش، ترویج و انتقال فرهنگ غدیر، ولایت و  امامت به نوجوانان و نسل های آینده و الگو سازی عید غدیر با استفاده از آیات و روایات در شهرستان برگزار شد.

  قشرهای مختلف مردم گچساران با حضور باشکوه  از نزدیک صحنه‌های بازسازی شده واقعه حجه‌الوداع و غدیرخم را به تماشا نشسته و هنگام حضور کاروان‌های فرضی حجاج با ذکر تکبیر و صلوات شور و حال خاصی به مراسم بخشیدند.

   غدیرخم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که پیامبر اسلام(ص) پس از انجام مناسک حج در حجه‌الوداع  هنگام رسیدن به این محل دستور توقف کاروان‌ها را دادند و در سخنرانی مهمی حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) را به عنوان وصی و برادر و جانشین خودشان از جانب پروردگار عالم معرفی کردند.

  این واقعه که در تاریخ ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری رخ داد، از سوی شیعیان به عیدغدیرخم شهرت یافته است. 
  پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) در این اجتماع فرمودند هر آن کس که من مولای او هستم، پس علی مولای اوست. 

   


  مناطق روستایی بخش چاروسا از اینترنت نسل ۴ بهره مند می‌شود

  بخشدار چاروسا گفت: با نصب و راه‌اندازی سه دکل ایرانسل در مناطق مختلف روستاهای این بخش از اینترنت با کیفیت نسل چهارم (۴G) بهره مند خواهند شد.

  علی صالح محمودی اظهار داشت: با توجه به سرعت ضعیف اینترنت در برخی از نقاط روستایی این بخش مدیرعامل ایرانسل کشور با نصب و راه اندازی سه دکل ایرانسل با کیفیت نسل چهارم موافقت کرد.

  وی بیان کرد: عملیات نصب دکل  در روستاهای شوتاور، سرتل آبدره و گندمک با تامین  مکان مناصب در حال انجام است.

  محمودی تصریح کرد: با نصب و راه اندازی دکل درصد زیادی از  ۱۲۰ روستای بخش چاروسا از اینترنت با کیفیت برخوردار خواهند شد.

  وی افزود: توسعه دسترسی به اینترنت موجب افزایش سطح رفاه مردم در مناطق مختلف بویژه روستایی شده و اقدامی مهم در جلوگیری از روند مهاجرت است. 

  بخش چاروسا به مرکزیت شهر قلعه رئیسی بیش از ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

  شهرستان ۱۳۱ هزار نفری کهگیلویه دارای چهار بخش، چهار شهر و ۳۶۵ روستای بزرگ و کوچک است.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  2 نظر برای “اخبار استان؛اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه/علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد/به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است/واقعه غدیر در گچساران بازسازی شد/مناطق روستایی بخش چاروسا از اینترنت نسل ۴ بهره مند می‌شود/”
  1. ناشناس گفت:

   آقای استاندار یا باید بگیم استاندارد تا چشم بهم بزنی دوره تو هم تمام خواهد شد انسان وقتی توان کاری را ندارد قادر به برنامه ریزی هم نیست حداقل جلسه ای با نهادهای بازرسی و تعزیرات داشته باش از آنها بخواهید که به جد برخورد کنند دلیل این گرانیها های سرم سام آور نبود نظارت وبازرسی تاثیر گزار است روزی صف نانوایی بودم بازرسی آمد یک چانه نان را گذاشت تو ترازو انصافا چونه خیلی کوچک بود فوری مامور را بسته نونش آماده کردند گذاشتند دستش خداحافظ تشکر دستتون درد نکنه تمام شد تا این ملک روزگار درد ورنج مردم روز به روز بیشتر وبدتر خواهد شد

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • قرنطینه خانگی و تأثیر کتابخوانی
 • آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بو یراحمد
 • پنهان کاری مبتلایان کرونا ،خیانت در حق جامعه و اطرافیان
 • حضور در تفرج گاه جنگل و مراتع کهگیلویه ممنوع شد
 • ممنوعیت تردد در جاده های کهگیلویه / محدودیت تردد در جاده چرام دهدشت +تصاویر
 • آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴٠ نفر رسید/تمام بیماران جدید وابستگی فامیلی با بیماران قبلی داشته اند
 • مسابقه مجازی کتابخوانی ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود+جزئیات
 • بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گچساران در مورد بیماری کرونا
 • آخرین وضعیت پتروشیمی دهدشت
 • جزئیات تعطیلی کشتارگاه مرغ گچساران
 • دولت ، ملت سازی و کرونا
 • ابزارآلات مختلف و کاربردهای آنها
 • چند توصیه مهم کرونایی استاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
 • محمدی تبار در جلسه کمیته اضطرار ستاد پیشگیری ،فرماندهی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛ همه دستگاهها آمادگی و تمهیدات لازم را در خصوص سامانه بارشی داشته باشند/مردم از خانه خارج نشوند و برنامه سیزده بدر امسال را لغو کنند/ دستگاهها ریز عملکرد و تخصیص اعتبار مدیریت بحران را گزارش دهند+تصاویر
 • مشاور حوزه سلامت استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد/ دکتر موسوی ؛ رسانه‌ها موضوع پیشگیری را مد نظر و توجه بیشتر قرار دهند
 • جاذبه های دیدنی رشت
 • به منظور مشارکت گسترده شهروندان باشتی در ایجاد هوای پاک ؛ طرح هر خانه یک درخت در این شهر اجرا می شود+تصاویر
 • آخرین وضعیت بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
 • جزئیات فوت پرستار بازنشسته کهگیلویه و بویراحمدی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا
 • پرستار کهگیلویه و بویراحمدی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داد
 •