طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۲ مرداد, ۱۳۹۸ | کد خبر : 102235 | نویسنده : sajad |
 •   

  ” تک کاندیداتوری ” یا ” چند کاندیدتوری ”    به قلم احمد خورشیدی آزاد   مقدمه : این ۲روش در انتخابات گچساران و باشت پیش روی ما قراردارد ، که هر کدام طرفداران و منتقدینی دارند ، خود بنده تا چندروز پیش فکر می کردم چند کاندیداتوری برای پیروزی برادران انقلابی ام راهبرد بهتری […]

  فانوس زاگرس؛

  ” تک کاندیداتوری ” یا ” چند کاندیدتوری ” 

   

  به قلم احمد خورشیدی آزاد

   

  مقدمه :
  این ۲روش در انتخابات گچساران و باشت پیش روی ما قراردارد ، که هر کدام طرفداران و منتقدینی دارند ، خود بنده تا چندروز پیش فکر می کردم چند کاندیداتوری برای پیروزی برادران انقلابی ام راهبرد بهتری است اما براساس تحقیق بیشتر و نظرسنجی های نامحسوس دارم به اینجا می رسم که ” تک کاندیداتوری ” شانس بیشتری دارد حالا دلائلش را نیز نگاه بکنید و کمک نمایید تا به راه درست تر برسیم :

   

  ۱– چند کاندیداتوری باعث عملی شدن اختلاف وتشدیدآن دراردوگاه خودی می گردد.

  ۲- چندکاندیداتوری در حوزه ما باعث می شود تا ۳۰ درصد رای هایی کهدر هر انتخابات سرگردانندو هفته آخر یا حتی روز آخر تمیم می گیرند از چند کاندیدی خسته شده و به سمت آن یک کاندیدا سوق پیدا کنند.

  ۳- ذائقه انسان بیشتر به وحدت گرایش دارد تا اختلاف و چند گانگی ، پس تک کاندیدی به خودی خود برای مردم جذاب تراست.

  ۴– در روش چند کاندیداتوری ، حالت ” چند نفر به یک نفر ” درذهن مردم شکل می گیرد واین یعنی ” مظلوم” نشان دادن آن یک نفر و مردم ایران نیز مظلوم پرستند حالا حق یا ناحق.

  ۵– در چند کاندیداتوری ، زمینه تشدید اختلاف بین اینها توسط رقیب به خودی خود فراهم می شود.

  گرچه زمینه رسیدن به یک کاندیدا کار ساده ای نیست اما نشست دیروز نشان داد که آنقدرها هم سخت نیست که به نظر می رسد واز طرفی راه رسیدن به وحدت را بنده نیز قبلا اشاره کرده ام و دوباره به وقتش عرض خواهم کردمحضرتان — بااین روشی که مدنظر بنده است ودر سیاری شهرها نیز عملی شده وحدت در هر جناحی کار سختی نیست.

   

  احمد خورشیدی آزاد

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  24 نظر برای ““تک کاندیداتوری ” یا ” چند کاندیدتوری “؟؟”
   • اصولگرای اصلاح طلب گفت:

    بنظرم خود آقای خورشیدی متوجه شده بیشتر این افراد مناسب مجلس نیستن.
    و رای حداقلی برای نماینده شدن را ندارند.
    لذا تز تک کاندیدا را معرفی کرده که بنظرم منطقی تر است.
    فقط مشکل اینجاست احتمالا بخاطر تست پولادی وندا در دفعه قبل این بار تک کاندیدا صد درصد لر زبان است.
    لذا پیشاپیش ترکها حذف شده اند.
    بویراحمدی های گرمسیر هم گزینه پرقدرتی ندارند.
    می ماند از میان سادات یا باشت و باوی که بنظر نمیتوان روی پیروزی یک فرد اصولگرا در باشت و باوی حساب باز کرد.
    چرا؟؟؟
    چون نصف باشت باوی با تاجگردون هستند.نصفش هم با گزینه اصولگرای باشت و باوی.
    اونوقت تاثیر آرای قشقایی ها و بویراحمد گرمسیر مهمتر می شود و دقیقا این آرا بیشتر به سمت تاجگردون خواهد بود.بخصوص آرای قشقایی ها.

    البته به آقای خورشیدی میگم اگر اون یک نفر سیدقدرت حسینی باشد شک نکن بازنده زود هنگام است.چون عملکرد سابق حسینی رقیب اول او خواهد بود و همان عملکرد سابق باعث شکست پیش از انتخاباتش از تاجگردون میشود.
    تنها رقیب مهم برای آقای تاجگردون شکستن آرای وی با صف کشیدن ۴ گزینه قوی اصولگرا مثل خورشیدی و حسینی زراعت کیش جعفری است.البته این ۴ نفر تنها شانسی که دارند این این است که آرای آقای تاجگردون را به لبه مرز رفتن به دور دوم انتخابات بکشانند.
    البته در صورتی که انتخابات را به دور دوم ببرند دوباره در دور دوم برنده تاجگردون است.به دلایل بالا.
    بنظرم به باخت شرافتمندانه تن دهید برایتان بهتر خواهد بود.
    البته شخصا اعتقاد دارم آقای خورشیدی بین تاجگردون و نفرات بالا خودش به تاجگردون رای می دهد.فقط میخواهد درون حلقه اصولگرایان بماند و با آنها همراهی ظاهری کند.

    0

    0
  1. پژمان گفت:

   خدایی قیافه کدومشون به نمایندگی میخوره

   1

   1
   • کهگیلویه گفت:

    نه راه پس دا ید نه راه پیش
    نقل قول از یکی از دوستان حاضر در عکس
    میگفت : در جلسه به هر تاکتیکی میرسیدیم به شکست از تاجگردون
    با یه نامزد با دو نامزد و همچنین با سه نامزد

    0

    0
  2. ناشناس گفت:

   گشین
   معلوم نیست چی نوشتی کاکاجان
   اینطور می خواستی نماینده شوی.

   1

   1
  3. باوئ گفت:

   آقای خورشیدی آشی که خودت پختی استارت زدگی در حسینیه بهبهان بنظرم تا آن وجهی که داری نزدیک نشو این گروهی که جمع شدن حضرتعالی ودو تن از روحانیون هم نیستند امیدوارم ای جلسه باعث درگیر اختلاف ووو نشود

   1

   0
  4. دلسوز گفت:

   اولا خدا ختم به خیر کند اینها امتحان پس داده اند مردم قضاوت با شما ولی تورا خدا نگذارید گچساران که در دست اینها بوده و ثمره اش دیدیم به عقب برگردد

   1

   0
  5. دلسوز گفت:

   آقای خورشیدی آشی که خودت پختی استارت زدگی در حسینیه بهبهان بنظرم تا آن وجهی که داری نزدیک نشو این گروهی که جمع شدن حضرتعالی ودو تن از روحانیون هم نیستند امیدوارم ای جلسه باعث درگیر اختلاف ووو نشود

   1

   0
  6. وطن گفت:

   خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی ما رستگار

   2

   0
  7. ناشناس گفت:

   وای به کاری که نسازد خدا اگر چنانچه با اقبال ورای مردم مواجه نشدید چه مطمئن باشید این هو وجنجالی که شما از سر اتیصال به راه انداختید ره به جایی نخواهید برد اگر فقط انگیژه برای خدا بود وحرکت وهدف خدمت بود شاید با اقبال وشانس بهتری برخوردار بودید ضمن اینکه در این صف غیر از آقای جعفری بقییه فکر نکنم تایید صلاحیت بشن البته آقای جعفری در دو سالی که نماینده بودند انصافا کارنامه قابل قبولی داشت ولی عملکرد حسینی قابل دفاع نیست آقا زراعت کیش و پاکدل سبد راییشان خال است و آقای زینل زاده از لحاظ رای آوری از آقای حسینی وجعفری بالاتر است اگر تایید بشه ضمن اینکه احتمال رد صلاحیت آقای حسینی محتمل می باشد با توجه به ارتباط …..

   3

   0
  8. گلبس گفت:

   سردار عزیز بنظر بنده اصولگرایان گچساران هیچ زمان نمیتونن یکی رو معرفی کنن. در واقع هیچکس حاضر نیست کوتاه بیاد و هر کدوم معتقدن ک خودشون بیشترین رای رو میارن

   3

   0
  9. ناشناس گفت:

   اقای خورشیدی شما ترکها چقدر حافظه کوتاه مدتان ضعیف شده مرد حسابی تمام این اقایون به قشقایی پشت کردن و رفتن طرف تاجگردون حالا چطور قبول میکنید کنار این اقایان حتی عکس بگیرید

   3

   0
  10. ناشناس گفت:

   همشون روهم یک چهارم تاج گروون رای ندارن

   4

   1
  11. ناشناس گفت:

   لطفا به نظر مردم احترام بذارید و خودتون را خسته نکنید رای مردم تاجگردون هست

   3

   1
  12. ناشناس گفت:

   واقعا که حاج فولادی ادم ساده و بدبختیه چطور رفتی بین کسانی که بهت پشت کردن عکس انداختی

   4

   0
  13. دوگنبدانی گفت:

   شاید باور نکنید هیچیک از این عزیزان حاضر وغایب تصویر ونماینده فعلی گچساران نماینده گچساران نخواهندشد.

   3

   0
  14. ناشناس گفت:

   آخ سی او اش وان افرادو نوچهای که با خودشون آوردند پسش چه و ابو خداداند

   1

   0
  15. @ گفت:

   چه کیفی داره هفت نر به یه نفر : اونوقت هفت نفره هم نتونن کاری کنن دیگه اونوقته که خیلی خیلی کیف میکنی ای حال میده حال …

   2

   1
  16. محسن گفت:

   ای خدا آیا این افراد واقعا به فکر مردم هستند؟
   آیا خود این افراد نمیدونن در برابر قدرت و نفوذ تاج هیچی نیستن؟
   اگر واقعا به فکر مردم هستید تاج را به مجلس بفرستید تا شاید این شهر سوخته کمی آباد شود
   اگر هم به فکر مردم نیستید که مردم این مهم را به راحتی تشخیص می دهند و شما را پس می زنند.
   یا علی

   2

   0
  17. محسن گفت:

   خوش به حالتون سردار . ازسال ۱۳۸۳(انتخابات میاندوره ای مجلس هفتم) تاکنون دنبال حل این معما بودی که تک کاندیداتوری بهتر ازچندکاندیداتوریه . برادرمن شما اصولگرایان چندکاندیداتوری را در دورنهم مجلس امتحان کردین وتک کاندیاتوری را درمجلس دهم امتحان کردین وشکست خوردین . حالا بگردین دنبال یه راه دیگه .وآن راه هم هیچ کاندیداتوریه . یعنی کاندیدمعرفی نکنید بگذاریدنماینده فعلی (آقای تاجگردون ) کارشو بکنه . البته مردم شریف گچساران وباشت عاقلن و اگه شماها به نتیجه نرسیدین خود مردم به نتیجه میرسوننتون که هیچ کاندیداتوری بهتره… آخه برادرمن چهارسال تشریف میبری تهران وتوی کاخت زندگی میکنی وهیچ دغدغه ای هم نداری وبعدازچهارسال میای گچساران وباشت را بهم میریزی . بذار مردم زندگیشو بکنن.

   1

   1
  18. هوادار واقعی تاجگردون گفت:

   اگر پنجاه کاندید دیگر هم بیایند در مقابل اراده ی مردم شکست خواهند خورد و غلام تاج گردون فرزند انقلاب و سرمایه نظام به بهارستان خواهد رفت.
   راهی که رفته ایم باز نمی گردیم.

   4

   1
  19. اصولگرای اصلاح طلب گفت:

   زینل زاده و علی مراد جعفری روی هم ۳ هزار رای بیشتر ندارند و هیچکدامشون به صحنه نخواهند آمد.بیشتر این رفت و آمدها تبلیغاتی است.
   ترکها بجز خورشیدی بقیه حتی ۵ هزار رای ندارند.
   تنها رقیب تاجگردون خورشیدی است که اصلا نمی آید.چون شخصا دلش با تاجگردون است نه با بقیه اصولگراهای گچساران.
   تنها رقیبی که می ماند و احتمال حضورش وجود دارد سیدقدرت حسینی است که در صورتی که تنهایی به صحنه بیاید بیشتر از پولادی وندا رای خواهد آورد اما فکر نکنم آرای وی ۳۰ هزار بیشتر شود.البته به شرطی که تنها گزینه اصولگرایان باشد و قشقایی یا بویراحمد گرمسیر کسی را به صحنه نفرستد.
   اگر همزمان حسینی به زینل زاده و یک ترک به صحنه بیایند در آن صورت ۳۰ هزار تا ۳۵ هزار جمع آرای هر سه نفرشون میشود و آرای حسینی کمتر میشود.
   آرای تاجگردون این دوره حدود ۵۰۰۰۰ هزار رای خواهد بود.
   علت کمتر شدن آرای تاجگردون احتمال زیاد کاهش مشارکت بخشی از جامعه و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس است.وگرنه شاید ۵ تا ۱۰ هزار رای از سمت تاجگردون بسمت اصولگرایان برود.وگرنه وضعیت دقیقا شبیه دور قبل مجلس خواهد بود.فقط مشارکت اصلاح طلبان کمی کمتر میشود.همین.
   دور قبلی هم من تنها کسی بودم که گفتم ۶۰ تا ۷۰ هزار رای آقای تاجگردون می آورد و پولادی وندا ۱۵ تا ۲۵ هزار رای می آورد و دقیقا همین شد.
   آقای تاجگردون هم کمتر وقتش را برای انتخابات بگذارد بهتر است.بیشتر به مشکلات مردم و حوزه بچسبد مردم و خدا ازش بیشتر راضی می شوند.
   من خودم ذاتا اصولگرا هستم تمام اطرافیان را میپرسم همه با تاجگردون هستند.کسی نظرش برنگشسته.
   فقط برخی از عملکرد روحانی و نظام ناراضی هستند که میگن دیگه رای نمی دهیم.همانها هم پرسیدم همه شون میگن تاجگردون را جدا از دولت روحانی باید حساب کرد.
   چون اندازه کل دوران نمایندگی ۸ ساله موحد و ۸ ساله مرحوم نبی زاده و جعفری و حسینی آقای تاجگردون به گچساران و باشت و دیل و باباکلان و لیشتر و امامزاده جعفر خدمت کرده.
   هر کی هم کور تشریف دارد مشکلش با عینک درست نمیشود.بهتر است آب زم زم که حاجی ها از مکه می آورند را به صورتش بزند و از بدگویی پشت غلام تاجگردون توبه کند.
   خدا ارحم الراحمین است.
   خدا به حق سر بریده امام حسین(ع) و گلوی بریده ابالفضل العباس (ع)عاقب همه فاسدین و قدرت طلبهای بی وجدان منطقه گچساران و باشت را به خیر کند و اگر درست نمیشوند و حرف جق را کنار میگذارند به درک واصل کند.
   آمین

   0

   0
  20. اصولگرای اصلاح طلب گفت:

   علی مراد جعفری جزو راست سنتی یا همان طیف ولایتی باهنر لاریجانی ناطق نوری است.این جریان فکری در تهران پشت سر روحانی است و در منطقه پشت سر تاجگردون.
   زیاد خودتون را درگیر تقابل جعفری تاجگردون نکنید که این اتفاق نخواهد افتاد.
   بیشتر لیدرهای جعفری دور قبل و این دوره با تاجگردون هستند.
   سران راست سنتی در تهران هم تاجگردون را برای ریاست کمیسیون بودجه مجلس بعد لازم دارند.
   فقط طیف احمدی نژادی ها یا همان جبهه پایداری ها مخالف تاجگردون هستند.
   حتی طیف متمایل به قالیباف و محسن رضایی در منطقه که رهبری اونها دست خورشیدی است در تهران با تاجگردون هستند.در منطقه هم با تاجگردون هستند.
   برای همین خورشیدی نخواهد آمد و سنگ تمام برای گزینه اصولگراها نمیگذارد.
   خورشیدی و جعفری بصورت ظاهری در ائتلاف اصولگرایان هستند.
   تنها مخالف جدی سیدقدرت حسینی است.
   وقتتون را برای گزینه های غیر واقعی هدر ندهید.
   کمی سیاست بلد باشید متوجه بازی سیاستمداران میشوید.
   دور قبلی مجلس همین جعفری و خورشیدی پشت پولاندی وندا نرفتند.

   0

   0
  21. ناشناس گفت:

   شلوغ کردن و سفر ه اختلاف انداختن به جای نخواهد رسید و

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مانور مشترک طرح ترافیکی زمستانی دستگاههای خدمات رسان در محور یاسوج به اصفهان برگزار شد+تصاویر
 • نشست ماهانه بررسی طرح های در دست اقدام بنیاد علوی در لنده؛ ده مصوبه شورای هماهنگی طرح آبادانی و پیشرفت لنده
 • نامه سعید رحمانی اصل به تاجگردون / و اما چرا کامبک ؟! / به پایان سلام کنید
 • گزارشی از حضور محمد علی وکیلی در جمع دانشجویان علوم پزشکی یاسوج/یکی از دانشجویان خطاب به وکیلی:شما با پول دو میلیاردی و رانت در لیست قرار گرفتید نه با رقابت/وکیلی:اگر می‌توانم برای مردم کاری کنم، حاضرم تهران را برای زیلایی عوض کنم
 • مشاهده کیک های آلوده به قرص در مدارس شهرستان های گچساران و باشت
 • ضرب الاجل یک ماهه رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به سه مدیر استانی / اعضای هیئت منصفه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند+تصاویر
 • کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود+جزئیات
 • انتقادات شدید امام جمعه باشت از دولت و مجلس درباره موضوع بنزین ؛ مجلس دهم ضعیف ترین مجلس دوران انقلاب اسلامی بود
 • دیدار جمعی از ترک زبانان ایل قشقایی گچساران با اردلان زینل زاده/سبیل بعضی وکلای ما چرب شده است/دکان معامله گری و لابی گری جمع شود/قول می دهم حس امیدواری را به مردم برگردانم
 • جوابیه ای به “نامه ای خطاب به یوسف باقری”
 • چه کسی دو تا شاخ ملخ را باز نکرده/منظور تاجگردون کیست؟
 • هدایت خواه و ترس از شکست سه باره
 • نشست انتخاباتی هومان عسکری با جمعی از اهالی روستای پشه کان
 • قدرت الله حسینی در قصر سفید
 • کیک های آلوده به قرص به کهگیلویه و بویراحمد هم رسید+تصویر
 • انتشار خبر کذب ، توهین به مخاطبان است
 • موحد ۲۰۲۰
 • هومان عسکری در جمع بانوان: ۷۰ درصد مدیریت را به جوانان و بانوان خواهم داد/زمان خوبی به صحنه آمده ام+تصاویر
 • اعلام و تکذیب خبر خروجی جریان اصولگرایان بویراحمد و دنا در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
 • وعده مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد به مردم سرفاریاب چرام عملی شد+فیلم
 •